Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
super, bio maslo mam :-) kokosak mam taky ale chci to do bucht tak tam se asi nehodi :-) pani tak to dej vedet jaky je zkuty kiwi =-)
Odpovědět
sarinka, ale hauschka nic nerozdeluje..prave naopak ma ruzne druhy pleti prevest do normalni..ma pouze jednu radu a produkty pro prechod na svuj koncept.. naopak tautropfen doporucuje kombinaci ruznych setrnych pripravku na ruzne partie pleti butt, plet by se mela hodne setrne umyt pripravkem bez mydla..cistici mleko, krem, lavova zem, zeleny jil..pak muzes "docistit" pletovou vodou a nebo tzv kvetovou vodou(coz je vedlejsi produkt pri destilaci a ziskavani eterickych oleju z rostlin)..tyhle vody v prirodni kosmetice neobsahuji alkohol a pokud ano, jedna se o bio alkohol zase ziskavany z ekologicky pestovanych rostlin, pletova voda se vmasiruje do pleti ..na noc hauschka doporucuje nepouzivat nic(pokud nekdo zacina s hauschkou, tak maji specialni tonikum pro tenhle "prechod"..ja jsem toho nazoru, ze pokud clovek najede na hauschku, mel by pouzivat jenom hauschka produkty...nazory na toto tema se zde ruzni, takze tohle je ciste muj postoj) ..nebo na noc pouzivat hydratacni gely a nektary, coz jsou lehoucke pripravky, ktere plet nezatezuji a ta se muze pres noc sama regenerovat(na zralou plet jsou pak jeste jine specialni vyzivne pripravky) ...rano probiha stejne cisteni plus denni krem, ktery obsahuje latky, ktere chrani plet pri pobytu venku.. treba ja po pouziti lavovky a pletove vody nemam vubec pocit stahovani, coz jsem predtim mivala hodne..takze dost zalezi na vyberu spravnyho pripravku.. pro priklad...odlicuju mandlovym olejem(oci i oblicej), myju plet lavovkou, smivam vlhkou morskou houbou, pak nanesu pletovku(bud special tautropfen na citlivou plet nebo levandulovou ci ruzovou kvetovou vodu..proste podle nalady), pak nanesu denni krem(nebo hydratacni gel na noc) a na okoli oci specialni ocni krem nebo balsam
Odpovědět
Profilova fotka
Catf - tak rychle rychle ..okoštuj to kiwi, m,. je zrovna v Itošce, že by mi přivez :-D :-)
Odpovědět
sari, ja ted sezrala celou sklenici cerveny repy(mimochodem ta deemkova ja fakt famozni, bych se uzrala x-) )..mozna me po vece chytne chut na sladky, tak ho dam a poreferuju ;-)
Odpovědět
=-) catf to je normalni cercena repa na kyselo ? tu já rád x-) k sekaný :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ten trtinovej cukr se vubec nerozpousti =-)
Odpovědět
princez, jo je to klasicka repa ve sklenici, akorat bio od alnatury slazena trtinovym cukrem a je presne tak akorat sladkokysela..mnammnam x-)
Odpovědět
to zkusim, az se nedky do dm dostanu ;-)
Odpovědět
respektivě už jsem uvažovala, že si budu řepu zavařovat sama, máme vcelku velkou spotřebu =-) ale odrazuje mne ta barvící schopnost., měla bych kuchyn vymalovanou do řepova :-N dneska zkouším doma dělat jogurt. zítra vám povím mám olma mléko a kultury z holandie, tak jsem zvědavá první to bude testovat zítra manžel, jak ho znám, nevydrží na mne počkat no ani se mu nedivím, mísa čerstvejch jahod je velké lákadlo k tomu jogurtu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
princez nezlob :-D - velka misa jahod -mnam butt, ja pouzivam Hauschku asi tyden a kousek a na noc opravdu nic nepotrebuju pouzit. Vzdycky jsem mela plet strasne suchou a nenamazat se, tak bych umrela. Pak jsem zacala pouzivat prirodni kosmetiku a plet se mi jakoby vyrovnala, ze se mi po umyti nestahovala. urcite za to muze i voda tady :-D .... neni tolik chlorovana, skoro je podeziram, ze neni chlorovana vubec. Ted se meju pletovym mlekem (dneska jsem ho smyla jenom vlhkou houbickou), pak cisticim kremem, ktery se vmackava do pleti a mel by cistit pory a hlubokou spinu (ten jsem take smyla jenom vlhkou houbickou 8-)) a pak na noc nastrikam pletovou vodu a rano nepouzivam to prvni mleko a po pletovce davam ruzovy krem light. Vsechno Hauschka, protoze si taky myslim, ze by se mela pouzivat cela sada. Na oci teda dopotrebovavam ruzovy krem od Weledy, ale az mi dojde, take zkusim Hauschku. Jo a 2x tydne pouziju revitalizacni masku od Hauschky. Ted mam pocit, ze se mi po pocatecnim zlepseni pleti trochu horsi, ale zatim nevinim Hauschku, muzou to byt ty moje hormony. Holky Hauschky - davate si ocni krem na noc nebo ne?
