Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Já už po svých děsivých zkušenostech doktorům prostě vůbec nevěřím. Včera jsem babičce zebrala z knihovny knížku o bylinách, co rostou na jižní Moravě a možnostech jejich využití pro zdraví a léčbu lehčích onemocnění a u kostela jsme orvali lípu, opláchli a suším lipovej květ. Měsíčkovou mast jen z květu měsíčku a nesolenýho domácího vepřovýho sádla už mám v ledničce. Málo sladkou bezovou šťávu ve sklepě a malinovku jsme dělali včera. Akorát mamina tam narvala celkem dost cukru ]-( Ke sladkostem a bílé mouce už se vracet nehodlám, je mi teď líp a konečně vidím, jak moc se toho dá ovlivnit a spravit jen lepší výživou a bylinkama. Prostě hodlám dělat všechno proto, abych k doktorům ani moc chodit nemusela, protože moje zkušenosti jsou katastrofální a nejvíc mě ti doktoři se.ou s hormonama. Není to ani 14 dní, co mi kámoška brečela na rameni, že taky pěkně naletěla. V patnácti šla na gynekologii, že nemá MS, prostě jí to haprovalo a evidentně neměla něco v pořádku. Paní doktorka jí dala HA se slovy, že se to spraví. Dneska je jí 29 let, HA bere nepřetržitě od patnácti, kontroly jí paní doktorka dělá stylem, že se koukne zrcadlem a řekne : "v pořádku" Ani jedno vyšetření, ani chvilka vysazení HA za celých patnáct let, žádné pátrání po příčině! Prostě HA to spraví... že HA nic nespraví, ale jen udržuje tělo v nepřirozeným a nefunkčním stavu, jí asi zapomněla sdělit pod vidinou dovolené v Egyptě od far. firmy. Ve třiceti to kámošce došlo a teď pláče, že nemá MS, nikdy ji neměla, nikdo neví proč tělo nefunguje a hádejte čím to chtěla nová paní doktorka upravovat? No přece pomocí HA... ]-(
Odpovědět
allegria - v 15 mi to haprovalo taky 8-( až po dvacítce se to ustálilo, pač stačí, abys málo vážila, což většina hubených patnáctek váží a pravidelný to prostě není... ten kamarádčin případ je šílenej teda
Odpovědět
Asi tak, Kristinka padesát kilo neměla nikdy, je fakt hubená a hodně vysoká. Teď je jí třicet a chtěla by mimi, což nejde a pěkně jí z toho hrabe :-(
Odpovědět
a zkousela nejakou alternativni lecbu, zenske bylinky apod?
Odpovědět
Rosi: Nee, vysadila HA až teď po 15 letech a bojím se, že tady už to kontryhel moc nespraví :-(
Odpovědět
no ono to, ze brala tak dlouho HA nemusi byt automaticky predpokladem k neplodnosti, spis ma jiny problem, kterej by mela tak jak tak, ale tou HA se řešení jen oddálilo o 15 let :-| Ono je to ale naprd, loni jsem s nastavajici svagrovou resila, at to nežere, když jí doktor předepsal HA na bolestivou menstruaci, bylo jí 17 a měla to všechno psychogenně :-| ale ona od tý doby zobe nepřetržitě a bude zobat nejspíš celou výšku :-| jenže přece neposlechne ňákou mě s fildou, že tomu nemužu absolutně rozumět, když jí to radí odborník :-| :-| Jsem toho znechucená, jednou jsem se i pohádala s bráchou, pač to taky předepisuje jako léčivo první volby, když jsou jakýkoli problémy, ono ro totiž zaručeně pomůže... Připadá mi to marný, těm doktorům jak kdyby někdo vymyl mozky...
