Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Ahojte po ranu...Tedy ja Vas obdivuju...Ja nikdy nic takoveho jako zizaly,mravence a jinou zver do pusy nedala :-p ...Asi jsem prilis velka cintlavka :-D ...Ale kozi syr z Billy je fajn... No ono bio je dost citlive tema samo o sobe...a pak kdyz se jeste najde neco co mu uskodi,lide hned po tom skoci ve stylu...Tak tady to mate to Vase bio... http://byznys.lidovky.cz/guru-rakousk...
Odpovědět
Profilova fotka
:-p mravence a zizaly jsem taky nejedla :-p :-p catf, asi jsi prehlidla muj dotaz o oleji na spaleniny - jaky jsi mela pomer oleje a toho levanduloveho eteraku? Jaky olej je nejlepsi? Asi mandlovy, vid?
Odpovědět
josefko, ja micham dle instrukci primavera, tzn. na telo 15-25 kapek eteraku...vicemene jde o to, jakou si myslis, ze mas citlivou kuzi a taky jak silnej a drazdivej je eterak...levandule je jemna, takze klidne 20kapek do 100ml..vonavejsi je ta francouzska lavandula angustifolia...z oleju bych rekla, ze bude lepsi jojobovy a uplne nejlepsi je mix jojoba a sipek(i proto, ze sipek sam o sobe leci napr jizvy, staci ho 10ml ve 100ml )...ja davam vetsinou 30ml sipek, 70ml jojoba mandle je lehci, takze se nehodi na sussi plet..pro me byla treba malo mastna, takze zalezi jen ta tobe a jakou mas kuzi...ale muzes jim mix odlehcit treba v pomeru..20ml sipek, 30ml mandle, 50ml jojoba
Odpovědět
hele, s tema zizalama a mravencema jdete do vareni, jo? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no ja se ucim ucim ridit tim ze ridim svoje automat auto s nekym jinym kdo me hlida a rika mi co mam delat :-D :-D udelala jsem si ridicak v cr kdyz mi bylo 18 od te doby uz jsem znovu neridila, byla jsem moc velka posera na to :-D
Odpovědět
Profilova fotka
catf, rozkaz sefe :-D jdu tam hodit vybornej recept na mravence na panvi, treba rosi prihodi zizali salat :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ja ekde cetla ze kazdej zivot nevedome sezerem pavouka :-N
Odpovědět
Profilova fotka
mio, kdyby jenom jednoho :-D :-D fuj teda ale to je predstava :-p :-p
Odpovědět
Profilova fotka
smarja to je hnuj :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tak jsem vyrobila prvni sliz ....akorat jsem to dala do pracky a vubec to nepeni, co je spatne?
Odpovědět
josefko, mne to taky vubec nepeni, podle me to je normalni :-)
Odpovědět
Profilova fotka
aha, ja kvuli tomu jeste vypnula pracku a pridala tam dalsi varku :-) ....
