Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Čau děvčata, moc to tu nestíhám sledovat, i když bych ráda, jen jsem si teď všimla, že se tu řeší kandidóza a padání vlasů. Chcete říct, že mému muži padají vlasy kvůli kandidóze? =-) :-D Má na ni taky podezření, absolvoval všechna možná vyšetření, ale nic. A na padání vlasů radila moje kadeřnice šampon z konopí. Prý zachránil vlasy paní, který už ani doktorka nepomohla.
Odpovědět
Profilova fotka
Loony, u chlapů je to hodně ovlivněný dědičností a životním stylem, můžete udělat maximum - vyvážený stravování, omezit stres a cukry, používat vhodný šampon nebo masírovat poklepáváním na vlasovou pokožku. Jaký vlasy má/měl jeho tatínek?
Odpovědět
Profilova fotka
mia, skoda - ale v zari uz snad budu kvalifikovana, tak ti treba udelam konzultaci sama :-) allegria, tak to bohuzel je - lekari si mysli, ze vi vsechno na svete a sezrali veskerou moudrost sveta ]-(. Tedy, ne vsichni, ale rekla bych, ze vetsina. Pri slove alternativni medicina maji osypky, bohuzel ale i pri slove vyziva a zdravy zivotni styl. nejvetsi prasata na jidlo a zivotni styl, co jsem poznala jsou lekari 8-( - treba otec moji kamaradky, celkem vazeny chirurg kouril travu a daval ji dceri, aby ji vyzkousela ]-( ]-( ]-( Ja jim jejich vedomosti o medicine neupiram, ale doslova a do pismene me s..e, ze jsou takovi zabednenci a neuznavaji nic jineho nez tu jejich chemii. Jim proste nejde o zdravi lidi, ale o to, aby oni sami meli plny koryto apeknou dovolenou od dealeru leku. Jako treba obvodak moji mamy - prisla za nim, ze chce zacit snizovat davky na tlak, co ma delat (v te dobe byla mamka obezni a totalne bez pohybu se silenou stravou a silenym stresem). Misto aby ji rekl, ze musi zhubnout a upravit si jidelnicek, tak ji rekl, ze ji nic nepomuze a predepsal ji vyssi davku ]-(. Mamka zacala jist nejaky vitaminy, co jsem doporucila, zacala se jinak stravovat a od jine doktorky (homeopatky) ma ty same leky na tlak, ale uplne minimalni davku a tlak ma ukazkovej :-) ]-( jinak 70% imunity je ve strevech - take spatny streva a imunita spolu rozhodne nesouviseji ]-( ]-( ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
josfka taky me to mrzi ale bohuzel zrovna tohle jsou dva mesice co mame nejvic bussy :-(
Odpovědět
Josefka: Já si říkám, že to aspoň zkusím, i když mě doktoři nepodpořili. Říkám si, že když na 3 měsíce vyhodím sladkosti a bílou mouku, tak mě to snad nepoloží (zvlášť přes léto to půjde). Koupila jsem si chleba se složením: žitný celozrnný šrot (37%), žitná celozrnná mouka, voda, slunečnicová semena, ovesná vláknina, droždí - tenhle snad nevadí... abych měla po ránu "břuch" čím zaplácnout :-D A uvidím... rozhodně si tím snad neuškodím...
