Svatební cesta - Dominikánská republika. Poraďte!

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, zakládám téma už přímo na Dominikánu - našla jsem pouze tipy kam na svatební cestu apod. a takové rady už nepotřebuji, proto zakládám nové. Máme 5* hotel, all inclusiv, Punta Cana, 21 nocí, říjen-listopad. A chtěla bych se zeptat: - jaká všechna očkování? Žloutenka, co dál??? - kam na výlety,kromě hlavního města? Chtěli bychom aspoň pět výletů... - s kým a jak na výlety? S CK nebo s domorodci...??? - měli jste i nějaký léky proti střevním problémům? My než jsme jeli na Djerbu, začli jsme něco brát a brali celou dobu pobytu a vše bylo OK. Nevím, jestli je něco podobného nutného i sem... - další zajímavé tipy - varování před... ??? - jsou ochotni komunikovat v angličtině? - co s sebou vzít - co by nás nemuselo napadnout ;-) - jak se tam pohybují ceny různých suvenýrů a blbůstek, jinými slovy kolik peněz, když jídlo máme a výlety do toho nepočítám ;-) to je asi vše, předem všem moc děkuji za rady. Už se tam strašně moc těšíme a chtěla bych toho vědět co nejvíc, abych si to tam pak mohla co nej nej užít a nemyslet na to, že jsem zapomněla tohle očkování, ... ;-) x-) ;-)
Odpovědět
hviezda35: Pôvodne som chcela ísť do Punta Cana, ale nakoniec som sa rozhodla pre oblasť Bayahibe, nakoľko je to oblasť, kde je menej turistov a pláže nie sú také preplnené. Konkrétne hotel Oasis Canoa. A vy idete kam konkrétne?
Odpovědět
My ideme tiez do Bayahibe hotel Dreams La Romana.Dufam,ze tu potom das fotky ako tam bolo :o) My to mame este daleko :-(
Odpovědět
sissi, tak si to užijte, to už máte za pár! pak budeš vyprávět a budu ráda i za fotky. hviezda, jaké jsou podmínky pro svatbu v DR? co je třeba vše zařídit? sháním info pro kamarádku. díky já se tady seznámila s holkama, které tam byly a doporučují Bayahibe. ty mě právě dost nalákaly, tak proto o tom uvažuju. odkud letíte, přes jakou cestovku, na kolik dní a za kolik??? my bychom rozhodně letěli přes Němce, např. Airstop
Odpovědět
Jasné, dám sem fotky. Ja som tiež zoháňala foto z hotela, do ktorého ideme, ale veľmi málo som našla a oblasť Bayahibe som si vybrala práve vďaka tejto diskusii. More je tam kľudnejšie a podmorský život bohatší ako v Punta Cana. A s akou idete cestovkou?
Odpovědět
No my ideme cez Thomson,zijem v anglicku tak preto cez nich. Podmienky su celkom jednoduche.Treba mat prelozene rodne listy v spanielcine a overene u notara,potom prehlasenie o stave,to tiez prelozene a overene.6 tyzdnov pred svadbou musis mat vsetky dokumenty hotove.A mozes ist :o) potom to bude horsie s tym prekladom zo spanielciny do slovenciny a kym to nase urodnicky vsetko overia ved ako na Slovensku :-D Kym budes mat vsetky papiere hotove tak to trva aj 3-6 mes. No my ideme na 14 dni,cena 1200 libier osoba+svadobny balik 935libier No mozno su ine podmienky pre CR,ale mam znamu cesku ktora mala svadbu tiez v DR,tak ked sa jej ozvi http://www.mojasvadba.sk/album/album....
Odpovědět
My ideme na 12 dní s CK Exim Tours a stojí nás to komplet 1100 EUR na osobu. Čo si myslím, že cena je perfektná, pretože iné cestovky presne tento istý zájazd v rovnakom termíne majú takmer za dvojnásobok.
Odpovědět
Sissi2183 co hovoris na to zemetrasenie blizko DR :o((((((
Odpovědět
Je to strašné, vraj okolo 100 tis. obetí :-( . Aj na Rhodos, keď sme išli v 2008, krátko pred odletom tam bolo silné zemetrasenie a ešte aj požiare. Ani zďaleka to však nemalo také dôsledky ako zemetrasenie na Haiti. V Dominikánskej republike je všetko OK, ale bála som sa, či nehrozí tsunami, to by sa už týkalo aj DR. Svokrovci zažili tsunami na vlastnej koži na Srí Lanke v 2004, takže si viem veľmi dobre predstaviť, čo by to znamenalo. Varovanie pred tsunami na Haiti chvalabohu zrušili, nakoľko sa nejednalo o podmorské zemetrasenie, vraj sa môžu vyskytnúť iba väčšie vlny.
