Menu Forum

Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

(cz & sk)
9. čer 2015  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
orangela
Registrovala se 2. října 2011 na beremese.cz. Přidala 183 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
orangela
Registrovala se 2. října 2011 na beremese.cz. Přidala 183 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Neví, kdy bude svatba
 @krizecek Jakub se mi také líbí, ale neprošlo to emoticon Ani nevím proč. Nedokážu pochopit, jak se někomu takové jméno může nelíbit emoticon
2. lis 2011 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
maruska116
12
Registrovala se 25. května 2011 na beremese.cz. Přidala 277 příspěvků. Má 19 přátel. Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
maruska116
12
Registrovala se 25. května 2011 na beremese.cz. Přidala 277 příspěvků. Má 19 přátel. Region Zlín.
 @krizecek A proč nebudete mít děti?
4. lis 2011 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cherokee86
1
Registrovala se 12. ledna 2011 na beremese.cz. Přidala 521 příspěvků.
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
cherokee86
1
Registrovala se 12. ledna 2011 na beremese.cz. Přidala 521 příspěvků.
  • Neví, kdy bude svatba
 @maruska116 To je trochu osobní otázka.
4. lis 2011 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
civet
55
Registrovala se 2. října 2009 na beremese.cz. Přidala 3939 příspěvků a 2 alba. Má 34 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
civet
55
Registrovala se 2. října 2009 na beremese.cz. Přidala 3939 příspěvků a 2 alba. Má 34 přátel.
 @orangela Mně se třeba jméno Jakub líbí, ale klukovi bych ho nedala z jednoduchýho důvodu - je moc oblíbený:o) Ze stejnýho důvodu se moje dítě (pokud to bude holka) nebude jmenovat ani Ema nebo Eliška - jsou to hezký jména, ale vedou v žebříčku oblíbenosti. A já prostě nechci, aby se moje dítě jmenovalo stejně jako 10 sousedů na sídlišti. Takže u mě by Jakub taky neprošel.
4. lis 2011 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
orangela
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
orangela
  • Neví, kdy bude svatba
 @civet Je sice pravda, že toto jméno patří k těm oblíbenějším, ale v dnešní době jsou mnohem frekventovanější jména (viz. můj příspěvek výše). U přítele ale toto jméno neprošlo z jiných důvodů - prostě se mu nelíbí. Ale jinak s tebou souhlasím, také si vybírám jména nejen podle toho, co se mi líbí, ale také podle počtu potenciálních jmenovců emoticon
4. lis 2011 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
krizecek
439
Registrovala se 8. září 2011 na beremese.cz. Přidala 1391 příspěvků. Má 160 přátel. Region Nový Jičín.
fotoportrét
fotoportrét
krizecek
439
Registrovala se 8. září 2011 na beremese.cz. Přidala 1391 příspěvků. Má 160 přátel. Region Nový Jičín.
 @civet Jakub vede žebříčky oblíbenosti chlapeckých jmen poslední 4 roky, vždycky bylo myslím v té první pětceemoticon Jméno je to četné, stejně tak jako dnes "oblíbené" Samuel, Sára a Max..
4. lis 2011 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
krizecek
439
fotoportrét
fotoportrét
krizecek
439
 @maruska116
@cherokee86 souhlasím, je to osobní a nebudu se k tomu vyjadřovat emoticon
4. lis 2011 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
maruska116
12
fotoportrét
fotoportrét
maruska116
12
 @krizecek já sem se tě nechtěla dotknout.. promiň..
4. lis 2011 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
civet
55
fotoportrét
fotoportrét
civet
55
 @krizecek No já vybírala jména, která nejsou v první padesátce, jsem trochu náročnější:o)
4. lis 2011 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
orangela
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
orangela
  • Neví, kdy bude svatba
 @civet To by mě zajímalo, co sis teda vybrala? emoticon Prozradíš?