Odpovědět
allegria, mozna tvoje kamoska mela pockat, az ms dostane..vzdyt v patnacti jeste clovek nemuze vedet, jak se to vyvine...co si pamatuju, tak ja ms dostala poprve taky hrozne pozde, prsa zadny..mi to pripada desne brzo resit hormony..no nevim :-( rosi, ja chapu, ze doktori chtej mit problem vyresenej a hormony, atb a jiny pilule to resej hned..bohuzel ale ne pricinu...blby je, ze zodpovednost doktoru je obrovska a povedomi lidi o zodpovednosti ke svymu telu neexistujici
Odpovědět
jo catf, taky myslim, ze mela pockat nez se ji to samovolne rozjede... Mam kamaradku, co ji hormony od 14 8-( nechapu, ze si to ti gynekologove vemou na triko 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
allegria, jestli je ta tvoje kamoska hodne hubena, tak muze mit problem, ze nema dost tuku, aby se ji mohly hormony tvorit. Ja mela dneska kluka, kterej v opilosti upadl na hlavu a ma nejke zanetlive mistona mozku a ten mu oteka a tlaci - ze prej chce nejakou radu co jist ..... ja malem omledla z toho co ji - banany, susenky, kure, ryzi a 8 kafi denne a 3 cerny caje. V kazdym salku lzicku cukru a litr mlika denne :-( .... a to mi na zacatku rekl, ze nema rad junk food :-(.
Odpovědět
josefko, ted jsi to pekne vystihla, ono totiz co clovek to jina uroven "junk food"
Odpovědět
rosi, oni se na to koukaj z opacny strany..oni vlastne vyresili to, co maji ve svem oboru resit.. vubec ta pilule vseho druhu zraci spolecnost, ve ktery se nachazime, je az desiva...to mi pripomina ten polskej film sexmise.."spolkni prasek" :-D i vysoce inteligentni jedinci jako muj tatinek napriklad jsou schopny se prozrat az k nekolikatemu stadiu cukrovky.. a to ze mu visi na zidli u jidelniho stolu igelitka, ze ktery denne zbasti v padesati dvacet prasku, mu prijde uplne normalni(proste soucast dne)...no je tohle normalni?????
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte baby, mlada pani se hlasi zpatky :-) Uzasny zpravy z dovolene: Mam vybornej prirodni trinovej cukr primo z cukrovaru, spoustu vanilky, vanilkovej pudr a caje s pravou vanilkou, taky trtinovej rum, no kufry na letisti malem neprosly :-D :-D Ale teda sem dozrana z toho, jak se v letadlech furt vsecko bali do tech pytlicku a podavje se jednorazovy plastovy pribory 8-( Jenom jednou jedinkrat jsme dostali kovovy pribory a keramicky misky s jidlem, jinak samej plast 8-( Letusky nechapaly, ze budu celou cestu pit vsecko z jednoho kelimku :-D :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahoj paní abro :-) Budou fotky? Osazenstvo je myslím docela natěšený ;-) Třtinovej rum, vanilkovej pudr? x-) To zní famózně x-) x-)
Odpovědět
Profilova fotka
petuli, je to luxus, ten pudr je teda na peceni :-D Jinak sem si koupila ten sypkej od hauschky a teda uz sem stacila vsecko zamazat :-D musim si poridit stetec :-N Tyjo, ten obchod v ty omeze je malinkatej, myslela sem ze je velikej :-D A to kvetinarstvi vedle, tyjo kraaasa, susena levandule no nadhera :-D Fotky budou v nedeli, tak pak poslu link, pani fotografka pry nestiha, moc svateb najednou :-D Jo a dekujeme za pranicko :-)
Odpovědět
Profilova fotka
gratulujem, abra ;-) zachvíľu tu ostanem slobodná asi len ja 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
jooo, taky se me ptala holicka, co pouzivam na vlasy, ze prej je mam nadherne zdravy a pevny, pry takovy dlouho nevidela :-) , bala se aby me neslezl uces, ze prej na kvalitnich vlasech to blbe drzi (no taky sem se po tech chemickych lakach a tuzidlech a sminkach docela solidne osypala a lecila sem to celou dovolenou :-| ) kessi, nezustanes, sak koukam ze uz plan na svatbu mas ;-)
Odpovědět
Abro, ještě jednou gratuluji x-) A udělalas holičce osvětu o přírodní kosmetice? ;-)
Odpovědět
abra, velka gratulace a na fotky se tesim!!!! x-) kessinko, vsak neni kam spechat ;-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
dikec za gratulace ;-) fotky urco dodam :-) hermi, kosmeticce jsem osvetu samozrejme udelala, ale vzhledem k tomu, ze tam prodava persil a savo, tak nevim nevim, jestli je to k necemu :-/ Jo ale pokrok!!! Moje tchyne (odpurce zdravyho/prirodniho) zaujal vinny kamen a chce ho vyzkouset :-) jupiii, priste ji dovezu hned nekolik pytliku do zasoby :-D
Odpovědět
abra a co pouzivas na vlasy? :-D a vinnej kamen je k cemu?