Odpovědět
josefka dekuji ti za popsani tve pece o plet :-) ja odjakziva pouzivam bud mliko, ale casteji myci gel, pak pletovku a pak krem to vzdy rano i vecer.je to pro me zajetej system a ted koukam, ze to jde i jinak :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Josefko - že se pleť horší je OK, mimoch. to může být i tim, jestli si před tim nic moc nepoužívala, tak pleť detoxikuje..mělo by to trvat nejdéle 14 dní ;-) Oční - ráno pod oko, večer nad oko i pod oko :-)
Odpovědět
Článek se načítá
me by zase zajimalo, jestli mate nekdo zkusenosti s ruzovym balsamem tautropfen nebo hauschka k pouziti na rty(ted mam na mysli ty v kalisku) a nebo s novou primaverou na rty...jsem dospela k nazoru, ze jeleni luj proste neni pro me, vubec mi rty nepromasti, vyzkousela jsem snad vsechny, co existujou..dokonce jsem koupila i cannaderm s takovou nerez kulickou jako aplikator a to je teda hnus fialovej :-p .. nejlepsi, co jsem kdy na rty mela, byl body basics jahodovej balsam, se budu muset podivat, co do toho davaj
Odpovědět
Profilova fotka
Dneska jsem v Replay viděla takovou menší jutovou tašku, a dostala jsem jí k nákupu zdarma hejč :-D ale stejně bych sí jinak koupila :-)
Odpovědět
catf, myslim, ze tam bude mit nejvetsi podil ropna vazelina.. hauschka kalisek ani tycinka na rty mi nevyhovuje, ja nejradsi everon (weleda) a dobra byla i alva a lavere krem na pusu (davam si na noc) josefko, vecer davam taky ocni krem ;-) (preci jen..) odlicuji pletovym cisticim mlikem (cistici krem ted nepouzivam radsi), nejdrive ale plet navlhcim vodou, osmrdlam pak vat.tamponkem pak plet.vodou (logona) na noc strikam intenzivni kuru, nekdy i navic k tomu promaznu regulacnim plet.olejem nos (pod nosem) a rty lavere krem na pusu na ruce lavera basis na kerku kokosak rano: logona plet.vodou ocistim revitalzicani masku smichanou s plet.olejem (3:1) ocni krem na ruce lavera basis na kerku kokosak everon na rty (kde neni napsana znacka, tak je to produkt od dr.hauschky)
Odpovědět
stazi, tak jsem na to koukla a podle popisu na netu je to ciste prirodni, to teda cumim, tak to musim jit prozkoumat v realu...jestli se tady mesice honim za prirodnim balsamem a celou dobu jsem mohla pouzivat, co jsem vzdycky pouzivala, tak se picnu :-D http://www.body-basics.info/cz/katalo...
Odpovědět
Profilova fotka
stazko a proc nepouzivas ten cistici krem?