Odpovědět
Petuli, právě že jsem předpokládala, že je to dědičný, ubývají mu vlasy stejně jako jeho tátovi, ani jsem si při pročítání příznaků kandidózy nevšimla, že tam patří i úbytek vlasů. To bylo spíš pro zasmání. Manžel to bere jako důkaz dostatečného množství testosteronu... No asi to tak je... ;-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
jo jo ja uz prosla tolika lekrskyma testama a nic, na gynekologii si nevedeli rady tak jsem sla na laparoskopii, odstranili mi cystu a rekli ze mam endometriosu se kterou se neda nic delat a doporucili mi otehotnet, byla jsem na skenu zil, na sonde do zaludku, na sonde do strev, mela jsem asi milin krevnich rozboru, vyteru, vzorku moci, mam za sebou velmi ponizujici prohlidku zadni casti u opradu velmi " mile pani doktorky" operaci zubu v narkoze, doma mam vic lekarskych zprav nez duchodce ale co mi je nevi, mam vysoky cholesterol a myslim ze anemii, dokonce jsem si nechala udelat taky ten chemicky rozbor z vlasu potom jsem chodila k prirodni lekarce ktera do me cpala vsechno co kde nasla a spravilo se to trosku beru Detralex ktery mi trochu snizuje to otikani a mam pry brat nejaky probiotika a vylozene se na me divali at dam pokoj
Odpovědět
Profilova fotka
uz jsem tady dlouho nebyla :-D petuli - v tom mem koktejlu je jedna davka bilkovin. Hlavni jidlo, muzes resit podle dlani - spravne vyvazeny talir by mel byt - polovina zelenina, ktera neobsahuje skrob a druha polovina by mela byt rozdelena na pulku a jedna by mela obsahovat protein (treba maso nebo fazole) a druha skrob (brambory, ryze, testoviny ....) a - jedna davka (jedna ctrvtka talire) je zhruba jedna tvoje dlan - takze treba maso by melo byt velike a tluste asi jako tvoje dlan, davka fazoli by se mela vejit do tvoji dlane atd ... doufam, ze to popisuju srozumitelne :-N
Odpovědět
Profilova fotka
josefka vy mate nejaky maly talire :-N
Odpovědět
Profilova fotka
allegria - ne, urcite ti takova dieta neublizi. jen bych doporucovala, aby sis dala pozor i na drozdi a vyhla se mu - je to vlastne taky kvasinka. Taky bys mela omezit ovoce, jedine, ktere muzes neomezene jsou citrusy a "berries" (omlouvam se za anglikanismus, ale krasne to vyjadruje celou tu skalu jednim slovem) a zelena jablka. Zkus pit lapacho caj - kazdy den a navysuj cesnek na az 6 strouzku denne (jestli to zvladnes). nejlepsi by bylo, kdybys mela odstavnovac a mohla si delat zeleninove stavy s cesnekem. To je nejlepsi prisun vitaminu a mineralnu v nejvstrebatelnejsi forme. Existuje toho vic, co bys mohla, ale tohle je takovy zaklad.
Odpovědět
Profilova fotka
mio :-D :-D :-D muzes to osulit a vrstvit jidlo na ty talire do vysky, o tom josefka nic nepsala :-D
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, uf 6 strouzku denne? no to si neumim predstavit ten oder :-D Hele, nehledas slovo bobule?;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
tady ted davaji reklamu na tablety : zarucene zbubnuti za jeden tyden a je tam fotka desne tluste zenske a pak hubene modelky jakoze po jednom tydnu, jezis me trefi co jsou lidi schopny koupit :-N
Odpovědět
Profilova fotka
holky mejte se pekne, valim na dovolenou, tak budu az na konci cervna, co tady proberete asi nedoctu, tak doufam, ze me to petuli pak popovida v kostce a ze neprijdu o zadny supr napady a rady ;-) caaaau :-)
Odpovědět
Profilova fotka
hodne stesti abra - uzij si to
Odpovědět
Profilova fotka
Mio, krásnej překlep, co vyjadřuje mnohem víc účel té reklamy - zblbnutí ;-) :-D Josefko, díky, pochopila jsem, je to dobrá pomůcka. Takže aspoň jeden takovej talíř denně bych sníst měla, aby to obsahovalo potřebný množství bílkovin, co denně potřebuju, je to tak? A 6 stroužků, k tomu se blížím tak týdně, vida ty mezery! Abro, nemusíš ho chroupat syrovej - uděláme někdy česnekovodýňový hody a budem to zapíjet josefčiným smoothie s vejcem, ne? :-D Stázi, jestli sem nakoukneš, kdysi jsi psala, že česnek a cibule nějak blokují energetický kanály, kde se o tom dočtu prosím?
Odpovědět
Profilova fotka
josefka 6 strouzku to by mi znicilo zaludek :-N a navic by se mi vyhybala cela rodina, i kdyz v pripade svagrove bych to i riskla :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Abro, budu si psát nejdůležitější vzkazy a vychytávky, neboj ;-) Ahój!
Odpovědět
Profilova fotka
petuli hlavne ze mi rozumite :-D
Odpovědět
Profilova fotka
jo, 6 strouzku cesneku je opravdu hodne :-D :-D :-D - ale prej clovek pak uz prestane i byt citit - ja nevim, ja zvladnu max 3 denne a to ne kazdy den :-D :-D :-D jinak nevim, jestli bobule je to spravny slovo pro boruvky, maliny, jahody, rybiz a tak ?????
Odpovědět
Profilova fotka
a to musi byt syrovej nebo se pocita i varenej v jidle?
