Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Muj manzel chce Zoe (coz jak jsem nedavno zjistila je i v ceskem kalendari) :-)
Odpovědět
Kdysi jsem viděla na jedné advokátní kanceláři ceduli se jménem Prvel Jurásek , a tak se mi to zalíbilo, že si chci syny pojmenovat Prvel, Druhel a Třetěl. Můj přítel říká, že se dá k radistickému vojsku. :-D Tuším, že všechna u nás přípustná jména najdete v knize paní Knaapové Jak se bude jmenovat.
Odpovědět
Profilova fotka
Môj syn je Vincent Leon. Prvé meno má po mužovi, hoci som si to neželala,ale presvedčil ma a druhé meno má na odlíšenie od otecka, aby bolo ľahšie identifikovateľné, o ktorého z nich dvoch ide. Keď som bola tehotná, dohodli sme sa, že ja vymyslím meno dievčatku, on chlapcovi. No mohla som vedieť, že čakám chlapca a že si môj muž vymyslí práve toto? Ale čo už. Zvykla som si. A malému sa meno veľmi hodí. A okrem toho je originál. V r. 2010 sa na Slovensku narodilo iba 20 Vinckov :-D
Odpovědět
@chrissy11 To víš, že je. Slaví spolu se Šarlot. Medue: To bude asi překlep :-D Měl tam být Pavel...
Odpovědět
holčičky Emma a Karla na klukovi jsme nikdy nebyli schopni dohodnout, takze nesmí být:-D
Odpovědět
Profilova fotka
@samantha_carter To ja jsem prave nevedela. Zadnou Zoe v CR neznam, tak jsem netusila, ze je to v kalendari :-)
Odpovědět
Mne sa paci pre dievca Ester, Sara, Marina ( tu by sme zrejme volali mary) a este Sandra sandricka..a pre chlapca to je trocha tazsie, ale paci sa mi meno Bruno, Rudo, tam to bude tazsie rozhodovanie :-) kazdopadne tie mena budu musiet obsahovat pismeno R, pretoze sa to k priatelovmu priezvisku velmi hodi :-))
Odpovědět
a videla som ze sa tu spomina aj meno Linda , to znamena po spanielsky pekna, ale v slengu ked chlap povie zene ze je linda tak to znamena aj ze je k*rva .-/
Odpovědět
Profilova fotka
@chrissy11 a jak se to vyslovuje, normálně Zoe?
Odpovědět
Profilova fotka
@barbora_b 'Zouííí'
Odpovědět
Profilova fotka
@chrissy11 no tak se to čte právě anglicky...takže česky také?
Odpovědět
Mne sa páči velmi pre chlapca Ľuboš ( po snúbencovi) a pre dievča Viktoria, Naomi, Zoe, Zara :)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@barbora_b ja myslim, ze jinak se to necte. (my zijem v zahranici)
Odpovědět
Profilova fotka
@mon_88017 Anežka je krásný jméno, kamarád měl Anežku neteř a říkali jí Aža :-) A náhodu Barbora je celkem hezký jméno, doma mi ale neprošlo :-D Takže my až jednou budem něco mít tak to bude Václav (no a teďka přišel nedávno s tím, že by se mu líbit Benedikt, ale nevím jak moc vážně to myslel:-D) a pak Klára nebo Andrea :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@phuskova Já bych Anežce říkala Ágnes :-D No ale času dost, já myslim že finální jména budu beztak vymejšlet až když se budu kroutit někde v agónii v porodnici. Tož sa bojim, aby z toho nakonec nebyl ten Helmut nebo Kunhuta :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@phuskova Já Barboru fakt nesnášela, jako dítě. Všichni na mě volali Bramboro nebo Barbarko. A hlavně i doma mě oslovovali zásadně Barboro, tak mi to znělo jak nadávka. Akorát kamarádi mi říkali Barčo. Teď jsem si už zvykla, ale furt mám pocit, jako by to jméno ke mně nepatřilo nebo co,. No schýza. Luboš by chtěl syna pojmenovat Luboš :-D I jeho táta je Luboš a u nich je tradice předávat jméno otce na syna. Tohle ale já fakt nesnáším, myslím si, že jména by měla lidi odlišovat a tak vůbec mi to připadá strašný. Kdysi napsal fakt skvělou povídku a hlavní postavu pojmenoval Teodor a já od té doby už skoro deset let chci tohle jméno pro syna :-) To jsem ještě nemohla tušit, že toho syna budu mít fakt s ním :-D Takže Teo....moc se mi to líbí. Pro dceru nevím, poté, co se rozthl pytel se Sofinkama už mi to jméno pomalu leze na nervy, takže ho s těžkým srdcem asi opustím...Líbí se mi Ester, Ráchel, Tamara...samý židovský jména :-D Jo a taky se mi líbí stará česká jména, co už se nedávají moc - Adina, Zita apod.
