Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
shaarka: Katka se mi nelíbí.
Odpovědět
:-p
Odpovědět
Profilova fotka
Katce se rika Kaceno a to mi vadi
Odpovědět
Katka je hezký, to jméno ale dala už jedna kamarádka. Jinak další děti kamarádek se jmenuji: David, Filip, Oliver, Nicol, Adéla, Eliška, Jakub... Víc dětí ve svém okolí nemám...
Odpovědět
Profilova fotka
katka se mi nelibi, kacka mi nevadi... ale mam moc znamych katek, podle kterych bych si udelala obrazek o sve potencionalni katce, ze nee, dekuji:-) Nicol se libi pritelovi, mne teda vubec . nas synovec se jmenuje Mathias (ziji v nemecku), takze nas potencionalni Matyáš už nepřipadá bohužel v úvahu. z klučičích se mi pak ještě moc líbí Šimon a Štěpán.
Odpovědět
Profilova fotka
a co tak: alexis, dana, soraya a laetit(c)ia?? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak Soraya sa mi veľmi páči, Alexis a Dana nie, to skôr Alex. Laetitia sa mi tiež nepáči.
Odpovědět
Soraya je ako sorry, Dana znie otrasne, Laetitia pekné ale moc franc. a Alexis sa mi nepáči.
Odpovědět
Profilova fotka
talia: :-N laetitia je spanielke! ok, "berem". este ma napadla saskia.
Odpovědět
Profilova fotka
dana teraz letí!? =-) honor- marie, dcéra j.alba(y), je dost huuuu =-) :-N co myslíte?? mne sa to nepáci!
Odpovědět
Profilova fotka
Saskia znie dobre, ale ja pri tom mene vidím minerálku Saskia Quelle. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Dana ako Daniela je bežné meno, aspoň ja ich poznám dosť.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Jessica pomenovala svoju dceru Honor udajne preto, ze ona v detstve "trpela", ze sama ma prilis obycajne meno (aspon tak som to citala v jednom rozhovore) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
nunacek - no teda promin, ale psa jménem Jirka, Tonda či Kuba sem ještě neviděla, za to psů Maxů, Benů a Filipů je spousta, tak čim to asi bude :-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak psa Kubu, Filipa atd znam....i Pepika :-D
Odpovědět
Profilova fotka
brumdinka: Tak to bude asi o tom, že máme každá jiný zkušenosti - znám psa Kubu, Tondu i Jirku ;-) Maxe neznám ani jednoho a Bena taky ne ;-) za to znám Maxe i Bena dva super kluky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Prostě jakékoli jméno může mít jak člověk, tak pes, žádné není vyloženě psí nebo vyloženě "lidské" ;-) Je to na každém, jaký má vkus...
Odpovědět
Toto je diskusia... :D
Odpovědět
Inak môj otec chcel aby som sa volala Linda ale mama si myslela že je to také psie meno, že vraj každý pes je Linda, tak mi dali Natalia. Čo si o tom myslíte :D
Odpovědět
Profilova fotka
a ja si pri mene Linda spomeniem na tú maďarskú karatistku :-D
Odpovědět
mne chcel dat otec meno Kamila-Kamilka...mamka sa ohradila, ze to uz ma rovno moze volat Harmanček..a tak som Gabriela , ale aj tak mi takto hovorili len dve osoby, vacsinou som Gabika, Gabca, Gabi a a uz som bola aj Gabo, Gabko..a na zakladnej ma volali aj Gaba- Žaba :-D
Odpovědět
dcera nina, wera alebo mia,ella a syn po tatinovi samozrejme roman alebo alex. max kym bude bejby na ceste urcite sa to 100x zmeni
Odpovědět
hrozně se mi líbí Nela, bohužel se s nima roztrhl pytel, ale až já budu mít děti, myslím, že bude zase jiná móda jmen. pak se mi ještě z holčičích líbí: Sára, Sofie, Alida ( ale říkali by jí lída, takže ne e), Anita, Arleta, Nicoletta. z klučičích u mě vede Tobiáš a pak Richard, Michal
Odpovědět
Profilova fotka
Ja osobne neviem pochopiť zámenu k za c alebo f za ph :-p( napríklad Nikola za Nicola, Marko za Marco, Sofia za Sophia...pritom sa to číta rovnako) ešte keby žijem v zahraničí tak možno ale takto... 8-(
Odpovědět
jachin> jestli narážíš na mě, tak dlouho jsem přemýšlela nad oběma variantama a napsané se mi líbí víc to s c. osobně znám taky jednu nicol a rozhodně to není malé dítě. nechci cizí jméno ( například místo kateřina katherine a podobné blbosti), jen nechci příliš obyčejné. když se marco nebude příjmením jmenovat voženílek ( v tom případě bych volila marka), nevím, proč by nemohl mít c. já osobně zase nedokážu pochopit zrůdnosti, které si některé holky provádějí s příjmením, ale co... já s tím žít nebudu a nebudu zažívat spoustu trapasů
Odpovědět
gs208: Tobiáš vede u mě také...ale jeho obliba prudce roste, tak se trochu bojim, že až se za ten 1-2 roky začnu snažit, bude ho už mít kdekdo...a taky to v mém okolí začíná nějak těhnotnět, takže se možná nějaká má kamarádka trefí do mého jména (jedné jsem to dokonce řekla)...bojim, bojim...já jsem do toho jména úplně zamilovaná...a cítím, že budu mít kluka... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
písala som to vo všeobecnosti...
Odpovědět
ditina> nápodobně. toto jméno u mě vede cca pět let, líbilo se mi v době, kdy jsem se sama mohla považovat za dítě. jenže děti zatím neplánuju a už jsem ve svém okolí dvakrát zaslechla, že chtějí dát toto jméno a oni narozdíl ode mě plánují, tak uvidím jak to dopadne.přítelovi se ještě líbí tadeáš, ale to mi prostě nesedne
Odpovědět
No prave se Sofiemi a Sarami se ted roztrhl pytel, a to po celem svete. Co posloucham, tak Sofie a Sary jsou uplne vsude, ma je hodne znamych nejen v Cesku, ale take ve Francii, Anglii, Rusku a Finsku. Jsou to krasna jmena, ale jich ted fakt hodne :-S
Odpovědět
gs208: Tadeáš také není špatný, má výhodu tu, že je v českém kalendáři...ale zase Tobiáš má lepší zdrobněliny: Tobi, Tobík, Tobísek... Ale Tadeáš... Tadi (to je jako tady), Tadík, Tadísek. :-S No mě vypekla přítelovo ex...za měsíc bude mít dítě a právě taky vybrala Tobiáše...ale já na ní prdím...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?