Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
Mio, já to pořád nechápu s tím tvým jogurtem, tam je napsaný bílý přírodní jogurt, o sladkosti ani zmínka, a přitom je tam tolik cukru?? Jinak josefka doporučovala co nejvíc eliminovat jakýkoli cukr, tzn. i med, popř. hodně sladké ovoce atd., akorát berries jak dneska psala a citrusy (to si pamatuju, protože jinak máme spotřebu medu celkem slušnou).
Odpovědět
mia a neni tam napsano, ze je to trtinovy cukr? to totiz vetsinou v bio vecech byva...a sul je zase vetsinou pouzivana morska..
Odpovědět
Profilova fotka
Hani, už jsem dneska taky koukala na alverde řasenky, jsou i prodlužující, nebo zahušťující :-)
Odpovědět
Miamia: Tak jsem vybufetila kelímek od bílé Holandie a ve složení cukr napsán není, ale cukr je uveden jako 6 g na 200 g jogurtu. Předokládám teda naivně, že je to ml. cukr a ten jedinej se při té mé dietě může... :-N Díky moc za tipy a rady, ono se to nezdá, ale když se člověk má najednou, ze dne na den najest bez mouky a pečiva, tak je najednou namydlenej... =-)
Odpovědět
Profilova fotka
je to Yeo Valley organic fat free natural probiotic yogurt, takze me ani nenpadlo kontrolovat slozeni a a to prislo tak jsem zjistila ze je tam napsano: carbohydrate of whitch sugars 8.4g
Odpovědět
Profilova fotka
jo a ted tam ctu mini pismenkama ze tam neni zadny pridany cukr pouze prirozene vznikly, copak v jogurtu vznika cukr? :-N
Odpovědět
Mia: No, možná ten mléčnej...???
Odpovědět
Profilova fotka
v mliku je cukr? :-N
Odpovědět
No, mléčnej cukr existuje, tak asi jo, ale radši mlčím, výživě tu rozumím nejmíň... :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ahá: V kyselém prostředí se sráží kasein do snadněji stravitelných vloček (částečně se i štěpí na peptidy) a mléko tak ztrácí tekutost - vzniká jogurt. Laktóza se mění v kyselinu mléčnou, snižuje se kalorická hodnota, zvyšuje stravitelnost bílkovin. Jogurt tedy není koncentrovaná mléčná bílkovina (na rozdíl od tvarohu). Obsah proteinů v kelímku jogurtu není o mnoho větší než v odpovídající sklence mléka, bílkoviny (i tuky) jsou však rychleji a lépe zužitkovatelné. Blahodárně působí i osídlení střevních sliznic ušlechtilými bakteriemi. Původně vykvašená laktóza je v mlékárnách často znovu doplněna (pro zjemnění chuti) a tak může být i nesladký nízkotučný jogurt nezanedbatelným zdrojem cukru.
Odpovědět
A je 6 gramů na 200 gr jogutu moc?
Odpovědět
Profilova fotka
petuli diky za vysvetleni, no tak uz asi fakt za chvily budu jist akorat zeleninu :-N
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
peti, ja uz ti ukradla ten prvni v druhem radku :-), ten mi prijde bozi :-) s tim cesnekem - 6 strouzku je terapeuticka davka, tzn. jenom pro lidi, kteri se chteji lecit cesnekem a ne antibiotikama, takze klidek :-D :-D :-D. Ma antibakterialni a protikvasinkovy vlastnosti a vyzivuje dobre strevni bakterie. Stejne jako catf jsem zjistila, ze po uprave sveho jidelnicku ho muzu v jakemkoliv mnozstvi :-), driv jsem kolem nej nemohla ani projit. Udajne je ten nadymavy efekt zpusobeny tim, ze zabiji skodlive bakterie ve strevech a ty uvolnuji plyny a toxiny. No, ale jestli se b bdc nedoporucuje cesnek a cibule, tak to nebude cesta pro me - z nutricniho pohledu jsou to jedny z nejdulezitejsich potravin :-D catf, posli mi tvoji adresu do IP (jsem lina ji hledat, ale urcite ji mam :-(), ja ti poslu dva "handouts" ( =-) - talir a koktejl - z nich to pochopis lip. Co se tyce porci, tak ja se pomalu dostavam na to, jak to ma byt, ale ne vzdycky - treba deska jsem mela spagety, takze plnej talir skrobu. Co jsem nejvic potrebovala zmenit, bylo snizit skroby a navysit zeleninu a zjistila jsem, ze to je docela v pohode a nejsem po jidle takova ta precpana.
Odpovědět
muzu se zeptat jak rikate, ze driv jste cesnek nemohly a ted jo, tak to vam driv zpusoboval jen nadymani?pze ja cesnek nemuzu kvuli zlucniku a pritom ho mam strasne rada ;-( myslite, ze i u tohodle je sance to spravit upraou jidelnicku?
