Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ono když se člověk koukne do českého kalendáře, tak tam moc opravdu českých jmen nenajde :-N Třeba z výběru klaire22 není původem české ani jedno jméno :-N ;-) A přitom je všichni považují za "česká". Za pár let takto třeba budou všichni považovat za česká jména ta, nad kterými dnes hodně lidí kroutí hlavou (třeba Kevin, Pamela, Abigail, Margarita, atd...). Já to nerozlišuju, jakého původu jméno je, prostě buď se mi to jméno líbí a nebo nelíbí. Ale každý ať si dá, co se mu líbí ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
klaire22: Patrik je krásné jméno x-)
Odpovědět
Profilova fotka
ono je to vazne moc tezke...aby se shodli rodice, aby se to hodilo, aby a jeste urcite nejaka aby....unas bylo prvotni,aby to jmeno nikdo nemel, ale pac jsme meli dite jakko prvni, tak to bylo docela ulehcene....ted uz ma kamoska moc milou Leu, druha Sophii, treti ceka Rebeku...no proste clovek se nad tim musi fakt zamyslet...
Odpovědět
Profilova fotka
tak moje jméno - Klára - není české, je latinského původu..........málo co je české, to máte holky pravdu.....ale spíš, že už je to tady pár set staletí zažité, tak už se to považuje za české - Patrik je tuším irský, Daniel hebrejský, atd, atd............ ale ten Kevin, Abigal atd mě fakt praští do očí.........mě to sem prostě nejde.........znala jsem jednu holčinu -jmenuje se Jessica - a má k tomu typicky české příjmení - přijde mi to šáhlé......... ale je to samozřejmě můj názor............ zase dávat jméno bez rozmýšlení, jen to co se mi líbí - to pak nemusí dopadnou dobře a spíš to jméno bude k smíchu, než aby k tomu člověku pasovalo
Odpovědět
Profilova fotka
Kevina ma kamoska, k jejich prijmeni to bylo stejne jedno, posmivat se mu budou tak i tak....ale rikaji mu jen Keve a to se docela hodi, i jemu to slusi...clovek si zvykne na vsechno
Odpovědět
Profilova fotka
klaire22: Souhlasím, že třeba Jessica Vomáčková nebo Kevin Novák fakt bije do očí :-N V tomto ohledu by se mělo nad výběrem jména přemýšlet, hlavně u kluka, ten to má většinou na doživotí ;-) Zase na druhou stranu, jak píše kristi, tak člověk si časem zvykne asi skoro na všechno.
Odpovědět
Profilova fotka
jachyn mozno v cechach to tak je ja som sa stretla s vela nazormi na slovensku takymi ... a mimochodom nie ze ona bude chciet tak bude studovat v zahranici ideme zit do zahranicia takze bude nutena ucit a studovat v zahranici :-p moj nazor proste nezmeni nic ..slovenske a ceske mena typu ruzenka,irma,bozenka,bonifac nie ... proste nie nemam rada ani zahranicne typu kevin a neviem co pacia sa mi normalne mena aj v slovenskom kalendari su krasne mena ako Timotej,Patrik,Martin,Ema,Lívia, ..uz aj Vanesa je v kalendari a to pred par rokmi ked niekto dal dievcatku meno Vanesa vsetci sa otacali ze co to je za meno dnes sa nad tym nepozastavuje nikto no tiez si myslim ze mena ako bonifac,pankrac a servac,severin kto to da dietatu?mohli by dat ciarku za tymi menami a kalendar inovovat a dat tam mena ktore sice nie su nase no ma ich vela deti ako Mia,Marcus,Lillian,Sophia a podobne ...
