Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
@orangela :-) tak tak, ešte chapem ked ani rodičia to nechcu vediet, tak OK, tým padom samoška, že aj ostatní musia čakať, ale ked rodičia vedia čo to bude a pred ostatnýmo hrajú hry typu "nechajte sa prekvapiť" , tak to nieeeee. Toto vobec nieje na mna. Príde mi to zbytočne, lebo ja sa vždy tak strašne tešíííím na mimčo a tých 9 mesiacov je strašne vela ked sa tešiš a ked ešte niekto ti nedopraje ani tuto malu drobnost ako meno alebo pohlavie, tak to koniec :D
Odpovědět
Profilova fotka
@orangela to ako sa popisujes, to je ako keby som citala o sebe :-D
Odpovědět
co je na tom zle, ked rodicia nevedia pohlavie, alebo ked ho aj vedia, tak nechcu ho povedat ostatnym? pohlavie nikdy nie je iste na 100%, mozno nechcu zakriknut ze naozaj bude to ktore si praju. a nech maju motivaciu akukolvek, maju pravo si to spravit po svojom. preco by buduci rodicia mali niekomu cudziemu nieco "dopriat"? :-D ja tiez nebudem chciet vediet pohlavie :-) mam na to svoje dovody povedzme ze duchovneho charakteru, konkretnosti tu rozoberat radsej nebudem :-) som si vedoma toho, ze z praktickeho hladiska je to trosku na skodu lebo nakupovanie veciciek konkretne bud dievcatko alebo pre chlapceka je urcite velka radost. ale rada sa jej vzdam vymenou za tu ktoru budem mat z "nevedomosti pohlavia" lebo ma pre mna ovela vacsiu cenu :-) takze nakupovat budem len neutralne vecicky. a kreditku na chutnucke vyslovene dievcenske alebo chlapcenske vecicky budem poriadne pretahovat ked sa dietatko narodi, ved budem mat na to cele roky aby som sa realizovala :-) mena ale urcite budeme mat vybrate, pre kazde pohlavie niekolko. podla spravania babatka v brusku sa do uzsieho vyberu dostane len 2-3. a pre konkretne sa rozhodneme ked dietatko prvy krat uvidime :-) jedno dievcenske meno mame s manzelom vysnivane uz od cias ked sme spolu este len chodili - Lola. Volala sa tak moja pra-pra-pra-babicka, bola to velka dama, a mame od nej velmi vela krasnych veci podedenych, s monogramom. A okrem toho je to meno filmovej hrdinky ktoru stvarnila oblubena herecka mojho manzela :-) Ale kedze na take meno treba mat povahu, tak este podla chovania v brusku a podla okamzitej inspiracie pri narodeni uvidime ze ci babo (baba) bude na to dostatocny divoch a osobnost :-) Ak nie, dostane nejake tradicnejsie meno :-) Z chlapcenskych mien sa mi paci meno Lukáš.
Odpovědět
Profilova fotka
@orangela věř, že vydržela. Ono to tak hrozný není:o) Narodí se dítě, to mi stačí:o) A když jsme u těch lidí, co kecaj do výběru jména - a když máš takové v rodině, tak co chceš dělat? Oni to ti lidi ani nemusí myslet zle, jen prostě nedomýšlej důsledky toho, co řeknou. Já mám kolem sebe pár lidí, kteří by se mi ke jménům vyjadřovali, ale není to důvod, proč bych se s nimi měla přestat bavit. To bych se nemohla už bavit skoro s nikým:o) A upřímně by mě zajímalo, co budeš dělat, až ti řeknou, že čekáš holku a ve třicátým týdnu na velkým UTZ ti řeknou, že je to vlastně kluk:o) I takový případy se staly a nejsou úplně ojedinělý:o) @bubbi dítěti říkám pidižvejk:o)
Odpovědět
Profilova fotka
@civet akorat z kluka se malokdy stane holka ;-) Kolem nas mame dost paru, kteri si nenechali prozradit pohlavi ditete. Tedy mne to take neprekvapuje. Ale to s tim jmenem pro dite a kritikou okoli, to je tedy mazec. I kdyz nekdy to muze byt i legracni tema (samozrejme ne pred nastavajicimi rodici a rodinou) - jedna nase znama se jmenuje Hazel (cti hejzl) a tuhle jsme si v rodine rikali, jaky by bylo dite chudak, kdyby takovehle jmeno dali rodice v CR. No, museli jsme uznat, ze rodice ze zahranici to nemaji jednoduche, kdyz jeste museji brat v potaz to, jak dite budou oslovovat babicka s dedeckem a zbytek rodiny v CR.
