Kočkařky, spojme se. Jaké máte doma micinky a mourky?

Zobraz úvodní příspěvek
Obdoba již existujícího tématu. Nechci nikoho urazit, jen si myslím, že někteří lidi jsou prostě psí a někteří kočičí a když už si tu povídají pejskařky, tak proč ne my, bezvýhradní milovníci čičinek.....Sama mám doma dvě. Rok starou Miu černobílou a tříměsíční mourku Akirku (manžel ji z legrace pojmenoval po mně) :)) Jsou to moje holčičky a když se přijdou lísat a usnou u nás, ráda říkám,že jsou to naše děti....Brzo budu mít na stránkách jejich fotky, tak se pochlubím....co vy? jaképak máte doma micinky a mourky? :))))
Odpovědět
Profilova fotka
taky si nepamatuju že by bedřich měl nějaké stehy, vím že se na něj musel akorát dávat pozor ten den kdy byl na operaci, aby nikam neskočil, nespadl atd... Já jsem si schválně nechala naplánovat operaci na pátek a o víkendu jsme s ním byli doma a co si ještě pamatuju, že to na něm bylo po operaci akorát poznat na jeho chuzi, prostě nebyl zvyklý chodit bez kuliček :-D Ale jinak nepřibral nijak výrazně, je fakt ale že mu kupujeme granule pro kastrované kočky. A že by se nějak výrazně okamžitě zklidnil, tak to taky ne, jen jak dospěl tak už není tak hravý jak kotě ale to je jasné, takže ani žádné výrazné zklidnění nenastalo. Žádný límec ani podobné omezení kocour nemá po operaci.
Odpovědět
Profilova fotka
taggy, kocour zadne stehy nema, hlidat se musi jen po kastraci, aby nevylezl nekam nahoru a nespadl. Jinak myslim, ze je jasny, cos nim je. Proste dospiva ;-) Na to pomuze jedine kastrace, premlouvat nebo dokonce davat na zadek je na nic, maximalne bude trucovat nebo bude ublizenej, protoze nepochopi, proc mu za neco pro nej "prirozenho" vynadas.... Vem ho k vetovi, at na nej jukne. Pokud to nebude zdravotni, sla bych s nim hned pod kudlu. Starej uz je na to dost a zakrok je to malinkej. Na to aby dospel nemusi ani znackovat (ver, neni o co stat cekat, az zacne...)
Odpovědět
Profilova fotka
loony kolik máš teď kočiček? je nějaký nový přírůstek?
Odpovědět
Profilova fotka
Nas Punta narikal a volal kocky priserne, to se zamenit neda. Jako kdyby volal, neco chtel a nevedel co, ale neprestal dokud to nedostal. Kastrace pomohla. Zmenil se jen tak, ze tolik netrdli a mnohem vic se mazli. Jinak je porad stejnej.
Odpovědět
Profilova fotka
jj taky jsem za kastraci ráda, a doporučuju ji
Odpovědět
holky, moc děkuju za radu....od čtvrtka do neděle máme volno, tak ho zrovna vezmem na veterinu.....přesně nuuno, jak to popisuješ, tak to je......a nevěděla jsem, jak to je stou operací, přece jen, u kočky je to jiné a horší než u kocoura......takže moc díky
Odpovědět
taggy, kocourek dospívá a po dohodě se zvěrolékařem bych taky zvolila kastraci... kocouři i kočky to snášejí dobře, stehy nebude mít žádné... kocourek, které jsme nechávali kastrovat si potom začal víc hrát, ale jinak žádná změna... a kromě cesty k doktorovi a zpět o kastraci ani nevěděl, i probuzení po narkoze snášel dobře ;-)
Odpovědět
Ahoj Mmaky, no kočičky mám pořád tři, přírůstek snad nehrozí. Spíš se bojím, aby to nebylo naopak, nejmladší kočička je těžce nemocná, má špatnou krev. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
taggy, tak budeme drzet palce ;-) Nas Punta si ani nevsim, ze by mu neco chybelo :-N :-D Jen byl roztomilej, jak se mu po narkoze pletly zadni nozicky. Ale druhy den rano byl uplne fit. Ono je to jen trosku stipe, ale jinak je to ok. S kocickama je to mnohem horsi, to uz mame taky za sebou, a jsem za to rada.
Odpovědět
Profilova fotka
Chuďátko malé, a léčí se nějak? a jak jste na to přišli bolelo ji něco?
Odpovědět
No píšu to tady výš. Začala zvracet, nechtěla jíst, už to dvakrát měla, ale vždycky se to zvládlo, vypadalo to na bezoáry, kterých se nemohla zbavit, ale tentokrát jí nic nezabíralo, ani injekce ani kapačky, až jí museli operovat a zjistili, že jí nefungujou orgány, protože je nemá prokrvené. Dávají jí něco na podporu imunity a anabolika na posílení a jen čekáme, jestli se tvorba krvinek obnoví. Jinak se s tím nic moc dělat nedá. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
no tak snad i do třetice všeho dobrého a zvládne to, a pak už by se to nemuselo vracet. Přeju teda brzké uzdravení a ať je brzy fit a zdravá. x-) ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Díky, ono právě není jasné, jestli to už předtím mohlo být způsobený špatnou krví a dostala se z toho anebo to tentokrát je něco úplně jiného. :-S
Odpovědět
holky, moc díky...já právě zažila jen kastraci kočky, a to bylo složitější, díky těm stehům, tak jsem nevěděla....hned ho tam ve čtvrtek vezmem....děkuju za radu
Odpovědět
včera jsme akorát dovezli kocoura po kastraci, ještě dneska špatně chodí chudáček
Odpovědět
Profilova fotka
tak nase cica neni tak uplne blba, jak se zdalo. pochopila konecne tu fontanku x-) !!! a pije!!! jupiiiii sice je pravda, ze po tom, co se napije si v tom jeste umyje nozky, ale co uz. hlavne ze pije x-)
Odpovědět
Ahojky holky, tak náš Maxík už to má za sebou. před chvilkou jsme ho přivezli po kastraci domů....