Odpovědět
Profilova fotka
Josefko, mně se matně zdá, že seš i podobnej typ, ne? :-) Allegrio, koukala jsem na pár stránek bílých jogurtů, mají kolem 5 - 6 g, takže to bude v poho :-) Mio, není zač, sama jsem se poučila ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ono to fakt neni jednoduchy ten vyvazenej talir vzdycky vychytat zvlast kdyz clovek neji doma
Odpovědět
butt, v kazdem pripade! zase je to individualni..pro me nejvetsi zlepseni = zadna mouka, minimum masa(oboje mi desne prekyselovalo zaludek)
Odpovědět
catf a ja se s tim uz smirila :-D :-D to je pro me fakt novinka :-) a neumis mi to nahodou vysvetlit, jaktze mouka a maso na to pusobi tak spatne? treba u tech strev to chapu, ale do spojitosti se zlucnikem si to nedokazu dat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
teda ja kdybych nemohla cesnek tak me trefi, akorat ho nemuzu prehnane moc v syrovym stavu ale jinak ho cpu uplne vsude
Odpovědět
Profilova fotka
mia - v YeoValley neni zadnej pridanej cukr :-D - je to mlecny cukr, nebo-li laktoza. Tenhle jogurt miluju :-). Ten cukr se ale z velke casti spotrebuje probiotickyma bakteriema, zivi se jim - ve vysledku tam toho cukru tolik neni. 6g na 100g vyrobku neni moc. allegria - nemela bys jist zadny cukr, ani mlecny - maximalne muzes bile jogurty. Corn flakes bych byt tebou taky nejedla - je to jenom cukr - resp kukuricny skrob, coz je v konecnem dusledku cukr. but, zalezi co presne mas se zlucnikem spatne - jestli se to da vylecit nebo ne. petuli - typ mozna, ale ty jsi mnohem hezci ;-)
Odpovědět
josefka to ja vubec netusim, co s nim mam..akorat vzdycky, kdyz snim neco tucnyho, nebo cesnekovatyho, tak mi je strasne zle...mam to vzdycky ve vlnach, kdy jednou snesu vic a pak mi je blbe, kdyz cesnek jen citim..
Odpovědět
butt, maso ma kyselinotvornej efekt na zaludek(potraviny se bud chovaj zasadite..to je myslim zelenina a nebo naopak),mam pocit, ze obiloviny jsou na tom stejne,ale nejsem si jista(mozna to osvetli josefka) co se tyce mouky, tak mam taky overeno(stejne jako u masa), ze po snedeni platku chleba, porce spaget apod se u me dostavi po kratke dobe pocit kyseleho zaludku a jidlo obsahujici moukou mnou prochazi nekolik dni nebo se proste uplne zasekne(5dni zadna doba), takze mam i podezreni, ze se lepek v mem tele chova presne tak,jak uz tu bylo mnohokrat napsano..ze se nabaluje ve strevech na strevni steny a zuzi pruchod, jinak si to nedokazu vysvetlit..nebo mam proste alergii na vsechny lepkovy mouky(nevim) mivala jsem prekyseleny zaludek kazdy den ..jak jsem psala,musela jsem ze svy stravy vyradit tezsi typy zeleniny..okurka, paprika, cesnek, malo varena cibule ..to jsem vsechno citila jeste 24hodin po snedeni.. ..ted si muzu udelat salat jenom z okurky, papriky a je to v pohode, predtim bych to mozna neprezila :-D
Odpovědět
josefko :-o ty si totiz malo veris, tot vse ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
josefko co blbnes dyt si kocka x-)
Odpovědět
catf to je fakt zajimavy... dekuji ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
josefko je pravda jak se rika ze "telo si zada co potrebuje"? jako treba ted, miluju avokado, cpu se s nim kazdej den a pritom nikdy driv mi to nechutnalo a niceho nic se na nej dostala desnou chut a jim ho porad =-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky dekuju x-) mia, rika se to, ale taky se rika, ze co je pro telo nejhorsi, to porad ji - tak si vyber :-D :-D :-D jdu behat a pak se musim ucit, mozna neodolam a nakouknu - kazdopadne kdyby ne, tak se mejte :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Josefko? =-) Jsem viděla Tvý fotky ze svatby a jsem si jistá, že nejsem ;-) :-D Holky mají pravdu. A dneska s váma končím ]-( :-D :-D nene, musím ještě něco udělat, tak si vás dočtu zítra ;-)
Odpovědět
josefko, olemu zacal cesnek/cibule vadit az nedavno, myslis, ze v tomhle zivote zvladnes dojit na jeho uroven? ;-) :-D :-D do ty doby si klidne cesnek dlabej, pac jako cejtit budes prd (stejne tak jako ja :)) a pak pochopis, ze naky stravovani je ti uplne sumak, ze to je podruzna vec, takze ani nic nebudes muset ozelet ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
do toho pohara sa ma flusnut rano, ze? skusila som to aj teraz a pekne to plavalo po hladine, nic sa netahalo dole... to je dobre, nie? ale este si to rano overim... uz dlhsie mam podozrenie, ze mam tu potvorku premnozenu ]-(
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?