Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
laleeta: Já taky nemám ráda, když se jména v rodině opakují. No ale když člověk nic jiného neumí vybrat nebo nechce vybrat, tak to je asi jediné řešení :-N
Odpovědět
Profilova fotka
tak sem tu delší dobu nebyla a koukám, co jste vymysleli :-D já osobně jsem pro klasický český jména, jsme v Čechách ne a takový to cizí jméno a český příjmení je jak pěst na oko třeba ta vzpomínaná Jenifer Nováková :-D :-D jinak my máme pro druhý připraveno Viktorie, Julie nebo Lucie pro holčičku (zatim vyhrává to první) a když to bude další kluk, tak nevim líbí se mi Ondřej, ale to nejde moc k příjmení, takže asi spíš Petr :-) nuni, lalet - mně se to taky nelíbí, ale ono to není tim, že člověk neumí nic vybrat, ale třeba i z jiných důvodů :-) já třeba taky nechtěla, aby se syn jmenoval po mym muži (a i dědovi), ale on na tom trval, tak se tak nakonec jmenuje a dneska už si nedovedu představit, že by se Jiřík jmenoval jinak, prostě to jméno k němu sedí + se mi vždycky líbilo a rozhodně to není o nedostatku fantazie. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
severna - mně se ve Vašem případě líbí Alexandr a Elena :-) + szjunska - Jozef je náhodou pěkný jméno, prostě Pepča :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Alice -palice :-p to mě napadne,nic se mi na tom jménu nelíbí
Odpovědět
Profilova fotka
Celkem se mi líbí Zuzana :-)
Odpovědět
Profilova fotka
brum: Viktorie je moc hezké x-) Petr taky ;-) A s tim dáváním jmen po rodičích, já psala, že buď neumí nebo nechtějí vybrat nic jiného, a tím, že nechtějí, jsem měla na mysli to, že prostě se jim to jméno po rodičích líbí nejvíc a jiné prostě nechtějí ;-) Není na tom nic špatného pojmenovat dítě po někom z rodiny, když se to oběma rodičům líbí ;-) tay: Jo jo přesně, Alice - palice :-D Manžel s jednou chodil a říkalo se jí tak :-D Ale to jméno se mi prostě líbí, mám ráda takováhle tvrdší jména. Zuzana se mi nelíbí vůbec...
Odpovědět
Profilova fotka
No můj brácha se jmenuje po tátovi Honza a řeknu vám není to sranda,když zvonil telefon a tam se ozvalo: je doma Honza? Tak to bylo vždycky: kterej? starej nebo mladej?, dál pošta co přišla a nebylo jistý komu to je. Nebo jak se má Honza? kterej? malej nebo velkej? Tak tyhle věci mi pak vaděj,proto nejsem moc pro dávat jména po rodičích,pak v tom je maglajs. :-p nunacek: jj,ta Alice zní i tvrdě a zas mi přijde lepší říkat Alice než Alička.. když už...
Odpovědět
Profilova fotka
nuni - já vim, já sem jen měla na mysli, to že i když se mi to jméno líbí, tak sem původně nechtěla a odolávala mužskýmu, kterej na tom trval, že syn se musí jmenovat po něm snad přes půl roku :-D nakonec sem řekla, že dobře ale uděláme kompromis s tim, že jméno bude mít po něm a příjmení po mně - což tim, že sme se nakonec vzali stejně ubralo na významu - jelikož ted se jmenuje do puntíku stejně :-D :-D tay - zkus to brát z tý lepší stránky, ono to má spoustu výhod, třeba když Jirka potřebuje něco na poště nebo čeká balík a my máme jinej program, tak na to nemusí čekat, řekne dědovi at´to vezme (jelikož má taky stejný jméno) a jdeme :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Adriana mi přijde tvrdé, Salma je pěkné (nevadí mi ani Hájková) a Santine je takové telenovelové, ale rozhodně libozvučné... Jinak Alice se mi nelíbí a pojmenovat obě děti po rodičích mi taky přijde přinejmenším prapodivné, ve většině rodin si to vydupou chlapi, že se syn bude jmenovat po nich (nebo oba, jako michael jacskson: prince michael a prince michael II. :-D ). Jsem proti tomu a přítel taky, ale chápu, že ženská po čase debat a slovního přetlačování ustoupí. Přítel chce totiž pro kluka jméno Denis, které má náš pes, což je totální blbost, ale jak se kvůli tomu už půl roku "hádáme" tak už mi blesklo hlavou, jestli ten boj nevzdat (slabá chvilka, no :-p ).
Odpovědět
Profilova fotka
priscila: udělej to jako já, chi chi, když se měla narodit Terezka,tak jako klučičí jméno jsem do formuláře musela napsat Bořek(to si totiž M. hrozně přál na kluka). Chtěl Bořka už při prvním těh.,ale nakonec mi ustoupil, u druhýho si ho prosazoval o hodně víc. Ještě, že se narodila holka,ale určo bych se s tím Bořkem i smířila. Teď už mi tak blbý nepřijde. Hmm, náš pes je Harry, to by byl gól,kdybysme měli kluka s tímhe jménem ještě. Ale nehodí se k přijímení,tak by asi stejnak ustoupil manžel.
