Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Hermi: Jo :-D Já dnes znova a stejný pozitivní výsledek :-( Už jsem volala obvoďačce, jestli mi udělá testy a slíbila mi, že se zeptá laborantky, jestli to půjde - tak doufám... :-) A pak si zaplatím 30 korun za to, že jsem si stanovila diagnózu :-D a budu se snažit zapomenout na ty zbytečně vyhozený tisíce za blbý šampony, poplatky za doktora, recepty, doplňky stravy atd...
Odpovědět
Profilova fotka
ja som si flusla znovu rano... a zatial co vecer to bolo v pohode a v klidku si to plavalo po hladine, tak rano sa to uz tahalo ku dnu :-( takze tie ktore ste si flusli len vecer, skuste to aj rano...
Odpovědět
Profilova fotka
kessi, kde si??? chcem vediet ako vonia ten zeleny krem od Weledy, ktory mas. Mala som v plane si kupit denny kosatcovy, ale mam teraz nocny a mam taky dojem, ze to nie je to prave orechove, tak hladam nejaku alternativu namiesto denneho kosatcoveho. Pouzivam teraz mandlovy, ten je super, ale niekde som citala, ze by sa mal pouzit len kratkokodobejsie na regeneraciu. Nocny kosatcovy ma sialene vyraznu vonu. Ja som si na nu zvykla, ale priatelovi to smrdi :-( ako su na tom s parfumaciou Lavera, Logona a dalsie prirody?? dvojfazovu spiralu Alverde sa urcite oplati vyskusat ;-) som s nou veeelmi spokojna a cenu ma tiez skvelu... mali ste niektora od Alverde spiralu s tou gumennou kefkou??
Odpovědět
Profilova fotka
Gwen, zelenej od weledy používá m., mně i jemu voní moc příjemně, trochu květinově. Lavera ani laveré krémy mi nevoní, nejraději mám tautropfen, ten má velmi jemnou vůni a fluidum nevoní skoro vůbec třeba, logonu jsem měla akorát vzorky tělových krémů, a taky to není moje krevní skupina. Dík za referenci na řasenku :-) Ježiš holky, ještě že jsem to včera zapíchla, koukám, že plivání má velkej úspěch :-D Josefko, jak vypadáš teď by mě zajímalo (jsem zvědavá na všechny z vás ;-) ), ale jsem si jistá, že Ty v reálu a Ty na svatebních fotkách nejste někdo jinej ;-)
Odpovědět
gwen, lavera ja na muj vkus prevonena a logona kremy(carovny orisek) taky vonely az moc.. tatutropfen a hauschka voni uplne jinak..vic prirodne x-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak jsem si rano plivla a bylo to jak v krapnikovy jeskyni :-D - catf, ses si jista, ze to v tom umyvadle vidis dobre? Ja ty krapniky videla jenom ze strany. No, ale abych se k tomu vratila, ja jsem si skoro jista, ze kandidu ve strevech premnozenou nemam, nemam zadne jine priznaky nez problemy s travenim a to resi enzymy. Nejake mi chybi a kdyz je uzivam dobre, tak jsem v pohode .... takze ten test beru hodne s rezervou (jak jsem vcera psala Stazce) ... a koncim s plivancema :-D Gwen, ja jsem mela od Weledy Ruzovy nocni krem a kostacovy a mandlovy denni. Kosatcovy ani mandlovy mi nevyhovovali, ten mandlovy mi navic desne rozhazel plet - mela jsem mastne celo a suche tvare. Nechci to zakriknout, ale zatim jsem nadsena z Hauschky - koupila jsem si na doporuceni pani z GW celou sadu - cistici mleko, cistici krem (ten mi desne voni a je mi strasne prijemny), tonovaci vodu a ruzovy krem light a revitalizacni masku. Hned po prvni aplikaci se mi do rana zahojili zanicene veci. Od te doby se zadne neobjevili - nemam plet sice 100%, z blizka by se dala porad docela slusne operovat, ale z dalky to vypada dobre - ani nemusim mit vlasy pres celo :-D. Tak cekam, jak se to bude vyvijet dal.
