Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Catf, ten recept jsem obšlehla na koni, zatím jsem ho nezkoušela, ale předpokládám, že je myšlena ta velká koule :-) Na vitakuchařce je ještě takovýto recept: http://vitakucharka.blog.cz/0903/kapu...
Odpovědět
herminko, mam pocita, ze kapusta "kale"..neni nase klasicka kapusta, ale neco s volnejsimi listy..nikdy jsem to nemela, tak nevim, jestli ceska kapusta bude dobra alternativa..no uvidime
Odpovědět
tady pro info http://en.wikipedia.org/wiki/Kale
Odpovědět
hermi, ano, mam ovoce dovezene - od vietnamcu :-D jsem v praze :) jen jsem mela narozky, tak mi polovice mj. misto sladkosti koupil horu ovoce (k snidani byl meloun a ted dojidam merunky ;-) ) kozi chut v jogurtu je citit dost, proto ho kupuju :-D ale je ochuceny jahodovou prichuti na dne kelimku.. catf a to jsi nikdy nebyla na ture bez moznosti umyti vlasu, neprespavala ve stanu apod? =-) peti a vis, ze si par dni nemuzes mit vlasy, kdyz budes poprvy na phowe? :-D :-D
Odpovědět
catf, ja te obdivuju - za tak kratkou dobu tak vyrazna zmena jidelnicku..a jeste k tomu skorovita :)) ja o tom jen melu a skutek utek :))
Odpovědět
No to vas fakt obdivuju ze si mejete vlasykazde rano... U me to taky vypada stokrat lip kdyz je mam cerstve umyte a ne prelezene, ale to me proste stejne nedonuti :) Navic si vlasy nefenuju, tak to si vubec nedovedu predstavit... Jo to jsou kluci na ture vzdycky strasne happy kdyz holky zacnou otravovat ze chteji kemp, ze si potrebuji umyt vlasy (telo si clovek obcas oplachne skocenim do nejake vody :)
Odpovědět
Profilova fotka
stazi ale normalni bilej jogurt misto actimelu nemuzu vypit :-N ja jogurty rano jim ale nez vubec neco snim tak mi desne chutna vupit ten actimel :-N
Odpovědět
Profilova fotka
jejda to melo byt pro josefku ne pro stazi :-N srry stazi x-)
Odpovědět
kacu, tak to ja je spis lituju :-D :-D miousi, kup si kozi jogurt, ten je tekutej dost a muzes si ho vypit :-D existuji i zdravy kefiry na piti.. sorry, ale prijde mi to srandovni..nekdo treba zmeni cely svuj jidelnicek (prestane jist pecivo, mliko, minimalizuje maso a zacne jist velky podil syroveho ovoce a zeleniny) a nekdo ma problem s tim, ze nemuze vypit jogurt, teda vlastne ne -ze je moc chutnej :-D vsak kdyz ti to chutna, tak ho pij, myslim, ze je v tvem jidelnicku je zrovna tenhle vyrobek jako zastupce toho "zdravejsiho", ne? ;-) mne chutna tolik prasaren, z actimelu bych si hlavu, byt tebou, zrovna nedelala.. :))
Odpovědět
mio, tim vsim jsem jen chtela rict, ze jestli chces neco se svym stravovanim zacit resit, tak actimel muze u tebe byt zrovna ten posledni a nemusis ho/se tady obhajovat ;-)
Odpovědět
Aha, tak kapusta Kale je dle toho obrázku asi kadeřávek, který pěstovala babička! Hrozně mi chutnal právě i syrový. Ale ten první recept je dle mého z normální kapusty (myslím, že o něm i kdysi psala některá holka na AP a nezmiňovala nějakou speciální kapustu). A každopádně děkuji za rozšíření obzorů x-) Kacu, taky si nedovedu představit mýt si vlasy ráno - rovněž je nefénuji, tak bych si je musela umýt tak nejpozději ve 3, aby uschly :-D a na to fakt nemám. Když už jsme u těch vlasů, včera jsem udělala experiment a umyla je olivovým mýdlem Agno (kdyby mi někdo před 2-3 lety řekl, že si umyju vlasy mýdlem, vysmála bych se mu :-D), prý je dobré na citlivou pokožku (tu až tolik nemám, ale prostě jsem to chtěla zkusit). Výsledek jsou trochu vysušené a ne tak lesklé vlasy jako obvykle, ale krásně zkroucené a objemné. Na mytí pokaždé to není, ale na prostřídání nebo v nouzi fajn. Miuš, určitě budou mít v UK (?) nějaký neslazený nápoj á la Actimel ;-) Nemáte tip na nějakou fajn pleťovou vodu bez alkoholu (ale ne Primaveru, na tu nemám a musela bych ji objednat přes net)? Došla mi růžová Alverde a do nové začali alkohol přidávat ]-( (přitom ta stará byla bezkonkurenční).