4. lis 2011 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
civet
55
fotoportrét
fotoportrét
civet
55
 @orangela Před porodem ne:o) Jména neví nikdo kromě mě a manžela. Ale není to nic zázračnýho, obyčejný český jména, který jsou v kalendáři. Já si na úlety u jmen nepotrpím:o)
4. lis 2011 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomkar
Registrovala se 14. července 2010 na beremese.cz. Přidala 1 příspěvek.
  • Svatba byla 20. září 1986
fotoportrét
fotoportrét
tomkar
Registrovala se 14. července 2010 na beremese.cz. Přidala 1 příspěvek.
  • Svatba byla 20. září 1986
 @rezetka Pěkné jméno na K je Karin-máme ji emoticon a není jich na každém rohu10
4. lis 2011 ve 12:50  •  Svatba byla v září 1986  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
orangela
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
orangela
  • Neví, kdy bude svatba
 @civet Jasně, a kdy máš termín? A víš co to bude?
4. lis 2011 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
micipsa
1
Registrovala se 14. září 2010 na beremese.cz. Přidala 232 příspěvků.
  • Svatba byla 30. listopadu 1999
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
micipsa
1
Registrovala se 14. září 2010 na beremese.cz. Přidala 232 příspěvků.
  • Svatba byla 30. listopadu 1999
    Region Praha
 Já vždyckjy chtěla Petra nebo Jakuba,ale obě jména jsou v rodině přítele,takže nee emoticon Ondřej se mi líbí,ale neprošel u přítele. Chce Ladislava,což neprošlo u mě, Takže Vítek nebo Hynek nebo Jan emoticon
Karin jsem měla být já,jméno je to určitě zajímavé. Jinak kolegyně má holčičky - Nora a Gita. Mně se líbi Nina a Berenika.
4. lis 2011 ve 14:02  •  Svatba byla v listopadu 1999  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
civet
55
fotoportrét
fotoportrét
civet
55
 @orangela termín mám od pondělí za týden:o) A nevíme, co to bude:o)
4. lis 2011 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kajovaevicka
39
Registrovala se 8. února 2010 na beremese.cz. Přidala 3008 příspěvků. Má 79 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
kajovaevicka
39
Registrovala se 8. února 2010 na beremese.cz. Přidala 3008 příspěvků. Má 79 přátel.
 @civet Teda, to tě obdivuju. Já bych asi praskla nedočkánímemoticon Se jmény ti to schvaluju, nechceme je nikomu říkat, necháme si je pro sebe. A možná ani pohlaví jen tak někomu neřekneme. Ale já bych si ho chtěla nechat říct...
4. lis 2011 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
civet
55
fotoportrét
fotoportrét
civet
55
 @kajovaevicka Chtěl to hlavně manžel - nechat se překvapit. Mně to bylo tak nějak jedno, tak s ním držím basu a pohlaví jsme si říct nenechali:o) Je to sranda do poslední chvíle nevědět, co to vlastně bude. Už jsme oba napnutý, co vlastně porodím. A těším se na oboje, jak na chlapečka, tak na holčičku:o) Okolí nám to občas nevěří, že to nevíme a myslí si, že jen děláme fóry:o)
Jsme dneska trochu rarita, 90% lidí ví, jaký pohlaví se jim narodí. Ale měl to takhle i brácha s manželkou (a to čekali dvojčata) a mě to tenkrát přišlo hezký být napnutá až do konce.
4. lis 2011 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cyly84
Registrovala se 18. října 2011 na mojasvadba.sk. Přidala 73 příspěvků. Má 1 přítele. Martin, Region Martin.
fotoportrét
fotoportrét
cyly84
Registrovala se 18. října 2011 na mojasvadba.sk. Přidala 73 příspěvků. Má 1 přítele. Martin, Region Martin.
 @civet a prečo ta tajnosť s menami pred pribuznymi ?
4. lis 2011 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
civet
55
fotoportrét
fotoportrét
civet
55
 @cyly84 Protože nemám zájem o to, aby nám do výběru někdo kecal. On má každý pocit, že když mu člověk dopředu řekne jméno, tak že se musí vyjádřit, jestli se mu líbí a nebo ne. A já ty kecy poslouchat nehodlám:o) prostě jsme vybrali jméno pro holčičku a pro chlapečka podle našeho vkusu a názor ostatních mě nezajímá emoticon . A po narození nikdo kecat nebude (aspoň v to doufám).