Odpovědět
:-D catf, tak to je gol (ovsem jestli tam pisi cele slozeni? =-) jsem myslela, ze tam stopro bude vazelina) josefko, pani v gw mi rikala, at zkusim mliko, on ten krem vytahuje necistoty (pusobi hloubeji) a ja mam uz toho necistyho ksichtu plny zuby :-D nechci nic uz vytahovat, jen at tam spi a nejsou videt :-D
Odpovědět
ovsem musim vam prozradit, ze urina funguje :-D :-D
Odpovědět
stazi, si delas prdel :-o :-D co se tyce body basics, tak si to samo pudu overit na misto cinu, protoze jim taky neverim, ale doufam, lec balsam byl moc bezva
Odpovědět
catf, ale ne, jsem chtela mit hezkou plet na tu sobotni akci :-D :-D je to videt hned ten rozdil, uz po jednom dni ;-) ale uz jsem toho nechala, ja byla strasne zvedava, jeslti to je mozny :-D
Odpovědět
Profilova fotka
stazi ja ti to rikala :-D a co utrum? rekla si to nebo si tajemna jak hrad v karpatech? :-N :-D
Odpovědět
a myslis, ze to po jedny aplikaci fakt muze hned fungovat? no ja ti to preju :-D mne se na tom libi hlavne to, ze to je zadaco ..haha
Odpovědět
Profilova fotka
a mam to zadarmo :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
holky netusite nekdo proc je v dietach uvadena dycky omeleta jenom z vajecnyho bilku misto celych vajec? jasne bilkovina ale ta by tam byla taky i s tim zloutkem, je neco spatnyho ve zloutku? =-)
Odpovědět
dobré ráno, catf až to v bodybasics prozkoumáš, dej sem prosím vědět, mám od nich tělové mléko Pure Coconut Body Milk, připadá mi skvělé, ale v době, kdy jsem ho kupovala jsem na složení nekoukala a přiznám se, že mi tak nádherně voní a vyhovuje, že mě to nenapadlo zkoumat doteď, tak se doma mrknu, na netu píšou jen že je ta olivový olej a výtažky z kokosu...Mrkla bych se tam sama, ale nevím kdy pojedu do Ostravy, tady u nás to jaksi není, díky ;-)
Odpovědět
jo a já jsem si na rty koupila od Saloos bio Karité 100% bambucké máslo a přijde mi fajn, rty musím taky pořád něčím mazat, jinak mi praskají a jsou totálně vysušené a tohle mi dělá dobře ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
k vode na ksicht - vynechat ju za pokus urcite stoji... ja som ju vyradila potom ako som bola 2 tyzdne na chalupe, nebola tam tecuca voda a na tvar som pouzivala len plet. mlieko + plet. vodu a tvar sa mi uzasne zlepsila... po navrate domov som presla na normal rezim, teda voda s cist. gelom na tvar a po zhorseni mi konecne docvaklo, ze mi nerobi dobre len vzduch na chalupe ale aj vynechanie tej vody :-p netvrdim, ze si ju na tvar nikdy nedam, ale je to fakt minimalne stazi, s tou urinou si dobraaa 8-) :-D pokusala som sa zhanat kalistek v zilinskych lekarnach (mam poukazky na nakup a chcela som ich minut prave na kalich) a vsade na mna cumeli, ze o com kecam =-) divali sa na mna fakt divne... mam strach ist do dalsej :-D poukazky asi vyuzijem inak a kalich kupim cez net... catf ty mas mensi ladycup, ze? velkost vyhovuje? ja stale riesim velkost, ale kedze som nerodila, tak radsej pojdem do mensieho (resp. mensi do mna :-D ) catf referencie o balzame body basics ma fakt zaujimaju, jeden (apricot & almond) mi stoji tu v praci na stole a odkedy som presla na prirodu, mam problem ho doplacat... zlozenie som z neho zial strhla :-|
Odpovědět
gwen, mam mensi mooncup..vetsi by byl pro me urcite moc..mam co delat s timhle :-N vybrala jsem mooncup, protoze ma hladky povrch(coz se mi ted na zacatku zda opravdu jako plus).. ale zajimalo by me, jestli v tech dvou znackach je opravdu nejaky rozdil co se tyce body basics..tak ivett nemam iluze o tom, ze tvoje mleko bude obsahovat synteticke emulgatory a konzervanty, tim jsem si temer stopro jista, ale mrknu nato...ten balsam by mohl mit sanci, protoze to je vlastne vosk...nicmene jestli jste si vsimli, tak na tom netu uvadeji jenom ty pozitivni prirodni ingredience..u tech mlek a kremu chybi spousta ingredienci, ktere tam proste musi zakonite byt, aby to drzelo pohromade.. mia, dle sdeleni josefky se cholesterol z vejce do tela nevstreba(nebo tak nejak), takze mi taky neni jasne, proc by mel byt zloutek spatny..mozna ze je zloutek proste tucnejsi(mozna jeste jine tuky..)..ja bych se tim dvakrat nezabyvala..
Odpovědět
Josefko, je opravdu možné, že u vás není voda chlorovaná. Z ověřeného zdroje mám informaci, že v našem regionu se voda nechlóruje, ale ošetřuje UV zářením a doplňkově se přidává oxid chloričitý jako "desinfekce na cestu" (i to je sice nestabilní sloučenina, takže se z ní chlór trošku uvolní, ale je ho opravdu minimum a voda jím cítit není). Catf, balzám od Farfally jsi nezkoušela? Saloos čisté karité je taky dobré a mají i nějaké balzámy na rty v kelímku (já mám ale vůči kelímkům averzi, připadá mi to hrozně nehygienické). Stázi, urina? Tyjo :-o Mio, pokud vím, ve žloutku je i lecitin, nevynechávala bych ho (pokud tedy do sebe netlačíš pár vajec denně).
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?