Odpovědět
Holky, kdy vstáváte, že tu ponocujete do půl druhé? :-o
Odpovědět
Článek se načítá
vetsinou vstavam kolem 9, 10hod ale neni to pravidlem, jak vidis :-D
Odpovědět
Profilova fotka
hermi, sakris, to vazne je uz v ruzovej vode alverde alkohol??? :-( :-( :-( to aby sme na vsetkom kontrolovali zlozenie stale dokola ]-( ale na druhej strane sa priznam, ze na pleti som nejaku zmenu nezaznamenala, ze by ma viacej vysusovala alebo tak :-N tak mozno tam toho alkoholo vela nebude... urobila sa mi sice krupicka na cele, ale to pripisujem alergenom v ovzdusi... kupila som si nocny kosatcovy krem od weledy a je veeelmi prijemny, perfektne hydratuje... ma sice vyraznejsiu vonu ale da sa to... ale vam je infoska o nocnych kremoch na nic, ze? :-p ja som skusala sa na noc nemazat, ale fakt si to nemozem dovolit, bola to katastrofa |-|
Odpovědět
Profilova fotka
herminko a co Weleda nebo Nobilis? catf, kale chutna jinak nez klasicka kapusta, klasicka kapusta mi prijde vyraznejsi v chuti. stazko - vsechno nejlepsi - ja mela narozky minuly tyden a m se na me vyprd ;-( - teda sli jsme na vecu ale nic specialniho a nic jsem nedostala - prej nic nenasel :-( :-( :-( - tak mu dam jeste tyden, protoze se pred tim ucil na zkousky a vazne nemel casn a pak uz mu neuverim, ze behem trech tydnu nenasel nic, co by se mi libilo :-S kacu, myti vlasu kazdy den je opruz :-( :-( - co ja bych dala za to, kdybych si je kazdy den myt nemusela, ale neexistuje - proste se prelezi tak, ze nemuzu jit ven.
Odpovědět
Profilova fotka
Stázi, chceš říct, že si od úterka do neděle nebudu moct umýt vlasy? Tak to se rovnou nechám přenýst do čistý země, protože to určitě nepřežiju :-D Ne, vážně, dva dny si představím, ale 5, to bude maso... Tak já si je budu umývat jenom kolem temene :-D BTW taky zpětně všechno nej k narozkám, i Tobě josefko!!! x-) Abro, vivat, konečně mám dophilusy super ;-) Je na nich teda, že se mají jíst po jídle, ale vzhledem k josefčinýmu infu o laktobacilech & spol. si je budu dávat po ránu. Málem bych zapomněla, o víkendu jsem byla v DM v Šumperku a mají tam úplně novou řadu Alverde, různý sprcháče, šampony, tělový mlíka, m. si koupil šampon s břízou a šalvějí, sprcháč s mátou a limetkou a já - peeling s lotosem a kokosem!!! Naprosto úžasný, pokaždé mám nutkání to ochutnat x-) Vůně je bezkonkurenční, akorát jsem to zatím v Brně neviděla (ale chodím jen do jedné DM). Tentokrát se vytáhli ;-) x-) Byli jsme tam i s mamkou a ta byla příjemně překvapená, taky kupovala šampon a myslela, že do přírodní kosmetiky vrážím minimálně 300 za kus, takže ji nadchlo, že alverde je 6 x levnější :-)
Odpovědět
ja tuhle zazdila priteluv svatek.. nejen ze jsem mu nic nekoupila ale ani mi nedoslo ze ho ma....bylo mi divne, ze mu tak pipa mobil smskama :) To bych do sebe nikdy nerekla a spis jsem cekala ze on bude ten co na neco brzo zapomene :))) zrovna jsem zjistila, ze nam domaci dali na rozloucenou sampano za 1000Kc, na flasce jsou krystaly Swarovski, uplne jsem zustala koukat... Je to od nich pekne,ale zase to musime tahnout domu a docela se to proveze :) jsme nevdecnici nevdecni :)))
Odpovědět
Profilova fotka
petuli, super, kdes je teda sehnala? Ja se omlouvam za ten vcerejsek, mela jsem silenou teplotu a skoro si ani nepamatuju, co se delo :-N Jaka byla prednaska? Dobry? A konec zas o pulnoci?
