Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
holky co to je zas za hnus ta seboroicka dermatitida? =-) :-.
Odpovědět
sari jenomže v tvojí hlavě si nepočtu chci víc onfo k tomu :-p chloe - ale to víš no :-N :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Princez - ne? :-D :-D :-D Mio - http://lekarske.slovniky.cz/pojem/seb...
Odpovědět
Profilova fotka
sari no fuuuuuuuuuuuuuuuuuj :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Fakt to dokáže lidi hodně potrápit :-( a je to víc a víc :-S
Odpovědět
Profilova fotka
tkze s tou vodou - kdyz se nepouziva studena, ale vlazna a kdyz je filtrovana bez chloru a kdyz se pouziva v kombinaci s mlekem, tak v cem je vlastne skodliva?? .... a jako tatar se rozhodne necitim, stale mi to nebylo radne objasneno :-D :-D :-D zatim mi to prijde, ze jedna pani povidala - taky by me o tom zajimalo neco vic nez jen "Sarinka tvrdi" :-D :-D :-D .... zatim zustanu u moudra nasich babicek a maminek a taky zdravyho rozumu - telo je z velky casti voda, tak mu zadna navic nemuze uskodit. Princez, mineraly se varem nezmeni, ve vode zustavaji stale, naopak se vic zakoncentruji. Varem ti muze vyprchat treba chlor. Stazko, k ty svatbe souhlas, spatne jsem to asi napsala =-), tak jsi me nepochopila dobre .... tolerantni ja zase celkem jsem :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Josefko - to je hodně natur názor :-N Já si tvoje rady taky ráda vezmu k srdci, páč vím, že tomu rozumíš, ale ty ty moje samo nemusíš. ;-) Když bude voda, tak zázračná jak popisuješ, tak neuškodí ALE neudělá to co chceme a potřebujeme tzn. nezavře pory- to umí jenom pleťová voda ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Upozorňuju, že nejsem výrobcem pleťový vody :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ze ja s tim zacinala :-D
Odpovědět
sarinko, jakou kosmetiku pouzivas? ale co, tak diskuze je urcena pro vymenu nazoru, alespon clovek nezakrni
Odpovědět
hermi:to je ujety s tim olejem :-D sari ja prosim osvestlit vic, proc se ti nelibi myci gely :-D :-D
Odpovědět
butt, protoze obsahujou mydlo, ktery vysusuje..
Odpovědět
Článek se načítá
voda prý vysušuje sama o sobě, ani není mýdla třeba...
Odpovědět
no ivett, to tu prave resime..proc voda vysusuje sama o sobe?..pry.. :-D
Odpovědět
no to já jako taky netuším, prý má hydratační účinky jen zevnitř - požitím, zvenku ne...a je fakt, že když si opláchnu ksichtík vodou z kohoutku, tak pokud si ho nepřetřu mlíkem a pak tonerem, tak mě stahuje...ale čím to, to jako fakt netuším... :-N
Odpovědět
Profilova fotka
sarinko, ja ja jsem hodne natur :-) .... ale zrovna jsem sem sla napsat, ze teda abych nebyla takovej "nenenalek", tak ze to zkusim :-) ..... sice to nejde uplne bez vody, protoze pouzivam Hauschku, tak to nejde, ale zkusim ji zasadne minimalizovat - jenom na navlhcim houbicku. Jinak nejde o to, ze bych si nechtela vzit k srdci nejaky novy rady, to ja rada .... ale ja proste musim mit vsechno nejak podlozeny a nestaci mi, ze "nekdo neco rekne" .... Ja kdyz neco nekomu rikam o vyzive, tak se to vzdycky snazim poradne vysvetlit, objasnit aby ten clovek pochopil, proc si to myslim. Delam to tady a i v praxi - bez toho bych nemela moc velky uspech zmenit zajety nazory a zvyky lidi. Proste jsi mi nedala poradne vysvetleni, ktere by bylo logicke a to ani po nekolikatym se znovu zeptani ;-) .... takze mi to nestaci a prijde mi logictejsi moje vysvetleni (nerikam, ale ze se ho budu mermomoci drzet, kdyz se objevi nejake logictejsi, tak ho vymenim :-D) Ted chapu otevirani a uzavirani poru :-N, ale nechapu, co je spatnyho na tom, to cistici mleko smyt vodou (vlaznou - ucinek studene vody znam) a pak az pouzit pletovou vodu. Vim, ze jsi psala o pH, ale pH vody je neutralni a plet je lehounce kysela, nemyslim si, ze by ji samotna voda byla schopna az tak zneutralizovat. Chapala bych treba ten chlor a sajrajty ve vode - ale o tm jsi nemluvila. Treba voda v Praze me vysusuje, ale tady ne .... Takze to neber ve zlym, jenom jsme tady tak nejak zvykly vsechno rozpitvavat tak nejak vic ;-)
Odpovědět
no a me by teda zajimalo, jestli to vysusovani fakt tak vadi, kdyz se pak stejne hned mazu kremem?a prosim neberte ty moje dotazy nejak blbe, jen jsem proste zvedava :-)
Odpovědět
butt já jako laik bych řekla, že vysušování pokud pak použiješ to mlíko, toner a krém, asi tolik nevadí... taky to nejde úplně se zbavit kontaktu vody s ksichtem, že? co třeba ve sprše a tak, prostě ti to po obličeji ta voda teče, takže úplně se tomu vyhnout nejde... já si teda nemyju ksicht vodou s mýdlem, ráno si teda po vyčištění zubů obličej opláchnu vlažnou vodou, at se torchu proberu, ale pak automaticky sáhnu po lahvičce s převařenou vodou, kterou dám na tampon, na to mlíko, pak vodu a krém a jdu, cleý mi to zabere asi 2 minuty, takže ani žádná zdržovačka...totéž večer, akorát to si ještě odličuju oči a pak teda zase, převařená voda, mlíko, toner, krém...dělám to tak nějakou dobu a s pletí problém nemám, neměla jsem teda nikdy problémy s akné, spíš mám plet suchou, takže potřebuju něčím hydratovat... ale co v té vodě jako je, co stahuje tu plet, to fakt netuším, taky každá voda je jiná, že? jak píše josefka, tam u ní ji voda nevysušuje a v praze jo, a to je ono...snažila jsem se najít na netu, co teda v té vodě je a proč je špatná a nikde se to nedočteš, nevím...všude ti jen doporučí postup viz. výše... osobně si myslím, že je špatná voda díky chloru co v ní je a já nevím co ještě, plet to rozhodně nečistí...asi teda pleti voda nepomáhá, což nevím jestli automaticky znamená, že škodí...
