Ročník 1983. Pokec

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Holky, ráda bych věděla kolik Vás tady je,stejně starých jako já. ;-)
Odpovědět
Byl to ten první pocit, ale dneska už si na to ani nezpomene a nedovede si život bez malý přestavit. Už kojit přestává, tak zase nechává růst :-) Dneska jedem do Znojma na víkend a v pondělí si konečně vyzvedeme OL...a hurá na běhání po úřadech 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
hanyzka: Od Mělníka do Znojma? To je hezký kus cesty :-N Ty pocházíš ze Znojma? Nebo manžel? My jsme tenkrát měli OL hned druhý den, takže běhání po úřadech začalo hned den po svatbě 8.7., protože jsme potřebovali všechny nové doklady mít hotové do 8.8. kdy jsme odlítali na svatební cestu a nechtěla jsem riskovat a letět se starým pasem.
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky holky, tak už to mám za sebou.... bylo to strašně kraťoučké
Odpovědět
Profilova fotka
mmarch: Moc gratuluji ke svatbě a přeji hodně štěstí v manželství x-) Na ten den jsou důkladné přípravy x dní nebo týdnů či měsíců dopředu a pak to uteče tak rychle, že se ani člověk skoro nestačí rozkoukat :-N Kdy budou fotky?
Odpovědět
Profilova fotka
mmarch, taky gratuluju :-)
Odpovědět
Profilova fotka
děkuji za gratulace, jojo bylo to tak rychle pryč že mi ani nepřijde, že už to je za mnou.... fotky od hostů budou co nejdřív a od fotografky asi do 14dnů.... nejvíc se těším na fotky na houpačce a pískoviště s bábovičkama :-D
Odpovědět
Profilova fotka
jak vám vyšlo počasí??? já když viděla jak leje, tak jsem si říkala, že je to smůla mít takhle svatbu, když měsíc předtim bylo pořád hezky... taky se těšim na tvoje fotky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
smůla to rozhodně nebyla, dopoledne a přes obřad lilo, pršelo nám štěstíčko, udělali jsme pár fotek s deštníkem u zámečku. Pak jsme jeli na místo hostiny, o 15km dál a tam už bylo sucho a do rána už ani kapka nespadla, tak jsme udělali spoustu fotek tam, byla tam hezká zahrada. Sál byl vyhřátý z předešlých hiců tak tam bylo teplo a na terase byl zas příjemný chládek. Fakt to bylo ideální počasí i když jsem ráno trochu stresovala z toho jak lilo,ale lepší jak 35C ve stínu. Aspoň se nikdo nepotil, nefuněl, neroztékal se make up ani zákusky, všem chutnalo jídlo i pití a byla chuť do tance.
Odpovědět
Profilova fotka
to máš pravdu, že na jídlo a make up to bylo ideální počasí :-) známá, co má hospodu mi říkala, že tam měli před 14ti dny svatbu a jak bylo horko, tak na stolech zkysly zákusky a šlehačkovej dort, protože stály na stolech celý odpoledne a nikdo se jich ani nedotkl...
Odpovědět
mmarch: jé, gratulece mladá paní ;-) To je fajn, že vám to vyšlo a že jste si to užili, ikdyž předpově´d mluvila bídně a že alespoň odpoledne nepršelo. Na zákusky i make-up ideální počasí. nunacek: ze Znojma pochází manžel, tak jsme svatbu měli tam, je tam i pěkná chajda, kde jsme pak měli oslavu...u nás tady bysme museli na zahrádce, ale tam chybí přehrada a příjemnější prostředí. OL už jsme si vyzvedli a zítra začneme s občankama...a taky jdu k doktorce s mimčem...poprvý, tak chytám nerva, co mi řekne...ale je fakt, že tenhle víkend mi bylo pořád dost mizerně...a dneska taky nic moc, ale sedím v práci a přežívám :-S Už abych mohla jít domů :-N
Odpovědět
Profilova fotka
mmarch: Koukala jsem na fotky od svatebčanů, měla jsi hezkou barvu kytky x-) Šaty vypadají taky hezky. Už se těšim na profi fotky, na těch je přeci jen vidět vše líp ;-) hanyzka: Přeji pevné nervy při běhání po úřadech. Jak to dopadlo u doktorky?
