Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tyhle jména už jsou daný, malýmu Elianovi je asi rok a půl ( jako Gabriel je křtěnej, ale vůbec se mu tak neříká) a malej Nikola se narodí na začátku dubna. Jinak příjmení mají Chicevič a jejich tatínek se jmenuje Eugen. j8 jsem měla dokonce jednu slečnu učitelku na němčinu a ta se jmenovala Eugenie Židová. Hrozně se mi to líbilo, ale nevím, jak bych té holčičce říkala - Evžo, Evženko?
Odpovědět
erytrea: máš překrásné fotky....a ta výzdoba!! úchvatné!! ;-) 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Medvedinko ja bych ji rikala gini x-)
Odpovědět
medvedinka: jednou jsem pracovala v jedné firmě, tam taky byla jedna Eugenia (Američanka) a všichni jí říkali Geni (s anglickou výslovností)
Odpovědět
Profilova fotka
Moje teta se jmenuje Evženie a říkáme jí Evžo a Evženko.Ale mě se to moc nelíbí. Moje učitelky se zas jmenovaly Galina, Hildegarda, ostatní měly běžné jména Jitka, Jana, Alena..
Odpovědět
Ahojky, dnes jsem zjistila, že manžův prastrýc se jmenoval Raymund a hrozně mě to jméno zaujalo, bohužel se nesetkalo s úspěchem ;-( :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Moji pradědové se jmenovalil Vendelín a Josef, prababičky Marie a Josefka,děda byl Augustin, babička je Anděla. A maminka je Bohumíra. Jinak moc zajímavých jmen v rodině nemáme, vím, že se tam objevují jména jako Emilie, Vincencie, Magdalena, Johanka, Vlastimila, Antonie, Cecílie.Mužská jména klasická v tehdejší době: František, Josef. Dneska je takových jmen málo. Třeba se ještě někdy do módy dostanou. Kdo ví.
Odpovědět
ahojky, priatel trva na dedeni mena a ja som zasadne proti, momentalne sme uzavreli kompromis - syn po nom ked tak velmi chce a dcera podla mojho vyberu...takze Petr a Kristinka...ale uvidime az to bude aktualne (ja mam v zasobe Davida) paci sa mi aj menej tradicne mena ale na zaklade vlastnej skusenosti (na Slovensku je Lenka podstatne exotickejsia ako v Cechach) by som do toho asi nesla...ale inak Sara, Stela, Kristian, Samuel... kedysi sa mi pacil aj Ludovit ale to uz ma opustilo...
Odpovědět
ajcinooo, tak na tvoje osobni nalehani sem napisu naseho favorita :-D mucha totiz rikala, ze tohle jmeno nam urcite nikdo nevyfoukne :-D Bruno Octomilius S...(si dopln nase prijmeni) :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Stazinooooooooooo, vole, Bruno Octomilius Souložil, ja se picnu, chudak kluk :-D :-D :-D
Odpovědět
ale prd, soulozit teprva budem muset, aby se octomilek narodil ;-) :-D :-D ale je to schvaleny, polovice je nadsen a naridil mi, abych vam to oznamila :-D :-D
Odpovědět
jo a s tim nasim prijmenim (opravdovym) to vypada jako velice dustojne :-D :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Ahojte kočky, môj najdrahší by chcel meno pre chlapca: Ethien, Nathan, Nikita... Ja som skôr za Adama. :-D A dievčatko chce po mne Marcelku alebo Miriam. Mne sa páči Sara, Lilly, Alžbetka... No máme to ťažké, priezviská sú: Čierny a Čierna... ;-)
Odpovědět
jen mne tak napadlo, představte si jak budete děckám do školky označovat trička a tepláčky monogramem, takový monogram ET nebo SS nebo IQ nebo VB, či nedej bože tříjmennný mongram ODS :-N - no já nevím, do toho bych asi nešla
Odpovědět
My mame Kristianka, a jsem z toho jmena nadsena, jsem rada, ze jsme ho dali :-)
Odpovědět
Asi žiju v jiném světě .. proč je pro vás pro mnohé prioirtou originalita ... něco jako neprozradím, aby mi to někdo nevyfouknul prostě nepochopím. Chci pojmenovat dítě tak, jak se mi líbí a aby se mu se jménem hezky žilo, ale aby bylo např. jediné v republice, to mě teda nikdy nenapadlo.... No, líbí se mi Olliver, ale nepojmenuju tak syna, protože by mu říkali Oli a Oline - brrr ... taky Benedikt, Boris, Matěj ... ale reálně to vidím na Zdendu nebo Dalibora, Davida. U holek mám jasnější favoritky - Markéta, Milla, Sára ....
