Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Lei to je hezky x-) tak se jmenovala ta postava v Peliskach ne?
Odpovědět
Profilova fotka
julie u nas napodobne... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
muchomirka neviem, nevidela som pelisky =-) :-N
Odpovědět
No jo, jenze... jmenovala by se Julie Lilly Komárková Co myslite? :-) Ja vim, ted je toto jmeno strasne popularni, me se libi uz od doby kdy jsem byla pred 9 lety ve statech, mela jsem kamaradku Lilly a ta mela brachu Joshuu. Strasne se mi ty obe jmena libily, a do dnes libi :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Julie, no a? klidne to dej, jeslti se na tom doma schodnete
Odpovědět
Profilova fotka
Julie me se to libi zni mi to jek nejaky prvorepublikovy jmeno x-)
Odpovědět
Profilova fotka
julie:bude to mia natali kalvar a druhé s nám celkem líbí clea zara nebo diana zara,taky nezní špatně:-) a co nico madox?
Odpovědět
Profilova fotka
julie no neni som si ista tou kombinaciou s prezviskom, ale je to na tebe ;-)
Odpovědět
No shodli :-D Pry kdyz ustoupim a dame jmeno Jakub tak si muzu dat Julie Lilly :-D At zije demokracie :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ale po case uz budu take mena a kombinacie, ze o par rokov sa uz nad cudzimi menami nikdo nepozastavi...
Odpovědět
Kristi, Denisska: Charlotte a Karla Theodor a Bohdan ("dar") Theodor a Dorota Ctirad a Šárka (popřípadě Vlasta) Přemysl a Libuše
Odpovědět
Ahoj holky..... rezetka + miriama - můj názor na toto téma je takový, že si myslím, že je to jedno, pokud to není, jak rezetka psala po tři a více kolen.....já jsem Helena po mamince a brácha Zdeněk po tatínkovi, pro něj maminka měla sice jiné jméno, ale když ho prý v porodnici viděla poprvé, řekla, ten má prstíky jak Zdeněk a byl to Zdenda :-) Já jsem z toho od malička spíše jen těžila a mělo to i hodně výhod pro maminku, protože od 15let jsem jí mohla vyzvedávat jakékoliv dokumenty, u kterých samozřejmě nebylo RČ a je to tak doteď...když mi přijde něco do vl. rukou, jde tam mamka, protože já dělám v Praze, nestíhám u nás poštu a mám stále trvalé bydliště u rodičů.... Navíc mi doma stejnak říkají bobas, takže se neotáčíme obě a mamka si při volání kluky taky rozliší :-)))ale většinou se neozve ani jeden, ne že by nevěděli na koho volá, ale nechce se jim odpovídat :-) Jinak my s přítelem, budoucím manželem za dva měsíce :-)))) chceme pro holčičku Natálka a Anna a pro klučíka se nám líbí Jan, a nad další variantou přemýšlíme....u klučičích nám přijde není takových variant :-( Mě se líbí třeba Jindřich, ale mému mazlíkovi ne :-( tak se bude hledat dál...ještě máme soustuuuuuuuuuuuuuuuuuu času :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Dnes slaví jmeniny: Emma: Německé jméno (Erma), původem zkrácenina jmen začínajících na -Erm, tj. "veselá, všeobsáhlá", popř. "pečovatelka" - Emka, Emmy, Emina. Albert: Německého původu, zkrácenina j. Adalbert, Adalbrecht, tj. "vznešený, nádherný, urozený" - Alby, Al, Ally, Bert(ík), Albertko.
