Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
monika.srpova: Sofie a Sebastian se k sobě krásně hodí x-) Líbí se mi, když jména sourozenců (ať už dvojčat či "nedvojčat") začínají od stejného písmena ;-) gtver: Gratulace k Alexovi ;-) A Richard a Alexander se k sobě taky hezky hodí x-)
Odpovědět
Profilova fotka
ja mam Johnnyho(nebojte sa priezvisko nieje novakova ci podobne haha) a druhe babatko este nevieme ako sa bude volat ale asi pomenujeme az po porode tak ako sme to spravili s prvym..ze pozreme sa a budeme vediet co sa mu hodi :-)
Odpovědět
My mame ruske priezvisko, tak by sme chceli vybrat aj nejake ruske mena. Vzhladom na to ze bude mat nas dietatko este aj stredne meno po oteckovi - Grigorievič, alebo Grigorievna tak sa to priam vyzaduje. (akoby napr znelo Tiffany Grigorievna, alebo Jean-Paul Grigorievič?) :-D Rozmyslali sme teda nad pre chlapca - Iľja, Leonid alebo Alexander, velmi sa mi paci aj David a pre dievcatko Elena, Anna alebo Miriam. Mne je vzdy na smiech ked sa dopocujem ze niekto dal take trafene meno svojmu dietatu, najskor som si myslela ze chudatko dieta sa mu budu cely zivot posmievat...ale po precitani niektorych mien mam pocit, ze ked budu nase deti chodit do skoly nasmiech bude Jozko, Misko, Zuzka...
Odpovědět
balli: Leah, Liam :-D :-D :-D to nemyslis vazne :-D
Odpovědět
monika: jsem si vsimla az ted :-D mame parecek, je jim rok a jsou uzasny, takze pohoda. ale teprve zacinaji lizt (jeste nechodi), tak ten pravej masakr teprve zacne :-) ale stejne jako vsude jinde, muzes mit "smulu" a deti budou mrzuty, plactivy, vyzadujici permanentne tvou pozornost.. a ve dvou je to pak mazec :-) no kazodpadne je to vic prace, ale taky vic radosti, je to uzasny je sledovat, kdyz se zacali vnimat, kdyz si spolu zacali hrat a tak :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ja_fi : jůůůů, tak teď jsi mě navnadila ještě vííííc ( jestli to tedy jde ) !!!! x-) Přidej nějaké jejich fotky do alba ;-)
Odpovědět
ja ti do ip poslu nasi vlastni stranku... verejne se mi nechce..
Odpovědět
Profilova fotka
ja_fi : Vlastně, jak se jmenují :-D
Odpovědět
pat a mat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
co hovorite na Abigail?
Odpovědět
Profilova fotka
no ja by som sa tiez nebranila dvojickam ;-) no ale s tymi menami to bude u nas uz trosku horsie.priatel nastoji na tom aby sa chlapec volal po nom Jozef :-S to boli hadky,uz kvoli tomu.ale nakoniec som pristupila,hlevne nech je zdrave.pre dievcatko sa mi paci Klára a Sarah
Odpovědět
Profilova fotka
za chlapcenske sme mali aj my boje :-D no ani na dievcenskom sa nevieme extra zhodnut, ale tam aspon si nestoji za nicim nejak extra...jeho vysnivane dievcenske meno bolo Jordan, tak som mu rovno navrhla ci nechce dvojicky jordan a syriu :-D to som teda hned zamietla...zatial sme sa zhodli na Abigail asi len sara sa mi paci, nad tym sme aj my rozmyslali, a klara to mam jednu osobu kvoli ktorej by som to nedala...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
leishmania: Abigail je celkem hezké. Jen do ČR bych ho nedala. A v SR nevim, jak je toto jméno "běžné". sjuznska: Klára se mi nelíbí. Sarah se k Jozefovi vůbec nehodí, ale je to jen můj "pocit", Sarah a Jozef mi prostě přijde jak každej pes jiná ves, když už tak Sára a Jozef, to už je lepší. Ale i tak bych k Jozefovi volila nějaké jméno ze stejného nebo podobného soudku...
Odpovědět
Profilova fotka
na SR neni tiez bezne aj ked jednu malu poznam...byvat budeme najblizsie roky tu ale casom ktovie...a clkovo myslim ze je to uz dost zauzivane meno aj vo svete... k jozefovi by som aj ja iste dala sara, a nie sarah
Odpovědět
Profilova fotka
no ved este uvidime,lebo najblizsi rok urcite nechcem otehotniet.dlhe roky sa mi pacila aj Laura,ale v poslednom case sa ich rodi velmi vela ;-) No to je sice pravda ze sa k sebe velmi nehodia ale staci mi Jozef,nechcem ziadnu Mariu ani Katarinu,Veroniku proste nic z podobneho sudka...
