Svatební cesta - Dominikánská republika. Poraďte!

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, zakládám téma už přímo na Dominikánu - našla jsem pouze tipy kam na svatební cestu apod. a takové rady už nepotřebuji, proto zakládám nové. Máme 5* hotel, all inclusiv, Punta Cana, 21 nocí, říjen-listopad. A chtěla bych se zeptat: - jaká všechna očkování? Žloutenka, co dál??? - kam na výlety,kromě hlavního města? Chtěli bychom aspoň pět výletů... - s kým a jak na výlety? S CK nebo s domorodci...??? - měli jste i nějaký léky proti střevním problémům? My než jsme jeli na Djerbu, začli jsme něco brát a brali celou dobu pobytu a vše bylo OK. Nevím, jestli je něco podobného nutného i sem... - další zajímavé tipy - varování před... ??? - jsou ochotni komunikovat v angličtině? - co s sebou vzít - co by nás nemuselo napadnout ;-) - jak se tam pohybují ceny různých suvenýrů a blbůstek, jinými slovy kolik peněz, když jídlo máme a výlety do toho nepočítám ;-) to je asi vše, předem všem moc děkuji za rady. Už se tam strašně moc těšíme a chtěla bych toho vědět co nejvíc, abych si to tam pak mohla co nej nej užít a nemyslet na to, že jsem zapomněla tohle očkování, ... ;-) x-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
sissi, děkuju az popis, podle foteček mi ale nepřijde, že byly nějaké velké vlny, ta pláž vypadá celkem klidně. U toho Viva mi přijde, že jsou celkem řasy, to v oasisu nebylo? A jak jste byli spokojeni s ubytovkem a jídlem a celkově službama a tak:-) Jeli jste přes nacesty nebo přes nějakou českou CK? Děkuju:-)
Odpovědět
petinek, holky, které znám a bylo jich tam víc, byli v tom hotelu dominicus a byli nadšené! sissi, kde najdu fotečky? se nemůžu dočkat! ;-)
Odpovědět
hviezda35, neviem ako sa volal ten hotel "mrtve mesto", ale pochybujem, že ho nejaká cestovka ponúka, pretože to bolo VÁŽNE prázdne. Na pláži ani jeden človek a ani v areáli sa nikto nepohyboval, ale viem, že tam pár ľudí bolo ubytovaných pretože strážnika sme sa pýtali, čo je to za miesto a on tvrdil, že zopár ľudí tam predsa len je. Ale tento hotel už mal na pláži kamene, pretože takmer celé pobrežie Bayahibe je obklopené kameňmi. A čo som spomínala, že sme sa prešli nejakých 8 km do národného parku, pozdĺž celého úseku boli kamene, sem-tam sa našla medzi nimi maličká plážička s možným vstupom do mora. petinek: tam zasa neboli ani zďaleka vlny ako v Punta Cana, delegát hovoril, že v Bayahibe je to ako "u jezera", ale stačili na to, aby pri vstupe do mora predsa piesok trochu rozvírili. Na tých fotkách, čo som dala do albumu boli malé vlny, ale niektoré dni boli celkom slušné :-D A napríklad na pláži susedných hotelov, čo bolo cca 300 - 400 metrov ďalej boli vlny ešte väčšie a u spomínaného Viva Windham sa lámali vďaka tým kameňom vo vode. Na fotkách z Viva Windham je tie kamene vidno - sú to tie tmavé fľaky vo vode. Ja som si pôvodne myslela, keď som si pozerala fotografie kočiek, ktoré tam boli - pipiii, murynky a ďalších, že sú to koraly, ale sú to kamene, ktoré siahajú do výšky hladiny. Myslím, že ak si náhodou túto diskusiu prečítajú, že mi určite dajú za pravdu, že tie kamene tam skutočne sú :-). Jedlo bolo v pohode, obrovský výber rôznych druhov, môj drahý si tam prišiel na svoje, lebo on je veľký labužník :-). Ubytovanie bolo čisté, každý deň poupratované. Nábytok nebol úplne nový, ale v pohode :-). Hotel je