Odpovědět
Profilova fotka
@princezna_kp A to se pleteš:) Právě teď kamarádce zjistili, že má holčičku, i když dost dlouho doktor říkal, že to vypadá na kluka:)
Odpovědět
Profilova fotka
@kajovaevicka :-D by mne zajimalo, cim se ten doktor spletl (penis byva jednoznacne definovatelny na UZ nekdy po 20.tydnu) ;-) asi s pupecni snurou hadam :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@princezna_kp Je to možný:)
Odpovědět
Profilova fotka
@kajovaevicka predstava, ze si kluka z porodnice vezu v krasnych ruzovych satickach... :-D Jako castokrat to clovek slysi, ze maji lide garderobu na mimi pro jedno pohlavi a narodi se druhe. Asi je nejlepsi se drzet neutralnich barev a oblecku, nez je to najisto, tzn. az se to narodi. ;-) Jinak skrze to jmeno, nasi japonsti pratele take jmeno nikomu nerikali, az kdyz se dite narodilo. Pry je to tak v jejich kulture. (snad by to prineslo nestesti rikali) A jmeno, ktere meli vybrane pro druhe pohlavi nam take nerekli, ze pry to se nesmi, protoze to jmeno uz bylo jimi vybrane. ;-) Fakt zajimave je i cist vyznam jmen, ktere davaji svym detem. (znak pro ryzi, znak pro jaro, atd.)
Odpovědět
@kajovaevicka stím pohlavím dítěte souhlasím:D Mám 2 bratry, dvojčata a když se měli narodit, u jednoho bylo pohlaví jisté, u druhého ne..Spíše se přikláněli doktoři k holčičce. Dnes mám 2zdravé bráchy, ale je fakt, že už je to 16let zpět, ale i tak ;-)
Odpovědět
Abych trošku přidala do diskuze :-) Moje známá to měla naopak. Celou dobu jí tvrdili, že čeká stopro holku. A ona se prostě neudržela a nakupovala samé růžové věcičky. To se pak s manželem hodně divili, když se s Alžbětky vyklubal Honzík :-) Ale to jsou samozřejmě malé věci, hlavně, že byli všichni zdraví :-) Já, poučena touto zkušeností jsem si sice nechala říct pohlaví dítěte, ale v žádném případě jsem výbavu neladila do růžova. Měla jsem pro jistotu neutrál. Co kdyby :-) Doktoři už pak ze mě měli srandu, protože při každém ultrazvukovém vyšetření jsem se znovu a dokola ptala, jestli je to opravdu holčička :-) Jinak moje dcerka se jmenuje Bronička a až budeme mít doufám co nejdřív další, holčička bude Eliška nebo Anička a kluk bude Petřík :-)
Odpovědět
@civet Pidižvejk - dobrý ;-) Tobě se to krátí, to může být už každou chvíli, že? Tak držím palce, ať všechno klapne :-)
Odpovědět
Článek se načítá
@civet Tak my máme doma už téměř dvouměsíčního chlapečka a s manželem jsme si také nenechali říct pohlaví miminka a bylo to naše překvapení. Na lístečky asi měsíc před porodem jsme si každý tajně napsali co si myslíme, že to bude a lístečky pak schovali. Vzhledem k tomu, že byl manžel u porodu, to byl ten nejkrásnější okamžik když nám řekli: "Máte chlapečka." Fakt nádhera, možná to tak uděláme i u druhého miminka, protože to stojí za to. :-) Takže ti mohu říct, že na ten pocit, kdy se to překvapení odtajní, se s manželem můžete fakt těšit. :-) Co se jmen týče, tak my jsme jména dlouho nevěděli a neřešili až ten poslední měsíc dva před narozením. A když se naši rodičové ptali, tak nic nenamítali, jména se jim líbila. Ale je fakt, že to asi není příjemné slyšet, že to a to jméno se jim nelíbí. :-S
Odpovědět
@civet Říkám, že nevydžela, protože bych se o to ani nikdy nepokoušela. Jak jsem říkala už předtím, jsem úplně jiný typ než ty, takže by mě taková situace spíš stresovala. Pokud máš hrubé příbuzné, kteří by ti byli schopni svými komentáři ubližovat, tak to je mi líto. Já jsem myslela, že se bavíme spíš o známých a kamarádech, ne o rodině. S tím nic nenaděláš a pak je asi opravdu lepší nechat si jména pro sebe a vybalit to na ně až když bude mimino na světě. A pokud tě zajímá, co bych dělala, kdybych si myslela, že se mi narodí holka, a nakonec by to byl kluk, tak na to ti ráda odpovím. Nic, prostě bych měla chlapečka místo holčičky. Ale to nic nemění na tom, co jsem říkala předtím. To napětí z nevědomosti bych nevydržela a to, o čem mluvíš ty, je něco úplně jiného.