Odpovědět
Ale uz nie je sanca,ze bude znova zemetrasenie ze???Dost ma to zastrasilo :-(
Odpovědět
Všetci ma strašia, že to nie je najlepší nápad vycestovať teraz do DR, ale ja sa na to pozerám z toho uhla, že nemôže sa predsa také nešťastie opakovať každý týždeň, klop, klop na drevo. Skôr mám strach z letu :-D a rozšírenia epidémie, keďže tam je tak veľa mŕtvych. Epidémia je podľa mňa viac ako pravdepodobná, ale snáď sa nerozšíri až tak ďaleko. Myslím si, že medzi Bayahibe a Port-au-Prince je dosť veľká vzdialenosť. A keď som si vyberala dovolenkovú destináciu, dôležitú rolu zohrávala poloha v rámci svetových morí, inak povedané, hovorila som si že karibské more je relatívne uzavretá oblasť a keby náhodou došlo k pohybu lytosferických dosiek a vzniklo by tsunami, vlny by nemali byť až také ničivé ako vtedy v indickom oceáne. Neviem, kde som na túto úvahu došla :-D, ale myslím, že časť pravdy na tom určite bude. Uvažovala som o dovolenke na ostrove Boracay na Filipínach, čo je tiež cenovo dostupná destinácia a White sand beach na Boracay patrí medzi najkrajšie pláže sveta, avšak keď som si čítala o bezpečnosti na Filipínach a o teroristickej skupine napojenej na Al Kaydu, raz-dva som si to rozmyslela. A okrem iného, Indonézia a Filipíny sú veľmi často postihované rôznymi zemetraseniami a vždy je vyhlásené aj varovanie pred tsunami, takže tam by som asi kľudne spať nemohla :-D. A ešte na záver tohto môjho monológu musím dodať, že verím na osud, teda čo nás čaká, tomu sa aj tak nevyhneme.
Odpovědět
Sissi mas uplnu pravdu,perfektne si to napisala :o)Clovek ma ten svoj osud uz davno urceny :-D
Odpovědět
Profilova fotka
lennus: letos se tam chystáme, sice ne na svatební cestu, tu už máme za sebou, ale chtěla bych vyrazit do karibiku:-) Nejspíš pojedeme přes německou CK, vyjde to levněj a rozhodujeme se mezi hotelem oasis canoa a viva wyndham dominicus. Oboji tady holky už zmiňovaly:-) Jakou máte v plánu oblast?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Jee, ja se tady v tom procootani ztratila a napsalo to ke starsimu prispevku :-| Tak s eomlouvam,ale každopádně vítám rady:-)
Odpovědět
petinek, my odlietame teraz 20. januára do dominikánskej republiky a budeme bývať v Oasis Canoa, potom určite pošlem fotky ;-) Prioritou pri výbere hotela bola pre mňa kvalita pláže a čistota mora. Mám v pláne ísť sa pozrieť aj na pláž hotela Viva Wyndham, pretože tieto dva hotely sú od seba vzdialené cca 3 km, takže potom budem mať možnosť porovnať. A inak, čo sa týka ceny dovolenky v Dominikánskej republike, z českých cestovných kancelárií jednoznačne najnižšie ceny má Exim. Ako som už vyššie uviedla my máme cenu na osobu 1100 EUR, čo je cca 28 000 českých korun. Treba si však vytypovať termín a potom ceny denno-denne sledovať a keď sa naskytne výhodný last minute okamžite rezervovať a zaplatiť. Presne tak som to riešila ja a s cenou som NADMIERU spokojná, pretože všetky ostatné cestovné kancelárie ponúkajú tento hotel za takmer dvojnásobok. A hotel Grand Paradise Bavaro v Punta Cana ponúka táto cestovka ako last minute aj za 24 000 českých korun. Dúfam, že ma tu niekto neobviní, že som pracovníčka eximu :-D , chcem len poradiť. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
sissi: tak to je super cena:-) zkusím tam mrknout:) Prioritu máme uplně stejnou, pěkné čisté moře a pláž, moře pokud možno co nejklidnější. Proto máme taky vybranou tuto oblast, mylsím, že na jihu to bude přece jenom klidnější.
Odpovědět
Baby, ešte mám otázočku, tie, ktoré ste boli v DR chodili ste na výlety len cez cestovku alebo ste si kupovali aj od miestnych agentúr? Lebo svokrovci sa vrátili pred týždňom a vraj cez ich agentúry sú výlety za polovičné ceny. Máte niektorá skúsenosti?
Odpovědět
sissi, tak to by mě taky zajímalo. tak co holky, poradíte nám některá???
Odpovědět
Ahojky, chtěla bych se zeptat, jestli má někdo zkušenost s oblasti v DR Samaná. Chtěli bychom totiz nejake klidné misto, takze Samana je idealni misto. Muzete napsat nejake zkusenosti? Diky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
sis a leni my si výlety kupovali od místních a ceny mnohem levnější ;-) a výlety super x-) x-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojik, take jsme kupovali vylety od mistnich, mnohem lepsi cena, pestrejsi napln vyletu a skupiny po mene lidech(od hotelu to bylo predrazene) a navic jet na romanticky ostrov ve 40lidech to fakt neni ono!. nas bylo na Saonu 8 lidi a na Safari take a bylo to uzasne!
