Kočkařky, spojme se. Jaké máte doma micinky a mourky?

Zobraz úvodní příspěvek
Obdoba již existujícího tématu. Nechci nikoho urazit, jen si myslím, že někteří lidi jsou prostě psí a někteří kočičí a když už si tu povídají pejskařky, tak proč ne my, bezvýhradní milovníci čičinek.....Sama mám doma dvě. Rok starou Miu černobílou a tříměsíční mourku Akirku (manžel ji z legrace pojmenoval po mně) :)) Jsou to moje holčičky a když se přijdou lísat a usnou u nás, ráda říkám,že jsou to naše děti....Brzo budu mít na stránkách jejich fotky, tak se pochlubím....co vy? jaképak máte doma micinky a mourky? :))))
Odpovědět
Aha, to jsem nevěděla, že Calopet není dobrý při ledvinových obtížích. Nám ji vet vždycky doporučoval při čemkoliv, ale s ledvinami jsme naštěstí ještě problémy neměli. No tak držím palce, ať se dá kočička do pořádku. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Děkuji. Mám teď doma kočičinec. Já sama mám dvě a mamča mi přivezla jednu na hlídání, protože jsou na dovolené. Každá kočka má jeden pokoj a mně zbyla kuchyň. Ještě, že máme velký byt :-)
Odpovědět
http://www.super.cz/vtipky/14456-tlus... :-D
Odpovědět
http://www.super.cz/vtipky/14448-vere... http://www.super.cz/vtipky/14450-zvla... http://www.super.cz/vtipky/14441-zved...
Odpovědět
magnolia také držím palečky, ať to dobře dopadne ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, tak to jsem objevila super téma. Kočišty zbožňuju. Doma u rodičů mám vždy jenom jednoho kocoura (víc mi nepovolí). Za pár měsíců ale budu vdaná paní a co se týká kočičky, tak to bude problém. Přítel má totiž dvoletého německého ovčáka a to snačí jenom zavolat "či či" na sousedovic kočku a on uz zuří u plotu. Jinak je to mazel, ale bohužel kočky miluje k sežrání. Nevíte někdo co s tím? Já jsem veliká kočičářka a opravdu mi to bude moc chybět. V domě mít kočku nemůžeme, kvůli případnému potomstvu, i když by bylo krásné sedět večer u televize a hladit vrnící klubíčko.
Odpovědět
Proč nemůžete mít kočku v bytě kvůli případnému potomstvu? =-) =-) =-) Nechápu.
Odpovědět
no tak se psem se už nic dělat nedá, mi takhle měli dva dalmatiny a kočka když byla pomalá tak bylo po ní. Nedalo se zabránit, takže buď kočku mít jen doma nebo počkat až ovčák umře, což teda asi bude hodně dlouho.
Odpovědět
Profilova fotka
Už jsem měla toxomplazmózu, to je ta "kočičí nemoc". Na infekčním se mnou ležela paní, která kvůli tomu potratila. Proto už jsem opatrnější. Vždycky jsme měli klasickou kočku domácí - venkovní. Samozřejmě očkovanou, odčervovanou. Navíc až dokončíme rekonstrukci, tak by bylo škoda mít na novém vybavení kočičí škrábance. haklina: předchozí pes byl rotvajler a taky kočky nesnášel. Opravdu jsem čekala až umře a bude koťátko. Bohužel to následující psí štěňátko dalo jasně najevo, že koťátko, se kterým jej chceme seznámit, vedle sebe nesnese. A bylo jasno. Tak snad se jednou dočkám.
Odpovědět
a není ta toxoplazmóza problematická i pro početí? Ta je ze syrového masa, když kočku doma krmíš jen granulema tak se nic nechytne. No jeto trochu škoda, my máme v novém baráku hned 2
Odpovědět
Monnav, no jestli si dobře pamatuju ze všeho, co jsem o toxoplazmóze četla (a že toho bylo dost), tak ji můžeš prodělat jen jednou v životě, jako neštovice. Takže ty jsi naopak naprosto v pohodě. Já hlavně nepochopila, proč si myslíš, že od venkovní kočky toxo chytit nemůžeš, ale od bytové, jejíž stravování máš pod kontrolou, jo. :-| Ta kočka chytí toxo nejčastěji od myší, které loví. Jinak jediná možnost je pořídit si kočku zabijáka, která psa srovná do latě, možná v útulku by mohli najít nějakého takového kocoura. Známá mi vyprávěla o siamákovi, který se se psy pral a vyhrával. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Taky jsem slyšela, že už to znovu dostat nemůžu, mohli by to dostat ostatní členové domácnosti. Ale netvrdila jsem, že kočka co je v bytě tuto nemoc přenáší a venkovní naopak ne. To je blbost. S tou kočkou zabijákem to loony neděláš srandu? Ne, že bych chtěla ublížit pejskovi, ale rodiče chovají slepice, tak občas mají problémy s potkany. Aby pak ale nevraždila všechny ]-(
Odpovědět
Článek se načítá
No psala jsi, že v domě kočku mít nemůžete kvůli potomkům, že ji chceš jen ven. Tak jsem to moc nepochopila, no. S tím zabijákem to byla opravdu trošku nadsázka. Je otázka, co ten pes udělá, jestli kočky jen prohání nebo si myslíte, že by je fakt zakousl. Pokud zakusuje, tak bych to neriskovala. Ale zase jiná známá má na zahradě ovčáka, který už nějakou cizí kočku, co přeběhla přes zahradu zakousl, ale jejich domácí kočku toleruje. Taky je otázka jestli štěká i na koťata, pokud ne, pak by se možná mohl s malým kotětem spřátelit.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to Tě můžu ujistit, že náš Arnoštek by tu kočičku sežral :-D
Odpovědět
Tak to raději nezkoušejte, nechci mít na svědomí kočičí život. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
No prostě musím počkat, až ten náš miláček bude v psím nebíčku a pak bude první kotě a pak štěně.