Odpovědět
@laleeta No vidíš, aspoň v tom nejsem sama se svými názory! :-)
Odpovědět
Tak jsem to tu pročetla a je to tak nějak všudé podobné. Jen my jsme si pohlaví říct nechali, 3 různí doktoři nám potvrdili holčičku a taky se narodila holčička. Naštěstí, všechno jsme měli do růžova:-). Chtěla jsem vědět pohlaví, protože jsem na ni mluvila ještě než se narodila a nechtěla jsem jí dávat nějaký "technický název" (sestřenice třeba měla techn. název Emánek). Se jménem jsme se taky natrápili, měli jsme s manželem vymyšlená klučičí jména a žádnou holčičku. Když jsme došli k jedinému jménu z kalendáře, které se nám líbí a shodneme se na něm, naprosto neuváženě jsme ho prozradili rodině. A spustila se kritika. Proč takové jméno, proč ne jiné... Máme Amálii a jiné jméno bych jí nedala, asi mi to v těhotenství vadilo víc, hormony atd:-) Ale ani jeden z nás neznejistěl a jsem ráda, to jméno se k ní hodí. Moc se mi líbí, že se upouští od té tradiční desítky nejoblíbenějších jmen, i když jsou tam krásná jména.
Odpovědět
Neobvyklá jména na A - inspirace: Aiden "Mladý Oheň" Adolf "Ušlechtilý Vlk" Alan ("soulad, svornost") Albert ("urozený, vznešený, nádherný") Alexis "Obránce mužů" Alfred "Moudrý Rádce" Ludvík "Slavný Bojovník" -> Alois "Ludvíkův syn" Andrej ("mužný, statný, odvážný") Ariel "Lev boží" Augustin "vznešený, majetátní"
Odpovědět
Neobvyklá jména na B - inspirace: Bartolomej "Syn Talmajův", "Bojovný Syn" Bedrich (Fredrik) "Mírumilovný Vladař" Benjamin "Milovaný Syn" Benedikt "blahoslavený, blažený" Blahoslav Bohdan ("dar boží") Bohumír, Bohuslav, Bohumil, zdrobněle Bobby Bolemír ("více míru") Bolek ("více slavný") Bonifac "Dobroděj"; "Člověk dobrého osudu" Boris ("bojuj světem za mír" nebo "podněcuj svět") Borislav Bořek "Bojovník" Branimír "Bojovník za mír" Branislav "Slavný Bojovník" Brendan "Kníže", "Princ" Brian ("silný, mocný") Břetislav ("slavný bojovým rykem")
Odpovědět
Profilova fotka
Tak zrovna včera jsme se s kamarádama bavili, že se narodí mimčo sestřence a že tají jméno tak to bude asi zvláštní a tak..Tak jsem jen tak pronesla, že já bych chtěla Kryštofa a bylo mi řečeno, že takový hnusný jméno ještě neslyšeli, že trestám dítě ještě ho ani neplánujem a takhle.. Takže až budu čekat tak neřeknu co to je a jméno si rozmyslím teda jestli řeknu protože až budu těhotná tak by mě to asi štvalo mnohem víc kdyby mi to takhle někdo řekl. Já chci vědět co to bude, ale uvidím jestli řeknu ostatním co to bude, ať se taky těší víc.. :D
Odpovědět
@jajinka.princezna tak hnusné jméno to rozhodně není:) Každé jméno je hezké, ale záleží i na kombinaci s příjmením a takhle:) Jinak jsem pro, neříkat jména dopředu ;-) Přesně kvůli těmhle řečem, jelikož lidem to prostě nedá. Skoro švagrová taky chtějí dát svému dítěti jméno Albert, také se nám to nelíbí a když jsme se o tom bavili, řekli jsme, že se nám to nelíbí. Nejde o samotné jméno, ale o kombinaci s příjmením ;-) Ale je to prostě každého věc, ale je rozdíl, když rodiče dávají jména dětí podle významu a nebo podle toho, aby jejich dítě bylo zajímavé :-|
Odpovědět
@jajinka.princezna Hm, to od těch kamarádek moc taktní nebylo. Nicméně Kryštof je krásné jméno, nic si z jejich názoru nedělej! :-)
Odpovědět
@krizecek A mně se třeba jméno Albert líbí. Jaké je to příjmení, že se to k tomu nehodí? Pokud to teda není nějak tajné?