veľký rezort umiestnený v nádhernej tropickej záhrade s jazierkami, mostíkmi - skutočný raj. Kapacita hotela tipnem si - pre 2000 ľudí, lebo my sme mali číslo izby 905 a ešte boli aj vyššie čísla. Okrem klasických izieb sú tam aj také vilky - vhodné možno pre rodiny s deťmi alebo náročnejšiu klientelu. Ale nikdy sme nemali problém s lehátkami, kedykoľvek počas dňa sme našli voľné. Delegát nám hovoril, že keby sme mali problém s ubytovaním, kľudne máme ísť na recepciu a izbu nám bez problémov vymenia. Vraj je to taká kolobeh, že tí, čo sa ubytujú dostanú "to, čo je voľné", ak nie sú spokojní, môžu požiadať o výmenu a zasa ďalší noví hostia dostanú to voľné. :-D Vraj je to taký kolobeh. Ale my sme nemali žiaden problém, nie sme nejakí nároční, že musíme mať zlaté vodovodné kohútiky :-). Už som tu niekde písala, že sme boli s Exim tours a mali sme takú cenu, že sa nám neoplatilo ísť cez nejakú nemeckú cestovku. lennus, ja nemám nič proti hotelu Viva Wyndham, práve naopak, vravím, že keby som šla znovu do Bayahibe, vyberala by som si medzi hotelmi Viva Wyndham a Oasis Canoa a asi by som sa nevedela rozhodnúť ani keď som na vlastné oči videla pláže oboch hotelov :-D. A tiež som si prečítala túto diskusiu takmer celú, keď som si vyberala hotel a pozerala som si albumy tých dievčat, ktoré boli vo Viva Wyndham a fotky majú naozaj krásne. Myslím, že rozhodujúcim kritériom by bola cena, vybrala by som si lacnejší, keďže pri výbere hotela ako som tu už niekde spomínala ma zaujíma hlavne tá pláž a more, strava a ďalšie veci už nie sú také podstatné :-D
Odpovědět
Veď tých fotiek som mala viac v albume, kam sa vyparili :-D Idem na tom popracovať.
Odpovědět
Vytvorila som album na rajčeti: http://sissi2183.rajce.idnes.cz/Domin...
Odpovědět
sissi, toto je web pro nevěsty a jiné fotky než týkající se svatby admini mažou. už jdu mrknout.
Odpovědět
Profilova fotka
sissi: moc děkuju za info. Asi teda vybereme podle ceny, Oasis je o 6 tis. levnější. Dle tvého popisu mi přijdou ty hotely opravdu dost podobné. Na ten exim jsme se taky dívala,ale zatím žádné velké slevy, tak uvidím. Zatím to mám přes nacesty na 15 dní:-)
Odpovědět
Nechysta sa niektora v maji do DR? :-D
Odpovědět
hviezda, my bychom tam rádi po svatbě začátkem června máte už nějaké konkrétní plány? my uvidíme podle peněz, ale chceme last-minute, takže vybírat budeme tak dva týdny před. furt řeším, zda do Bayahibe, kde je to prý hezčí ale trochu dražší nebo do Punta Cana, kde je to rušnější, vice turistů, ale zas levnější než Bahyahibe. co myslíte?
Odpovědět
No my uz mame kupeny zajazd ideme do Bayahibe Dreams La Romana 6.5 odchadzame a 14.5 bude svadba :-D No ja som si hlavne vyberala podla svadobnych balikov,a tam sa mi to najviac pacilo ale hlavne aj cena.
Odpovědět
Ahojte, my taky pojedeme v květnu do DR, ale do Punta Cany! Máme tam rezervovanou svatbu na 8.května. Už se moc těším :-)
Odpovědět
Kitkat tak to gratulujem :-) a ako si na tom so satami uz mas? Ja este nie ]-(
Odpovědět
Článek se načítá
Hviezda, taky gratuluju ke svatbě! Já ještě taky šaty nemám vybrané, ani jsme nezačali nic zařizovat :-( , protože nám teprve ve středu potvrdili z hotelu datum svatby :-) Máme pouze zabukovanou dovolenou přes německou CK. V loni jsme byli v DR s Thomsonem, ale letos nám to s nima nešlo zabukovat, protože už nebydlíme v UK. Jak jsi na tom ty? Co už máš vyřízené?
