Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
chloe, ja jako mala jedla kde co (aji mravence, mnam, byly sladky) a zeleninu ze zahrady sem zasadne prala v becce s destovou vodou, no a co vsecko sme provadeli... a stejne, alergie mam, astma, ekzemy, takze nemyslim, ze je to "jenom" ti pitim ty vody z louze a zvykanim na spinu :-D :-D :-D proc myslis, ze grilovani neni zdravy? Kdyz to dobre propeces a das tam pekny drevo... nebo v troube treba... ja miluju grilovanou zeleninu :-)
Odpovědět
Abra no vidis a jsme nazivu...Ja nerikam,ze pojidanim zizal bude clovek zdravy...jenom ze dnes se vsude propaguji zaruceni bacilozabijeci ve vsech formach...To je jako kdyz nase ucitelka na gymplu,ktera byla chorobne posedla cistotou dostala zloutenku A...ala nemoc spinavych rukou :-N ... No ja mam dojem ze pri grilovani se nejak meni struktura,hlavne u masa,chleba,brambor...a zpusobuje,ze se to stava karcinogenni... Grilování je hodnoceno jako riziková úprava potravin z hlediska výskytu karcinogenních látek, které při grilování vznikají. Jedná se o složité sloučeniny dusíku nebo polycyklické uhlovodíky, které vznikají při zpracování za vysokých teplot v potravinách živočišného původu (všechny druhy masa), z nichž většina je toxických a některé dále i karcinogenní.
Odpovědět
Profilova fotka
presne jako pise chloe - grilovani je nezdrave - hlavne grilovani masa a peciva. Ty hnede povrchy, ktere se grilovanim vytvori jsou karcinogenni - z hlediska karcinogenity, je grilovani neezpecnejsi nez mikrovlnka. Zelenina nebude tak hrozna (krom brambor, maji vysoky obsah skrobu), ale stejne bych cokoliv hnedeho (spaleneho) nejedla. catf, podle reakce lidi jsem mela pocit, ze to je na mesici .... mela to byt vyhlidka v v Adrspachu (tchanovci tam maj chalupu) - vsichni se zacali vymlouvat, ze nemuzou, ze uz neco maji, ze je to daleko a blabla ... m. to nechtel udelat jen ve dvou, tak jsem rekla, ze jestli chtej svatbu, tak at najdou neco, co se jim bude libit .... tak to byli Libochovice. Pro me moc prejizdeni, kdyz uz, tak bych to udelal primo v Praze a vsechno na jednom miste, ale na hezka mista v Prze uz bylo pozde.
Odpovědět
Sari, já na pivo říkám to, že je výborné na tužení vlasů :-D Složením je snad přírodní, tak proč ne - jednou za čas? :-) Rosi, my se chystáme na 3 dny do Londýna a pak brázdit England a trošku Scotland :-) Ad článek "Nejsem biomatka" - mám z něj smíšené pocity, na jednu stranu mě pobavil, ale je z něj zřejmé, že bio je v něm pojímáno jen jako módní záležitost, a to je špatně. Ad "pití z louže" - jsem na tom podobně jako Abra, sjezdila jsem v dětství několikero skautských táborů (stany, koupání v potoce, pití vody z vodopádu...), a přesto mám alergie, astma, ekzém - příčina asi bude jinde. Sterilnost domácnosti za každou cenu, jak je propagována dnes, je samozřejmě nesmysl a bujení alergií a spol. ještě podporuje.
Odpovědět
Profilova fotka
chloe, josefko, takze zelenina na grilu sem tam je teda da se rict oka? Zeleninu teda negriluju nikdy do hneda, spis jenom do krupava a papriky po grilovani loupu... Taky nemam rada "opaleny" veci :-/ chloe, jj, jasny, ja to s tou cistotou pochopila ;-) a uprimne, doma to teda rozhodne desinfikovany nemam, tak snad az budu mit decka, tak budou v klidku :-D
Odpovědět
jéé abra čau!!! Tak jak kbylo? Kde jsou svatební fotečky a z Mauriciu? Jak šlo řízení??? Kdyžtak napiš do IP, at se děvčata na nás nezlobí ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
catf, na ty spaleniny jsi radila levandulovy eterak v oleji - v jakem pomeru asi? Klasika 10kapek na 100ml? Chci si s sebou udelat smesku do Spanelska, kdyby se preci jenom nekdo z nas spalil. Olej bude asi nejlpsi mandlovej co?