Odpovědět
Ještě poslední otázka k flusání, má to být hned po probuzení, dřív než se čehokoli nepiju, nebo je to jedno?
Odpovědět
Profilova fotka
Josefko, to je skvělý, že Ti hauschka funguje :-) Takže Ti nic novýho po něm nevylezlo, jo? :-D Asi nemá co, když se ukázkově stravuješ ;-) Já střídám hauschku moistirizing cream + regulační olej s mandlovým olejem ráno, večer jenom růžovej balzám kolem očí (mě nahlodal ten catf výrok "nehodlám ve svým věku nic riskovat" :-D, ostatní krémy apod. večer nepoužívám) a troufám si říct, že hlavě díky dophilusu se mi moje rozhozený čelo po atb taky začíná pomalu zlepšovat (měsíc jsem na něm měla hustou krupici :-| ). Jinak jsem s hauschkou taky spokojená :-) Napadlo mě se Tě zeptat na bílý skrvny na nehtech, neřešili jste to taky ve škole? Protože m. je má jenom na jedný ruce =-) , a docela hustě. Dočetla jsem se o tom, že je může způsobovat přebytek cukru, což by u něj sedělo (sladí si kafe hodně, sice třtinovým cukrem, ale 3 lžičky) a má ho denně, spíš 2 x denně 8-( Víš o tom něco prosím?
Odpovědět
Profilova fotka
ja si flusla a mam jako stazka polokandidu :-D Hanuska je dobrej akorat mi strasne vadilo u ruzovyho kremu ze je hrozne mastnej, ja mam mastnou plet takze mi to nesedelo
Odpovědět
Petuli: Hnusnou krupici na čele jsem měla taky děsně dlouho a jak jsem cca před týdnem vyhodila ty sladkosti, tak se mi zdá, že se to lepší... uvidím. Teď jsem volala obvoďačce a říkala mi, že kdybych měla candidu už v krvi, tak už nechodím po svejch, ale je mi ochotná udělat test z moči a popř i výtěr. Tak aspoň že tak :-) Ptala jsem se v lékárně na tu kyselinu kaprylovou a slečna mi řekla, že ji nemají a že vůbec neví o co de a že si na to mám nechat napsat antibiotika :-S Už se tomu směju 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
taky sem paradne kropenata a na brade mam jebaka jak semafor ale jak sem vysadila tu bilou mouku tak se to lepsi a jeste chci teda vysadit ty mlecny veci allegria ja uz ani nevim odkud jsem tu kyselinu mela, myslim ze mi ji nekde sehnala ta prirodni doktorka
Odpovědět
hauschka team! Na co je ten čistící krém dobrý? Já mám jen to mléko, večer natřu a umyji. Ráno jsem zkoušela umývat, ale měla jsem pak stále suchou pleť. Tak ráno už utírán jen pleťovou vodou na tamponu. Myslím, že toho růžového krému stačí jen trošinka malinká, že snad ani mastně působit nemůže. Ale určitě je určen na suchou pleť, zdá se mi zdááá :-N
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
haklina vodu by jsi si na plet ani davat nemela, cisti pletovou vodou ;-) no ja prave nevim, ja si to zacala ten krem kupovat kdysi, ani jsem to nejak nezkoumala, Elle doporucovalo :-D :-D placala sem to na sebe ale leskla jsem se, a trosicku si dat neumim, jak se tim nemuzu napatlat poradne tak nebrat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Hauschka tým odpověď: :-D Čistící krém čistí hloubkově, vmačkáváš si ho po celým obličeji (neroztíráš) a tlak působí na čištění pórů, používá se ráno i večer, velmi příjemně voní a pleť (mou) nevysušuje.
Odpovědět
no já myslím, že voda je přirozená součást života a patří i na pleť. Chladná voda stahuje póry a nejlépe pleť očistí. Máme tu dobrou vodu, nevidím důvod proč se ji vyhýbat. Mě právě nadchlo, jaká trošilinka toho krému stačí a pleť je krásně hydratovaná. Ze začátku jsem byla hotová z té vůně, je super... ale ta bohužel zevšedněla.