Odpovědět
No my sme akurat minuly tyzden vsetko kupili zaplatili,uz mame vsetky papiere overene,prelozene.Az na cestne prehlasenie to pojdeme az o tyzden,lebo to musi platit cely pobyt kym tam budeme.My zijeme tiez v UK,takze letime z Manchestru.Ideme s Thomas Cook. No musim sa pochvalit,ako som rano pisala,ze nemam este saty,tak mi to nedalo a objednala som si uz.Uz sa mi dlho pacili.V podstate mi bude treba nejake zabky na plaz :) sperky a mozem ist :o))) Do ktoreho hotela idete vy?
Odpovědět
My jedem do hotelu Grand Palladium Bavaro v Punta Caně, byli jsme v tomto hotelu i vloni a moc se nám tam líbilo. Sice jsme se ještě rozmýšleli mezi Melia Caribe Tropical a Majestic Colonial, ale vyhrálo Palladium, mají tam postavený nový krásný zahradní altánek s výhledem na moře. :-) Jedete jen sami nebo budete mít i hosty? My jedeme jen sami a po příjezdu budeme mít oslavu pro rodinu a kamarády. To čestné prohlášení, že jste single si píšete sami nebo máte poslaný formulář z hotelu? To se pak musí nechat přeložit do španělštiny a nechat ověřit konzulem DR, je to tak? Nejsem si jistá, jestli mi všechny dokumenty přeloží přímo na konzulátu DR nebo to dát přeložit jinde a jen nechat ověřit na konzulátu. Jaké šaty sis nakonec objednala a odkud? Máš je v albu? Ráda bych se mrkla ;-)
Odpovědět
Nad tym hotelom som tiez uvazovala :-) No my ideme sami :( Sme rozmyslali,ze potom v lete ked pojdeme na SR tak urobime big grill party :o) kupi sa prasa upecene a bude parada pre vsetkych. To prehlasenie si vypiseme sami,dala nam ho v cestovke a s tym musime ist k notarovi overit podpis.Potom to posleme na SR, to prelozia do SR a potom sa to prelozi do spanielciny,a potom sa to overi apostilou.Vide to lacnejsie ked sa to bude robit doma ako tu.Tu stoji 1 papier 145 libier,takze nejakych 300.Co doma sa to prelozi max do 100-ky. Ty uz mas ostatne papiere prelozene,rodne listy,trvali pobyt atd.... Saty mam v albume,hned prve a objednala som ich cez ebay.Mam tam aj kde budeme mat obrad ved mrkni :)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, sissi měla pravdu, že moře u Viva wyndham je dlouho mělké. Když jsme tam byli, tak jsme se i dost vyblbli ve vlnách, takže asi záleží, jak právě fouká. Jinak mi byli ve Viva beach a vedle je Viva palace, na pláž se může i tam a tato pláž už není v zátoce a moře je příkrejší.
Odpovědět
Profilova fotka
sis x-) x-) x-) to je přenádherné x-) x-) moc děkuji za fotečky krásně nostalgicky jsme si zavzpomínala 8-) x-) DR je prostě nádherná a Bayhabe nejlepší volba dle mého na hotelu tak moc nezáleží :-D jela bych tam i pod stan :-N :-D ted máme 3 měs.prcka x-) x-) takže pár let se tam nepodívám ale rozhodně se tam vrátím x-) x-)
Odpovědět
Hviezda, vybrala sis krásné šaty, taky přemýšlím, jestli si mám šaty půjčit nebo koupit. Ty koupené vyjdou levněji. Neslyšelas něco o Lightinthebox. Jsou tam pěkné šaty za dobré ceny, ale mám strach, jak budou vypadat ve skutečosti. Dívala jsem se na tvůj hotel, moc pěkný i místo obřadu. Taky by se mi líbilo takové místečko pro romantickou svatební večeři, na stránkách hotelu jsem nic takového nenašla, ale zkusíme si to domluvit s koordinátorkou. Zítra budu volat na konzulát DR v Praze, tak snad budu chytřejší. Pak začnu vyřizovat veškeré dokumenty.