Odpovědět
Novorozeňátka z Pardubic: Stanislav, Lukáš, Aleš, Sofie, Eliška, Tereza, Šárka (2x), Filip, Linda a Julie
Odpovědět
Novorozeňátka z Orlickoústecka: Ondřej Kulhánek (Josef), Tereza Jedličková (Zuzka, Veronika), Dominik Zeman, Štěpán Kříž (Petra, Michal), Jan Kraus (Karolína), Martin Sofilkanič (Jana), Vladimír Ferko, Karla a Šárka Kašparovy (Mariana), Sebastian Belica, Lukáš Kozák, Viktor Kovařík
Odpovědět
Profilova fotka
ja si myslím, ze rodicia musia byt super narcisisti, ked pomenujú sv. deti po sebe!! - ved je tolko krásnych mien....a vyzerá to, akokeby sa na to dietatko vöbec nepripravovali..ze sa ani do kalendára nepozreli....ale inak akceptujem to....máme v rodine troch jozinov a styroch dusanov- pokolenie to isté!! :-N :-S
Odpovědět
Já si to nemyslím Ahmon11! Já se třeba měla jmenovat Monika a brácha taky jinak, ale byl to maminčin impuls, když nás pak držela v náručí spolu s taťkou....to může chápat vždycky jen ten, kdo to dal.....a rozhodně mi tím nijak neublížili....Vem si třeba taková jména jako Anastázie, Esmeralda apd., co si lidi na své děti vymyslí...takové bys nazvala jak?..... :-) :-) já své jméno dceři jednou nedám, ..i když jeden nikdy neví...nene mně se líbí Natálie a bude se hodit i k příjmení
Odpovědět
Profilova fotka
Na tohle jsem dnes náhodou narazila... http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/...
Odpovědět
helito: 2006-2007: JAN 3299 kluků NATÁLIE 2016 holčiček ANNA 1643 holčiček Návrhy: Richard, Antonín, Karel, Vít, Denis, Milan, Zdeněk, Aleš, Viktor, Tobias, Jonas, Radim, Jáchym, Ladislav, Mikoláš, Erik, Oliver, Stanislav, Robert, Kristian, Rostislav, Jaromír, Viliam, Kevin, Adrian, Hynek, Libor, Sebastian, Albert, Rudolf, Eduard, Prokop, Vlastimil, Andrej, Alexej, Dalibor, Luboš, Ivan, Simon, Dušan, Radovan, Marcel, Ivo, Marián, Přemysl, Zbyněk, Damian, Bruno, Tibor, Artur, Theodor, Vincent, Hugo, Benjamin, Oskar, Bartoloměj, Benjamin, Bohumil, eliáš, Metoděj, Luděk, Bedřich, Ferdinand, Alan, Emil, Igor, Bořek, Bronislav, Ernest, Cyril, Ludvík, Svatopluk, Fabian, Roland, Bohdan, Sasha, Slavomír, Timon, Darek, Felix, Florian
Odpovědět
Děkuji za typy :-) Další varinata z mé strany je Adam :-) Ráda bych dala jméno po dědečkovi, ale tohle jméno se dnes už nenosí a asi bych tím jednou synáčkovi uškodila. Dědeček byl Emanuel...
Odpovědět
Dnes slaví jmeniny: Isabel: Španělská podoba původem hebrejského j. Alžbeta, tj. "Bůh je má přísaha" - Isa, Izzý, Iska, Bela, Isabelka. Julius: Latinského původu, bylo to rodové jméno římské šlechty; původní význam není zcela jasný, někdy se vykládá jako "vlasatý, zářící, mladý", popř. "božský" - Julko, Julek, Julianek.
Odpovědět
Profilova fotka
Helito - já jsem taky chtěla dát jména po našich předcích. Holčička po mojí prababičce Marie a kluk po manželově dědovi Eugen (prostě Evžen), ale ani jedno jméno se mi nelíbí. Teď si pohrávám s myšlenkou tyhle jména dát jako druhé křestní jméno, ale nevím nevím.....
