Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ad Scarlett, v Robinovi od Zdeny Frýbové říkají Scarlett Karinka :-D
Odpovědět
Profilova fotka
a steffi23, děláš si srandu - taky jsme Jirka a Jana a chtěla bych jména na J :-D ale nemůžu si vybrat 8-( tak to možná jednou dopadne úplně jinak x-)
Odpovědět
Profilova fotka
necitala som celych 296 stran ale asi sa to tu moc nevyskytovalo... my mame vybrane pre dievcatko meno Svetlanka :) a chlapcenske zas jedno z takych tych klasickych co sa casto opakuju - Ondrej, Jakub.. alebo mozno Slavko :)
Odpovědět
k tomu Vojtechovi - my mame strasne oblibenyho strejdu Vojtecha, je to takovej zabavnej pohodovej chlap a to osloveni Vojto, pro prcka Vojtik, se mi prave libi diky nemu asi... Karla jako takova se mi libi, ale osloveni Kajo uz ne :-S tak nevim, jak na ni volat - treba Karliku :-D Carla s C na zacatku je mnohem hezci, to souhlasim, jenze k nasemu typicky ceskemu prijmeni vazne nejde :-N niik: ja mam kamaradku Svetlanu a rika se ji Sveta
Odpovědět
Profilova fotka
niik: Světlana zkráceně je Světla,ne? Myslim, že i kdybys těch předchozích 296 stran četla, asi bys to jméno neobjevila, rozhodně jich nebude ve školce 5 ;-) kacenka2004: tak to má asi tvůj strejda Vojta hodně plodných neteří, že se to jméno tak rozmohlo :-D
Odpovědět
Profilova fotka
quanti: Jmen na J je hodně, ale těch opravdu hezkých mi přijde málo...
Odpovědět
Ahojky, co říkáte na jméno Běla? Mě nepřijde úplně marné a je zajímavé :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ele: Běla - Bělinka,Běluška a už mi to připomíná běluchu-rybu, na což by děti ve škole velmi rychle přišly :-)
Odpovědět
Profilova fotka
elenore. nebo taky Běta :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ale to je Alžběta,že jo. Zkráceně tedy Běta. Možná by se dalo dát i v tomhle tvaru,nevím. A co říkáte na Libuši?
Odpovědět
Profilova fotka
Určitě bych nevolila Lýdie- hi hi, to byly nebo ještě jsou dámské vložky. :-p
Odpovědět
Profilova fotka
elenore: Známá má dvě malé dcery, Bělu a Annu ;-) Běla není špatné, hezké je to i bez háčku jen Bela :-) tay: Běta je Alžběta, ale možná, že by šlo dát i samotné Běta. Ale přišlo by mi to takové divné :-N Libuše je moje babička, takže k tomu jménu mám citový vztah, ale dceři bych ho do dnešní doby nedala.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
nun: souhlas, Libuše dnes působí archaicky... Bela mi přijde super pro psa :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Docela se mi líbí Sabina:) nunacek: se mnou v porodnici byla paní a měla Alžbětku. Když jsem na ni koukla, přesně to k ní pasovalo.Ještě měla jednu větší dceru a to byla zase Rozálie. Takže obě dvě jména k sobě seděly. Mě se jen nelíbí, když někdo dá třeba Dominik a k tomu Václav- to se prostě nehodí tak nějak. Nebo Nicol a Zdena například.:( Jedna známá má holčičku Adélu a k tomu dvojčata Nikola a Vašek- ten Venda mi k nim taky nesedí.
Odpovědět
Profilova fotka
Učitelku na škole jsme měli Soňu a byla to hrozně hodná úča. To jméno nikde kolem sebe taky nevidím a není špatný.
Odpovědět
Ja teda necetla vse a tak pridam jen k tomu Vojtechovi neco. Svagrova ma Vojtu,spoluzacka ma Vojtu a jeste nekomu se ted narodil Vojta a me se teda to jmeno hrozne moc nelibi. My mame Veronicu a Victorii.Pisou se s c,protoze zijem v zahranici a maji teda jmena dve. Veronica Isabelle a Victoria Elizabeth. Zacalo to tak,ze uz prvni ja chtela Verunku a manzel Isabelku,tak to byl kompromis,protoze jsme se desne hadali a Viki dostala taky druhe jmeno,ale to proto,aby ji to nebyo uz lito :-D Ale ty druhe jsou jen v rodnem listu ;-) Za zkracujem Vero a Viki
Odpovědět
Profilova fotka
simicak: jéje,obě jména jsou krásná. U nás byla Viktorie taky jedna z variant. Nakonec jsme se rozhodli jinak,ale stejně se mi líbí:)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak na "obhajobu" Vojtěcha pořád čekám ;-) simicak: obě jména jsou opravdu moc pěkná, kamarádce se narodila Eliška a můj přítel na to řekl, že když už, tak jedině Elizabeth :-) Hodí se i k sobě ta vaše jména. Nepletou se ti, když na ně voláš? Ne že by si člověk nepamatoval jak se děti jmenují, ale mám synovce Dominika a Davida, takže oslovujem Domčo a Davčo a někdy v rozčilení nebo při hrách se mi to plete :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Synovci jsou Dominik a David a náš pes je Denis, my máme příjmení začínající na D tak si občas říkám, jestli naše děti nedat taky na D, ale pěkných jmen na D už moc není, pro holky vůbec...
