Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Kedze budeme mat priezvisko zahranicne "Zitha" tak sme rozmyslali keby ze mame raz dievcatko tak sa bude volat Zara Irene Zitha ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj, my máme chlapečka Sebastiana a holčička, kdyby byla, tak by se jmenovala Sabina.. u dalšícho chlapečka zatím není jisto, ale mě by se líbil Tobias, Max, Ben.. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Téda, když ty jména tak pročítám, za pár let budou na pískovišti takový Marušky, Jarušky, Barborky, Pepíčkové a Toníci vcelku kriticky ohroženej druh :-D Ale dle vkusu každého soudruha, mně když se zadaří, přála bych si Anežku (nebo Aničku) a Ládíka :-)
Odpovědět
@mon_88017 :-D to máš pravdu já minule byla s malýma v ZOO a nějáká paní pořád křičela Tam , Tam..sem si říkala co tam je a z toho vylezla holčička jménem Tamara :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@krizecek taky mohla paní volat "ser ser" a vylézt Serafína :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
@mon_88017 poznám jednu, bývalá primátorka Zlatých Moraviec - Serafína Ostrihoňová. Vraj na ňu boli ku koncu dosť nasr*tí :-D
Odpovědět
@mon_88017 Nebo taky "Neser Tam" :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@mon_88017 ohrožený druh jsou už teď. Pískoviště jsou plné Sabin, Natálii, Rozárii, Timonů a Teodorů ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kitinka76 já se začnu bát, až to na pískovišti bude samej Abdul, Ahmed a Fatima :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Máme dcerku Zuzanku
Odpovědět
Profilova fotka
Holčička Laura a chlapeček David, Honzík .. Nevím :-D
Odpovědět
@frity Gabriel je krásné jméno pro kluka ;-) plavko: Bibi je zajímavé jméno, i když Viven je lepší.
Odpovědět
Článek se načítá
ja dosť inklinujem k dievčentským menám Ester, Sára alebo Stela a pre chlapca Oliver, Samuel alebo David
Odpovědět
Profilova fotka
My vieme od piateho mesiaca, že budeme mať chlapca. A každý mesiac sa nám to potvrdzuje, aj teraz pár týždňov pred termínom :-) Meno pre dievčatko sme mali hneď, žiadny problém, krásnych dievčenských mien je tak veľa. Manžel je František a meno sa v rodine doteraz dedilo. František mi nevoňalo, ale zdrobnelina Ferko sa mi veľmi páči. Kedže pracujem s deťmi, tak mám averziu voči niektorým menám. Stačí keď na tréningu poviem Kristínka a otočia sa tri dievčatká (Terezka, Matej, Matúš, Michal...) No a ďalšie, čo nás akosi obmedzovalo, že sme nechceli meno, ktoré má niekto z blízkej rodiny (máme domy pri sebe, často sa stretávame). No a tak vypadli ďalšie pekné mená Andrej, David, Richard, Alex... Nakoniec nám zostalo Maxim (aj keď v rodine už máme Maximusa), Sebastián a Christopher. To posledné sa nám páči veľmi obom, ale je to na Slovensko netradičné meno. Našla som ho však v ukrajinskom kalendári a začali sme ho tak v súkromí už volať. No a už je z neho Christopherko :-) a pre koho to bude moc zložité nech ho volá Chris alebo Ferko :-)
Odpovědět
holčička Anna a kluk Vojtěch
Odpovědět
Profilova fotka
Máme dva syny Matěje a Adama
Odpovědět
Profilova fotka
Pro holčičku Stela, teď jsem si tady přečetla že to znamená hvězda, takže to už je jasná věc :-) kluk bude Denis. Máme příjmení z Valašska - Súsedíkovi a líbí se mi to S ve jméně i příjmení. Stela Súsedíková, Denis Súsedík, dobrý ;-)
Odpovědět
My máme syna Davida. Příjmení má po tatínkovi už od narození, přesto, že ještě nejsme manželé. Při výběru jména jsme zvažovali, jak bude znít dohromady s příjmením, aby to neznělo komicky, aby to znělo přirozeně a nenásilně a jak na něj budeme volat. Tedy jestli má tohle jméno nějakou zdrobnělinu. Jestli je to originální, méně často dávané nebo příliš časté, jsme neřešili. Já si například dodnes pamatuju, když tady nedaleko jedni dali synovi jméno Bruno (k příjmení Houser se to dle mého názoru naprosto nehodí).
Odpovědět
Profilova fotka
Mám jestli se podaří, tak to bude Liliana, nebo Nikolka (Lili, Niky :-)) Klárku nám vyfoukli přátelé ;) Kluk by byl případně bez problémů, po tátovi už v x té generaci Alexandr.
Odpovědět
Profilova fotka
takze ak sa nam podari, tak chlapca budeme mat Leonarda (teda Leo, po manzelovom dedkovi) a dievcatko bude bud Tamara, alebo Romana....nikdy sme neriesili, ci sa to bude hodit k priezvisku,...pretoze je tolko nazorov,...mne sa to moze hodit a niekomu absolutne nie,...takze rozhodnutie padlo,...len nech uz to meno mame komu dat :-D
Odpovědět
Patrik/Viktória
Odpovědět
@zpevanda DeniS Susedík se zle vyslovuje :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Jakub a Sara :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lillika krásné jména, kdybych měla syna tak by byl Jakub. Ale mám dvě holky... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kitinka76 Dakujem.Ja mam 11 rocneho Jakubka a mala je 2.rocna Sara Alzbetka :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mám dvojčata Patrika a Matěje..z holek bych ještě brala Adrianu a Katrinu..:-)
Odpovědět
@bejby81 myslim, ze nielen kristinky, ale je strasne vela dievcatok s menom Nela, Ela a Ema a v poslednej dobe Lily mi to pride, ze mamicky davaju dookola len tieto:)
Odpovědět
Adam nebo Michal, pro holčičku Linda, Lea, Emilia :-)
Odpovědět
My máme Anitku
Odpovědět
Profilova fotka
@petkapr26 ja učím tanec, tak mám prehľad :-) Kristíniek a Tereziek už ubúda, Laura, Tamarka, Emky a Vanesky stále in :-) Dúfam, že náš malý sa sťažovať nebude. Našťastie sa dá z jeho mena spraviť veľa skratiek, tak snáď si niektoré obľúbi. Manžel so svojím menom spokojný nebol, mne naši meno trafili skvele.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?