Odpovědět
Ještě k té toxo, venkovní kočky ji mají z myší, bytové ze syrového masa, proto se doporučuje min. na dva dny masíko zamrazit. To samé platí pro lidi, od kočky ji nechytíš tak snadno jako z tataráku nebo středně propečeného steaku. Navíc u koček je to přenosné na člověka z trusu a ještě ne čerstvého, ale aspoň dva dny starého, takže pokud se těhotná vyhne preventivně záchodku, je to ok. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
To je právě důvod, proč nechci kočičku v bytě.
Odpovědět
CO je důvod proč nechceš kočku v bytě? Přítel by nevyčistil kočičí záchod? Pořád argumentuješ nelogicky. Chápu, že pokud jsi toxo prodělala, tak máš větší strach a předsudky, ale opravdu není proč.
Odpovědět
Profilova fotka
No jde o to zařízení bytu. Ty si myslíš, že když koupíš kočičce rohožku, tak si bude brousit drápky jedině na ní. Já se obávám, že by to zkoušela všude. Ale zkušenost z číčou v bytě nemám, tak se možná pletu.
Odpovědět
Profilova fotka
Holky Kylií nám včera zemřela. Nechali jsme jí v deset hodin večer uspat. Totálně jí selhali ledviny a ona se v podstatě trávila. Přeji Vám všem více štěstí a zdraví pro vás i Vaše mazlíčky. Pa Monča.
Odpovědět
To je mi moc líto. ;-( ;-( Bohužel někdy ani sebevětší snaha nepomůže. Pořádně jí obreč, jiný lék není.
Odpovědět
je jí lépe v nebíčku. Čím jsi krmila? Někde jsem zas slyšela, že špatné granule zatěžují ledviny.
Odpovědět
Tak to je mi moc líto, teď už ji nic nebolí
Odpovědět
Profilova fotka
To je mi opravdu moc moc líto |-| tak už je v nebíčku s naším kocourkem |-|
Odpovědět
Profilova fotka
Magnolia: je mi to líto, Kylií byla krásná... ale teď už je jí v nebíčku dobře ;-(
Odpovědět
Magnolia to je mi moc líto, chuděrka malinká, byla ještě tak mlaďoučká ;-( . Ale byla opravdu krásná, teď už jí je dobře, přešla přes duhový most a nic jí nebolí |-| .
Odpovědět
Profilova fotka
My měli kočku,když jsem byla těhotná,pořád si mi lehala na břicho,asi cejtila,že tam je mimčo.Byla moc hodná,ale po narození mimi,žárlila a pořád si chtěla lehat na naší dcerku a neustále číhala, aby jí mohla skočit do postýlky.Byla jsem z toho na nervy aby jí nelehla na krk a neudusila jí.Raději jsme jí prodali jedný hodný paní,ta byla sama a mohla se s ní mazlit od rána do večera.Ale myslím na ní pořád,jak se asi má. Byla to krásná britská číča. :-(
Odpovědět
monnav přijeď se někdy podívat na návštěvu a uvidíš jak máme všechno od koček podrápané a zničené :-D . Hodně záleží, jakou výbavu bytu zvolíš. My máme plovoučku a dlažbu, skříně dřevotříska, sedačku s plátěným přehozem z Ikei (dá se koupit nový) a na ničem z toho není kočičí zásah ani jeden ;-) . A máme kočky dvě :-) . Obě si brousí drápky pouze na škrabadle x-) .
Odpovědět
Profilova fotka
jj,to je pravda,koupíš škrabadlo a ukážeš číče,že smí jen tam a pak už to nikde jinde nedělá.Nám teda taky nic nezničila,jen pořád chtěla koťátka,tak nějak pořád se nastavovala.Veterinář říkal,že je to mimořádně nadržená kočka.Měli jsme jí rok,takže u nás žádný koťata,ale jestli pak u tý paní nevím.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?