Odpovědět
Profilova fotka
Sofie je krásný, to se mi taky líbí, ale víc verze Sofie než Sophie.......Lilian je opravdu hodně používaná....no je fakt, že lidi si zvyknou na vše......záleží prostě na rodičích, jaké dají jméno svému dítěti.......my s manželem rozhodě žádné americké nebo něco na ten styl, někdo zase má rád takováhle exotická jména....proti gustu.....hlavní je, aby jsme výběrem jména dítěti zbytečně nekomplikovali život a aby s ním byl později hodně spokojený..... já když mi bylo deset, tak sjem se chtěla jmenovat všeljak, ale jak jsem dospělá........svoje jméno mám moc ráda, jiné by ke mě ani nešlo :-D a bez něj bych to prostě nebyla já......obdivuji lidi, kteří si dobrovolně své jméno změní, já bych to nedokázala 8-) ale možná, kdybych se jmenovala nějak šíleně, tak kdo ví.......ale právě proto si myslím, je fakt dobré zvážit, jak se děti budou jmenovat, aby to fakt nebilo do očí :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Včera bylo v pořadu Haliny Pavlovské téma jména+přijmení a myslím,že Vinetů Palička,Narcis Samec,nebo Angelika Hnusná je snad na pokutu :-D mě se strašně momentálně líbí Noemi x-)
Odpovědět
Angelika je dost bezne meno, nie? poznam ich niekolko, teda aspon na Slovensku- a k priezvisku Hnusna asi vela krstnych mien nepojde :-| zato kombinacia narcis samec :-D :-N
Odpovědět
Nám sa páčia mená Vanessa, Jasmine a Tobias,Christopher ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Viem že mnohé mená sú prebraté, napr. Katarína, Kateřina, Catherine..ale sú prispôsobené danej krajine..preto taká Katka Nováková znie lepšie ako Catherine Nováková..proste sú udomácnené, píšu sa ako vyslovujú a sú považované za naše..ale Abigail, Jessica... a stretla som sa aj s tým že meno nevie dieťa napísať..lebo prečo sa inak píše ako vyslovuje? v škole mal muž žiačku Damiánu.,.ked som videla jej pamätník, tak mi jej aj bolo trochu ľúto..spolužiaci jej meno komolili: Damijána, Damijana, Demiana... a tiež poznám jednu čo má Marcusa a Miu..ale neviem po kom majú deti priezvisko, ale dúfam že po otcovi, lebo po matka by to bolo inak smiešne..
Odpovědět
Článek se načítá
Lulu..ty si aj tu? ;-) Nám sa páčia Sofia a Tobias (bez mäkčeňa na s) :-) ... najnovšie som zamilovaná do mena Vivien, ale drahý je viac za Sofiu.
Odpovědět
no iba teraz som prispela :-) ;-) Sofia je tiež pekné meno :-)
Odpovědět
Profilova fotka
lera1: Noemi je krááásnéééé x-)
Odpovědět
veru Noemi je tiez nadherne mena ;-)
Odpovědět
Klaire22: Proto jsem navrhovala klasické české jméno Chrudoš ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
veli - dobré rozdělění - mám to podobně :-D nuni - můj švagr se jmenuje Beno a když to naši poprvé od segry slyšeli, navíc mají ještě psa, kterej se jmenuje Artur a když sem to slyšela poprvé stejně jako moji rodiče tak nás napadlo, že je to jméno pro psa :-D a když sme u nich na návětěvě a segra zavolá Beno, tak se stejně všichni otočíme po tom jeho psovi -- Bena samotnýho tohle jméno štve ------ takže v tomhle případě bych byla velmi opatrná na takový jména - nemusím být za každou cenu originální ono celkově by s k tomu mělo přistupovat opatrně, ty děti to mají na celej život a né vždy se s takovým nějakým zvláštním jménem vyrovnají - např.můj spolužák ze školy se jmenoval Ambrož - my sme si zvykli a docela to k němu i sedělo, jenže on to nezvládl --- pár let po matuře se pokusil o sebevraždu a pak si změnil jméno i příjmení z Ambrože se přejmenoval na Davida :-N
Odpovědět
Profilova fotka