Odpovědět
Abra take gratuluji x-) a samo strasne zvedava jsem na fotos ;-) ... Catf mas pravdu...vazne v tomto neni kam spechat :-D ...
Odpovědět
Profilova fotka
catf, alverde sampon a balzam merunkovej nebo urte levandule plus obcas je promeju mandlovym olejem :-) zadna veda :-D a vinnej kamen je do peceni, misto kypriciho prasku, normalne se to prodava v pytlickach :-)
Odpovědět
Abro, ale základem jsou určitě Tvoje kvalitní vlasy, ne? ;-) Položila jsem dotaz ve vaření, ale ignorujete mě ]-( :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj :-) abro gratuluju moc x-) ja ten vanilkovej caj uplne miluju, jeste tu mam posledni sacek, taky jsme leteli domu jak jezisci, sme ty kufry nemohli ani zvednout :-D Rum taky jeste jednu lahev mame :-) a koreni, hmmm, tenhle tyden zrovna budu delat domaci kari tak ho pouziju, ja si to desne setrim :-D vcera me docela sokli tchanovci, ja jim obcas vykladam ty moudra co tu pochytim a oni si koupili kola, snazi se jist zdrave a tchan i odmitl desert :-N :-D
Odpovědět
Profilova fotka
mia, tak to ti tenhle uspech u tchanovcu muzu jenom zavidet :-D abra - gratulace a hodne stesti. Kde se da vinnej kamen koupit? Herminko, co to bylo za dotaz? Zajimavej odkaz na mnozstvi pesticidu v ovoci a zelenine: http://www.foodnews.org/fulllist.php
Odpovědět
Profilova fotka
josefko no me to dost prekvapilo, oni se vzdycky stravovali jako klicky anglani, junk food :-D ten vinnej kamen me zajima cim dla vic, co to je? :-D
Odpovědět
Josefko, ptala jsem se na toto: Holky, máte nápad na něco, co se dá vzít s sebou na cesty a jíst někde "na koleně" nastudeno, není to moc těžké a vydrží to? Napadají mi akorát luštěninové pomazánky "á la paštiky", pak vím, že vydrží pařené sýry (Jadel apod.), ale tím končím. Neměly byste nějaký další tip? Vezmu asi i ten kuskus a polévky Hopi (druhou půlku dovolené budeme u kamaráda, kde se bude dát večer vařit). Ten žebříček pesticidů mě celkem vyděsil :-o
Odpovědět
Profilova fotka
hermi, jasny, moje vlasy jsou pohodovy :-D josefko, uf, to je husty :-( vinej kamen koupis v jakekoli zdrave vyzive mio, vinnej kamen je prirodni kyprici prasek a je to proste vinnej kamen jako usazenina z vina :-)
Odpovědět
Profilova fotka
abra to je super, zkusim si to sehnat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
mio, u nas to vypada takto: http://www.biosfera.cz/provita-kypric...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?