Odpovědět
kitkat dik :o))) tebe sa aky styl siat paci?O tej stranke som nepocula,ale na ebayi najdes tiez kopec super siat,a referencie tiez takze...No moje by mali prist cca do 3 tyzdnov tak potom poviem ci vyzeraju ako na obrazku :-D Takze este nemas papiere,od nas z cestovky najskor chceli papiere,ze 12 tyzdnov pred musia byt.Mali sme ist v polovici aprila,ale nevychadzalo nam tych 12 tyzdnov. Papiere sa rychlo vybavia,hlavne ked vies kde mas ist,je to kocurkovo,ale da sa to zvladnut a priprav sa kazdy papier cca 35 eur.
Odpovědět
kitkat tak ako?Co na uradoch?
Odpovědět
hviezda, tak jsem volala na konzulát DR v Praze, konzul je momentálně v DR a jeho sekretářka, která vyřizuje telefony, mluví pouze španělsky. :-( Tak jsem se nic nedozvěděla. Volala jsem ještě na ministerstvo ČR, tam mě řekli postup celého ověřování. Teď už tedy vím co a jak, jen to vše vyřídit. To čestné prohlášení vám platí jak dlouho? Nám na matrice řekli, že platí 6 měsíců. Ještě mi není jasné, jestli ověřuju i fotokopie překladů nebo jen originál a fotokopie udělám až nakonec. Z hotelu neodepisují a čas letí. :-( Přemýšlím, že bych to celé nechala udělat překladatelskou agenturou. Uvádějí, že vše vyřídí do 3 dnů. To by bylo super! Jinak šaty pořád vybírám na internetu, ale budu muset asi zítra zajít do svatebního salonu a nějaké si vyzkoušet, abych zjistila co mi sedí. Nejspíš si budu šaty kupovat, vyjde to o dost levněji. Mám několik šatů vybraných, které by se mi líbily, pak je dám do alba. A co ty? Už se těšíš? :-)
Odpovědět
Ahoj no nam povedali,ze cestne prehlasenie plati iba 3 mesiace,preto cakame este tyzden.No a ostatne papiere sme mali originaly a to je overene apostilou a sudne prelozene v spanielcine.Robila nam to sukromna osoba. Tesim no ani neviem :-D :-D :-D ani mi to este nedochadza.Ale v sobotu ideme na nakupy tak sa tesim.A tvoj buduci muz vude mat co oblecene?
Odpovědět
holky, prosím vás, byla jste některá v Bocca Chica? ráda bych získala nějaké reference. pár holek, co bylo v Bahyahibe tvrdí, že je to tam ošklivé, prý pohled na nějaký přístav. jenže ty ceny tam jsou mnohem nižší, tak proto mě zajímá, jak to tam vypadá. díky
Odpovědět
Bayahibe je skarede???? Tu prave kazda chvalila :-D :-D :-D
Odpovědět
hvizda, já to blbě napsala, myslela jsem, že pár holek, které byly v Bahyahibe tvrdili, že Boca Chica je ošklivá. ale asi záleží na hotelu a místě. moc ráda bych se dozvěděla o tomto letovisku víc.
Odpovědět
jaj sry,ja som mozno zle pochopila :o)))
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky hveizda mi sme mali svadbu v kostele v dedine a ostatne v zvolene v doprastave a vy :)
Odpovědět
Profilova fotka
Boca Chica je pekna a ten pristav co tam je tak je dalej od sukromnych(hotelovych)plazi, cize nespini vodu, lebo v dalekm pozadi je urobena nenapadna zatarasa, cize voda je cistucka a bez vln. Nam sa tam velmi pacilo!!!
Odpovědět
kelemka, moc díky za odkazy i info. je jasné, že budou v DR i hezčí místa, všichni chválí Bayahibe, ale ten cenový rozdíl je tam velký, takže proto uvažujem o Boca Chica. kdy jste tam byli, na jak dlouho, přes jakou cestovku a na kolik vás to vyšlo? my bychom chtěli po svatbě v červnu nebo v létě, asi na 10 dní, all inclusive, když už to jsou líbánky a asi přes Němce. budu ráda za jakékoli rady. díky.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?