Odpovědět
Profilova fotka
haklina ja ti to neumim odborne vysvetlit, to by chtelo sarinku, pisnu ji at sem hodi nejaky vysvetleni :-)
Odpovědět
Allegria - kyselina kaprylová se dá sehnat na netu, v jedný lékarně mi nabízeli, že mi jí objednají. Asi ji běžně nemají skoro nikde, lidi to moc neznají a navíc je to docela drahý. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
allegria, test na kandidu se dela ze stolice, v moci nic nebude. kyselina kaprylova je v kokosovym oleji, tak jez ten - treba je docela dobry pouzivat ho misto masla na chleba petuli, bile skvrny mohou znamenat hodne veci - pokud to ma jenom na jedny ruce, muze to byt i, ze se treba majznul do prstu. Muze to byt zinek nebo obecne nedostatek mineralu a tusim, ze i nedostatek proteinu - to by ale bylo spis spojeny s lamanim a s trepenim nehtu. Jeste se doma kouknu do jedny knizky, kterou mam. Uz ti prisel ten krem?
Odpovědět
Profilova fotka
http://www.zbozi.cz/?r=hint&q=kyselin...
Odpovědět
Uf, konečně jsem vás dočetla :-) Catf, díky za elaboráty o mandlích a ořechách. Do čeho dáváš nakládané artyčoky? Petuli, ty testy na alergii na žito apod. Ti dělali z krve? Mně totiž napadlo, že jsem jedla směs vloček (žito, ječměn, špalda, oves) a pak je při podezření na alergii vyřadila (podezření se potvrdilo), ale je možné, že mi vadily jen některé z nich. Zkusím se příště poptat alergologa. Taky mi sprej Lavera vanilka+kokos funguje nejlíp, kdysi jsem ho schrastila na biosféře v akci a šetřím si ho na léto, snad se mi taky nezkazí. Mně naopak ta vůně drží dlouho, po spreji voním i večer (a to i když je velké horko). Četla jsem, že žena by měla zkonzumovat 1-1,5 g bílkovin na kilogram váhy (tu vyšší hranici v případě, že sportuje). Jestli Ti to pomůže existuje i tzv. suchý šampon, je to vlastně škrob, který nasypeš do vlasů a absorbuje mastnotu. I po vykartáčování a vytření ručníkem dělá možná malinko šedivý nádech, ale dá se to (a na Tvých světlých vlasech by se ztratil). Moc se mi líbí účes na těch posledních fotkách. Je to ale ohromný kontrast oproti svatebním fotkám! Bílé skvrny na nehtech mohou vznikat taky mechanickym, nemůže to být manželův případ? Dívala jsem se v Bille na ty výrobky "Naše bio" a připadá mi, že to je překabátěné bývalé Ja! Natürlich. A i v Bille jsem viděla pětilitrovku octa. Josefko, recept na koktejly vypadá skvěle, ale nevím, zda bych měla na přípravu dostatečnou trpělivost a furt váhám, zda je zkusit, mléčné koktejly se mi totiž protiví :-N Skořice stabilizuje hladinu cukru v krvi v jakémkoli množství? Tak nějak jsem vypozorovala, že když si dám do snídaně (buď jogurt se semínky nebo jablko se semínky) cca půl lžičky skořice, mám pak hlad později. Chaar, dávám třtinový i normálně do cukroví, kam by měl přijít moučkový, a nikdy jsem neměla problém. měla jsem různé, teď používám Alnatura. Možná by se dal pomlít v nějakém robotu. Gwen, připojuji se k Tobě s chválou na dvoufázovou řasenku, skvěle drží, dělá pěkné řasy a dobře se odličuje (a ta bílá část hrozně hezky voní). Na tu s gumovým kartáčkem si brousím zuby, až mi dojde tato (tzn. nejdřív za půl roku). Mio, myslím si, že pokud někomu voda na obličej nevadí, není důvod se jí vzdávat. Když jsem studovala v Praze, taky jsem si obličej umyla vodou jen po cvičení a jinak ne, protože mě hrozně vysušovala, ale u nás je voda celkem dobrá.
