Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
josefko, to jo, my jsme takovou svatbu taky meli :-D zalezelo nam na ostatnich (aby se bavili, aby tam byla hudba pro vsechny vek.kategorie, atd.) vzpominaji na ni vsichni dodnes.. jen jsem tim vsim chtela rict, ze ne vsichni to tak maji (protoze maji jine priority-treba vyber jidla), nebo se i snazi a stejne to nezvladaj (rozdila predstava o zabave :-D) tot vse, neni to snad tak nepochopitelny (tvuj nazor znel, ze kdyz to neni tovje svatba, at si ostatni trhnou, proto to uvadim na pravou miru) mch.jsem byla na svatbe, kde zenich s nevestou si mysleli, jak se ostatni bavili a opak je pravdou (to vis, ze byli radi, nikdo jim to samozrjeme nerekl, komu by taky nevadilo, kdyby hosti nebyli spkojeni?! proste furt je to o tom - rozdilnem vnimani, jak to kdo ma- o tom porad pisu, abyste chapali a byli tolerantni ;-) ) jinak nevidim rozdil na sve pleti, kdyz pouzivam vodu, nebo kdyz ji nepouzivam pletove mleko sice stiram vatickou (oblicej vodou uz neomyvam), ale predim ho navlhcim vodou :-D stejne tak jsem to delala s cisticim kremem..(vse podle navodu ;-) od dr.hauschky a uz jdu na poklony, zatim ;-)
Odpovědět
sari me to s tou vodou porad nedava smysl :-D :-D a co takovy ty "mydla na oblicej"?(nevim, jak se to presne jmenuje :-D ale urcite vis, co myslim :-) ) osobne mi to pripadne lepsi zpusob odliceni a umyti, nez sudlani makeupu mlikem :-D
Odpovědět
mia, soja je docela velky alergen a neni uplne jasne, jestli je vic prinosna nebo vic skodi, takze ja ji osobne do jidla nezahrnuju krome toho tofu v miso..je to i tim, ze nema zadnou specifickou chut a konzistenci, kterou bych vyhledavala..taky je temer ve vsem, co si koupis v obchode uz hotovy..treba v cokolade apod.. stazi, ..pokud docilim pravidelne bezproblemove aplikace a deaplikace a tesnosti(kalichu) :-D, tak to bude ideal..zatim si nedokazu predstavit manipulaci napr na verejnych wc nebo v letadle :-D, zda se mi, ze k tomu potrebuju fotbalovy hriste..no asi jsme si tim prosly vsechny na zacatku(predpokladam), nebudu se rozepisovat o detailech :-D k tem svatbam...ano, at si kazdej dela svatbu podle svyho nejlepsiho presvedceni, ale at u toho proboha pouziva mozek a nekde si koupi alespon jednu davku normalni lidsky slusnosti...vubec nemluvim o trhlinach(vsechno se muze pokazit), mluvim o ucelne debilne naplanovanejch zasadnich vecech vychazejicich primarne z absolutni lidsky sobeckosti nicmene, na dalsi pozvani na svatby uz seru, protoze lidska blbost je bezmezna a ja nemam tolik casu, evidentne ani tolerance a natoz trpelivosti, abych se s tim dal zabejvala :-D pardon za vyrazy, ale bezvadne vystihuji mou soucasnou naladu na toto tema ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ty vole vy jste tataři :-D Josefko pleti vidim dennodenně dost a vidím tisíce případů,kdy pouhým vysazením vody z vodovodu se pleť zlepšila ;-) Je mi to fuk, dávejte si co chcete ;-)
Odpovědět
sarinko, my jsme tu trochu vedecky zalozeny, tak to holky zajima z chemickyho hlediska..me teda taky ;-) vim, ze se o vode rika, ze pleti skodi, ale taky nerozumim tomu proc
Odpovědět
Profilova fotka
Catf dyť sem to psala v pátek ..dokonce několik důvodů. Vědecky...mě stačí, že vim,jak to na pleti funguje,a co vidim ;-)
Odpovědět
catf, ajeje tak to byla fakt priserna svatba :-D jinak kalich pouzivam uz dlouho a zatim jsem ho potrebovala vymenit pouze jednou! na verejnem wc (tedy pro personal,ale dvere se tam netrhnou) a to behm porad nekde po venku..pouze jsem vylila do zachodu, pouzila toaletak (pred tim a potom jsem si poradne umyla ruce), sice se mezi tim utvorila fronta a co :-p :-D sari, ja taky vim, ze se rika, ze by se to nemelo, jen jsem neudrzela v pameti info proc :-D chlor ve vode aj.skodliviny? s porama to moc vedecky nezni, jako proc plet.mleko ano, voda ne ap. ale mam vyzkouseno (i na jinych), ze velkym omezenim sprchovani/koupani, se da dosahnout velike zlepseni stavu kuze..takze voda nejenom na ksichtik neni uplne super..zaroven mi nevadi (necitim na sobe) rozdil, kdyz ji minimalne na oblicej pouzivam (driv mi voda na oblicej vadila, mela jsem pocit stazenosti/vysusenosti, ale to taky souviselo s pripravky, ktere jsem pouzivala, dneska to tak necitim, mam neco jineho)
Odpovědět
Profilova fotka
Stázi - díky zlato, já už myslela, že mluvim čínsky :-D pleť. mléko jo a k němu pleťová voda /toner/ taky jo :-) Jedno bez druhýho stejně nemá význam. ;-)
Odpovědět
mia - s tou sojou jsem slysela, ze jist se muze, ale ne casto, kvuli vysokymu obsahy fytoestrogenu...