Odpovědět
Profilova fotka
holky co se pouzit misto drozdi? soda? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mio s droždím už to nezachráníš :-D :-D :-D to už nezakecáš :-D Josefko ještě eventuelně, když to učim třeba starší ženy, který to fakt 150 let dělají, že si myjou vodou z vodovodu, tak jim řikam, ať si ji omyjou jak jsou zvyklý ]-( , ale potom hned použijou mléko+pl. vodu, aby jakoby " daly pryč špatný účinky " tý vody z vodovodu ;-) Ale je to krok navíc a vlastně k ničemu, ale u případů, u kterých to jde hůř naučit, to lze aplikovat. ;-) Ještě k tý oblasti očí...zase by na ní nemělo přijít nic jinýho než odličovač na oči a přípravek na oblast očí :
Odpovědět
Profilova fotka
si jako mam jeste kupovat dalsi odlicovac a krem? :-N ja uz radsi budu drzet zobak priste :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Mio zase začínáš? :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ne ne ne ja se na nic neptala ja nic nerikala :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
maslo, jo to je ono, maslo me zajimalo, jestli muzu maslo jist, sem chtela vedet :-N :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
:-D :-D :-D
Odpovědět
butt..treba logicka hauschka teorie je nasledujici...original plet je pouze normalni plet..a ostatni druhy pleti jsou jenom tzv projevy pleti zavisejici na tom, jak se o plet starame(zevnitr i zvenku)..napriklad..cim vic plet vysusujes, tim vetsi ma tendenci si dovytvaret kozni maz a muze to prerust v chronickej problem, protoze ji vyvedes z rovnovahy..to je jeden z prikladu..jde o to, starat se o plet setrne tak, aby si pokud mozno mohla sama veskery zasahy vybalancovat..nema smysl si drit spinu z obliceje mydlem a pak si kozni maz doplnovat kremem..hauschka napriklad doporucuje pockat dvacet minut po myti..vydrzet to, ze se plet stahuje, protoze za tuhle dobu si plet sama dovyrobi, co mytim ztratila...ted ale nemam na mysli pletove gely a podobne sajrajty..hauschka ma cistici krem a nebo mleko..vetsina vyrobcu prirodni kosmetiky ma pletove vody, kremy, mleka..nebo potom ta lavovka ci zeleny jil
Odpovědět
Profilova fotka
Catf - no jo, jenže co je normální pleť? =-) to je hlavní nesmysl rozdělování přípravků na pleť normální, suchou, a mastnou ]-( Většinou je několika kombinací.
Odpovědět
catf dekuji ti za vysvetleni a ze mas se mnou trpelivost :-D takze spravna pece o plet znamena setrne umyt, pak ju chvilku nechat, aby se sama domastila a pak teprve namazat kremem?nebo ten krem uz ani pouzivat neni treba?omlouvam se za svou demenci :-N
Odpovědět
Profilova fotka
ja to s tim maslem ale myslela vazne :-N miluju maslo :-D
Odpovědět
mia, kdyzuz takuz bio maslo nebo kozi maslo nebo kokosovej olej(on je za studena tuhej)..na peceni sadlo, arasidovej, kokosovej olej.. dneska jsem si vsimla, ze to nase bio v bille ma i maslo, ve zdravy vyzive uz prodavaj to novy mliko amalka ve skle a taky smetanu ke slehani..plnotucny...taky jsem koukala, ze maj celozrnnou jasminovou ryzi, tak az mi dojde normal, musim tuhle zkusit x-) a meli bio banany jenom o dve kacky drazsi nez normal..36kc/kg x-) a koupila jsem nejaky jiny kiwi..prej zluty medovy z itosky, tak jsem na to fakt zvedava
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?