Odpovědět
Článek se načítá
josefka - jee a neudelalo ti to fleky? Ja jsem totiz nedavno dala moc slizu a pritel mi pak volal, ze jsem mu znicila kosili, mel na ni takovy ty mapy od sody :-) doufam, ze to pri pristim prani zmizi 8-)
Odpovědět
Josefko, pokud vím, sliz pěnit nemá (nebo jen minimálně), kdyby totiž to množství mýdla, které tam dáš, napěnilo, sbíráš pěnu asi až v obýváku :-D Pokud se Ti ve vodě rozpustil a máš prádlo čisté, je to OK :-) Rosi, mně z jedné manželovy košile ty mapy nechcou zmizet, ačkoli se už skoro stavím na hlavu :-(
Odpovědět
Profilova fotka
no nedeste me :-. ... kolik je optimalni davka? Ja jsem dala dva male kelimky, je to moc? Na mokrem pradle fleky videt nebyly
Odpovědět
josefko, ja davam 150ml na plnou pracku(200ml na rucniky)...program bavlna nebo syntetika 90, 60, 40, 30° ..zadny fleky 50-75ml na spodni pradlo(coz je temer poloprazdna pracka..program syntetika 40°), ale sliz jde blbe delit, tak se s tim mnozstvim nezabyvam pri prani na vlnenej program mi na pradle taky zustavaly fleky ja to davkuju v takovy ty "arielce"...videla jsem, ze prodavaj pekny davkovace z mekkyho silikonu od sonettu
Odpovědět
Profilova fotka
minule sme tu tuším rozoberali také tie veľké nádoby z ktorých sa dá "načapovať" prostriedok na pranie či na umývanie riadu, alebo aviváž, ako existovali ešte dávno-pradávno (aspoň my sme taký mali hneď vedľa baráku)...tak som také teraz videla v BA, a "čapoval" sa Sonett :-)
Odpovědět
Profilova fotka
catf, diky kessinka, ja si takhle chodim cepovat Ecover na nadobi :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ja nasla kosmetiku co ma velkou nalepku netestovano na zviratech tak sem zvedava, nemela jsem cas to nejak studovat tak se na to zitra vrhnu, doufam ze to bude fajn :-)
Odpovědět
mia, tak hodne stesti ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
mia, jedna z nejlepsich britskych prirodnich kosmetik (udajne) je Green People ... tak na to muzes kouknout. Bude ale drazsi.
Odpovědět
Profilova fotka
k tomu slizu, me dela fleky na nekterych tmavych kalhotech, asi to bude typem latky, protoze na jinych to nedela, takze na tmavy pradlo sem se vratila k ecoveru a do svetlyho sem davala sliz, ale zjitila sem, ze kdyz pouzivam sliz na svetly, tak asi zbytek v pracce zustane a stejne ty fleky na tech kalhotech mam :-( Takze sem sliz na mesic vysadila a davala sem jen ecover a kalhoty sou v pohode... Akorat me to teda mrzi, sliz se mi libil vic nez ecover, protoze ten ma takovou hodne intenzivni vuni a to nemam vubec rada :-| Sody sem davala hooodne malo, a vubec nevim, cim to mohlo byt :-( O vikendu sem si koupila sprej na vlasy alverde, ten novej a kupodivu tuzi, to me prekvapilo, protoze ten predchozi moc netuzil. Dneska mam drdol a pohoda :-D I tu "vuni" trochu vylepsili, ale teda ne moc :-D
Odpovědět
Profilova fotka
josefko super kouknu na to :-) jinak uplne miluju mandlovy mliko, beru si ho do francie :-D ma tam jeste mliko z liskovyho orisku myslim to bylo, to je taky prospesny?
Odpovědět
Profilova fotka
josefko je pravda ze nektery potraviny dokazou spalovat tuky? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
mia, jo - treba olejovity ryby (losos, tunak, sardinky ...) diky omega 3 mastnym kyselinam. Cesnek a mrkev zase brani vstrebavani tuku, kdyz je jis dohromady (coz treba neni dobry jist s rybama)
Odpovědět
Profilova fotka
josefko super, jsi zlaticko x-) x-) x-) ja si beru sebou na dovcu laptop a velkej blok a budu si to vsechno vypisovat :-) tu mrkev a cesnek muzou byt tepelne upraveny? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
ten tunak i z konzervy? :-N
Odpovědět
Profilova fotka
mia, i z konzervy ... mrkev nejez s rybama, cesnek muzes, musela bys ho snist tuny. jakmile mas malo tuku ve strave, tak telo si ho zacne vytvaret z jinych veci, takze to neprehanej
Odpovědět
Profilova fotka
ja mam tuku ve strave dost, pouzivam extra panenskej olivovej olej a obcas kokosovej a jim mandle a pistacie ale mam desne moc tuku uz ulozenyho :-N ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
akorat teda premyslim jak skloubim mrkev a cesnek, asi do salatu =-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?