noemi je krasne meno tiez :-) :-) ono treba si velmi dobre zvazit vyber mena je podla mna velmi dolezite to dietatko to ma na cely zivot a meno sa fakt musi hodit aj k priezvisku lebo napr.nase priezvisko ma r a je dost tazke cize sice krasne mena ako Laura,Karolina,Viktoria sa vobec nehodili lebo by to bolo doslova krkolomne ... aj preto sme potom vyberali mena kde vobec nie je r a ktore su kratke aj preto v nasom vybere mien bola napr.Lea,Mia.. lebo sa to hodilo ale zase ako pekne poviete Lejka?Leinka? tak sme to meno dali prec a Miu nam zrusili stari rodicia nepacilo sa im to meno pritom je to krasne meno :-) teraz si neviem predstavit ze by sa volala inak moja mala princeznicka Emma Lillian x-)
Odpovědět
Profilova fotka
brum: A on je přímo Beno? Nebo je Benedikt, Benjamin nebo jinak? A souhlasim, že za každou cenu být originální není vždy to pravé :-N Já bych pečlivě volila hlavně jméno pro kluka, ten to příjmení k tomu má většinou na celý život. U té holky je to těžké. Může si samozřejmě i po svatbě nechat své příjmení a nebo se nikdy nevdá a bude to mít taky na celý život, ale lehce se taky může třeba z Jessicy Bergmanové stát Jesicca Vomáčková nebo Jessica Vomáčková Bergmanová nebo jak je teď straaaašně moderní Jessica Vomáčka Bergmanová, a to je podle mě dost zvláštní. Ale zas vzdát se nějakého jména, když se někomu moc líbí a i se hodí k cizímu příjmení, jen proto, co když si náhodou ta holka vezme Čecha s typickým příjmením, to mi přijde taky nesprávné. No jak říkám, je to těžký...
Odpovědět
Profilova fotka
nuni - jmenuje se přímo Beno :-) trdielko - Laura, Karolina a Viktoria mi už nepřipadají zas tak moc cizí jména :-N s Viktorií počítám pro dceru (jestli se teda povede) a mužskej nebude proti :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ved my sme nevyberali len cudzie mena ale vyberali sme mena najskor z kalendara brumdinka ;-)
Odpovědět
Brumdinka: Že by se pokusil o sebevraždu jen kvůli jménu? Nevěřím, v tom muselo být ještě něco víc :-S Nunacek: A proč všichni počítají s tím, že si holka po svatbě změní jméno?? To není pravidlo :-)
Odpovědět
Profilova fotka
sasha: Vždyť já jsem psala, že si nemusí po svatbě měnit jméno, že si může nechat rodné a nebo se nemusí vdát vůbec ;-)
Odpovědět
Šmankote vždyť je to jedno. Jessica Vomáčková je stejně příšerný jako Jana Vomáčková. A Jessica Weberová bude pořád stejně divný v ČR jako Jessica Novotná, protože holt většina lidí není zvyklá oslovovat český děti Jessica. Ale na všechno se dá zvyknout a podle mě mnohem líp na Jessicu než na Vomáčkovou :-D . No a představte si, že si cizinka žijící v Praze vezme Vomáčku, to by se z toho musele zcvoknout.
Odpovědět
Profilova fotka
taky přidam svou troskou do mlýna ja chci pro holčičku Viktorku a manžel pro kluka buď Štěpána nebo Radovana a myslím , že všechny se hodí k příjmení Kout :-)
Odpovědět
Tiez sa pridam so skusenostou, resp. s menami, o ktorych som pocula> Kimberly Viktoria, Natalia Salome, dokonca Chelsea Viktoria... Mne a mojmu muzickovi sa ale najviac paci pre dievcatko Sofia, ktore tu uz bolo viackrat spominane, a pre chlapca sa nam paci Maxx. Kamaratka ma dcerku Grace, tiez kraaasnucke meno... Zvazovali sme aj Lily pre dievcatko, k priezvisku Wolf to snad pojde =-) :-) Ale vyhrava zatial Sofijka...
Odpovědět
Ci Lili? =-) :-N :-D
Odpovědět
Mne sa pacia cudne mena ako Cote, Ava ci Lola...vsetky kompletne zavrhnute a vysmiate :-( takze ostavame pri kombinaciach Karolina & Kristien, Leah & Liam, Kristien & Sebestien alebo Leah a Ella...zalezi ake dvojicky sa narodia :-) hehe, lebo nam realne hrozia a uz som si na tu predstavu tak zvykla ze budem asi aj sklamana ked to nebudu dvojicky...
Odpovědět
Profilova fotka
moje sestra ma Ellu :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?