Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
body basics je bohužel chemický... další z kosmetik co se řadí do přírodní kosmetiky tipu Oriflame, YR apod.
Odpovědět
Hakli, ten balzám by mohl být výjimka ;-) Třeba i konopná kosmetika Extravaganja obsahuje chemikálie, ale balzám na rty je opravdu přírodní (četla jsem jeho složení u kolegyně) - Catf, že by další tip?
Odpovědět
no jo, vrtalo mi to hlavou :-D nevim, cim to je, ale funguje to perfektne..ale preci jen to neni standartni pece o plet, tak jsem od toho uz upustila (hlavne i proto, ze uz skoro neni co potirat :-D)..byla jsem prekvapena.. polovice to vedel, prej by radsi prispel se svou troskou, ale co se da delat, kdyz to musi byt moje vlastni... :-D
Odpovědět
stazi, ja nevim..neni to spis ta kyselina, co to vsechno ze zacatku vypali a desinfikuje..nez nejaky vitaminy z moci...jsem trosku skeptik na zazraky, co se dejou pres noc..a sarik mela fakt hodne akne a ted to ma v pohode, tys ji videla nazivo? josefko, farfalu jsem zkousela vanilkovou, byla prijemna vuni, konzistenci mela trosku moucnou na muj vkus(jako alverde) a zase nepromastila..mne nevadi na pusu nanaset balsam prstem, protoze to mam na domaci pouziti..venku s sebou nosim lesk(jeste dodelavam hafo cliniqu) uz mam vyzkouseno z tycinek na rty(seradila jsem tak nejak podle spokojenosti, ale stejne nejlepsi znamka je tak 5z10 logone): logona nobilis labia alva farfala vanilka alverde mesicek urtekram weleda everon lavera jahoda cannaderm(tohle je fakt hnus) herminko, diky za tip..ja uz jsem ochotna koupit cokoli..klidne i primaveru za tristapade :-| kdyz se nad tim zamyslim, tak mi vlastne jeleni luj nikdy moc nevyhovoval, tak jsem mozna mela rovnou hledat neco jineho..
Odpovědět
Profilova fotka
Stázi, takže taková nouzovka před akcí, kdy chce člověk vypadat bezchybně, jo? To je dobrej tip :-D Ještě okrajově a ze zvědavosti, použilas někdy z průběhu dne? Jsem si taky vzpomněla, že moje kosmetička (hauschka) mi ze svých zkušeností radila, kdybych se někdy v příštím životě rozhodla pro zkoušku :-D, že používá střední proud či co. Včera jsem zkoušela růži a jasmín florascent, catf mi to nedávno svou zmínkou připomněla. Tak růže mi voněla zpočátku příjemně, jako čerstvý prádlo =-), nevím proč mi to evokovalo tuhle vůni. A jasmín je zatím mým favoritem a vzpomněla jsem si při tom i na Tebe stázi, že jsi zmiňovala, že Ti jasmín voní. Prodavačka mi doporučovala ještě ylang ylang a tishka, tak je ještě taky zkusím. Jo, 30 % slevu na ně teď u nás mají taky ;-) Před cca 2 týdny mi došla lávovka a novou jsem si koupila až včera, zatím použití 2 x - večer a dneska ráno, a sice se budu opakovat, ale u mě zlepšení nastane okamžitě x-) Krom pročištění je pleť i zářivější, jsem s ní maximálně spokojená ;-) A catf, neodolala jsem a koupila včera do myši éterák ještě z vánoční kolekce primavera, mandarinka + vanilka, a je to vůně k sežrání :-D Jako medový perníčky x-)
Odpovědět
a catf a vis, ze mi to je je jedno :-D ja nikoho nepotrebuju presvedcovat (s cimkoliv), proste jsem napsala, jak to fungovalo, vic to rozpitvavat nepotrebuju ;-) (jinak sarku jsem nazivo videla :) zkus ten krem na pusu lavere, nemam ted cas, hazim prvni odkaz, co mi vyjel, musim bezet.. https://www.naturkosmetik-deutschland...
