Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
já třeba byla za svobodna ŠárKA KAdlecová :) Ale naši prostě chtěli Šárku ...byly bych Šárka i kdybych snad byla kluk :-D Ale nijak mi KA KA nevadilo......
Odpovědět
Profilova fotka
Tj, ale já myslela třeba spíš MareK Král :-D (např.)
Odpovědět
Profilova fotka
tak to mi neva... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
sarun: šárka je náhodou nádherný jméno, kdyby se stejně nejmenovala moje sestra, velmi vážně bych op tomto jméně uvažovala pro svou dceru ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jj, je hezké ;-) a v překladu horský hřbet, návrší :-D :-D :-D No 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
sarun: jinak jsem koukala na tvý albíko a ta cortina od dědy je prostě nádherná x-)
Odpovědět
Tak jasně, ona ani v Česku nežije a k příjmení to naštěstí sedí. Mě se to zdá furt míň přeslazený, než Lili :-D Sebastian a Fabian jsou taky napůl "přespolní", takže podle toho volili i jména (když už, tak u mě spíš Sebastian než Fabian) Karolína Ema je kvůli tomu, že se nemohli rozhodnout. Quido nevím proč, ale rodiče velmi vzdělaní a inteligentní a fajn lidi, taky mě to překvapilo, ale proti gustu.. ;-) jinak já osobně bych si asi z toho seznamu nevybrala ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
kauci: hele a tebe při výuce cizích jazyků neučili, že jména se nepřekládaj :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Bela a Sebastian :) Mě se líbí i ten Marek, jenže pak by byl ten stejný "problém", bude příjmení na "K" :-D
Odpovědět
Profilova fotka
To sem tóóó, zeptala sem se pana Googla :-D.. Vymyslela jsem si, že do svých svatebních novin napíšu překlady všech jmen lidí, co budou na hostině. Docela zábava zjištovat, jeslti se k nim hodí :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Mně se taky líbí Marek a ted´mně napadlo co třeba Petr, to se Vám nelíbí, ted´mně tak napadlo že by se to docela hodilo k příjmení mýho nastávajícího ;-) Jinak můžete bejt v klidu pořád když se to dítěti líbit nebude může se nechat přejmenovat :-D Né vážně, můj švagr, bratr mýho muže dostal když se narodil jméno František po druhym dědovi (můj muž je Jirka po prvnim dědovi a otcovi) , no a bejt Franta se mu nelíbilo tak jak mi tchýně vyprávěla si vydupal, že Franta nebude a že se mu líbí Honza (tj.Jan) no a tchýně s tchánem ho nechali přejmenovat, aby měli od něj klid, tak je dneska Honza 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jo, Petr je hezké jméno, jen je jich v mým okolí moc.. ale dřív se mi líbilo hodně ;-) A s tím přejmenováním - to je bordel :-D ]-( ]-( ]-(
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
No když jsme u toho, tak mám spolužáka, kterej se jmenuje Ambrož po svém otci. Vždy to k němu sedělo a byl prostě originální. Nevim možná na něj tý originality bylo moc, ale po matuře a po té cojsem ho x -let neviděla, jsem se dozvěděla že se pokusil o sebevraždu a pak se nechal přejmenovat na David. No teda nevim, ale to už púrostě neni On |-|
Odpovědět
Petr je dobrý, s většinou příjmení si sedne, sedí k malému i dospělému, dobře se používá bez zdrobněliny, u nás nepřipadá v úvahu, už dva stejného příjmení v rodině máme, výhoda je,
Odpovědět
Profilova fotka
kauci: no mě se taky líbí navíc je to dost podobný jménu ředitele pražské ZOO :-D jinak proč vůbec o tom uvažuju, druhý bejby musí bejt holčička, jinak mně ty chlapi zničí a mně odvezou do Bohnic :-D
Odpovědět
Profilova fotka
No, tak v tomhe případě bych to "ještě" chápala, nechtěl po tom pokusu mít s tamtím oným "nic" společnýho.. ale když se to tak vezme, tak to jediný, mu zůstane navždy, změní se to všechno okolo..
Odpovědět
P.S. to "výhoda je" už tam nepatří, přehazovala jsem pořadí vět ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak my máme v rodině přePavlováno :) - od přítele rodina
Odpovědět
Profilova fotka
kaucul: tak my sme zas samej Jirka a to snad ze všech stran a největší sranda je, že i bejvalý partneři jak u mně tak u mé sestry, akorát sestřička už to ted´prolomila a po manželovi a po té přítelovi si našla ted´Jindru ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak my zatím mimi neplánujem, nebo teda plánujem, ale za dva až tři ročky, ale jména už vybrána máme, holčička bude Nela, to jsme vybírala já, a kluk bude Jan, po přítelově dědečkovi, kterého měl strašně rád, a kdybysme měli dvě holky, tak druhou bych chtěla Annu, po babičkách, obě byly Anny :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já mám shodou okolností taky přítele Jirku a jeho strýc byl taky Jirka :) Ejch.. ale na tohle jméno sem si nikdy pořád nezvykla - nějak se mi blbě vyslovuje :-D Jirko - tvrdý, Jiřííí - to je ještě víc, Jiříííku - to je zas sladký :)
Odpovědět
Profilova fotka
Můj drahý se taky jmenuje Jirka :-) , a mám stejný problém Kauculacek, jeho kamarádi mu říkají Jurko a já mu říkam všelijak a když mě štve, tak Jiřine, a jedna známá jeho rodičů mu říká Jiří a pořád, jednou mu řekla Jirko a to byl zázrak :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Jo, babička mu říká ještě Juro a kamarádi Jiřine, tak tak.. Já jsem mu tak řekla taky asi jen jednou, takže mu říkám Ížo :-D a on mě Jájo, taky mu přijde Jano asi tvrdý.. Ale jde spíš o zvyk..
Odpovědět
ještě znám oslovení Jiřulka ;-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak já na toho mýho oslovuju Jirko, Brouku nebo Miláčku ;-) Jiřík, Jiříček je náš malej a nějak je rozlišit musim :-) jinak je mi jasný že jak bude malej větší a zavolám Jirko tak přiběhnou oba :-D nebo všichni 3 (i děda, když jsme v jednom baráku :-) ) jinak muj bejvalej je taky Jirka a každej mu říkal Jiřino :-D , už si ani nepamatuju proč. Těch spostu kamarádů a bejvalých spolužáků s tímto jmenem ani nepočítám.
Odpovědět
Profilova fotka
jo a ještě můj synovec je odjakživa Juráš :-)
Odpovědět
Profilova fotka
MY sme s mamkou obě Jany - když sem ještě bydlela u našich, vždy se ozvalo:"Jano!!!" a odpověď :"Malá, nebo velká?!".. Pak už to bylo vylepšeno:" Jana, maláá" :-D
Odpovědět
Profilova fotka
kaucu: tak se hlásim, taky Jana :-), ale většina lidí mi říká Jani, jeden kamarád Jančo a pro toho mýho jsem nejčastěji Beruška, potom Jana anebo máma - tak se před malym oslovujem normálně táto, mámo, aby neměl tendence nám říkat jménem ;-) jinak když sme byli u příbuzných na Slovensku tak mi říkali Janko, a to sem teda myslela že budu vraždit :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak já jsem Jája - od přítele a doma to bylo: Jandí - milé, něco chtěli, Janino - průser na obzoru, Jano - ten nej průser, Janičko - to je teď, když se jim stýská po mě, Janka - přítelova babička.. :-D
Odpovědět
to znám, mě když někdo oslovil úřední variantou jména, bylo to vždycky špatný :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?