Odpovědět
sarinko, chapu, ze te stve, jak sme nechapavy :-D ale my tady kazdou informaci pitvame a overujem, takze dyz neco delam nebo nedelam, tak potrebuju vedet detailne proc :-))))
Odpovědět
bre ranko, musim souhlasit s rosi, ze to taky furt nechapu :-N
Odpovědět
sarinko dobrovleně se hlásím k tatarům a nechápavcům - čím voda škodí ? ( psalas ph - to beru, možná minerální látky - to by ale pak zpravilo převaření či destilace ..) a čím to, že mléko a pletová voda ? ( btw když je to pletová VODA, neopdoeruje si to ? )
Odpovědět
Článek se načítá
Princez, já to chápu tak, že v pleťové vodě je toho spousta přidaného, a tak už tolik "neškodí" jako voda obyčejná. To máš jako s olejem - sám o sobě vysušuje a v kombinaci s vodou nebo když je z něj uděláno pleťové mléko, spíš hydratuje.
Odpovědět
hermi olej vysusuje? :-o
Odpovědět
vždyť hlavně voda dost vysušuje, i proto není vhodná (prolítla jsem to teda velmi rychle, ale tenhle důvod jsem tu uvedený nenašla, asi přehlídla, tak ho opakuju)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak ještě jednou pro tatary :-D :-D :-D /já to věděla..když mě Mia poprosila o info, že to nemá cenu :-D/ Škodí Ph...a to dost Většina používá studenou vodu....teplotní šok...kapillárky (vznikají červenené žilky ) A to nejdůležitější - nejenže ŠKODÍ (viz. výše ) ale pleť nečistí...a jsme tam tam / zvládáte to? :-D / , že otevírání a zavírání porů zajišťuje mléko+toner. Takže..nejenže škodí / jak jste většina potvrdila - vysušuje/, ale na pleti nedělá nic v pozitivu co by nám pomáhalo ;-) Pro nevěřící matěje...omyjte si pleť vodou z vodovou, a potom setřete vatovým tamponem čisticím mlékem a tonerem..a koukněte na tampony - to oni pleť čistí, a ne voda z vodovodu ;-) Po 2-3 týdnech vysazení vody z vodovodu bude zlepšení pleti /tady mezi námi to dlemé rady potvdila Ivett a Mia/
Odpovědět
Profilova fotka
G - x-) jasanka ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jo provádět ráno i večer ;-)
Odpovědět
sari :-D dik za manual, s tou studenou vodou je to pro me opet novum, sem prave myslela, ze je dobre, kdyz se plet prokrvi =-) on je problem, ze ze vsech stran dostavam rozdilne info, tak proto neverim hned ;-)
Odpovědět
ale dobře, jdu se napaplat pletovym mlikem a vod(k)ou :-D
Odpovědět
Butt, olej sám o sobě vysušuje (je to paradoxní, ale je to tak), ale pokud ho namažeš na vlhkou pokožku, hydratuje. Je to obecné pravidlo, které mám ověřené i na vlastní kůži :-) Sari, ale pokud pleť umyjeme vodou s lávovkou nebo mycím gelem, je, myslím vyčištěná dostatečně, ne?
Odpovědět
Jasně, že voda sama o sobě toho moc neumyje - stačí porovnat, jaká teče voda, když si umyju ruce jen vodou nebo i mýdlem.
Odpovědět
Profilova fotka
Hermi - já ty mycí gely nevidim moc ráda, spíš hodně na aknozní pleť ;-) Rosi - ty vole,nespleť si to :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
jo a hodně často se teď objevuje seboroická dermatitida ...na to je voda mor :-S
Odpovědět
Sari a nemáš k tý vodě nějaký články, kde si lze počíst ? ted nemám čas to hledat
Odpovědět
Sari tak ja tedy seb.dermatitidu mam....a hlavne v hlave...jenze jak si myt vlasy bez vody?
Odpovědět
Profilova fotka
Princez - mám v hlavě :-D
Odpovědět
Princez tys takovy aktivni prispevovatel!!!!Kde jsi dokazala nasbirat 35tis prispoevku?????? =-) :-D ...
Odpovědět
Profilova fotka
Chloe - to je blbý...dermatologové doporučujou mýt vlasy převařenou vodou, ale to si nedovedu představit :-N
Odpovědět
No vsak Sari... blbejsi je to,ze mi obcas preleze na oblicej...ja si tedy oblicej vodou nemyju...max.lavovkou a pak smyju vodou a pak stejne osetruju kremem....
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?