Odpovědět
Profilova fotka
Kaculi, to se může stát, určitě jsi mu to už vynahradila, ne? :-) Hmm, museli jste být skvělí podnájemníci, tak to bouchněte x-) a domů vezte prázdnou ;-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Abro, včera jsem si je objednala na Kobližné a dneska jsem si je vyzvedla x-) Škoda, že jsem to neudělala rovnou, byla jsem přesvědčená, že někde je musí mít stabilně :-| Bylo to dobrý, zajímavý, mluvila o tom, jak se zrodí takovej buddha, co tomu předchází a co následuje, i o pátým a o šestým (tím by měl být Karmapa), mluvila o tom, že osvícení je pocit srovnatelnej s prvním zamilováním, akorát miliardkrát na nekonečnou :-D A mně seděli na tašce dva komáři a taky poslouchali :-D Je fakt moc příjemná a závěrečná meditka mi byla taky příjemnější, než když ji předříkává chlap. A Mahakalu začali zpívat všichni hned, ani jsem nestihla jít pro text :-D Ty jo, dýně je úplný miminko, kdybych to tušila, vezmu jich víc, myslela jsem, že budou větší :-) Třeba budou už za čas na Zelňáku. A sorry, že jste tam na mě čekali, nestíhala jsem, nestačila, nesvačila atd. ;-)
Odpovědět
musim priznat ze ani moc nevynahradila - rekl mi to v restauraci na veceri kterou inicioval :) No zasmali jsme se, nastesti to neresil... navic jsme letos temer vynechali darky protoze uz takhle mame spoustu kramu na prevoz... narozky bych teda ale vynahrazovala urputne :) k tomu sampanu jsme jeste dostali krasny dortik... asi jo, porad to rikaj ze jsou radi ze nas tu meli... akorat skoda,ze my to sampano nedocenime, moc nam nejede... my kdyz uz tak vino... pred par dny jsme teprve dopili sampano co nam dali k vanocum :))) jsou strasne mili
Odpovědět
já mám pleťovou Alverde tu druhou, na smíšenou pleť - má modrý vršek a také je tam alkohol. Popravdě mě to dost překvapilo, až ji dopoužívám další už nechci. Ve Vaňkovce jsem si včera koupila kondicionér - meruňka a citron - krásně voní. Abra jo to kuře už tam nebylo, bylo v těch chlaďákách u normální drůbeže? Našla jsem křepelku, husu, kachnu, bažanta... ale bio z toho nic.