4. lis 2011 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kajovaevicka
39
fotoportrét
fotoportrét
kajovaevicka
39
 @civet Přesně tak. Jednou jsem řekla jméno kamarádce. No a už to jelo. Já přeci nechci slyšet, co si o tom myslí. Já se ho neptala na názor, já mu oznámila, jak jsme se rozhodli. A poslouchat- to je dlouhý, to je ohraný, to je exotický (každý dle chuti), to se mi fakt nechce. My jsme ta jména vybrali s manželem, máme k nim nějaký vztah a poslechnout si, že je to hnusný, to se mi fakt nechce. Spoléhám na totéž- po narození už mají smůlu a budou si muset zvyknout.
@cyly84
4. lis 2011 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cyly84
fotoportrét
fotoportrét
cyly84
 @civet tak nazor si povie každy medzi sebou ked sa to meno dozvie. Možno len medzi sebou doma ale povie si. Ako ked u nas brat povedal, že ak to bude chlapec bude to TEO, tak my sme zostali v šoku že "čoooo? Teo?" emoticon ALe tak nikto nič nepovedal len sme boli zaskočeni :D
Ale pohlavie sme nevedeli a aj keby sa narodil Teo tak by nam to razom prišlo ako najlepšie meno na svete, lebo ked človek vidi to maličke, tak všetko na nom je roztomile...aj meno emoticon
4. lis 2011 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
civet
55
fotoportrét
fotoportrét
civet
55
 @cyly84 NO jenže každý není jako ty. Jsou lidi, kteří ti poví do očí, že jméno, který jste vybrali je hnusný, dlouhý, zastaralý, trapný, jak pro psa/kočku/papouška (doplň dalších tisíc výmyslů). A já to prostě poslouchat nechci. O víkendu do mě ryla mamka, jak se bude dítě jmenovat a řekla mi, že jestli to bude kluk, tak hlavně ať se nejmenuje XXX (prostě jedno jméno, není důležité, co to bylo konrétně), že když se řekne to jméno, tak si vybaví jednoho žáka, co učila, a je jí špatně, protože to byl hajzl. Já vím, že to nemyslí zle, ale na takový kecy prostě nemám nervy.
@kajovaevicka přesně tak. Oni to ty lidi nemusej ani myslet zle, ono jim to nedojde, že to může ranit a hlavně, že to nechceš poslouchat. Případně ti řeknou, že to jméno dávat nemáš, že ho chtěj oni a vymysleli ho dřív, tak ať jim ho nebereš...
4. lis 2011 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kajovaevicka
39
fotoportrét
fotoportrét
kajovaevicka
39
 @civet Jo, to je přesně ono. "takhle se jmenoval/a ten/ta a to bylo hrozný dítě/šílenej člověk a to jméno se mi teda hnusí a bla bla bla". Až to jméno dáš dítěti , tak na toho člověka zapomene, protože už uvidí jen to dítě. Ale jde tu o princip. Lidi to třeba nedělají schválně, ale neuvědomují si, že tebe to může zranit.
4. lis 2011 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cyly84
fotoportrét
fotoportrét
cyly84
 @civet vážne??? Ja by som nikomu nepovedala, že meno ktore vybral je hnusne. Aj ked pomysliet si možem hocičo, je to na rodičoch a aj mne sa pači meno VIOLA, a viem že tak 70% ludi to pride čudneemoticon ALe čo ja viem, ja to moc neriešim čo povedia iny.
4. lis 2011 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kajovaevicka
39
fotoportrét
fotoportrét
kajovaevicka
39
 @cyly84 V tom případě před tebou smekám a jsi fajn vyjímkaemoticon Bohužel v našem okolí je to prostě normální se k tomu vyjadřovat. Na druhou stranu v tomhle tajení nebudeme exoti, manželova sestřenice rodila před dvěma lety a jméno taky nechtěla říct. Každý to respektoval. Její důvody chápu, naše jsou stejné.