Odpovědět
Profilova fotka
herminko, Skotsko byla jedna z nejlepsich dovolenych, ktere jsme kdy dali. Spali jsme ve stanech v kempech, ale meli jsme tam auto, takze to byla pohodicka.
Odpovědět
Profilova fotka
hakli, nazdar, posilam ip at nedostanem sprda :-D
Odpovědět
k tomu clanku bych dodala toto: 1/ bio nema nic spolecneho se spinou nebo nespinou, to je snad vsem jasny 2/ bio nemuze za to, ze ceska smetanka ho pozira pravdepodobne pouze proto, ze je drazsi(je to stejny jako drahy kremy...lidi, co maj prachy proste tihnou k drahejm = lepsim produktum)..pravdepodobne je nezajima pravy vyznam ci jestli to ma vubec vyznam - viz "blba blondyna" s peknyma nohama - v tomto pripade je ovsem uchylka prachacku kupovat drahy veci pozitivni takze ja nechapu vyznam cely clanku..o cem byl? o bio? o spine? o matkach/zenach prachacu, co by matkama bejt nemely?...splaca paty pres devaty a nasadi tomu bio korunu? evidentne zase radoby vtipne nez smysluplne povidani a autorka nema ani paru, co bio znamena a muj asesment: autorka by si mela precist neco o bio a mela by se zamyslet nad krupkama a navstivit nejblizsi kramek zdrave vyzivy:-D to je moc hezky, ze si s detma hraje, akorat by si mela uvedomit, ze jednou z jejich materskych povinnosti taky je se ujistit, ze svoje deti vede ke zdrave vyzive
Odpovědět
Profilova fotka
catf, drsna (ale pravdiva) analyza :-D :-D :-D
Odpovědět
Catf ja cetla i tu diskusi pod clankem...je zajimave jak se vsichni radi oprou do bia...Proc to lidem tak lezi v zaludku?Kvuli cenam?A nebo kvuli tomu,ze jsou slabi a nedokazou zmenit jejich spatne navyky???A proto nejlepsi obrana je utok??? Jaj ja jsem ve Skotsku jeste nebyla...Ale urcite se tam chci jednou podivat...Akurat se odsud ted vratila nase znama a pry jim celou dobu prselo a byla zima... 8-( ...Ale aby clovek poznal Skotsko,k tomu asi nejlip je mit auto,co???
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
chloe, protoze jednodussi je rict, ze je to spatny anebo nanic, nez si neco precist a zajimat se nez si udelaj nazor, proto se do toho vsichni opiraj... a vubec cesi mi prijdou hrozne negativni, radsi hledaj "proc ne" nez "proc ano" a to snad u vseho... :-(
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, z toho clanku mam spis pocit ze se autorka snazila vypsat ze zarlivosti na pani bio s krasnyma nohama nez ze vztahu k bio to grilovani me mrzi, milujeme grilovani :-( a s tim pitim z louze, no ja jako mala jedla vsechno co sem nasla na zemi vcetne zizal a kralicich bobku, valela se v blate, pila z louze, proste normalni dospivani ve venkovskym dome s hromadou zvirat a velkou ahradou ale chodila jsem na odcervovani castej nez nasi psi, a do dneska mam slusnou sbirku nemoci a potizi co by mi zavidela i stara Blazkova :-D
Odpovědět
Catf, jojo, tak nějak. Ten článek bych nazvala spíš "Nejsem in - matka", každý si teď nějak bere do huby bio :-|
Odpovědět
Profilova fotka
catf, presne do puntiku jsi vystihla i moje pocity z toho clanku. Podle me si spousta lidi nemuze bio dovolit a tak si radsi vsugeruje, ze je to knicemu (pochopitelny) Druhej duvod, podle me je, ze to obnasi zmenu a brani zodpovednosti sama na sebe a lidi to nesnasej. Je lepsi vinnit spolecnost z toho, ze mam cukrovku protoze zeru moc sladkyho, protoze se mi tvrdi, ze je to zdrave a ne protoze ja jsem se rozhodla zrat jako prase ]-(. vcera jsem udelala uzasnou omacku a nechtelo se mi varit brambor na zahusteni, tak jsem do toho nakonec prdla rozmixovany avokado a je to boziiii .... a uz mlcim, abych tady nesprdavala :-D a pak sama neporusovala pravidla =-)