Odpovědět
stazi, tobe je furt vsechno jedno, tak to je pak debata dost k h....nemusis me o nicem presvedcovat, tenhle proces u me probiha uplne jinak...proste me to zajima a mam k tomu svoje vlastni uvahy a dotazy..pro me je dulezity dopidit se, proc by to mohlo/nemohlo fungovat...od toho snad tady diskutujeme, ne? jo, petuli, tu tishku na me taky tlacili, ale nemeli tester..i kdyz pani v gw spis vyhovuji orientalni vune, ktere jsou na me moc silne...u silnych parfemu mam problem s tim, ze na my kuzi ihned vyprchaji ty doplnujici vune a zustane jen ten zaklad ala paculi a to je pro me hroznej babkovskej smrad svezi vune a ovocny zas na mne vubec nedrzi u ty ruze, jsem mela strach, ze prave vyprcha ta kvetinova a zustane ten silny podton, ale nestalo se..vsechny ty vune se nejak spojily a je to idealni, jsem moc spokojena..uz jsem dlouho hledala presne takovouhle vuni x-) peti, ja stale ulitavam na mysi levanduli x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Byla jsem na dalším testu florascentu, tentokrát tedy ylang a mimosa. Ylang je moc těžký, přesně jak píšeš catf, silně mi to připomíná parfémy starších dam, nebo vodičku od holičky, co si tak matně z doby před x lety pamatuju... Mimosa byla na začátku moc příjemná a jemná, ale jak teď vyprchává, tak už se mi zdá taková nijaká... Možná je to tím ylangem na druhé ruce, kterej voní docela silně a teď se mi to mísí. Příště ještě zkusím violettu a levanduli. Už jsem je pro jistotu upozornila, že já než se rozhodnu pro parfém, stokrát je navštívím, tak to se mnou budou holky muset vydržet ;-) A taky doufám, že objevím to pravý. Na zimu je kokos/vanilka pro mě ideální, jenom škoda, že moc nevydrží. Jo a slečna mi včera doporučila, když jsem se jí svěřila s kokosovou mánií, že se v pohodě dá i odličovat kokosákem =-) , tak to vyzkouším (taky na oči používám mandlovej olej na houbě). Asi to půjde ale čímkoli, hauschka řasenka mi jde v pohodě i olejem od logony, nebo sezamovým olejem na vaření, nebo mandlovým pleťovým olejem... :-D Jenom po čisté vodě jsem spíš rozmazaná, než odlíčená. Jojo, myška je fakt dobrá :-) Ale hučí nám pořád, spát bych u ní nemohla (mám ji asi metr od hlavy) |-|
Odpovědět
petuli a kam chodíš čuchat? A kde kupuješ šapon od Tautropfenu? Ten heřmánkový. Tady nahoře ho nemají... voňavky ano, ty mají. Catf ty jsi psala o kuchařce pro děti - výživa dětí nebo tak něco a to byl Fořt?? Celkem by mě to zajímalo, jen jsem nic nenašla. Asi to jméno mám pokomolené.
Odpovědět
Profilova fotka
Hakli, očuchávám nahoře a urtekramy mají v www.branakdetem.cz, je to taky kousek :-) Myslím, že to byla herminka a snad šlo o tuhle knížku? http://www.kosmas.cz/knihy/140788/aby...
Odpovědět
Petuli, kokosák na odlíčení očí klidně, ale na zbytek pleti raději moc ne, je dost silně komedonní (nebo komedogenní? prostě se po něm ucpávají póry, hodně holkám pokazil pleť). Hakli, je to Aby dětem chutnalo, autor Petr Fořt: http://www.kosmas.cz/knihy/140788/aby...
Odpovědět
Petuli, bylas rychlejší :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
body basics pouzivam, slozeni jsem az tak neprozkoumala, pro me bylo hlavni ze netestuji na zviratech, se asi skocim kouknout co v tom je
Odpovědět
jo tak super, já si ji koupím. A v bráně k dětem jsem byla pro to bio tričko kamarádce - poradily jste mi to tady, už se jí holčička narodila, ale ještě to asi nenosí. Máte někdo i tu výživu nejen pro ženy od Fořta? Případně máte ještě najeké tipy na zajímavé knihy? Rozhodla jsem se, že o víkendu budeme snídat koktejly. Jen nemám žádnej mixér, to je na houby...
Odpovědět
Profilova fotka
jo ne tak beru zpet, to neni Bodybasics co pouzivam ale Bodyshop :-N
Odpovědět
Profilova fotka
:-D no jo hermi, navíc taky kosmas :-D Obličej bych si s ním nemazala, nikde jsem nečetla, že by byl na pleť vhodnej, navíc díky za dobrý info o těch pórech - teď si vlastně uvědomuju, že se mě kdysi ptal m., jestli by se jím nemohl mazat. Ale instinktivně jsem mu radši koupila zelenou weledu. Jo a musím ho znovu veřejně pochválit - došla mu ayucare neemová zubní pasta a v pátek si sám v Bráně k dětem koupil mátovou laveru, a to jsme šli kolem DM a vůbec se nezmínil, že by si koupil "nějakou" tam třeba x-) (pro vysvětlení, já používám ratanhovou weledu, ale ta se mu nelíbí :-D ). Hakli, to je hezký, a co že se najednou začínáš zajímat o knížky s dětskou tematikou? ;-) :-)
Odpovědět
mě to tak nějak celkově zajímá, děti ale zatím neplánuji. Ne ve výhledu jeden rok, potom už asi ano. Možná by tu knihu měli i tam, jdu se tam podívat.