Odpovědět
nunacek: no včera jsme zařídili občanky...počkáme si do konce srpna než budou...měníme i trvalý bydliště, ale dobrý, bylo to teda na půl hodiny papírování, ale v pohodě. Paní byla moc hodná...což je u ní div :-D Jinak doktorka mě potěšila...podle velikosti plodu jsem 6+4 a za dva týdny bude další kontrola...a už bych měla dostat průkazku. Viděla jsem naše mimi i na monitoru...taková malilinkatá tečička, ale krásná :-N Málem mě to rozbrečelo...jsem zvědavá, jak spustím až tam bude vidět človíček :-D mmarch: jé, Tobě to slušelo, těším se na profi fotky, ale už teď je vidět, jak vám to oběma moc slušelo x-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
hanyzka: Moc gratuluji ke krásné tečce x-) A byl tam s tebou manžel na první kontrole?
Odpovědět
nunacek: díky :-) Nakonec nebyl...doktorka změnila hodiny a já nejdřív vyrazila ráno...to by se mnou i šel, ale ambulanci přesunuli na odpoledne od 13h a to mu volal kolegy z práce, jestli by odpoleden právě na tu 1h nepřišel, že by něco potřeboval, tak jsem byla sama...ale stejně by z toho moc moudrý nebyl...až bude vidět človíček, bude to silnější, tak pak se mnou asi půjde, aby se podíval. Jsem zvědavá, jak se pak bude tvářit...teď byl jen šíleně zvědavý v kolikátým jsme a jestli je v pořádku v děloze.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak příště to určitě vyjde a půjde taky ;-)
Odpovědět
Taky doufám, že příště už půjdeme oba...ale hlavně, až bude vidět víc, než tečka...tohle by ho asi zklamalo...tak za těch 6-7 týdnů, až bude mít mimi trochu tvar
Odpovědět
Profilova fotka
Myslím, že by ho to nezklamalo. Ale je fakt, že příště už uvidí o hodně víc ;-) Včera jsme byli na výstavě koček v Praze, tam bylo takových nááádhernýýých kočiček x-)
Odpovědět
Profilova fotka
nun, taky máš ráda kočky??? já taky, ale přítel je moc nemusí :-) o víkendu jsme byli na open air koncertu Michala Davida tak jsem si zavzpomínala na dětství :-D :-D holky, potřebovala bych radu... přítel zjistil, že mu bude za půl roku třicet a ještě si nesplnil sen v podobě toho, že vycestuje na dýl do zahraničí... takže mi oznámil, že by tak za 2 roky chtěl odjet na rok do Ameriky... málem mě vezli nohama napřed :-( očividně neví, co chce... chceme se vzít, za 2 roky jsme plánovali dítě, koupi baráku a najednou Amerika... moc nevim, jak se k tomu postavit :-( před dvěma lety bych všechno hodila za hlavu, ale za 2 roky??? To mi bude 29 a nevim, jeslti mám na to, abych všechno, co jsem několik let budovala opustila...
Odpovědět
Profilova fotka
avano: podle vlastních zkušeností bych na dva roky ve 30ti letech do ciziny nejela... byla jsem 3roky v anglii, manžel zas 3/4 roku v americe - oba hned po škole, v obou zemích je život jednodušší (pokud si najdeš pořádnou práci),ale na dva roky to moc smysl nemá, navíc teď když už tady máte nějaké zázemí, taky pořád uvažujem s manželem že bychom odjeli do anglie, ale kdybychom tam jeli, tak už nejspíš na furt, nechtělo by se mi tady všecko opustit a za dva roky tady začínat znova. Už po těch 3letech v anglii to tu bylo těžké, tam jsem měla práci, víc kamarádů než kdy tady... ale musela jsem se vrátit z rod. důvodů - a tady zas odznova - práce, kamarádi (všichni bývalí kamarádi se mezitím rozutekli)... navíc už nejsme nejmladší a už to chce rodinku, bydlení...
Odpovědět
Profilova fotka
avano: No kočky (a spoustu jiných zvířat) jsme doma měli celé dětství. Nikdy jsem k nim ale mega vřelý vztah neměla, až pak k jedné ano a od té doby je mám celkem ráda. Ale i tak mám ke zvířatům trochu odstup, dost se některých bojím. Manžel kočky miluje, takže byla jen otázka času, kdy si "vyškemrá" kočku domů :-D No a tento měsíc jsem jeho "škemrání" vyslyšela a máme zamluvenýho kocourka ;-) No tak to je prekérka s tím odjezdem do Ameriky! Ale souhlasím s mmarch, že takovéto nápady na rok někam jet, jsou dobré po škole, když tady člověk ještě nemá nic vybudovaného. Pokud ve 30ti odjet do ciziny, tak jedině ale na furt. Protože to by pak člověk jen pořád někde svou existenci začínal pořád dokola...! Zas na druhou stranu, někdo je takový světoběžník, že nemá potřebu být usazený, mít rodinu, stálé bydlení...záleží na tom, jaký kdo je.
Odpovědět
nunacek: jéé, kočičky...mám jich doma 5 x-) Dvouletýho kastrovanýho kocourka, rok a půl kočičku a 3 tříměsíční koťátka (samý kluci) a je s nima úžasná legrace...jsou teda na zahradě, ne v bytě. Já kočky přímo miluju a nedokážu bez nich žít :-) manžel si k nim nikdy pořádně vztah nenašel...ale s koťátky si rát hraje...rád je zlobí a oni ho koušou a škrábou :-N avano: no s tím odjezdem je to teda pěkný...já bych asi viděla rudě ]-( Navíc, když už jste si o budoucnosti něco říkali...a plánujete se vzít, domeček a i děti...a nebojí se trochu přítel zodpovědnosti, která ho časem čeká s tím, že budete manželé, domek a děti? Já třeba měla touhy odjet kdykolik přítel před pár lety vyslovil slovo děti...tak jsem hledala, kam se ukrýt do ciziny...vždycky to pak přešlo...a když už teda odjet, tak proč ne hned a na pořád...čekat dva roky mi přijde na houby...
Odpovědět
Profilova fotka
taky miluji kočičky, u rodičů jsem měla jednu přerostlou Adélku, ta jim zůstala a teď máme s manžou dvě kočky kastrované, obě mají rok a půl. Jsou úžasné, nestačím se divit jak jsou chytré a vyčurané. Všeobecně mám ráda zvířátka a vždy jsem doma nějaké musela mít - želvu, křečky, psa, kočku... naše si teď našli novou hračku - krabičku od bot, sednou si do ní a čekají na vození - buď je táhneme za šňúrku nebo jen posouváme nohou, vydrží se vozit neskutečně dlouho, jen co ráno vstanu, už sedí v krabičce jak v taxíku, jsou fakt zlaté a je pravda, že jsem je dřív taky nemusela, znala jsem je od babičky a ty byly plaché, nedali se pohladit, pomazlit, ale teď bych neměnila
Odpovědět
Profilova fotka
holky dík! že by se bál zodpovědnosti si nemyslím, spíš má pocit, že něco nestihl... Trochu jsmr se o tom pobavili a myslim, že má strach z budoucnosti (ne naší společný, ale svojí kariérní). Dělá 9 let profesionálního hasiče, takže měl výhled, že po 15ti letech dostane výsluhy a bude moc žít relativně pohodlně v "důchodu! a dělat k tomu něco, co ho baví. Ale teď jim hrozí, že jim výsluhy seberou a on bude v pětatřiceti začínat od nuly, v jiným povolání, bez jakýchkoliv zkušeností a bez finanční jistoty... Možná proto chce pryč... Akorát mu musím vysvětlit, že v Americe stejně žádný štěstí neudělá, stejně by tam myl maximálně nádobí :-( Kdyby chtěl do Německa, neřeknu ani slovo, to je od nás přes kopec, ale proč zrovna Amerika??? Já mam taky ráda kočky, asi je to tim, že jsme doma nikdy žádný zvíře neměli... jeden čas jsme chovali andulky, ale pak se u nás se ségrou projevila silná alergie na peří a andulky musely z baráku :-| takže doufam, až budem mít domeček, že budou i zvířátka :-) už teď máme rybičky :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
avano: to neměcko by bylo určitě mnohem lepší, nejen že tam jsou krásné výdělky, mnohdy i vše levnější než u nás (potraviny a dětské potřeby určitě),ale ještě je to i kousek k nám, takže by klidně mohl jezdit pravidelně dom... znám několik lidí, co mají manželky tady a chlapi jezdí do německa vždy tak na 4-8týdnů a pak jsou třeba 1-2týdny tady a zas jedou a vyplatí se jim to, hlavně teda ve stavebnictví nebo ve službách jako jsou kuchaři, číšníci apod.
Odpovědět
Profilova fotka
hanyzka: To je výhoda, mít kočky venku. My kocourka venku nebudeme mít. Bydlíme u silnice a něco by ho mohlo zajet a i by mohl utéct. Navíc u britek s PP určených i na výstavy a do chovu se tak nějak počítá s tim, že budou žít doma v bytě/baráku a ven budou chodit jen na vodítku. Tak jen doufám, že náš kocour nebude doma značkovat! avano: Souhlasím, že Německo by bylo mnohem lepší než Amerika. A zrovna tak, souhlasím, že je lepší odjet hned a ne to odkládat. Člověk přece neví, co se stane zítra, natož za 2 roky. Je ale blbý, když člověk má pocit, že něco nestihl, protože když něco neudělá (nesplní si ten sen, o kterým má pocit, že mu utekl, nebo nenajde jinej "náhradní" sen), tak se toho pocitu nezbaví a nebude šťastnej :-|
Odpovědět
Profilova fotka
no snad to ňák vyřešíme :-) přítel chtěl taky vždycky studovat ekonomii, ale pak se na to vyfláknul, protože nechtěl studovat sám, tak jsem si říkala, že se obětuju a půjdem dálkově studovat spolu :-) já sice ještě vloni tvrdila, že mě do školy už nikdo nedostane minimálně 10 let, ale asi to bude jinak :-) bych si po VŠ a VOŠ mohla rozšířit kvalifikaci o další obor a ještě se zachránim od cesty do Ameriky :-D :-D ještě, když bydlel přítel u mámy, tak jsme jednou v noci cestou z hospody potkali takový krásný koťátko... jsem si ho chtěla vzít s sebou, ale budoucí tchýně kočky nesnáší... tenkrát jsem měla cukání vzít si ho schválně :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
avano: Taky jsem tvrdila, že mě do školy nikdo už nedostane :-D Po Bc. jsem teda hned šla na Mgr., to jsem věděla hned, že ano. Ale po Mgr. jsem tvrdila, že školu už néééé a když někdy za xx let ano, tak někde jinde než jsem byla dálkově těch 5 let, no a jak to dopadlo :-D Dala jsem si rok a kus pauzu a jsem zas v té samé škole, na tom samém oboru, jen zas o stupínek výš :-D Nikdy se prostě nemá říkat nikdy, zase se mi to potvrdilo ;-) Jen teď tu přípravu na studium beru nějak trochu víc lážo plážo než dřív, protože vim, že mě nic nehoní a nenutí. Můj manžel studoval na technický univerzitě, ale dobrovolně odešel. Nebavilo ho to, není studijní typ, nenaplňuje ho to. Takže zatim ani neuvažuje, že by se zas někdy na VŠ vrátil. S tchýní nemáš dobrý vztah, že jsi jí chtěla udělat schválnost? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
moje budoucí tchýně je ten typ, kterýmu z jedových zubů odkapává med... :-D naštěstí jí moc nevidim, i když bydlí o 2 baráky dál... to chudák přítelovo brácha s rodinou si to užije... i když bydlí v Praze, tak za nima tchýně jezdí každý 2. až 3. víkend za vnoučatama... to jim pak doma přestavuje nádobí, kytky na oknech apod. Prostě se snaží svýmu otřesnýmu vkusu podrobit ostatní... ale jinak je tchýně miláček :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Aha :-D No tak to bráchu přítele teda upřímně lituju :-| Ještě, že mám normální tchýni ;-) Jinak by mě asi kleplo :-N
Odpovědět
avano: tak to chápu, že má pocit, že něco nestihl...to znám od sebe...taky jsem chtěla vycestovat...kvůli jazykům, ale našla jsem si přítele a já angličtinu, on němčinu...a nějak jsme se nemohli dohodnout, jestli dojet, neodjet...a nakonec jsme nikam nejeli...a já mám pořád pocit, že mi to chybí, ale dneska když jsem v 7 týdnu těhu, tak se s tímhle snem loučím...ne možná na dobro, ale pro několik příštích let...ale je fakt, že až se malý narodí, tak můj život bude o něčem jiném. Manžel měl donedávna pocit, že také něco nestihl...příští táden mu bude 30 a ještě na začátku roku byl svobodný, bezdětný...a svatba v nedohlednu (pro něj) a když jsem teda v únoru souhlasila se svatbou, tak se neskutečně rozzářil a byl šťastný...a pád dní po svatbě jsme zjistili, že čekáme děťátko, tak je teď v sedmém nebi :-D Úplně mě udivuje...že nepojedem letos k moři, mu je jedno, hlavně, aby mimi bylo zdravý...jen já se s tím moc nesmiřuju :-S Tak když se spolu vrhnete na studia, tak se mu třeba vrátí chuť a bude to lepší...Ty máš ale tchýni...a to bych se i bála, až budete mít děti, že se k vám bude navážet stejně jako k bráchovi... nunacek: no mít venku briťáka by bylo dost blbý...nejspíš by ho někldo ukradl. My nemáme žádný čistokrevný...teda čistokrevný pouliční :-D jsem ráda, že jsou venku, protože loví myšky a to je u baráčku potřeba. Se zančkováním to může být problém...my kocourky kastrujeme a neznačkují nám...a to jich je víc...možná, když mu nebude jeho prostor narušovat žádná jiná kočka, tak značkovat nebude...ale jak se to jednou naučí, bude hodně složitý ho to odnaučit, jestli to vůbec půjde...pak značkuje i kastrovaný kocourek.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?