Asapbay a čínští prodejci šatů. Zkušenosti a názory?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Jako první příspěvek k tématu může posloužit jedno z mých alb, ve kterém jsou šaty od asapbay focené na figurínách (stažené přímo ze stránek asapbay). Ráda bych do alba nasbírala fotky holek, co měly šaty od asapbay (případně millybridal a podobných), nejlépe v kombinaci šaty na modelce-šaty na zákaznici (nebo na figurině). Takže díky za všechny fotografie a zvu k diskusi.
Odpovědět
Profilova fotka
Je to tady šílená diskuse a myslím, že stejně k ničemu nevede každý si stojí za svým a vlastně je to v pořádku. Každý má svou volbu a sám svobodně se rozhodne. Jen tak trochu na obhajobu svého salonu přikládám fotografii našich ušitých modelů za které se nestydíme a u většina modelů se cena pohybovala cca 8000 až 10 000kč a k tomu už dobíráme vhodnou spodnici. Salon Vanessa
Odpovědět
Profilova fotka
@salonvanessa máte krásnu prácu... mať Vás bližšie po ruke... tu v okolí nemáme podobnú možnosť...
Odpovědět
Profilova fotka
ty s tou černou aplikací sou luxusní :-)
Odpovědět
@bress ja uz jsem nekolikrat psala, ze ano, je to risk, objednat si saty site na druhem konci sveta, ale pokud to nekomu za ten risk stoji, proc by si je neobjednal? :) Me osobne se treba postava za poslednich 6 let vubec nezmenila, porad nosim presne stejne obleceni, vazim naprosto stejne jako pred 5ti lety a mam klasickou konfekcni velikost, takze pro me osobne by to zas takovy risk nebyl. Ale tohle si kazda holka rozmysli sama.. samy vime, jak vypadame a jestli jsme napr.tehotne atd.. tohle si proste fakt kazdy zvazi sam i bez vaseho pripskevku :)
Odpovědět
To koukáte, co umí v Čechách, co? :-) ZS
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@bress Promiňte mi, ale Vaše reakce na můj příspěvek je opravdu nepochopitelná. Jaké mlácení, škrcení??? Koho ztotožnění? Jaký opačný názor? Na co? Nespletl jste se při psaní odpovědi? Ne, to by snad ani nebylo možné....ale obávám se, že ano. Protože to nedává smysl. Btw. po ničem jsem nepátrala, nemám to zapotřebí.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@bress to už je ale opravdu k smíchu. No nic. Pro mne je to konec směšné diskuze. Krásné odpoledne všem.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Článek se načítá
@bress, jenom jestli mohu dalsi vec - pokud hodne salonu konci a nevesty si objednavaji saty na internetu, myslite, ze resenim je kritizovat nevesty za to, ze si objednavaji saty na internetu? Ja myslim, ze reseni je spis to, zjistit, proc si ty saty na internetu objednavaji a jake saty to jsou, a zkusit na zaklade toho upravit vas sortiment zbozi, pripadne zamerit se vice na prodej satu, nez na pujcovani, nebo si dat zalezet na tom, abyste v salonu mel takove prostredi, aby si to holky nemohly vynachvalit a vsude vas doporucovaly.. atd. Protoze to, ze si nevesty objednavaji saty na internetu, je dusledek toho, ze v salonu z jakehokoli duvodu nenasly, to co chtely. Zadna holka si, prave kvuli tomu risku, nevybere prednostne variantu 'internet', to je az varianta posledni.
