Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
brum: jelikoz uz sem nechci moc chodit ;-) - sezralo mi to moc casu a ja bych se radsi venovala jinym vecem, tak se snazim odzavislacit :-D - vseobecne od netu-vcera jsem dodelala posledni zkousky, co mi chybely, tak tu "za odmenu" :-D na chvili jsem... ale pak doufam, ze na dost dlouho zas zmizim :-D
Odpovědět
Profilova fotka
lafemme. no právě proto to my musíme zachránit, aby nebyla 8-) gull. to je škoda, budeš mi chybět ;-)
Odpovědět
brum: :-D :-D :-D vsak Bartoloměj zní taky hezky česky . ne? :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, diskuzi jsem si přečetla asi jen poslední dvě stránky. Ve výběru jmen záleží na každém. Jinak já bych určitě nedávala jména po rodičích (jednak moje se mi nelíbí) a jednak mi to přijde jako bez fantazie a jsou s tím i potíže do budoucna. Jinak mám jména favority jak pro holčičku, tak pro chlapečka a to už docela dlouho, ještě než jsem poznala budoucího manžela a kupodivu jsme se shodli. Takže holčičí je Rozálie (Rozárka), i když mám trochu obavy, že je to pro malé dítě těžké na vyslovování, zvlášť kdyby ji nešlo R ;-) a pro kluka Tadeáš. Zatímco u holky si nejsem ještě stopro jistá, tak Tadeášek to bude na stopro, bude-li kluk. Jinak příteli se ještě líbí Matyáš. Nejlépe by tedy oba :-) Ale dvě jména bychom také nedali. Já jsem křtěná, ale jméno po tetě - kmotře - Danuše - nemám ani v rodném listě a ani bych netoužila po tom ho někde mít
Odpovědět
Profilova fotka
Jinak máme štěstí i na příjmení, krásně sedne k docela dost jménům, vzhledem k tomu, že je německý (jen jméno od předků), mohlo by být jméno trochu i víc neobvyklé, ale to zase nechceme
Odpovědět
Rozárka zní moc hezky (vybaví se mi pohádka Tři oříšky pro Popelku :-N ), ale jak ji budete říkat v dopělosti? Rózi?Rozko?Rozino? =-) :-N
Odpovědět
pavca: my mame v rodine Rozárku - a to jmeno se mi moooc libi, kdybychom uz jednu nemeli, tak o tom jmene uvazuji taky moc ( je to Rosalie) - a jinak Tadeas a Matyas sou taky dost fajne - moc se mi libi - gratuluju k super vyberu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
ja bych ji asi rikala rosi nebo rozali...
Odpovědět
zivel: je, to by bylo hezky stanicka a rozárka ;-)
Odpovědět
To je podobné jako Natálie..taky krásné jméno pro malou holčičku - Natálka, ale pak už moc zkratek nejde vymyslet :-|
Odpovědět
Rosi je pěkné ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
ZIVEL: ovsem tak to uz by nemelo chybu :-D
Odpovědět
zivel...Tak to jsi dobrý...Můj přítel nehce o více jak dvou dětech ani slyšet |-| :-)
Odpovědět
A mě se líbí tolik jmen, že bych potřebovala celou školku :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
No Rozárka i Natálka je pěkné ale jen pro malou holčičku to je to stejnéjako třeba Anežka. Ono pak u těch starých ženských to fakt vypadá divně. pavcza - přimlouvala bych se za Matyáše, je hezčí než Tadeáš a navíc mu můžete říkat Matesi, Matýsku atd.. to je prostě krásný Jinak Rozárka je moje kamarádka, akorát Rozárka je přezdívka, normálně se jmenuje Věra, ale nikdo jí neřekne jinak než Rozárka ;-) takže spousta lidí už ani neví že se tak nejmenuje. Jinak mám i kamarádku, která má přezdívku Súša a taky jí nikdo jinak neřekne, je to dle příjmení a taky už se vdala takže má úplně jiné ale Súša jí zůstalo. Lenko jí snad nikdo kromě manžela neříká ;-) Ale taky už se nám stalo že kdo jí nezná a zaslechne jak jí říkáme, tak si myslí že se jmenuje Saša.
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
zivel: propanajana, kdyz manzula delala skolu a tys byl na materske, no to si u nas nedokazu predstavit, jak bychom to financne zvladli... nu, ale fakt klobouk dolu moje mamka taky chtela klabzubovu jedenactku :-D dokud se nenarodilo treti dite :-D a to byl takovej zivel, ze vydal a vyda za sebe i dalsich 8 :-D :-D :-D
Odpovědět
zivel:Tak to je supr! :-D Ale chudák manželka...tolikrát rodit :-p :-D :-D :-D
Odpovědět
Jinak já mám svou favoritku a na druhém místě je Gabriela...Líbí se mi její varianty : Gabriel, Gábinka, Gábi,...Jmenovala se tak už moje oblíbená panenka :-N :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
la femme: v dospělosti zatím nevím, ale myslim, že během těch let už se automaticky různé verze jména najdou, mně taky furt říkaj Pavčo, Pavlínko, i když na tom netrvám, ani mi to nepřijde moc dětský. Brumdinka: No, Matyáše nám možná vyfouknou dobrý známý z Moravy, čekaj v srpnu a bude-li to kluk, chtějí Matyáše, není to sice rodina, ale bylo by mi to už blbý dát taky. Ale Tadeáše se nevzdám, je mi to jméno blízké už delší dobu.
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
matyáš je fakt in, az uz se mi to jmeno nelibi ani trochu, nejak mi to proste nesedi na dospelyho chlapa, proste to Š je divný
Odpovědět
Profilova fotka
kristi: tak dospělýmu chlapovi se říká Matesi nebo Matěji, což je dobrý, né ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
nelibi ani tak...ja mam radsi tvrdsi jmena: Robert, Richard, Bruno a tak....
Odpovědět
Bruno :-D
Odpovědět
Profilova fotka
to je krasny jmeno nahodou, jeste Albert, Norbert a takovy....fakt ty Tobise, Matese, Tadeše apod nemuzu uz vystat
Odpovědět
A malý Bruno by byl jak? Bruneček? Bruník? :-D :-D :-D A Norbert mi přijde ještě horší :-N
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?