Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Babetta se mi libi, i Colette bych skousla
Odpovědět
Profilova fotka
beta neviem ako sa to číta :-N možno emé, možno ajmé..netuším :-N čítala som to v našich mestských novinách..
Odpovědět
Profilova fotka
Aimée se jmenovala jedna fenka od známých a čte se to prý "Ejmí" ;-)
Odpovědět
Novorozeňátka: Chrudimsko: Jakub Dvořák, Adolf Dopita, Ema Dvořáková, Adrian Surmaj, Amálie Abrešková, David Jungwirt, Natalie Fuchsová, Sofie Černá (ségra Vanessa), Tereza Dvořáčková, Kryštof Beránek, Pavel Janovský (brácha Martin) Orlickoústecko: Josef Kárský, Dorota Vičarová, Jan Blaško, Jakub Fišer, Lucie Suchá, Adam Srp (bráchové Ondřej a Vojtěch), Kristýna Snítilová, Arnošt Havelka (brácha Rostislav), Lucie Veronika Brýdlová (bráchové Martin a Matouš), Marek Dvořák, Michaela Kučerová (bráška Matěj), Vlastimil Všetička, Tobiáš Černohous, Natalie Maříková, Nela Pelinková, Ellen Štarhová (brácha Tadeáš), Jan Žaba, Juliana Andrášová (ségra Helena), Tomáš Moravec (ségra Eliška), Jonáš Saňák (ségry Josefina a Vendula), Adrian Lohrer, David a Eva Rollerovi, Petr Bodlák
Odpovědět
Lump: Ne, čte se to Ajmé ;-)
Odpovědět
Adolf Dopita, to je síla.......Jonáš Saňák bych tak nevolila.....a doufala bych jak maminka, že Tadeáš Štarha nebude mít problém se sykavkama
Odpovědět
Profilova fotka
Jonáš je pekné, len by som to volila k inému priezvisku, takému dlhšiemu, ale aj takto to ujde..mne príde zvláštne meno Arnošt a Sofie Černá..
Odpovědět
no Arnošt není zrovna obvyklé jméno....Jonáš je hezké,ale s tím příjmením to nejde vůbec dohromady
Odpovědět
Profilova fotka
jů, Dorota je pěkné, škoda, že se mi vybaví Dorota Máchalová z pohádky. Jinak hodně neobvyklé v téhle době:) Dál Juliana- nee, Julie je hezký, jenže jí pak nikdo tak neřekne, je Julča a to je ošklový aspoň pro mě. =-) Nela a Natalie je hodně rozšířený jméno, stejně tak Tobiáš, Matyáš, Vojtěch, Ondřej. Dost úděsný je teda Adolf,asi mu budou říkat Áda a to už je lepší dát teda Adam. :-p Jonáš-nevim nevim,asi se mi nelíbí nijak zvlášť,ale furt lepší než Adolf :-N
Odpovědět
Profilova fotka
A co holky Victore? Tohle jméno bylo u nás dlouho favorit. :-)
Odpovědět
Dorota je super! Je to naše jméno č. 1 pro holku :-)
Odpovědět
jméno by nemělo končit na stejné písmeno jako začíná příjmení, právě kvůli výslovnosti. Jsem ten případ, a musím vždycky udělat malou pomlku aby mi bylo vůbec rozumět ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ještě ke jménu Aimée, bylo jedno z těch, co jsem si v té knížce plné jmen zaškrtla, hezky mi zní, ale asi by naše dcera s tím měla problém, protože by musela hláskovat jak křestní, tak i příjmení, takže bych ho asi stejně nedala.
Odpovědět
Profilova fotka
mne se libi i Amy, to zni uplne stejne a je to jednodussi
Odpovědět
Profilova fotka
:-) Jinak jsem teď viděla v seznamu narozených dětí Tomáš Tomšů a pak jedno jméno končící Š a příjmení taktéž na Š přesně si to nepamatuji, ale fakt se to blbě vyslovovalo.
Odpovědět
Profilova fotka
Ještě jste tu nezmínily Evelyn nebo Evelína. Je to hezký,ale asi by se jí řikalo jen Eva.