Odpovědět
Profilova fotka
josefko taky myslim, za prve je to drahy a za druhe zjistuju ze to opravdu neni az tak jednoduchy od zakladu zmenit zpusob ztravovani, ucim se znova varit, vetsina veci ze kterych vari je taky jinych, vlastne to vyzaduje celkovou zemnu zpusobu zivota a spouste lidi se do toho nechce, a radsi reknou ze bio je zas nejaka nova moda a ze je je to stejne k nicemu ja ted sama na sobe vidim vysledky a vidim ze to opravdu funguje, stacily dva kdy kdyz jsem trochu zklouzla k "normalu" a uz to na sobe citim
Odpovědět
to jsme to tady pekne rozebraly:-) mne se vylozene prici takove nesmyslne zavery ala zminovany clanek v kadzym pripade my cesi jsme desne negativni narod a hrozne radi a rychle soudime..ja to vidim i sama na sobe a diky m a vam tady se snazim si to uvedomovat a zmenit to, ale vidim, ze to bude celozivotni usili, zakoreneny je to pekne hluboko..ovsem uvedomeni si je alespon prvni krok ke svetlym zitrkum ;-) :-) co se tyce zdravyho stravovani a zodpovednosti za vlastni zdravi, tak jsem jeste nepochopila, proc je to tak slozity..nejzvlastnejsi je to, ze jsou z toho lidi vylozene nervozni, ze je nekdo schopen tu zmenu k lepsimu udelat, protoze ona neexistuje opravdu dobra vymluva, proc nezacit menit..i treba postupne a pomalu...vcera jsem zrovna na tohle tema mluvila s mamkou a dosly jsme k tomu, ze je to taky o penezich(samozrejme jeji nazor)..pravda je, ze alternativni suroviny jsou drazsi, jenze muj denni prijem potravy je ve srovnani s mamkou tak desetkrat nekde jinde, coz teda uznala..v kazdym pripade jsem citila, ze je nesva, kdyz jsme o zdravym jidle mluvily moc dlouho josefko, lidi hrozne neradi premysli, je mnohem jednodussi se oprit o neci nazor a radsi se moc neptat..kdo se pta, moc se dozvi :-D
Odpovědět
Profilova fotka
catf to je fakt, m mi porad vycita ze sem negativni :-D ale kdyz ja si holt nemuzu pomoct :-D
Odpovědět
jeste na adresu zdravy stravy bych rada dodala, ze to prece neni jenom o bio...kdyz clovek vylouci ty obecne zname spatne ingredience a postupne je zacne nahrazovat novymi/zdravejsimi, tak na bio pritom koukat nemusi...pak sam ovsem zjisti, ze spousta techhle alternativnich potravin existuje jenom v bio kvalite a tudiz je na snade otazka, kde se stala chyba :-D ..a najednou se nejevi bio jako nesmysl, ze?.. protoze evidentne pokryva z velke casti tu cast trhu, ktera se zabyva alternativni-zdravou stravou...kdyz to vezmu kolem a kolem, tak ja sama specificky nekupuju nic bio az na vyjimky jako jsou vyrobky z kravskeho mleka a nebo veci, ktere v bio kvalite vyjdou stejne jako klasika(napr organic tesco)..kdyz se ale podivam do sveho jidelniho suplete, tak zjistim, ze minimalne polovina veci, ktere pouzivam, je bio, protoze to v normalni verzi proste neni ani k dostani a jeste jedna vec..kdyz jsem zacala s kamoskama uz hodne davno mluvit o slizu a zdravym jidle, tak mezi prvnim, co padlo z jejich strany, bylo slovo bio, ac jsem bio vubec nezminila..proste si samy ihned udelaly zaver, ze zdrave = bio, a pokazdy, kdyz se bavime na jakekoli tema a nekdo chce na mou adresu zavtipkovat, tak se zepta, jestli je to bio..a muze to bejt cokoli, treba novej uces ..tim jsem chtela rict, ze povedomi lidi o zdravy strave je nejak zvlastne pokriveny..asi je jednodussi si myslet, ze kdyz se dam na zdravou stravu, budu muset jist bio.. a kdyz teda vlastne neverim, ze je bio lepsi a myslim si, ze je to stejne predrazenej podfuk, tak nemam vlastne duvod nic menit