Odpovědět
Tak ho trochu hlídej, ale uvidíš, že zítra už zase bude řádit. Ale pozor, se řvaním asi nepřestane hned. Pár týdnů trvá, než se hormony vyplaví z krve, pak se teprve uklidní, tak to ještě chvíli musíte vydržet. ;-)
Odpovědět
loony: zatím spinká, bude asi celý den, dostal víc uspávačky, protože nemohl usnout...... a s tím kňučením uvidíme no.....ale snad to pomůže....jinak ještě jsme dostali kapky do uší, má tam nějakou nemoc.....
Odpovědět
Profilova fotka
tak kdyz jsme nechali sterilizovat na cicu, tak z te byl veterinar uplne vedle. rikal, ze to snad neni mozne, ale ze na ni narkoza nemela zadny vliv...byla vzhuru vpodstate okamzite...jeste s kapackou v tlapce sezrala misku krupek (protoze musela na zakrok na lacno :-D ) no a tu kapacku si pak sama vytahla zubama,....no desna selma. se nas pak ptal, jestli je doma taky takova ziva :-D :-D :-D vcera jsem omylem rano zapomela uklidit toaletak...no a po prichodu domu jsem hodinu likvidovala nasledky :-D :-D , rozdrobeny toaletak byl fakt uuuplne vsude!!! :-D . ale nevymenila bych ji za nic na svete x-)
Odpovědět
tak vám můžu říct, že náš kocour sice nechtěl usnout, za to teď pořád spinká......akorát se počůral, trošku se chtěl jít procházet, ale je totálně mimo, takže spí, jednou za hoďku se probere, otočí se a spí dál......tak uvidíme zítra....
Odpovědět
Tak co Taggy, dneska už je kocourek lepší? Už řádí? Oni ho asi trošku předávkovali, aby jim spal, tak to dlouho vyspával. A kocouři prý spí dýl než kočky. Ale pokud už měl snahu chodit, tak by to mělo být dobrý. ;-)
Odpovědět
loony: ahojky, jojo, dneska už je to v pohodě......včera v noci jsme se u něj střídali, hlídali ho, aby si to nelízal......ale dobrý...už včera v noci si dal kapsičku, i se napil, vyčůral.....tak to bylo dobrý.....ale chudáček byl jak pacený, nemohl ani chodit, takže když šel na záchod, tak tam vlezl jen předníma tlapkama, zadní venku a už to nevydržel, ale neva, utřelo se, hlavně že už se z toho vzpamatoval..... akorát má ještě nějaké bobinka v uších, tak dostal ještě kapky, dneska jsme mu nakapali, tak je naštvaný.... ale holky, jedna věc je super.....máme doma ticho, žádné kňourání.... x-)
Odpovědět
Taggy, ještě moc nejásej, zatím je oblblý z té narkózy, já myslím, že vám ještě pár kočičích serenád zazpívá. ;-) V těch uších má asi svrab ne? Nebo zánět a hodně mazu, to měl můj kocour taky, bude chvilku trvat než se toho zbaví.
Odpovědět
loony. jjojo, svrab....snad to brzo vyléčíme.....a já vím, doktor taky říkal, že to asi nepřestane hned, ale dneska už je v poho a zatím nekňučí......už létá a hraje si s hračkama....
Odpovědět
Ahoj holky, tak hlásím, že kocourek už je úplně fit.....ranka se hned zahojila, ani si to neolizoval a je to.....a jak jste psaly, tak ještě občas kňourne, ale už to není takové, jako předtím.....tak jsme rádi....za dva týdny jdeme ještě na kontrolu s ušima a na očkování... a co vy, kde jste všechny?
Odpovědět
Taggy tak to je super, že je kocour takhle fit ;-) . Je tu nějak mrtvo, pro pobavení dávám super článek :-D . Návštěvníci koček online možná znají ;-) . http://motycka.blog.idnes.cz/c/80898/...
Odpovědět
ahoj bobtail, právě jsem si přečetla ten článek, fakt super...... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky,přidávám se k Vám a zároveň prosím o radu.Máme doma dvě kočky.Skoro šestiletou Valentýnu a devítiměsíčního Barnabáše. Bohužel Burny se nám o čarodějnicích zaběhl a ještě nepřišel domů.Byl zvyklý chodit ven,ale večer se vždy vrátil a ted nic.Myslíte,že ho chytla jen toulavá a touha po kočkách a že se sám za pár dní vrátí?Není kastrovaný a poslední dobou to už zkoušel i na Valentýnu.Už jsem úplně zapomněla jak se chovají kocouři při choutkách. Díky za každý váš názor
Odpovědět
Ahoj Benjik, no pokud se o nepolekal něčeho zvláštního, co se dělo zrovna o čarodejnicích, tak ho asi chytla touha po kočkách, ale to neznamená, že se sám za pár dní vrátí. Určitě bych ho hledala, volala, vylepila letáčky. Mohlo ho srazit auto (nekastrovaní kocouři jsou nejčastějšími obětmi aut), mohl někam zapadnout, odkud se nemůže dostat, mohl ho někdo omylem někam zavřít nebo ho praštit palicí, protože mu označkoval dveře. Dospívající nekastrovaný kocour, jaro a plodné kočky v okolí, to je bohužel vražedná kombinace. Ale taky si ho mohl někdo vzít domů, protože si myslel, že je opuštěný. Možností je moc, rozhodně bych pasivně nečekala.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?