Svatební rozpočet. Na kolik vás vyjde?

Zobraz úvodní příspěvek
Už jste počítali, na kolik vás svatba vyjde? Kolik vás co stojí a kolik budete mít hostů apod.? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@phuskova no jasný, a je to i lepší, že se nějakou tu dobu můžeš věnovat jenom rodině a pak kamarádům ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@chris_n ja taky mazu obed, bude jenom pripitek, polevka a raut. obrad chci co nejpozdej je to mozny, tak snad se dobre domluvim.. budem to mit v kostele, u nas ve meste se svatby v kostelech moc nepraktikujou, takze asi budu sama a to mi dava vetsi prostor domluvit se na case.. Ty budes mit obrad od dvou, jsi psala? Takze se tam s lidma tak na ctvrtou sejdete, to je tak akorat..
Odpovědět
Profilova fotka
@rousinkaa musím to ještě pořádně promyslet. Ale jelikož to vypadá na zahradní párty, tak to asi v podstatě bude vypadat tak, že z obřadu pojedeme všichni k přítelovým rodičům na zahradu ;-) a čas obřadu, jak dá matrika :-D
Odpovědět
Tak nám svatba vyšla následovně, měli jsme cca 80 hostů. Nevymýšlela jsem si blbosti, neřešila výzdobu, tu nám zajistila restaurace, včetně zajištění obřadního místa a organizaci obřadu. Vše bylo na jednom místě a klaplo to na jedničku. Obřad 1000 CZK Svatební raut včetně pití (obřad jsme měli až od 14hod) 37 000 CZK, zajištěno restaurací Šaty 4800 CZK Oblek 6000 CZK (nakonec nevyužit, jelikož byl na svatbu příliš velký :-)) Fotografka na dvě hodiny 4500 CZK DJ 5000 CZK Dort 3000 CZK Svatební boty, dají se však využít i normálně 1300CZK Květiny 3500 CZK Svatební oznámení (zpracovával kamarád), hrazeny náklady pouze za obálky a tisk 450 CZK Kadeřnice + vizážistka i ze zkouškou 3710 CZK Manikůra, pedikura 900 CZK Prstýnky 10 000 CZK Celkem tedy sečteno a podtrženo 75 150 CZK
Odpovědět
Profilova fotka
@przedswitovaanita přesně tak ;-) Měli jsem na obědě i babičky a nedovedu si představit, že by tam večer vydrželi déle než 15 min... takže jsme si takhle s nima mohli popovídat a večer to jen rozjeli s kamarádama :-) (rodiče se bavili spolu a pak dokonce mamky pařili taky :-D)
Odpovědět
Profilova fotka
@phuskova Jj, přesně tak, krásně se to rozloží a bude to nejlepší ;-) Jako řeba při 150 lidech se s některýma ani nepozdravíš a příjde mi to spíš chaotický..
Odpovědět
Profilova fotka
my jsem měly cca 40 lidí a cca 30tisíc....
Odpovědět
Profilova fotka
My měli 35 lidí a rozpočet vypadal následovně: - šaty nevěsta + ženich, ozdoba do vlasů, košile = 24.500,- Kč - boty ženich + nevěsta = 1.700,- Kč - ubytování = 5.000,- Kč - obřad = 1.000,- Kč - personál = 9.000,- Kč - jídlo = 10.000,- Kč - pití = 13.000,- Kč - šaty pro družičky = 1.200,- Kč - dekorace = 2.500,- Kč - oznámení = 2.500,- Kč - DJ = 3.000,- Kč - fotograf = 5.000,- Kč - květiny = 4.000,- Kč - kadeřnice pro nevěstu, 3 družičky a 2 svatebčanky + cesta = 4.300,- Kč - dort = 1.650,- Kč CELKEM 88.350,- Kč, což bylo hodně a věřím, že by bylo možné tento rozpočet o cca 20-30 tis. snížit, ale měli jsme to celý víkend se vším všudy a zas na to budeme do smrti vzpomínat, tak si letos odpustíme dovolenou, měli jsme takovou dovolenou s celou rodinou :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@chris_n no jo, já bych to taky ráda udělala takhle, jenže mi máme obřad v 11:30, později už totiž oddávají jen na úřadě, takže máme asi smůlu a budeme muset udělat i oběd i raut a neušetříme nic :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@zrzka30 bojím se, že u nás to bude víc :-( ale přála bych si, abychom se do 75 tisíc vešli taky...
Odpovědět
Profilova fotka
@venena kolik máš lidí na oběd?