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, půjčovali jste si tam některá auto? Nevíte orientačne ceny?
Odpovědět
Petinek, ak chcete pozicat auto , tak ODPORUCAM len v znackovej pozicovni a hlavne nie male, bo ich cesty su hrozne, sama jama, auto musi byt odolne!My sme mali Nissan Tida od AVISU a boli sme radi, ze to to auto prezilo a my s nim!!!My sme cestovali zo Santa Dominga do Puerto Plata a potom do Samana,zo Samana spat do Santa Dominga, spolu cca 800km.Odporucam si kupit mapu Dominikanskej v Europe, tammm to bol obrovsky problem!!!Nezabudni na POISTENIE auta!!!!!!!!!!!!Aktualne ceny najdes na web.strankach pozicovnach!!!
Odpovědět
petinek, co jsem četla, auto se nedoporučuje půjčovat, prý cesty jsou dost špatné. jo a na kolik ty výlety vychází? díky
Odpovědět
Ahojte, tak dnes sme sa vrátili z Dominikánskej. Bolo nádherne. Ak máte nejaké otázky, s radosťou odpoviem :-) Čo sa týka predchádzajúcich príspevkov - boli sme na výlete na ostrove Saona a kupovali sme to v miestnej agentúre v hoteli a stálo nás to 60 dolárov na osobu, v podstate za polovičnú cenu ako predávajú cestovky. Auto by som si tam asi nepožičiavala, pretože tie cesty ani nie sú tak hrozné ako katastrofálne sa tam jazdí! Predbieha sa zľava - sprava, kde sa dá, po obrúbnikoch, vážne katastrofa. markketax - my sme boli v Bayahibe a tiež je to nádherná tichá oblasť. Prešli sme si celú pláž v tejto oblasti a je tam iba zopár hotelov z jednej strany a z opačnej strany je národný park, kde je ľudoprázdno. Môžem len odporúčať. :-)
Odpovědět
sissi, ahoj! já budu mít spoustu otázek. teď už jdu chrupkat, ale ozvu se. budou fotky? ráda bych mrkla, klidně mi pošli odkaz do IP, popř. můžeš na můj email, který bych Ti tam poslala.
Odpovědět
lennus, jasné, budú fotky, ak to stihnem ešte dnes urobím album :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj sissi, to jsme ráda, že s eTi líbilo:-) A jakyý byl hotel? Pořád přemýšlím jestli oasis nebo viva wyndham dominicus. Tak pošli nějkaé bližší info:-) Byli jste s emrknout i v tom národním parku? S tím autem jste mě moc holky nepotěšily, chtěla bych si to tam trošku procstovat:-(. Tak to musíme ještě doma probrat...
Odpovědět
petinek, Bayahibe je malé stredisko, takže sme si prešli pláže všetkých hotelov. Z jednej strany na konci pláže bol hotel Viva Wyndham a z druhej bol na konci Oasis Canoa, resp. za Oasisom bol ešte jeden hotel, ktorý domáci nazývali "mŕtve mesto", pretože vyzeral ako keby nefungoval, ale zopár ľudí tam bolo. Od Oasisu sme došli pomalou chôdzou k Viva Wyndham cca za 25 minút. Práve tieto dva hotely Oasis a Viva mali však najkrajšie pláže. Nedá sa však objektívne povedať, ktorý z nich má lepšiu pláž. Skúsim popísať obidva. Viva: Pláž tvorí taká akoby lagúna lemovaná hustým palmovým porastom. More je tu bez vĺn, pretože lagúna je chránená veľkými kameňmi vďaka čomu je voda v nej priezračná,avšak má to jeden háčik, ten kto si chce zaplávať tak asi neurobí, pretože voda v lagúne dosahovala hĺbku cca 1 meter. Oasis: Bola som spokojná, pretože pláž nebola ani z jednej strany ohraničená, more krásne, avšak trošku vlny, ktoré vírili piesok, takže voda nebola až taká priezračná. Vo vode neboli žiadne kamene a asi 50 metrov od brehu bola hĺbka ešte cca 1,5 m, čiže vhodné aj pre plavcov aj pre malé deti. Idem urobiť ten album a skús si vybrať na základe fotiek.
Odpovědět
Už som zopár fotiek dala do albumu, postupne doplním :-) Zabudla som povedať, že kúsok od nášho hotela bol národný park. Pešo sme sa tam prešli po pláži cca 8 km. Keby sme mali nejaké zásoby potravín, šli by sme aj ďalej :-D
Odpovědět
Sisi uplne super,ste to tam mali :o) a to mrtve mesto (hotel) sa ako volal?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?