Odpovědět
Profilova fotka
@mon_88017 ale zas bys měla originální jména no :-D Já původně chtěla třeba verunku nebo tak,ale vždycky když sem řekla nějaký jméno,tak se prý tak jmenovala jeho bejvalka,takže jediný dvě volný jména jsou ta klára a Andrea :-DDD
Odpovědět
Profilova fotka
@phuskova šmarjá to měl tolik bab? :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@barbora_b jo tak my ze stejnýho důvodu budem mít Václava :-D Mě to taky vadí, když se táta a syn jmenujou stejně, ale nic jinýho si neprosadím a po pravdě radši budu mít doma dva Vašíky než jednoho Benedikta :-D I když Beník by byl fajn, jakože zkráceně :-D Tak já měla v okolí pár Bár od malička,tak mi to divný to jméno nepřišlo,ale na druhou stranu já Petru taky nemám ráda, je to moc tvrdý ... :-) no já vždycky chtěla Natálku, ale poslední dobou je přenatálkováno, že se mi to jméno už ani nelíbí :( Přesně tak :( Líbila se mi i Ema (kvůli Ulici :-D ) ... ale Klára a Andrea sou taky krásný jména a jdou i s "naším" příjmením :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mon_88017 já počítám i ty, na který se i jen zálibně podíval :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@phuskova Tak to jo :-D :-D :-D Tož bacha, aby ti z holčičích jmen nezbyla jenom Eržika nebo Fátima :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@mon_88017 To je fakt, tyhle nehrozej že bych je musela vyškrtnout :-D Ale zas na druhou stranu obdivuje zpěvačku Kylie Minogue.... a taková Kylie Pivoňková by taky byla fajn ne? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@phuskova :-D Krása
Odpovědět
Profilova fotka
@phuskova Kajlí je fajn, akorát je mrcha asi vo dva cm větší než já ]-( :-D :-D :-D :-D no a Kylie Pivoňková je skoro jako Melánie Kokešová (otcovo spolužačka na zš) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
My máme Honzíka a Rádíka. Moc jsem chtěla holčičku Adélku ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mon_88017 jé ty máš až takovejhle přehled :-D Vašek ji fakt miluje, někdy ho podezírám že i víc jak mě :-D Takže by to k nám i sedělo...ale jemu se to (naštěstí) moc nezdá to jméno s příjmením :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@phuskova Luboš ji má taky rád a pak má rád Shaniu Twain., Nejen je, ale i jejich písničky....a já teda obě fakt nesnáším :-D Zvláště Shaniu a to její popový country
Odpovědět
Profilova fotka
@phuskova jo, páč někde kdysi dávno byl v nějakým drbníku, tedy společenským časopisu článek o tom, jak sou některý hvězdy mrňavý. No a jako trpajzlíka mě to zajímalo, kdo je na tom podobně jako já. Vona prej i Salma Hayek víc jak 158 cm nemá a Viktorka Bekhamojc taky neni žádná žirafa
Odpovědět
Profilova fotka
@barbora_b tak tu druhou moc nemusím taky,ale kylie už beru jako součást naší rodiny :-D bez ní se neobejde žádná oslava, párty, dovolená :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@mon_88017 aha :-D Ale zas si vem, jaký oni nosej podpatky:-D Kylie si po podiu běžně běhá v 15cm jehlách :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?