Odpovědět
Profilova fotka
@chris_n na oběd tak do 20 lidí, večer se doufám vejdeme do 40
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@venena tak to si myslím, že by si svůj rozpočet měla zvládnout. My měli na seznamu oběda původně 35 lidí :/
Odpovědět
Profilova fotka
@chris_n když ty restaurace jsou nějaké laxní a vůbec nechtějí odpovídat na mojí poptávku, zatím mi s cenami odpověděla jen jedna a ty mi napsali na raut cenu na jednoho min 590 Kč, přijde mi to moc :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@venena kde že se to budete brát? To je cena i s pitím? Já poptávala pivovar, který jinak dle mého názoru nemá zas až tak nízké ceny a horní sazba rautu (když je předtím oběd) byla 450 Kč (bez pití)
Odpovědět
Profilova fotka
@chris_n budeme se brát v Uhříněvsi na zámečku, ale tam hostinu nechceme, tam je to totiž ještě dražší... poptávala jsem restaurace v okolí bydliště a U Labutě mi poslali cenu za raut nejmenší za 550Kč, ale ten návrh se mi nelíbí, museli bychom zvolit minimálně menu za 590Kč a je to bez pití...
Odpovědět
oblek 1400,- vesta + kravata 2000,- šaty 3700,- boty (jenom ty které jsem měla na sobě :-D ty ostatní nepočítám) 650,- prádlo (opět platí že počítám jen to co jsem si na sebe opravdu vzala) 1400,- prstýnky 5800,- oznámení 1200,- fotograf 4000,- obřad 1000,- předmanželská smlouva 4800,- kadeřnice i se zkouškou 600,- dort + koláčky 5500,- výzdoba 2500,- hostina + raut + pití + ubytování pro 30 lidí 37000,- spropitné číšníkům 2000,- květiny a šperky jsem dostala "darem" a v drogerii za různé serepetičky jako je makeup, korektor, paletka očních stínů, báze, atd... asi 1400,- Takže jsme se vešli do 75 tis, což bylo o 25t. méně než jsme čekali. A i kdybych započítala všechno prádlo a všechny boty, a zkoušku u vizážistky, a účty za telefon, a naftu. a poštovné, stejně bychom limit nepřekročili... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@pupickova to bylo nějaké levné, jak jste to udělali?
Odpovědět
Profilova fotka
@pupickova krásný rozpočet ;-) my jen cca 5 tis. dáme za pronájem kaple :-D
Odpovědět
@venena jo, tak přesně takhle jsem na to koukala i já :-D Měli jsme obřad v 11:45 před ním se sjížděli lidé přímo do penzionu, dostali kafe a snídani, pak byl oběd (protáhl se asi do 15h), dort (který nikdo nejedl, jak byli přejedění), v 16:00 začal studený raut, v 19:00 teplý raut a strašný kvanta toho zbyly, a rozdávali jsme druhý den do výslužek :-) Tam by se bývalo dalo ještě ušetřit, ale i když slečna provozní říkala že se to nesní, chtěli jsme toho mít raději víc, aby se nestalo, že bude někdo o hladu :-)
Odpovědět
@chris_n no, já jsem taky úplně na začátku chtěla mít svatbu na místním zámku...ale když mi řekli že ta nejlevnější varianta je za 15000,- tak jsem to hezky rychle přehodnotila :-) a penzion si za obřad v altánku neřekl ani korunu.
Odpovědět
Profilova fotka
@chris_n nás právě taky ten zámeček stojí 8500Kč, ale když chci být princezna, tak co můžu dělat jinýho :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@pupickova aha, takže když mi tam v těch nabídkách nabízejí teplý a studený raut, tak to se nedává najednou, ale postupně?
Odpovědět
@venena přijde na to jak si to s nimi domluvíš, nám se to líbilo takhle rozdělené, v podstatě to bylo jako že studený raut je něco jako svačinka a teplý spíš jako večeře...
Odpovědět
Profilova fotka
@pupickova právě že se mi to docela líbí, jak jste to měli vy, jen nevím jestli by to ale pak nevypadalo, že je tam toho málo, než když najednou přinesou plný stoly jídla... ach jo... kdybych si ty porce dovedla nějak představit ve skutečnosti...
Odpovědět
@venena no rozhodně to tak nevypadalo...já bohužel moc fotek nemám...ale ty tři co jsem našla nahraju do alba...aspoň pro představu ;-) Kdykoliv se uvolnilo místo, hned naběhla obsluha a okamžitě doplnili...
Odpovědět
Profilova fotka
@carmenz Kde jste kupovali oblek, jestli se můžu zeptat?
Odpovědět
Profilova fotka
@pupickova už jsem koukala, díky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ayenkas Oblek byl půjčený na úkor výše ceny nevěstiných šatů :-) V salonu Nuance České Budějovice, protože v pražské pobočce prý tenhle vůbec nepůjčují, jen prodávají (za tuším 15.000,- Kč). Ale jinak co se týče kupování obleků pro svatebčany (mého tatínka apod.) jsme měli dobrou zkušenost u Koutného, Blažek nás moc neoslnil.
Odpovědět
Profilova fotka
@ayenkas A ještě jednou :-) Prsteny byl dar od našich, kteří je nenosí, takže je jen nechali vyleštit a přizpůsobit našim velikostem, od strejdy jsem dostala jako dar malý diamant, který si tam pak nechám vsadit. Takže aspoň tam jsme ušetřili :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?