Odpovědět
@orangela zveřejňovat to tu nebudu:) Jde ale prostě spíše o to, že každý může říct svůj názor, ale přece rodiče nezmění jméno dítěte jen proto, že někdo řekl, že se mu nelíbí?:) O tom to je.
Odpovědět
Profilova fotka
@krizecek No, hele, do známých tak dlouho rodiče hučeli, že se jim to jméno nelíbí a že mu tak stejně říkat nebudou a bla bla bla a jméno bylo změněno. Velice podobné, ale nebylo to to, co chtěli.
Odpovědět
@kajovaevicka tak to je blbý případ no :( Jak jsem psala, každé jméno je hezké, záleží i hodně na kombinaci s příjemním:) Když chtějí rodiče třeba jméno, které není moc běžné, ale jim se líbí, no ta ať jej dají ;-) Pokud se neumí smířit stím, že se nad jménem třeba někdo pozastaví, nebo bude mít nějáké hloupé řeči, ať dají dítěti běžné jméno..Ale dnes se to tak už naštěstí nebere, jméno jako jméno
Odpovědět
Profilova fotka
@krizecek Já si myslím, že rodič by měl používat hlavu při vymýšlení jména. Já osobně jsem pro tradiční jména. Jedno je v pětce nejčastěji používaných, druhé máme složeninu, ale svým způsobem je to staročeské. Osobně nejsem zastánce dvojitých jmen ještě cizího původu, jako Sarah Lillian. Nevím, nelíbí se mi to, ale je to každého věc. Otázka je, jak to dítě s tím bude žít. Osobně dám radši dítěti jméno Jana (příklad) a budu riskovat, že budou tři ve třídě, než jí dát jméno S.L.. Ono je fajn, že bude jediná a zapamatovatelná, ale otázka je, jestli ta zapamatovatelnost bude vždy ku prospěchu.
Odpovědět
@kajovaevicka tak to vidím, že máme stejný názor:D Výše jsem psala, že jsem také zastánce klasických jmen, protože hodně lidí teď dává jména právě kvůli odlišení, ale s takovou bude za takových 6 let ve třídě místo 3 Janů 5 Samuelů ;-) Jinak souhlas stím, co jsi napsala..Nechci hanit cizí jména, je to každého věc, ale přesně, chce to hlavu. K ryze českému příjmení jméno třeba Max, no nevím
Odpovědět
Profilova fotka
@krizecek Mně se jména jako Samuel a Sebastián a Max nelíbí. Samozřejmě, třeba tady na beremese jasně vidíš, kolik holek si bere cizince, tam je mi to samozřejmě jasné, že se snaží to jméno dát tak, aby oběma stranám přišlo relativně normální. Ale jako Denis Kudláček nebo Maximilián Mráček? Nic pro mě.
Odpovědět
@kajovaevicka pamatuju si, když zde psala jedna slečna jméno, které četla v novinách - Samantha Nováková. Podle mně patvar jako blázen, jasně, každému se líbí něco jiného..Ale holčička to v životě jednoduché asi mít nebude. Děti se smějou větším hloupostem, než jsou jména :-| Nám osobně se líbí jméno Jakub, je mi jedno, že ho má asi 10našich známých a můj přítel,je to hezké obyčejné jméno. Na základku semnou chodil spolužák, dědeček byl ze zemí bývalé Jugoslávie. Měl už docela exotické příjmení a k tomu jméno Christián. Než jsme si na to zvykli, trvalo nám to, ale k němu by se jak píšeš ani typické české jméno nehodilo
Odpovědět
Profilova fotka
@krizecek Jo, Jakub je můj favorit:)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?