Odpovědět
Profilova fotka
jj, dneska ma moje kocicka svatek ;-)
Odpovědět
Tak vsechno nej tve kocicce Kristi...ma kraaasne jmeno x-)
Odpovědět
Profilova fotka
kuju, vyridim
Odpovědět
Novorozeňátka: Brněnsko: Maxim Ratoshnyuk, Mikuláš Racek, Petr Havránek, Tereza Mikuljaková, Tadeáš Kozák, Lada Turečková, Patrick Freiwald, Saša Kalousová, Matěj Kloupar, Hana Francová, Timotej Kadlec, Martina Šrotířová, Lenka Kubíková, Markéta Janderková, Miroslava Sponerová, Michael Pokora, Ondřej Novotný, Leona Kuželová, Igor Běloševič, Ladislav Šebestík, Lukáš Bělánek, Lucie Kudláčková, Ondřej Hudeček, Ondřej Zálešák, Jan Orság, Eric David Niven, Šimon hájek, Lucie Matulová, Barbora Šnajdrová, Tereza Jůzová, Magdalena Gärtner, Adam Cupal, Stella Šafránková, Jakub Šrenk, Barbora Nečasová, Josef Pospíšil, Denis Jiříkovský, Eliška Buchalová, Ondřej Reigl, Lukáš Jarolím, Václav Švub, Jakub Dvořák, Michal Stavěl, Jakub Sahely, Alexandr Kolínský, Ondřej Samson, Adriana Kaloudová, Marek Zeman, Tomáš Volejník, Ivo Melichar, Marek Krátký, Ema Křížková, Tomáš Karmas, Nikolas Delios, Ada Baránková, Pavel Minich, Ondřej Rybář, Matěj Haničinec, Lucie Winkler, Sofie Drahošová http://brnensky.denik.cz/miminka/baby... Zajímavá spojení Brněnských novorzeňátek: Ella Květoslava Chalupová, Martin Darek Franta, Vladan Milan Smištík
Odpovědět
Novorozeňátka Pardubicko: Marek Motyčka, Antonín Kouba, Patrik Čimera, Adam Jonáš, Tomáš Zámečník, Václav Ježek, Adéla Jiroušková, Michal Kristl, Nela Kosíková, Maxmilián Poledno, Davídek Langšádl, Krištof Pohanka, Kristýna Koblížková, Daniel Švihálek, Jakub Jindra, Antonín Študent, Tomáš Pelej, Lucie Řezníčková, Tobiáš Zeman, Adéla Křiváková, Ondřej Mešťan, Jan Pfömer, Tomáš Nyč, Sabina Kapaplová, Karol Adamczyk, Michaela Doležalová, Helena Hvížďalová, Vojtěch a Vít Pospíšilovi, jan Kryšpín
Odpovědět
Olomoucko: Petr Grünther, Anna Gažarová, Matěj Koutek, Eliška Nakládalová, Adam Baghdady, Radek Švéda, Eliška Táborská, Benjamin Bureš, Anna Charuzová, Daniel Habáň, Barbora Kubová, Ondřej Bittner, Nathaly Šinclová, Jakub Hloušek, Hana Hartlová, Václav Bábek, Ondřej Hartl, Barbora Svobodová, Matouš Spáčil, Martin Lehký, Tobiáš Provazník, Karolina Lima, Jan Lang, Lada Špuková, Agáta Matoušková, Ondřej Zatloukal, Michal Slavík, Natálie Reiter, Miriam Pechová, Jakub Tesařík
Odpovědět
Orlickoústecko: Natálie Vávrová, Marek Brůna, Veronika Podzimková, Josef Vích, Magdalena Vavřínová, Tomáš Marek, Marie Marešová, Tereza Jiříčková, Barbora Dušková, Karolína Šafářová, Sára Ali, Jan Grus
Odpovědět
Chrudimsko: Natálie Šípková, Daniela Příkaská, Daniela Kopřivová, Gabriela Nosková, Natálie Ševčíková, Mateřina Mikulášová, Václav Brůna, ondřej Štingl, Jan Novák,
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?