Odpovědět
Profilova fotka
josefko te kokosak jenom za studena nebo i pri vareni? ja ho pouzivam zevne a jenom obcas do jidla, m vadi ze z toho jemne citi ten kokosovej oder
Odpovědět
Pro Petuli tam mělo být "Bílé skvrny na nehtech mohou vznikat taky mechanickým poškozením, nemůže to být manželův případ? "
Odpovědět
Profilova fotka
Mio - voda na pleť v péči o pleť je zákaz, nehledě jestli na ní jsou nebo nejsou problémy ;-) Každý dermatolog, odborník vodu na plať zakáže. 1. díky PH,co pleť poškozuje 2. studená voda na pleť .....dříve nebo později červené kapilárky na pleti ]-( 3. jestli si někdo myslí, že voda pleť čistí, tak omyl, bohužel jen škodí. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
sari dekuju :-) ja si nepamatovala proc :-N jenom vim ze jsi mi tenkrat vysvetlila ze nemam vodu pouzivat a je to fakt mnohem lepsi
Odpovědět
a jaký dobrý pH pro plet ? =-) pamatujete na reklamu na Johnson 5,5 ? je to stejný i s pletí , taky chce 5,5 ?
Odpovědět
Profilova fotka
ja se po Jonson dycky osipu :-N :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Josefko, nedošel, myslela jsem, že ho maminka ještě neposílala =-) Jestli to bylo někdy v těchto dnech, obvykle mi přijde až opakovaná výzva k vyzvednutí zásilky 8-( Herminko, ty jedeš :-) Tak taky postupně - testy mi dělali z krve i na kůži. Z krve mi vyšly hodně alarmujícím způsobem jen ořechy, žito, sója i mléko se projevily jen na kůži, ale váhu to má údajně srovnatelnou. Určitě stojí za to nechat si je udělat, abys věděla konkrétně a nemusela se zbytečně vzdávat všech. Díky moc za ty bílkoviny, to jsem taky potřebovala vědět :-) Je to míněno denně předpokládám? Vypozorovala jsem na svých vlasech, že se mi mastí vyloženě od čela, tzn. ofina a ty vlasy, kterých se dotýkám. Tím pádem když vsadím na krátký účes, mohlo by to vyřešit i tohle (jak ráda bych si nemyla vlasy každý ráno a přitom vypadala normálně! I když už to mám vychytaný, myju si je tak 3 minuty, pak je mám v ručníku a fénuju taky 3 minuty :-D ) Je to zajímavý tip na ten šampon, budu ho uchovávat v patrnosti a v případě potřeby se po něm poohlídnu :-) M. pracuje rukama, to ano, ale stabilně si všechny nehty nepoškozuje, zase tak hrubá jeho práce není. Jinak má nehty pevné, nelámou se a netřepí a poměrně rychle mu i rostou. Výživu má téměř stejnou, jako já (přes den obědy spíš fláká), ale zkusíme ještě doplnit ty minerály.
Odpovědět
Profilova fotka
5.5 nejlépe 4.6 ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
hermi, tiez si teraz brusim zuby na tu spiralu s gumennou kefkou... ale tato mi este nejake 2/3 mesiace vydrzi... mne voda na tvari tiez robila paseku... priserne ma vysusovala a byvala som dost vyhadzana... odkehdy ju na tvar nepouzivam je to ovela lepsie :-)
Odpovědět
tak jsem se teď dočetla o jedné české rodině s dvěma dětmi, co mají vlastoručně postavený srub v Kanadě a žijí tam. Uprostřed přírody, jí jen to co si uloví a topí dřevem. Pán si tam dokonce vaří pivo. Kanaďani mu pronajali i jezero u srubu na 99 let. Tomu se říká BIO
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?