Odpovědět
@karlajasmine Tak nevím, ale dokonce i já, jako chlap vím, že hodně nevěst otěhotní jako na potvoru zrovna, když to neplánují, nečekají, dokonce i když jim lékařka řekne, že otěhotnět nemohou a hodně často, kdy se to nejméně hodí, jako třeba v případě, že už mají objednané svatební šaty. . Tak to už prostě bývá, hold potvora příroda, vše se nedá naplánovat . A ty případné úpravy ? Ty uděláme rádi a zadarmo, my si totiž takovýchto nevěst vážíme a jedno nám to rozhodně není. Přeju pěkný den. ZS
Odpovědět
Jestli to pomuze nejakemu salonu, napisu nize konkretni body, ktere me donutili prestat hledat saty v salonu, doufam, ze si z nich treba nejaky profesional neco vezme a ze to k necemu bude :): 1) Oteviraci hodiny - hodne z nas pracuje od 9-18h pres tyden, a pokud oteviraci hodiny salonu jsou 9-17h, neni pro nas mozne se tam dostat. Vezmu si treba 2x dovolenou kvuli navsteve salonu, ale pak uz si to nemohu dovolit, tak pokud salon nema oteviraci hodiny i vecer nebo o vikendu, tento salon pro me pak bohuzel prestava byt moznou variantou. 2). Internetove stranky - prave kvuli tomu, ze clovek si musi casto brat dovolenou, aby mohl navstivit salon, je hodne dulezite, aby salon mel dobre internetove stranky, kde je videt, jake zbozi nabizi a kolik to zbozi stoji (prodej, pujceni). Setkala jsem se se salony, kde maji vystavenych x satu, a v realu, kdyz tam prijedu, tam maji saty uplne jine a za uplne jinou cenu, tak to byva hodne velke zklamani. Takze ted, kdyz na strankach nevidim cenu a jake zbozi tam v soucasne dobe maji, ani do toho salonu nepojedu. 3). Pristup prodavacek a prostredi v salonu - pro mnoho z nas je situace, kdy stojime v salonu ve spodnim pradle v podstate 'napospas' prodavacce, ktera nam nosi saty, priistup prodavacky jeden z nejdulezitejsich. Pokud ji ukazeme fotky toho, co se nam libi, ona nam donese opak a pak nam tvrdi, jak je to ted moderni, clovek ma akorat tak chut z toho salonu co nejrychleji utect. Totez prostredi - pokud tam je pretopeno, krivy zrcadlo, atd, tak se tam clovek take nebude vubec citit dobre. Tyhle 3 veci jsou hlavnim probleme, se kterym jsem se v CR setkala :) Snad to nekomu pomuze.
Odpovědět
@karlajasmine Pořád mi podsouváte, že já kritizuji nákupy na internetu. Ale tak to přeci není, já kritizuji způsob, to že si někdo nechá ušít svatební šaty jen podle fotografie, jako by to byl kus hadru. ( to už se ta svatba tak degradovala ?)A důvod, proč si některé nevěsty objednávají šaty z Číny , ten je přeci na snadě - chtějí mít šaty od značkových návrhářů a výrobců ( proto také kopírují jejich práce ) a chtějí je mít do 5ti tisíc Kč. A výsledek je mnohdy tristní až směšný, jak tady někdo napsal, jak od kolotoče. ( Hold Čínská lidová tvořivost se nedá zapřít) A tím, jak mi radíte, že bych měl změnit sortiment zboží , tím myslíte, že bych měl také objednávat z Číny ? Teď jste mně ale rozesmála. A to, že některé nevěsty nenašly šaty, které hledaly má několik příčin, samozřejmě nekvalitní salon, přemrštěná nároky ( šaty od Blanky Matragi, ale do 3500,-) a v neposlední řadě jsou samořejmě typy šatů, které se absolutně nehodí k půjčování, a pokud by je chtěl někdo půjčovat, cena by byla neúnosná. Bohužel, jak jsem dnes na jiné diskuzi zjistil, může existovat ještě jeden důvod, a to ten, že šaty, které požadují, se již dávno nevyrábějí. ( Až na Čínu) ZS
Odpovědět
@bress nemuzu mluvit za ostatni nevesty, za sebe se jedna o duvody, ktere jsem napsala. Pokud mate krasne saty, pekne udelane internetove stranky s aktualnim zbozim a cenami, oteviraci hodiny, ktere jsou prizpusobene prazskemu zivotu (nebo zivotu v danem meste, kde salon mate) a vstricne prodavacky, kterym jde predevsim o spokojenost nevest, pak nevidim duvod, proc by k vam do salonu nekdo nesel. Pokud mate o zakazniky nouzi, zamerte se na vyse uvedene body a vse se jiste spravi. Bohuzel levnemu kopirovani zbozi v Cine se nevyhnete nikdy, ale vetsina lidi si rada koupi kvalitni saty, takze pokud je nabizite, zakaznici jiste prijdou.