Odpovědět
mia, vem si kolik my vyplejtvame energie na analyzu proc neco nejde :-D a kdybychom ji pouzili na vyreseni problemu, tak to by se dely veci :-D
Odpovědět
Profilova fotka
catf jo presne tak :-D tohle zavidim mymu m, on snad ani nezna slovo ze neco nejde, on proste de problem hned resit a kam se dostal, ja se akorat furt bojim ze to nejde z to nezvladnu ze to je na me moc 8-( tak se ve ctvrtek du prihlkasit na franinu a ucim se ridit( odkladala jsem 15 let) a zacinam cvicit a ono tak nejak de vsechno jenom kdyz se chce :-N :-D
Odpovědět
ja jsem jednou snedla zizalu za 1000, sazka s kamosem :-D tehda to byly obrovsky penize :-D v jidle na hory jsem taky bezradna, bereme hodne toho muesli domaciho, pac to ji i pritel a pak jeste instantni kase - kukuricnou a ryzovou, od counrylifu, pytel za par kacek.
Odpovědět
mne ten clanek neprisel jako odsouzeni bio, bohuzel prichazim do kontaktu s matkama v nem popsanyma a to fakt sedelo 8-( jí bio, ale patlají na sebe tuny chemie, domácnosti mají sterilní (zase chemie) to bio pro ne neni zivotni filozofie ale spis neco jako porsche a chanel...
Odpovědět
mio, ja se taky ucim ridit :-D ale odkladala sem to jen 5 let :-D
Odpovědět
Profilova fotka
mia, ja myslela, ze uz ridids a postupne snizujes populaci UK (nekde jsem to pochopila z nejaky diskuze) :-D je fakt, ze i s malo penezma se da jist zdrave (nasi jsou zarnej priklad), jde jen o to chtit. No ale lidi celkove proste nechtej zmeny. Jinak ta bio mamina taky byla na pest - kdyby byly krupky bio, tak mu je narve a je ji jedno co ji.
Odpovědět
josefka - prave, ze zdravy jidlo podle me neni vubec o penezich, protoze za fast food, konzervy apod. da clovek ve vysledku mnohem vic penez, aby se najedl. Nasi daji za jidlo mnohem vic penez nez ja prave proto,ze kupuji veci, kterych se clovek nenaji a ktery vlastne ani jidlo nejsou (majonezy, kupovany salaty atd.)
Odpovědět
Profilova fotka
rosi, fuj, zizala za litr :-D to je hnus :-D :-D mio, ty neridis? no potes koste delat ridicak v uk, to bych teda nedala (ajeee, negativni cech se projevil :-D :-D ) catf, moje kamosky maj stejnej styl humoru ala bio uces, zabralo na ne, kdyz sem jim rekla, ne neni to bio, proc by melo? S uplne vaznou tvari , lehce do udivu, to je odradilo :-D jinac dneska testuju ke svacine kozi syr nase bio z billy, mam ho s mrkvama, taxem zvedava, jakej bude, sem zvykla na doru, sedlaky, st piere nebo takovej ten co zacina na "ch" tenhle sem jeste nemela :-)
Odpovědět
abro, lepsi nez pozirat mravence zadarmo :-D oni jsou fakt sladky? ja jsem si je vzdycky predstavovala horko kysely :-N kozi syr kupuu taky v bille a mam ho moc rada, sice je drahej ale pritel mi ho neužírá, jelikož mu nejede :-D
Odpovědět
Profilova fotka
rosi, mravenci sou fakt dobri a sladky :-D sme jedli ty lesni, lehce osmahly na kameni :-D :-D :-D rozhodne sou lepsi nez zizala, ta je slizka, blee :-p tedko uz bych si teda mravenca nedala :-N m. me taky neujida kozi, smrdi mu :-D takze si klido dopreju vanicku za pul sta :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?