Odpovědět
Profilova fotka
Tay: to právě přítel je nadšenej, jak se Denis hodí k příjmení (začíná taky na D) a jak to zní suprově... No já si teď maluju, že nejsilnější argument musí být, že já se s mimčem 9 měsíců tahám, je mi kvůli tomu blbě a tak mám prostě konečné slovo, ale kdoví jak to bude :-)
Odpovědět
Profilova fotka
priscila: ještě mě napadá,kdybys řekla že synovi budou nadávat děti,protože Denis - penis ---třeba by změnil názor :-N (jinak nic proti jménu Denis,mě se celkem líbí)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Mne sa zas nepáči veľmi ked meno a priezvisko začínajú na rovnaké písmená :-N kamarátka tak dala, prvé dve písmená v mene aj priezvisku rovnaké, meno pekné ale ked sa vysloví spolu s priezviskom, tak to vyznie smiešne.. Denis..skôr nie ako áno..
Odpovědět
Ahoj Priscilo, my jsme se s přítelem dohodli tak, že kluka pojmenuje on, a holku já, ale ten druhý to jméno může vetovat, pokud se mu fakt nelíbí. A jestli vážně nechceš Denise, neměl by tě do toho nutit, a ty podle mě nemusíš argumentovat.
Odpovědět
Profilova fotka
pop: to už ten můj tky navrhnul, že on dá klukovi a já holce a ať si prý vymyslím co chci, ale jsem zastáncem toho, že by se na tom rodiče měli shodnout a mělo by se to líbit oběma, ikdyž to asi není lehké :-)
Odpovědět
Profilova fotka
priscila: no musíš to podat tak, že ty máš prostě lepší návrhy než on.Až budeš těhotná,třeba ho napadnou i jiná hezká jména. Můžete každý napsat na papír 10 jmen a pak si je porovnat. Třeba se nakonec shodnete na úplně něčem jiném. ;-) Hlavně klííííd :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jo to mi řikal Jirka taky, že at´u holky si jí pojmenuju jak chci - ale sem si jistá, že kdybych navrhla třeba Gertrudu, že by se mu to nelíbilo :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak nějak... Možná požiju i to tayllorčino "denis-penis" a bude... Ale jo, času dost a dosti, třeba se chlapec umoudří :-p
Odpovědět
Profilova fotka
tay: Já jsem Alici oslovovala Alice nebo Ali nebo Alčo. priscila: My se takhle "dohadujeme" o jménu pro holku a taky čim dýl se to řeší, tim víc ustupuju a jsem si skoro jistá, že možná nakonec ustoupim úplně :-D Ale je to o tom, že ustoupim proto, že budu chtít, ne proto, že musim ;-) A jméno se 100% musí líbit oběma, přece by člověk neměl celej život dítě se jménem, a to jméno by se mu vůbec nelíbilo, to by bylo docela na palici...
Odpovědět
Ahojky tak to tu procitam a jako jedna alternativa: rikam si,ze by nebylo zle si zjistit par jmen ze stromu zivota a mozna se tam neco hezkeho najde a bude to mit i koren =-) Nedavno jsem si davala dohromady predky a byla jsem prekvapena rozmanitosti jmen v rodine...
Odpovědět
Profilova fotka
Včera v bazénu byla rodinka a měli dvě holčičky,dvojčátka - jedna Melánie, druhá Vilemína , volali na ně Melany a Vilemy.... :-p
Odpovědět
Tay, musím říct, že mě se Vilemína líbí, sama bych jí oslovovala Míno (jako ve filmu Dracula Winona Ryder), Melánie se mi teda nelíbí, no nicméně přítel byl i proti Vilemíně, takže nakonec, jestli bude někdy holčička, jsme se shodli na Kláře.
Odpovědět
Profilova fotka
Vilemína se mi vůbec nelíbí. Melánie není až tak špatné, ale nedala bych to.
Odpovědět
Ahoj holky, včera jsem se pobavila, poslala jsem smskou anketu příbuzným, aby nám pomohli jestli to má být Petricek/Tomasek (psala jsem jim bez diakritiky, aby si s tím i telefony babiček poradily :-N, takže jsem se ptala,jeslti Petr nebo Tomáš ) a jedna odpověď zněla: Tak já jsem pro Patricka, druhá zas, že jsou pro Tadeáše :-D Ještě jsem tam dopsala, že jiné návrhy neakceptujeme. Tak třetí návrh pro změnu zněl, že nejlepší by byl stejně Ondřej :-p
Odpovědět
Profilova fotka
blanka.k: Petr i Tomáš jsou obě krásná jména ;-) O kousíček bych upřednostnila Tomáše ;-) A ten třetí návrh, že nejlepší by byl Ondřej je holej nesmysl :-D ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mně se líbí Petr i Tomáš, jenže Tomáš je můj synovec, tak vyhrává Petřík :-) jinak dnes jsem otevřela tu naší drbnu (místní noviny) a byli tam nově narozená miminka a jedna holčička se jménem Magiie :-N co vy na to?
Odpovědět
Profilova fotka
Magiie se mi nelíbí.
Odpovědět
Profilova fotka
Mina je moja svokra, celkom sa mi to paci, len mi to pride, ze deti si budu robit srandu z mena nakolko mina ma svoj vyznam ako vybusnina myslim...
Odpovědět
Profilova fotka
Magiie sa mi nepáči.. A čo tak chlapci Frederik a Patrik?celkom sa mi to páči..len k tomu nájsť vhodné dievčenské mená..
Odpovědět
Profilova fotka
holky mě se taky Magiie nelíbí, příde mi to dost ujetý něco jako Magika von čáry :-D :-D :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?