Odpovědět
Jak mít nádherné značkové šaty a nekrást pokud je nechcete půjčit ale koupit?? Prostě hledat a ono se najde. Nyní mě zaujaly např. tyto. Myslím,že ty drobné nedostatky nebudou pro jakoukoli švadlenu či jen šikovnou dívku problém. http://www.sbazar.cz/magdalenakom95/d...
Odpovědět
@pajiji A důležité je, že máte možnost si je vyzkoušet, sednete na pendolíno a trdá, krásnej výlet. A možná na nich bude méně práce, než na těch z pošty. ;-) ZS
Odpovědět
@wanilla147 objednala som si tiež šaty z jasmine bridal, platila si prosím za šaty clo alebo dphešte okrem čiastky, ktorú si im poslala?
Odpovědět
Karlajasmine: Většina salonů se ráda nevěstám s otvírací dobou přizpůsobí, většinou majitelky chodí i o víkendu, pokud je třeba. Držet prodavačku do rána do večera není třeba, mzdové náklady jsou dost velké i tak. Internetové stránky jsou důležité, ano, ale aby byly stále aktuální, také to něco stojí. Každý náklad se pak musí promítnout do ceny služby. V salonu by mělo být na zkoušení samozřejmě soukromí, jen je vždy lepší, když nevěstě do šatů někdo pomáhá. Většina děvčat ani neví, jak takové šaty obléknout, lezou do nich nohama, nejsou opatrné na zipy, atd. Šaty se snadno poškodí, zvláště ty tylové nebo šifonové. Rada pro nevěsty: Zkoušet šaty choďte vždy čisté, neupocené /častý problém/, se správným prádlem, s dostatkem času /za polední přestávky to opravdu nejde stihnout/ a s dobrou náladou. Pak vás v každém salonu rádi uvidí.
Odpovědět
Profilova fotka
@linie_praha Úplně s vámi souhlasím... :) Já do salonu mohla kdykoli, stačilo se jen vždycky domluvit. i kdy to bylo mimo otevírací dobu. A s těmi radami... :) Jsou sice fajn, ale třeba já měla jeden salon v šíleném krpálu, díky nedostatku místa (a mé "řidičské schopnosti") jsem musela auto nechávat pod kopcem. Než jsem ten kopec vyšlápla (a opravdu to byl velký kopec), tak jsem byla zpocená až za ušima... Opravdu jsem se snažila nezapotit, ale nešlo to.. :) Ale i tak jsme to zvládly... :)
Odpovědět
včera sem tady dávala fotky svých šatů šitých zimem , jak je vidět skutečně je fotil včera velmi narychlo , tady vidím že jsou moc hezké a upřímě z nich mám ted už velikou radost , včera sem byla zlesla , smutná a už sem snad chtěla hleat jine šaty ale dnes se z nich raduji ..
Odpovědět
@xmirkax Hurá, to je dobře že se pochlapil a tak rychle je poslal a už se nemusíš dál trápit. Krásné šaty, jak jinak. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lenkapel samozrejme. clo aj dph mi bolo vyrubene podla zakona - uhradila som to dorucovatelskej spolocnosti
Odpovědět
zajimalo by me kolik se tedy to clo platí
Odpovědět
Profilova fotka
@xmirkax http://inchina.cz/clo-a-dph
Odpovědět
@tessie187 takze chapu to dobre ze to ze zimo chce poslat nejdriv 30 dolaru a pak zbytek je prave kvuli tomuhle ... aby se saty nezasekli na celnici ... tudíž se castka bude pocitat z tech 3O dolaru ??
Odpovědět
@xmirkax Do těch 30 dolarů(22€) se právě nic platit nemusí. Nad tuto částku už se platí.
Odpovědět
Profilova fotka
@xmirkax tak toto vyzerá úplne inak :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?