Odpovědět
priscilo, my měli jednoznačnou volbu pro holčičku Diana :-)
Odpovědět
tak ja si myslim ze su nejake pekne mena na D - Dagmara, Dáša, Daniela ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Diana a Daniela jsou jediná na D, která se mi líbí, Dianě se dá říkat zkráceně jen "Dý" nebo "Didi"... Pro malou holčičku je pěkné třeba Dorotka, ale Dorota - to je děs... Mně se líbí jména, která v 5.pádu nekončí na -O, třeba Nikol, Stefany a podobně...
Odpovědět
priscilo,to vis,ze se nam to plete :-D Ale zas je pekne,ze jsou segry a maji podobna jmena a taky i stejn a vypadaji.Teda zatim :-p A manzelovi jsem rikala,ze treti bude Violeta a nebo Vanesa,tak rikal,ze uz v tom ma ted bordel-mu se to mota uplne :-D
Odpovědět
A jeste s tim pletenim,u nas se v rodine rodi sto let uz jen holky-ted segra porodila porpve kluka Honizka a moje babi v tom ma poradny gulas. Ma dve dcery,6 vnucek a 4 pravnucky.Budu psat jmena od nejstarsich,to je moje mamka Eva,Iva,Gabriela,Zdenka,Michaela,Simona,Veronika,Katerina,Veronica,Terezka,Klarka,Victoria a Honzik. A babi je tak zmatene,ze na nas uz i volala Lusino!!A to je jeji pes :-D Takze nez nekdy chytne jmeno,tak to fakt zabere i na pet pokusu :-) Skoda jen,ze to ted segra tak pokazila :-D Protoze mame uzasne fotky z oslav,chlapi tvrdi,ze to je jak z divci skoly
Odpovědět
Profilova fotka
priscila: moje kamarádka má zase dvě holky Kristýnu a Karolínu. Přijímení jim taky začínají na "K" a nedávno si postěžovala jak se jí to plete, že tu Karolínu,ač je to hezký jméno neměli dávat. Jako stejně jí říkají Kájo nebo dokonce její manžel oslovuje Karle, což mi přijde úplně šílený. Nevím proč jí neříkají prostě Karolínko,vždyť je to tak krásný. Já nevim,proč ty lidi ty krásný jména mrvěj :-| simicak: moje mamka je taky Eva a líbí se mi to:) priscila: Co se týče toho Vojtěcha,tak mě zrovna se teda nějak zvlášť nelíbí a dřív se asi vyskytovalo dost po vesnicích stehjně jako Antonín, Josef atpod. Tak si to myslím já. Lidé se hodně vrací ke staročeským jménům mám dojem.Jestli mezi ně patří Vojtěch to ale netušim.
Odpovědět
Profilova fotka
simi: Victoria Elisabeth, to máte ambice ji udělat královnou? :-D Vojtěch je hodně staré, svatý Vojtěch, žejo. priscilla: no já nevím, já běluchu neznám doteď :-D Lýdie se mi náhodou líbí, vložky nevložky. Ale znám jednu mladou Libušku a je to hrozný, stejně jako Boženku, to je fakt nepatřičný dneska :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to pletení u podobných jmen sourozenců je normální stav, to jsem ráda ;-) Jasně že je Vojtěch staré jméno, ale myslím, že se na něm těm mamčám musí něco extra líbit, třeba Matyáš, Tobiáš a tak, kteří se hodně dávají, jsou libozvučná jména, proto se nedivím, že se dávají, ale Vojtěch mi přijde jako Strachkvas a to taky nikdo nedává jen proto, že je to staré jméno :-D
Odpovědět
priscilo, ono je to subjektivním vkusu každého, pro někoho zase nejsou libozvučná tahle jména, třeba přiznávám, že u mě nejsou na prvních místech
Odpovědět
a s tím, že Vojtěch je staročeské jméno, to je odpověď pro tayllorku, která se na to ptala ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
gtver: Já bych je taky nedala, ale jsou pro mě mnohem pochopitelnější než Vojtěch :-p
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?