Odpovědět
Profilova fotka
chapem ta sjuznska po velkom komrpomise clovek uz nema chut robit dalsi ;-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
sjuznska: souhlasím s holkama Jozef a Sarah nebo i Sára se nehodí. Asi bych volila něco jako Magdalena,Marie, Anna , Alžběta atd.,takový jména mi k tomu sedí akorát. leishmania: Abigail je zajímavý,ale asi bych nevolila,počítám, že by ji nikdo tak neoslovoval a zůstalo by to asi u toho "Abi" zkráceně.... Jj, není to jednoduchý vybrat jméno a pak to druhé, aby tak nějak pasovalo k prvnímu. Jdou mi proti srsti dvojice např. Dominika a Antonín, Jakub a Claudie, Nicol a Vojtěch....prostě každý pes jiná ves :-D , ale je na každým jaké jméno vybere,pro něj bude jistě to nejhezčí a zžít se dá pak s každým jménem. Moje máma byla zásadně proti abysme dceři dali jméno Tereza, no a máme ji a teď ji to už nepřijde.. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Teď jsem se seznámila s mamčou, která má dva kluky, Sebastiana a Mikuláše, to je taky každé z jiného soudku... Napadlo mě jméno Tabitha (Tabita) pro holčičku a jak jsem si to tak říkala v hlavě, jak bych ji oslovovala, došla jsem až k Tabitka, což je jako tabletka, tak mě to až rozesmálo :-D
Odpovědět
Profilova fotka
kamaratka ma tabithu, a oslovuju ju tabi...kazdy ked pocuje tak si mysli ze zl;e pocuje ze hovoria gabika... hmmm abigail sa mi paci a zatial je to jedno z veeeelmi mala mien na ktorom sme sa zhodli..aj ked tie dlhsie mena malokedy ludia vyslovuju cele, aj ked ja som napr karolina a doma ma volaju len karolina alebo karolinka...kaja len v skole...takze je to aj o zvyku...plus abigail je uz poeuropstena ci medzinarodne pozmenene vyzslovovanie, povodne napisane hebrejsky sa to vyslovuje avigail...potom sa mi paci este jedno meno zacinajuce na avi :)) a to Avital...este to ale asi 100x zmenimeaj ked momentalne sa na inych moc nezodneme...
Odpovědět
Profilova fotka
Abigail je velmi pekne :-) mne sa pacia zenske mena, ktore nekoncia na -a, je to take nevsedne... ale hodia sa skor pre neslovanske priezviska (co predpokladam, ze leishmaniovci maju)... mne by sa napr. pacilo pre dcerku Madison, ale realne... az v nejakom dalsom zivote :-D
Odpovědět
Profilova fotka
lal: Madisonské mosty, minimálně to v sobě má hodně romantiky ;-) jinak taky se mi líbí holčičí jména nekončící na -a, jediné se mi líbí Laura. Dřív jsem taky říkala, že k typicky českému příjmení se "cizí" jména nehodí, ale myslím, že to začíná být jedno, ta cizí jména začínají být čím dál běžnější, holka se stejně vdá a asi si příjmení změní, tak co :-p
Odpovědět
sjuznska: manzel by taky rad pojmenoval pripadneho syna po sobe - Josef. Mne to vubec nevadi. Mam rada tradice i typicky slovanska jmena. Ta ceska (a sloveska) jmena jsou krasna v tom, ze maji spoustu moznosti ruznych zdrobnelin, obmen, zkracenim - takze i kdyz pak nositel neni uplne spokojen se svym jmenem, ma sanci si vybrat alternativu. Ta nase jmena jsou kouzelna i v tom, ze nektera se vlastne uplne zmeni v domacke variance (Jan - Honza, Antonin - Tonda, Alzbeta - Betka, Bohuslav - Slavek ...) To cizincum dokaze poradne zamotat hlavu. Spousta jazyku treba ma jen velmi malo zdrobnelin.
Odpovědět
Profilova fotka
Teodor (Teo) a Sofia (tretia Tamara - buduci manzel ma priezvisko na T a meno na S, tak sa to hadam bude hodit) :-p
Odpovědět
Profilova fotka
Co říkáte na jména "slavných" miminek: Salma, Adriana, Santine?
Odpovědět
Profilova fotka
nunacek: Santine má kdo? Salma Hájek a Adriana od Faltýnové. Salma-ehmm,nevěřím, že to byla náhoda výběru jména,jinak jméno hezké :-) Adriana- nevim neoslovuje mě nijak :-p Santine-neznám,nevim,popřemýšlím .......asi nelíbí :-N
Odpovědět
Profilova fotka
tay: Santine má Sagvan Tofi. Mně se nelíbí ani jedno. Nejhezčí z nich je asi ta Salma (ale ne k teda k příjmení Hájek-Hájková :-N ).
Odpovědět
Profilova fotka
Adriana, OK, vpohode, jednu mam v rodine a tri v praci :-D Salma vo mne nevyvolava ziadne emocie, ani pozitivne ani negativne Santine mi znie jak pseudonym z bordelu :-p
Odpovědět
Profilova fotka
Alice Bendová prý bude mít dceru Alici. K prvorozenému Václavovi se mi Alice vůbec nehodí, ale jinak je Alice krásné jméno.
Odpovědět
Profilova fotka
hlavne jej manzel sa vola Vaclav... ja to nemam rad, ked sa mena v rodine opakuju... a ked sa opakuju takto dvojnasobne, tak mi to pride skor trapne :-D a absolutny nedostatok fantazie... naposledy sa podobnou invenciou prejavila moja byvala kolegyna (Francuzka), ktorej manzel sa vola Aurelien, syn Aurian a dcera Aurea :-D a pred nou anglicky futbalista Emlyn Hughes, ktoreho syn sa vola Emlyn a dcera Emma-Lynn... :-p
Odpovědět
Profilova fotka
laleeta presne to som isla napisat, prve co ma napadlo bola hlavna postava Satine z Moulin Rouge... adriana je pekne meno salma nic moc
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?