Odpovědět
Profilova fotka
rsrs.tak na toho kluka bych volila Davídka,a na holčičku Sára nebo pak i Mila:-)
Odpovědět
Profilova fotka
četla jsem jak jste se bavily o přejímání jmen po někom. souhlas s většinou,já sama nechci české jméno,protože chci,když na své dítě zavolám,chci ať se pokud možno otočí jen ono a ne 20dalších a rozhodně nesouhlasím dávat jména po rodičích,dědečcích,maminkách atd. teda děda mého miláčka je Vilibald a můj byl Teofil,tak to teda fakt nevím,jeho taťka je Jaroslav,taky hrůza,můj Petr,a s ním další půlka republiky a bože moje mamka je Květoslava,což je úplná katastrofa a taky to jméno pěkně nesnáší,ale její sestra,moje teta ho chtěla,přestože mamčini rodiče chtěli Brigitu,teta je Pavla,její dcera Pavlína a oběma se říká malá Pavla nebo velká Pavla,popř.stará a mladá,což je taky úlet:-) a další klasika moje babi je Štěpánka,tchýně Evička,což je v poho,ale mít svátek a štědrý den v jednom,díky neeee :-D raději to hezky rozdělit. Můj drahý je Filípek,líbí se mi to,ale dítě tak rozhodně nepojmenuju a ani nechci,aby se tak jmenovaly děti švagrové,naštěstí souhlasí,že volat jméno na více lidí v rodině je hloupé,a moje je Denisa,což se mi líbí taky a to hodně,ale ne na mé děti :-D jsem spisovatelka ,co? :-D :-D
Odpovědět
Líbí se mi Etien Čierný ale i Nathan Čierný a Alžbeta Čierná Návrhy: Annika Čierná, Dalia, Ingrid, Vendula, Zdislava, Danica, Aurelia, Klaudia, Liana, Justina, Rosalia, Valentina, Apolonia, Alexia, Korinna, Dorothea, Helena, Anastazia, Štěpánka, Xenia Ctirad Čierný, Hynek, Vlastimil, Dušan, Radovan, Lucian, Quentin, Silvester, Gregor, Theodor, beruska: Tvůj přítel je Čech?
Odpovědět
Profilova fotka
sasha.už jsi mi něco psala ale zkusíš ještě něco vymyslet k příjmení Kalvar,ne zrovna českou klasiku?díky :-D
Odpovědět
rsrs, kdo muze, chape...kdo ne..tak ten proste nepochopi ;-) :-D :-D
Odpovědět
fajn jdu pro radu :-D budeme mít holčičku a s Honzou bojujeme už 5 měsíců nad jménem....takže prosím nějkaké tipy...jakékoli k příjmení Hořínková, děkuji.... ;-) denisska znám Gabku Kalvarovou je teď těhotná....
Odpovědět
Profilova fotka
fakt a my všichni ,že tohle příjmení nikdo nemá,tak má:-)já jen teda nebudu ová,tak třeba budu jediná :-D dělám si srandu,je to fuk ;-)
Odpovědět
no vidíš......Gabriela kalvar nezní špatně no ne? ;-)
Odpovědět
lucenek: k danému příjmení by se mi líbila Hana, Anna, Klára, je to měkké příjmení, hezké :-) to my to máme složité, drahý je příjmení Balík, no taky jsme si představovala hezčí příjmení, ale budiž, zvykám si, i podpis nacvičuju. Se jménama budoucích dětí jsme se neskutečně vyblbli, holčička bude jasně Kristýna, chlapeček nejasně Ondřej nebo Vojtěch, ale kdo ví ..... nakonec ..
Odpovědět
já bych byla pro Sáru jakože Ok, a honza Laura ale to mi přijde stejně jako Klára tak trochu jazykolam pro dítě.....jako přetí slovo umí své jméno
Odpovědět
lucenek: Sára se mi moc líbí,, ale i Laura není špatná (akorát Laura se jmenuje labradorka od sousedů, tak si to jméno dítěte nedovedu představit :-D ). Přeju hodně štěstí při výběru jména!!
Odpovědět
Sára se líbí skoro všem mým známým jen ne Honzovi.....ja ho začaruju ]-(
Odpovědět
no jo to je těžký, když tu holčičku máš zrovna s ním :-D já taky chtěla Barborku, ale nepošla mi ... nakonec jsem sama uznala, že Barbora Balíková zní jak pytel brambor :-p
Odpovědět
Profilova fotka
lucenek.sára je moc pěkné,já bych dala sarah,ale k vašemu příjmení sára jde,a gabriela ne,nesnáším oslovení gabina :-D holku máme vybranou,ale kluk vázne,ikdyž chceme holčičku:-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?