Odpovědět
josefko, takovej vyvazenej talir bych nebyla schopna snist najednou :-D s tema oriskama jsi to myslela jako 10ks denne celkem nebo od kazdyho druhu treba? a ten koktejl..to se ma vsechno to vyjmenovany najednou umixovat a vypit? jak to vlastne chutna?
Odpovědět
mia, ja jsem zjistila, ze kdyz clovek odboura jidlo, ktery ho zatezuje, tak klidne zprocesuje cesnek v pohode..byly doby, kdy jsem nemohla cesnek, cibuli, okurku, papriku...a ted 8-) samozrejme 6 strouzku to je uplne jina uroven :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Catf, má se z každé skupiny vybrat jedna věc, která je Ti nejsympatičtější :-D Hele, rozhodla jsem se pro blond a možná ještě zkracování (pořád mě straší ta phowa a 5 dní bez umytých vlasů :-D ), tak dejte vědět, co si myslíte o mým užším výběru: http://picasaweb.google.cz/Drdlikovi/... ;-)
Odpovědět
peti, kopiruju ti jen odpovedi (je to oblibeny dotaz, koukam :-D): -Prostě to říkají ti, kteří mají největší meditační zkušenosti, že česnek a cibule nejsou energeticky dobré pro ty, kteří to myslí s praktikováním vážně. Nejde o to, že by si člověk nemohl občas dát guláš nebo topinky s česnekem, ale aby to věděl a tyhle potraviny omezil. Někteří lidé je v klidu úplně vysadí. To je každého věc. Spíš jde o to, že kdo praktikuje dlouho, tak ten efekt sám cítí. Pak se i lépe vynechává to, co překáží, když jde o vlastní zkušenost. Radek -Já bych to moc neřešil. Jeden z velkých lamů naší linie, Lobpon Cechu Rimpoche říkal, že česnek a cibule blokují energetické kanály. Ale neříkal, že to nesmíme jíst. Vliv by to asi mělo tehdy, pokud by se člověk krmil česnekem a cibulí v hojné míře každý den a chtěl při tom intenzivně meditovat. Jde zase o rozumný přístup k věci a kompromis s tím, že by toto poučení člověk měl mít na vědomí a nejíst třeba silně česnekové jídlo na meditačním soustředění :-) Taky mám česnek rád, ale když se nad tím zamyslím, tak ho vlastně jím jen občas. Radek -Ole přece neříká, že to nemáme jíst. Česnek se třeba v tibetské medicíně používá jako lék. Jde o to, že česnek a cibule ucpávají energetické kanály (hned chci uspokojit ty, kteří se zeptají, co je otevírá a předejít tak dalším otázkám na tohle téma – např. chilli papriky :-) A když někdo medituje už dlouho, prostě ten efekt cítí. Já si například pamatuji, že ještě před několika lety lama Ole neřešil, zda mu někdo dává do jídla cibuli nebo ne (česnek tedy nechtěl nikdy, ale to taky proto, že neustále komunikuje s velkým množstvím lidí :-), ale poslední dobou cibuli do jídla opravdu nechce. Asi intenzivněji vnímá efekt cibule v potravě na tělesné energie. Takže to je na každém, jak se k tomu postaví. Já jsem třeba úplně spontánně tyhle květinky v potravě omezil, ale občas jedeme na kole kolem jedné hospody, kde mají tak úžasnou česnečku, že se vykašlu na kanály a ucpávám je až se mi dělají boule za ušima :-) Radek
Odpovědět
peti hezký výběr, klidně jdi do toho. Jen u toho červenějšího odstínu - ten se mi líbí moc - to chce zásah odborného kadeřníka. Já si érou krátkých vlasů prošla, měla jsem i úplného ježka... nejhorší je pak nechávat to dorůst... Ale je to praktické, šmrncovní. A hnědá už padla?
Odpovědět
s mandlema a kyanidem se to má tak, že když je někde v ovzduší kyanid je cítit po mandlích :-D a "jedovaté" jsou merunkový jadýrka ;-)
Odpovědět
tak to nechapu s tim vyvazenym talirem =-) peti, furt se mi libi strihove ten uces cislo jedna a barevne neco podobneho jako cislo jedna v druhe rade..v novem katalogou tigi2009 maji podobnou barvu, jen je vic popelava strih mam presne takovy jako ty x-) ..
Odpovědět
princez, jaky davas pomer mydla a vody do toho slizu na ruce? se chystam ho dneska vyrobit
Odpovědět
peti, nejvic se mi libi prvni fotka a taky mam slabost pro strih i barvu agnes (ale koukam tobe se libi vic teplejsi/medovejsi odstin)..
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?