4. lis 2011 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
orangela
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
orangela
  • Neví, kdy bude svatba
 @civet Tak to já bych nevydržela a ani vydržovat nechtěla - myslím nevědět, jestli se narodí holka nebo kluk, ale to je vaše věc emoticon

@kajovaevicka
@cyly84
Myslím, že cyly84 má pravdu - takových hulvátů, kteří by někomu vmetli do ksichtu, že jméno jejich dítěte je trapné, hnusné, zastaralé, exotské a nebo jiné snad moc není a o takových se snad ani nebavíme, ne? S takovými lidmi se nemá smysl ani stýkat, natož tak diskutovat o jménech pro dítě.
Ale třeba moji maminku by mrzelo, kdybych jí odmítala říct, jak se bude jmenovat vnouček nebo vnučka, na kterou by se jistě těšila, až přijde na svět. A mě by to taky mrzelo, že je pro ni moje dítě, které nosím pod srdcem, stále neurčitým "tím", i když bychom s manželem v soukromí například mluvili na Lucinku...
4. lis 2011 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bubbi
2
Registrovala se 28. dubna 2011 na beremese.cz. Přidala 619 příspěvků. Má 2 přátele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
bubbi
2
Registrovala se 28. dubna 2011 na beremese.cz. Přidala 619 příspěvků. Má 2 přátele. Region Brno.
 @orangela Já bych to taky nevydržela, protože bych cítila potřebu ho/ji už od začátku nějak oslovovat. Ale určitě bych ostatní držela v napnelismu až do konce emoticon
Švagrová, když čekali malou, tak pohlaví věděli, ale všem řekli jen jména. Ať si prej pěkně počkáme emoticon
A ono to něco do sebe má. Kdybychom věděli, že to bude např. Janička už od začátku, tak si po porodu řeknem - super, Janička už je na světě atd. Ale takhle to bylo - jéééé, je to Janička! emoticon Prostě je to něco jiného, ten moment překvapení, ta euforie, kdy to člověk musí teprve zpracovat a tak... emoticon
4. lis 2011 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cyly84
fotoportrét
fotoportrét
cyly84
 @orangela no ved to, ak by išlo o rodinneho prislušnika, tak by ma mrzelo keby to predo mnou tajili. Ok, to pohlavie nech taja ked im to pride fajn, ale ked povedia aspon tie mena tak je to take, že už sa maš REALNE načo tešiť emoticon Ani moj brat nam pohlavie nepovedal, lebo ani nemohol, doktorka to zistila až týžden pred porodom a to im už povedala nech sa nechaju prekvapit, takže nikto pohlavie nevedel. Ale za to sme vedeli aspon mena, tak sme sa mohli tešiť aspon z niečoho predčasne emoticon
4. lis 2011 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
orangela
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
orangela
  • Neví, kdy bude svatba
 @bubbi To je asi vážně dost individuální. Já jsem naopak člověk, který napětí nesnáší. Jsem ráda, když za všech okolností vím, na čem jsem a co mě čeká a nemine. Napjatým situacím se vyhýbám a raději čelím pravdě a realitě, i když to někdy není jednoduché. Nemám ráda překvapení a všechno nejraději plánuji, aby mě co nejméně situací mělo možnost vykolejit. A proto pro to tajnůstkaření nemám pochopení. Já takové situace nemám ráda, a proto bych do nich nestavěla ani své blízké. Ale je to každého věc. Když chce někdo mlžit, tak ať mlží. Když má někdo rád překvapení, ať je překvapený. emoticon Já zůstanu u toho svého jistého emoticon
4. lis 2011 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
orangela
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
orangela
  • Neví, kdy bude svatba
 @cyly84 Přesně jak říkáš, i mě by to totiž v podobné situaci mrzelo. Ale ať si to holky vyřeší, jak chtějí. Někdo si na ty tajnůstky holt potrpí emoticon
4. lis 2011 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš