Kočkařky, spojme se. Jaké máte doma micinky a mourky?

Zobraz úvodní příspěvek
Obdoba již existujícího tématu. Nechci nikoho urazit, jen si myslím, že někteří lidi jsou prostě psí a někteří kočičí a když už si tu povídají pejskařky, tak proč ne my, bezvýhradní milovníci čičinek.....Sama mám doma dvě. Rok starou Miu černobílou a tříměsíční mourku Akirku (manžel ji z legrace pojmenoval po mně) :)) Jsou to moje holčičky a když se přijdou lísat a usnou u nás, ráda říkám,že jsou to naše děti....Brzo budu mít na stránkách jejich fotky, tak se pochlubím....co vy? jaképak máte doma micinky a mourky? :))))
Odpovědět
Profilova fotka
loony:rozhodně pasivně nečekáme. lekavý nebyl,byl zvyklý na ohen i na hluk,bydlíme u silnice.navíc byl zvyklý chodit na procházky na vodítku.k cizím lidem nechodil,bál se jich.hledali jsme ho několik dní,ale problém je,že manžel je do večera v práci a já na konci sedmýho měsíce už nezvládnu takový štreky.voláme ho několikrát denně,stránky městského útulku taky sjíždím denně a s letáčky zatím nepomohly..ono je tady totiž dost míst kam mohle jít za kočkama,bydlíme na okraji města,je tu lesopark,zahrádky,sady a spousta koček.neznačkoval,takže dveře nikomu nepočůral.zapadnout není kam,díry jsme prohledali.je to už pár let co jsem měla naposled kocoura a je pravda,že se klidně i na 2 týdny zaběhly a pak přišli,známým to kocouři dělají taky.nejhorší je ta bezmoc a nevědomost,že nevím co s ním je.
Odpovědět
Volejte hlavně pozdě večer nebo ráno, když je klid. Mohl mu někdo něco provést a teď se úplně bojí a je někde zalezlý. Ale to jsou rady hlavně pokud uteče kočka, která není zvyklá chodit ven. Jako jasně, mohlo se stát, že si udělal delší výlet a vrátí se v pohodě, kamarádce se vrátila kočka po 10 dnech a to byla kastrovaná. A známé se kocour zase odstěhoval na druhý konec vesnice, našla ho až po několika měsících, když už spokojeně žil u někoho jinýho. Stát se může cokoliv. Na internet do různých ztrát jsi ho uvedla? Ptáš se sousedů?
Odpovědět
Profilova fotka
voláme ho vždy v době kdy byl zvyklý,že jsme ho volali domů,tedy v 9 ráno,pak každé 2 hodiny a v 9 večer končíme.dýl volat nemůžu,švagrová bydlí nad námi a má malé děti,které by jsme vzbudili.on byl problém ho v poslední době vůbec udržet doma,jak ho to táhlo ven.dokonce si i uměl otevřít dveře.když byl někde zavřený v místnosti,během chvíle spustil řev a musel jít ven.nám se dřív kočky vrátili i po měsíci.dokonce když jsem se stěhovala,tak jsme odvezly kočky několik kilometrů daleko k našim od původního domava,tak ale aby neviděli na cesty a za týden byly zpátky v původním bydlišti.sousedi i poštačka to vědí,sami by se hned ozvali.předloni se nám totiž zatoulal fenka a za 2 hodiny už jsme měli echo,že je v pořádku u jedněch lidí,a máme si ji vyzvednout.i když bydlíme u sídliště s 5 panelákama,tak tady v podstatě zná každá každého.h na net? to mě nenapadlo,Mělník má jen dvoje inertnetový stránky a ty moc lidí nenavštěvuje.a hlavně jsme spíš město důchodců,kteří ani neví,že internet existuje. my máme ještě jeden problém,máme totiž psa a ti dva na sebe jsou dost fixovaný,pes je ted z toho v háji.my máme na zvířata nějakou smůlu,jsou to dva měsíce,co nám přejeli fenku,když tchýně blbě zavřela vrata a oni šli na procházku.Benji( náš pečs) měsíc pořádně nežral.a ted je taky bez chuti,takže ho rozmazlujeme dobrotama,aby alespon něco sežral. ale moc dík za rady
Odpovědět
Jako moje hlavní rada je, pokud se vrátí, nechat ho vykastrovat. Nekastrovaní kocouři jsou na jaře jako smyslů zbavení, ženou se za kočkou hlava nehlava, největší nebezpečí jsou ta auta, zvlášť pokud bydlíte u silnice. No děláte co se dá. Na ty ztráty existují speciální stránky, třeba nalezenci.cz, na kočkách online je rubrika ztráty a nálezy... A do toho útulku bych zavolala a poslala fotku, pokud jste to ještě neudělali. Než se zvíře objeví v nabídce, tak to může trvat, zvlášť pokud je poraněné nebo nemocné. Jo a taky veterinářů se ptejte, taky tam vyvěšte letáčky, doneste fotku. Tak držím palce aby byl opravdu jen na lovu a vrátil se ... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
já bych do útulku ráda poslala fotku,ale když ti mamlasové nemají email.ale zase dávají inzerát ihned,s tím už mám zkušenosti.veterináře zkusím taky,hlavně se zeptám toho našeho v pátek jsme tam měli jít s kocourem i psem na očkování.vykastrovat jsme ho chtěli nechat právě až v jednom roce,ale když se vrátí půjde hned. ale zase se nebojím,že by umřel hlady,lovit už se naučil,jednou nám domů donesl ještěrku,naštěstí živou
Odpovědět
Profilova fotka
tak veterináři obeslaný,dokonce se mi povedlo sehnat mail i na útulek nebo spíš teda na městské informační centrum.
Odpovědět
holky, potřebuju radu.... kocourek má škaredou černou stoličku - co dělat s kočičími zoubky????
Odpovědět
hellunka to bude chtít veterináře :-S . A smrdí mu z tlamky ???
Odpovědět
Profilova fotka
hellunko, vem ho k veterinarovi, s tim se nic jineho delat neda. Jestli ma zanet, chce to resit hned, pak se to spatne leci a muze se to vrazit i do celisti.
Odpovědět
benjik tak jak to dopadlo s kocourkem? Přišel?
Odpovědět
bob, no z tlamičky mu moc nevoní... :-N ok, u veta nebyli dlouho, tak holt pojedou oba, na preventivku...... dá se nějak předcházet u koček nějakým zubním kazům...??
Odpovědět
hellunka jedině jídlem, granule a maso místo kapsiček ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Jasně že dá, Hellu - čištěním zubů. :-D
Odpovědět
Jé, byla jsi rychlejší Bob, ale čištěním zubů taky. Ale já na to tedy nemám nervy, ale ani žaludek. ;-)
Odpovědět
loony čištění zubů u koček :-D . To chce hodně odvahy a nervů :-D . Ale prevence je to nejlepší :-)
Odpovědět
http://www.super.cz/vtipky/15112-nast... :-D
Odpovědět
http://www.super.cz/vtipky/15106-divn... :-D
Odpovědět
http://www.super.cz/vtipky/15102-zaba... :-D
Odpovědět
http://www.super.cz/vtipky/15084-zkri... :-D
Odpovědět
čištění zubů kočkám:...???? eh díky, nechci mít z prstů cedník...to si fakt nedokážu představit
Odpovědět
Hele Hellu, teď jsem se na to dívala a prý jsou nějaké pasty - např. Orozyme - které stačí dát trošku do tlamy nebo i jenom na packu aby si to kočky olízaly a má to narušovat zubní kámen.
Odpovědět
to bude nějakej sajrajt... agresivní. Kdyžtak to může odstrani veterinář lejzrem.
Odpovědět
ahojky, i já patřím mezi kočkařky, máme doma dvě :-) . Jednu peršanku a pak exotku. Zubní kámen taky moc neřeším, pravda je, že spousta chovatelek svým mazllíčkům zoubky čistí ;-) . Já tedy nikoli :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Myslim, ze pokud ma kocka stravu slozenou hlavne z granuli, zoubky se ji ocisti i tim chroupanim. Nejvetsi potiz je kdyz kocka ji kapsicky a konzervy- je to mekke, zuby to neocisti a naopak to na zubech dobre prilne
Odpovědět
Profilova fotka
haklina: ne bohužel se ještě nevrátil.už moc ani nepočítám,že příjde,ale zase je tady všude hodně luk a zahrádek,tak se naděje úplně nevzdáváme.hodně nám pomáhají i v útulku,tak uvidíme.kdysi se nám jeden kocour zaběhl na měsíc,tak uvidíme. já dávám číče na zoubky ty granulky od whiskasu jak jsou přímo na zoubky,může se po nich utlouct
Odpovědět
Profilova fotka
tak kocoura jsem už objevili,ted ho jen dostat domů.běhá jen o tři ulice dál v bývalých pozemcích cukrovaru,kde je ted zatravněná plocha se spoustou koček a v zahrádkách,kde je taky hafo koček,takže se mu nechce domů.kámošce se kocour vrátil po půl roce a náš kocour je z tý samý krve,takže to bude to samý
Odpovědět
Ježiš, tomu bych fakt nevěřila. =-) :-D No musíte asi na nějakou dobrou baštu. Jenže ta ho teď asi moc nezajímá, kočky jsou přednější... Ale aspoň víte, že je živej. ;-) Taky se možná někde dá zapůjčit odchytová klec, ale tam se vám může odchytit cokoliv, pokud je tam hodně koček. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
je to prostě malej kočičkář.naše číča mu nedala,tak šel jinam.bohužel klec nás taky už napadla,ale útulek ji nepůjčuje.a hlavně když ji dám na ty cukrovarský pozemky,tak ji tam spíš do ráno někdo ukrade. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
benjik, zkus se zkontaktovat v Uutlkem pro zvirata v nouzi. Link ti poslu do IP. Ti by ti odchytovou klec treba pujcili, nebo pomohli s odchytem.
Odpovědět
Profilova fotka
vím,jejich net stránka je msoz.cz.to bylo první co jsme zkoušeli,ale děkuji
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?