Odpovědět
Profilova fotka
catf ja si prave poridila ten Lady cup velkej a ted je mi na prd :-D
Odpovědět
mio ale to se dá lehce vyřešit :-N :-D :-x :-x :-x
Odpovědět
Profilova fotka
evi tak ted me ale fakt zajima jak :-D :-D
Odpovědět
no si myslím,že to ani radši nechceš vědět :-D si pořid zip a mimino :-N
Odpovědět
Profilova fotka
jako i pres mou pritulnou a velmi spolecenskou povahu me nenapada zadna technicky pouzitelna metoda jak todle vyresit :-N :-D :-D :-D no ja chtela velikost S ale prodavacka se na me podivala jako ze ve svym veku jsem docela optimisticka tak sem si vzala ten vetsi a ono houby :-D neco mi rika ze mi to nevymeni :-N :-D :-D :-D zip si muzes vis co :-D
Odpovědět
Hakli, Zdravou výživu nejen pro ženy jsem jednu dobu dost žrala, mám ji i doma, ale už si úplně nepamatuji, jestli by se slučovala s naším postojem tady a s tím, co vím dnes, ale asi spíš ano. Taky nemám mixér (resp. mám takový šílený krám jako nevyžádaný svatební dar), ale uvažuji o ponorném mixéru (Catf, či kdokoli jiný znalý, je to dobrá úvaha?). Jinak Fořt dost propaguje potravní doplňky, na což mám pořád takový rozporuplný názor. Je i autorem knihy Zdraví a potravní doplňky, kde vyloženě píše, že potrava není schopna zajistit dostatečný přísun všech živin a musíme je suplementovat (a to je právě věc, se kterou si nejsem tak jistá).
Odpovědět
Profilova fotka
Nedalo mi to a hledala jsem nějaký info k té catf úvaze, čím by tak mohla urina být prospěšná, a našla jsem mj. i články na vitariánovi: http://www.vitarian.cz/view.php?cislo... http://www.vitarian.cz/view.php?cislo...
Odpovědět
Hakli, jinak dobré a "nakopávací" čtení je Tajemství výrobců potravin od Syrového a Biokuchařka Hanky Zemanové (ale ty asi znáš).
Odpovědět
Profilova fotka
To potvrzuju, díky přesně těmto dvěma titulům jsem se do toho zakousla naplno :-D
Odpovědět
Petuli, právě proto si je pamatuji :-) A o víkendu jsem po delší době otevřela Biokuchařku a jaksi mi vlila nový elán :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Áá, tak to je hezký :-) Taky jsem na ni koukala, resp. chtěla jsem, aby z ní něco m. navrhnul na víkendový obědy, ale nakonec jsme nedělali nic z ní, zato jsme zkusili catfiny kukuřičný špagety. Taky se Ti catf lámou po uvaření? Po 7 minutách byly ještě tvrdší, nechali jsme je 9 a asi by bylo nejlíp 8, protože jak jsem je promíchala s ostatním, byly na kousky.
Odpovědět
Profilova fotka
tak ja se taky priznam - urinu jsem zkousela taky :-N ciste ze zvedavosti a tyden jsem se lecila, jak strasne se mi zhorsila plet :-( - nevim, cim to bylo, ale nemam odvahu to zkouset znova. Jinak mamka ma o tom nejakou knizku, tak jsem na ni zvedava. Petuli, ma to byt prvni ranni :-) mio - vajicko jez klidne cele. Driv se rikalo, ze zloudek zvysuje cholesterol, ale neni to pravda a klidne muzes snist i 3 vejce denne. Ve zloutku je lecitin a spousta vit B. herminko, k tem suplementum - nekdy to pravda je. Nekdy je ovoce a zelenina na vitaminy a mineraly chuda, zalezi na pude a na tom, jak dlouho je skladovana a jak. Taky lide, kteri maji problem s travenim muzou mit problem se vstrebanim vsech tech nutrientu, nebo pokud nekdo prochazi velkym stresem nebo ma nejakou infekci, nebo muze byt jenom velky sportovec, tak mu jidlo take nestaci, treba zinek a vit C a B a horcik se strasne rychle spotrebuji a selen je treba tezke z jidla dostat - za prve se malo vyskytuje v jidle a za druhe se malo vstrebava ..... nebo treba jakmile mas malo zeleza, tak ho jidlem horko tezko vratis zpatky - takze ne, ze bych uplne podporovala suplementy, ale myslim si, ze nekdy to bez nich opravdu nejde .... zase si myslim, ze lepsi vitaminy nez leky :-) Dneska jsem byla u doktora, bral krev a udela mi testy na alergii a celiakii a ja nevim co vsechno, tak jsem zvedava, co vyleze. Daval mi imodium a kdyz jsem mu rekla, ze ho nechci, tak byl uplne v pohode, ze to chape ... dokonce i rozumne mluvil, jako ze bila mouka neni moc dobra a tak, tak me vazne mile prekvapil :-) K te biokucharce - ja mam pocit, ze me zklamala, ze byla takova docela nezdrava, je to mozny?
Odpovědět
Profilova fotka
josefko tu urinu jsi pila nebo pouzivala zevne? treba se ti zhorsila plet protoze se cistila? nekdy se u to stava, jako detox =-) tak to je super s tema vajama protoze ja je uplne miluju x-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?