Odpovědět
Profilova fotka
peti, to vubec neva, my jsme tam zas tak dlouho nestali, ja se nahore domlouvala s jednou holkou co a jak dal, takze pohoda (akorat vzhledem k ty teplote si toho moc nepamatuju, ale marek me to dneska rano prevykladal :-D ) . Tos mela dobry spolecniky, dva komary :-D Ja se na tu slecnu tesila, no priste no... To zpivani mahakaly mi chybi, se me to hrozne libi :-D Doufam, ze tam stihnu zajit ve ctvrtek na meditku a nejaky to vysvetleni, tak si ji zas zazpivam (teda pokusim se o zpev :-D ). S tema dynama, ja jsem vubec rada, ze byly, protoze nebyla zas pulka veci, treba to kysany zeli nebo kvasena zelenina, klicky nebyly... No a prerostly jablka, objednala sem 1/2 kg a privezli me dva kusy kazdy ma ctvrt kila :-D :-D Kaculi, tyjo, to mate fajne vztahy :-) to se mi nikdy v pronajmu nestalo :-D hakli, jj, u normalni drubeze, jak sou kurata tak tam to bylo, ze by to byla jen nejaka jednorazova akce??? snad neee :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Hermi, co heřmánková od nobilisu? http://www.nobilis.cz/index.php?page=... Měla jsem levandulovou od saloosu, ale tu neradím, do levandule měla daleko :-|
Odpovědět
Profilova fotka
peti, hermi, ja mam levandulovou od nobilisu, mela sem i ruzovou a materidouskovou a supr, mylsim, ze tam alkohol nebyl, ale muzu doma mrknout na obal
Odpovědět
hermi, florame a nobilis jsou bez alkoholu..levandulova florame voni krasne, tu pouzivam na stridacku s ruzovou primaverou a tautropfenem(ale tam alkohol je ...v tautropfenu i primavere) vubec mi prijde, ze levandulova florame mi krasne hydratuje plet..pouzivam ji hlavne kolem oci ve spojeni s balsamem tautropfen(protoze je mastnejsi a po navlhceni se mnohem lip vstreba) ruzova primavera je drazsi, ale zda se mi, ze se hodi spis na mastnejsi partie(celo, brada, nos)..maz z ni pocit, ze ta voda je celkove sussi(asi proto, ze tam nejakej alkohol je)..po florame proste plet jakoby nabobtna(nevim, jak bych to jinak vyjadrila, ale je to prijemnej pocit) x-)
Odpovědět
Profilova fotka
v levandulovy od nobilisu urcite neni alkohol, jinou jsme nemela. abra - fotky z Malty nejaky mam, ale malicko. Az se k tomu dostanu, napisu ti do IP a poslu odkaz na Picasu.
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, diky moc, rada se mrknu ;-)
Odpovědět
josefko, to more ti zavidim, taky bych hned jela x-) x-) stazi, s tim jidlem je to primarne vazany na ten muj "pomalej metabolismus", takze jsem s tim musela uz neco udelat, a pak kdyz se dozvim nejaky informace, prestanu mit na to specificky "spatny" jidlo chut...takze me se neco prehodi v hlave a pak to uz jde samo...no v kazdym pripade to taky nejaky cas trvalo dostat se k tomuhle polovita/skorovita stavu(vcetne stadia odporu k vita hnuti..ale to je spis zpusobeny nekteryma vysinutyma jedincema, ktery se k tomu hlasi) ...desne mi vyhovuje jedna vec..ja se rada najim dosyta a u vareneho jsem si musela porad davat pozor na velikost porci a pak se to hrozne dlouho travilo...takhle si dam obrovskej salat, nabastim se a za chvili mam v zaludku uz pocit lehkosti ale ne hladu x-) ..a myslim, ze to tady uz nekdo zminoval, ten pocit jakoby depky z tezkyho jidla..ten jsem taky obcas mivala a timhle se to uplne odbouralo a co se tyce vlasu..krome asi ctyrech taboru na zakladce, kde vzdycky byly koupelny, jsem nikde pod stanem nebyla a musim rict, ze bych ani nejela...ty vlasy bych treba jeste prezila(max dva dny), ale celkovou spinu a nemoznost myti uz ne :-D ..vetsinou jedem na kola s m treba na vikend, kde je nejakej zamek nebo zajimavy prirodni utvary..ale je to vzdycky s prespanim minimalne v penzionu(a fen mam vzdy s sebou :-D )
Odpovědět
josefko, ta rapadura neni moc sladka ze jo? v porovnani s trtinovym cukrem je minimalne o polovinu min sladka..nebo se mi to zda?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?