Odpovědět
Profilova fotka
Evelyn jsem videla nekde v casaku asi pred rokem a moc se mi to libilo, ja bych ji rikala Eve - teda " ív"
Odpovědět
Profilova fotka
Dle chytré knížky :-D jsou možnosti u Evelíny: Ev(k)a, Evča, Evelka, Evelínka, Lin(k)a, Evulka, Evulice, Linuška ;-) Jinak mně se moc nelíbí, je v tom ten tvar "lína", který mám u svého Pavlína a přijde mi to takové táhlé, nudné
Odpovědět
Profilova fotka
Evelína a ani Evelyn nie |-| a k menu Eva mám averziu :-p :-N Viktor sa mi páči ;-)
Odpovědět
ja som poznala jednu evelinu volali sme ju evi efi
Odpovědět
Profilova fotka
Ja som vždy chcela Samuela a Lauru ;-) a bude Patrik :-)
Odpovědět
Ahoj holky přidám se k vám sama mám "zvláštní" jméno Halka tak jsem i pro svoje děti chtěla něco jiného, jmenují se Jonáš a Maxmilián, bohužel příjmení je Adam, takže pro každého jsou to Adámci :O)))
Odpovědět
Ahoj, tak mi už máme také vybráno, chybí jen ty děti :-) my máme oba jméno na J - Jirka a Jana, takže chceme také dát jména dětí na J, ale tajíme to...myslím, že u druhého to už každému dojde. Takže dětí chceme hodně - vítězí u mě Jirka, společně pak Jan, Jolana, Julie...možná i Justýna, ale to bych byla trošku opatrnější, protože máme trošku "znělejší" příjímení a nechceme, aby byly děti ostatním k smíchu
Odpovědět
Profilova fotka
steffi: Johanka :-)
Odpovědět
halka: Jonas a Max je uplne super!!! no mi budeme mit jednou docela problem :-D vymyslet neco co se nam bude obema libit a znet normalne jak v CR tak UK, uz vidim babicky jak volaji na vnoucata jessicko a johniku :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Mne to príde strašne smiešne ked počujem volať Jesička alebo iné zahraničné mená zdrobnovať, nechcem uraziť nikoho ale je to hrozné :-p :-N
Odpovědět
no me prave taky :-N , taky bych nemohla nic takove dat, i kdyz s prijmenim by to slo pekne. No ma draha polivicka vzdycky chtela aby se jeho prvni jmenoval Joshua, coz mu samozrejme nedovolim, a zase s ceskym jmenem to by byla sranda tady, pac maji nekdy problem vyslovit i uplne jednoduchy jmena :-D
Odpovědět
Profilova fotka
bouncing a čo napr. Sarah, ( to by šlo aj k priezvisku) a tu by ju volali Sára?
Odpovědět
to se mi taky libi, jenze mi ted dodelavame teologii a Lea zkonci nekde v kostele, tim padem 90 % lidi da biblicky jmena, a normalnich holcicich v bibli zas tak moc neni, ani bych nezpocitala kolik Sarah mame ve skole, Pak jeste rachel, rebecca, deborah .... me by se libila Scarlett Eva, to by byla letty, nebo tak neco :-N nebo Ava (ajva) asi by z toho vzniklo neco jako Aja, to bych asi prekousla. Samuel ale ten je docela popularni- leaho nejoblibenejsi, pak Benjamin- Ben, Rory... no asi to nebude nikdy uplne idealni, ale at to neni hlavne uplne neco otresnyho =-) vzdycky kdyz se mi neco libi tak to musim ohlasit doma, co na to vymyslijou :-D no budem davat urcite dve jmena, tak to bude kompromis :-D
Odpovědět
Profilova fotka
A čo tak Ruth/ Rút? Samuelov je aj tu dosť :-| a Benjamín je pekné a páči sa mi aj bibl. Abigail :-) inak v Biblii je dosť krásnych mien, len asi nie vhodných na Slovensko ( alebo do tejto doby):-N ťažko dakedy s tými menami :-N ale kým dieťa ešte nie je na ceste, času je dosť na premýšlanie :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?