Svatební cesta - Dominikánská republika. Poraďte!

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, zakládám téma už přímo na Dominikánu - našla jsem pouze tipy kam na svatební cestu apod. a takové rady už nepotřebuji, proto zakládám nové. Máme 5* hotel, all inclusiv, Punta Cana, 21 nocí, říjen-listopad. A chtěla bych se zeptat: - jaká všechna očkování? Žloutenka, co dál??? - kam na výlety,kromě hlavního města? Chtěli bychom aspoň pět výletů... - s kým a jak na výlety? S CK nebo s domorodci...??? - měli jste i nějaký léky proti střevním problémům? My než jsme jeli na Djerbu, začli jsme něco brát a brali celou dobu pobytu a vše bylo OK. Nevím, jestli je něco podobného nutného i sem... - další zajímavé tipy - varování před... ??? - jsou ochotni komunikovat v angličtině? - co s sebou vzít - co by nás nemuselo napadnout ;-) - jak se tam pohybují ceny různých suvenýrů a blbůstek, jinými slovy kolik peněz, když jídlo máme a výlety do toho nepočítám ;-) to je asi vše, předem všem moc děkuji za rady. Už se tam strašně moc těšíme a chtěla bych toho vědět co nejvíc, abych si to tam pak mohla co nej nej užít a nemyslet na to, že jsem zapomněla tohle očkování, ... ;-) x-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
my byli v Bayahibe a bylo to nádherné. Není to takové veliké jako Punta Cana, spíš klidnější, takže nemáš několikakilometrovou pláž jen hotelů, ale dojdeš i na úplně odlehlou pláž v pohodě. Odtud jsou blízko výlety na Isla Catalina a Isla Saona - oba dva stojí za to. Městem Boca Chica jsme projížděli a nelíbilo se nám tam, pláž už nebyla taková a šlo vidět na nákladní přístav.
Odpovědět
kocky, prosim, ako to je s plazovymi barmi v dominikanskej? Je tam standardom, ze pri sluzbe all inclusive maju hotely bary aj na plazi?
Odpovědět
Ahoj holky, přemýšlíme kam na dovču. Kvůli práci můžeme letět nejdříve od 10.10., takže jsem se rozhodli pro Dubaj. Jenže teď jsem našli německé cestovky, a tam 14-21 dní v DR vyjde stejně jako týden v Dubaji. Takže jsme to přehodnotili, že se pokusíme vzít si v prosinci volno a pojedeme na 3 týdnny přes vánoce do DR. Jenže co muž zjišťoval, tak prý na plážích (nehledě na hotel) je plno domorodců, co nabízí suvenýry, atd. a jsou otravní. O víkendech prý do hotelu a k bazénu, na pláž pouští domorodce, aby si taky "užili". Určitě se pokusím přečíst aspoň část vaší diskuze, ale tohle mě tedy opravdu zaskočilo. :-.
Odpovědět
Profilova fotka
blani nesetkala jsem se s domorodci a už vůbec ne otravnými jsou moc milý ;-) ani do hotelu je vůbec nepouštěli :-. :-. to je pro mě novinka :-N :-N
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
blanka...v nasom hoteli mali povolene domaci predavat len 2x do tyzdna a tiez vo vyhradenych hodinach. Boli trochu doterni, ale musis vediet ako na nich ;-) a hlavne cenu treba zjednat aj o 60-70% nizsie :-) Mali vyhradene len urcite miesta v hoteli kde mohli predavat. K bazenom ani na plaz pristup vobec nemali. Ziadne nebezpecenstvo Ti nehrozilo a bolo dobre ze tam chodili, predavali zaujimave veci a suveniry a ovela lacnejsie ako v hotelovych obchodoch x-) Vsetci predavajuci sa museli riadait pravidlami hotela, inak by ich odtial vykazali, co samozrejme nemohli riskovat, pretoze by tak dosli o zarobok, na ktory su uplne odkazani. Takze pohoda x-)
Odpovědět
Holky dík za odpovědi, si tam klasicky vysvleču horní díl plavek a budu mít klid, všichni hrůzou utečou :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Blani a už máš něco vybraného?
Odpovědět
Nemám, protože to bude asi problém dostat dovču :-N Zítra hned muž podává žádost o dovolenou od 6.12 do 4.1. (už to vidím, jak mu ji dají :-S ) a já letím za mým šéfem (budu skromnější 6.12-23.12.) :-D Pak budeme čekat, jak to dopadne a teprve potom vybírat přesně. Jsme zadali termín, cenu, počet dnů, atd. a vyjelo nám asi 800 nabídek. takže teď fakt nemáme sílu se tím prokousávat :-N A ještě před rezervací musím zjistit, jak je to se stronem zájezdu, zkusím někde zajistit pojištění storna, protože jestli to budeme kupovat už třeba teď, tak nikdy nevíte, co bude za 2-3 měsíce. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
No, já bych taky už vybírala, ale pořád máme ještě starosti se svatbou, takže to nechávám až po ní. Rádi bychom taky přes Vánoce, protože máme také problémy s dovolenou, ale my bychom jeli jen tak na 14 dnů.
Odpovědět
my taky původně chtěli přes vánoce a Silvestra, ale hodně cestovek to má třeba i o polovinu dražší v tuto dobu :-N Ale jen přes ty vánoce to měli docela ok. A když jsem zjistitli ty ceny, tedy rozdíly podle délky pobytu, tak to není tak hrozné, ona ta letenka je drahá, a pak každý den navíc není zas tak moc. Určitě budeme rádi i za 14 dní, ale jestli bude 21 dražší třeba o 5000,-, a bude dovča, tak není co řešit. Nojsem zvědavá, jak to prohjde v práci. Tak vám i nám držím palce, ať to klapne ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jj, třeba se tam potkáme :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Tak už mám nahlášenou dovolenou od 7. do 28.12. :-D Muž si o ní musí žádat složitěji, takže zatím čekáme na vyjádření nejvyšších míst. Ale dnes jsem si v centru vyzvedla katalog CK Neckermann, paní mi všechno ochortně vysvětlila, jak to s těma německýma cestovkama funguje, pojištění proti stornu taky není problém, tak mám radost :-D
Odpovědět
Tak a je to doma! Dovča schválena u mě i muže, teď hledám dobrého průvodce po DR. Všude si kupuju průvodce od Ikaru, ale ty DR nemají. Tak jsem koukala, měli 2 velké, ale bylo tam jen pár čb mizerných obrázků a samý text nepřehledně. :-N Tak jsem zatím koupila tento, ale ráda bych něco většího... http://www.mapcentrum.cz/produkt/domi...
Odpovědět
:-) ahojte,Ja sa chystam do dominikanskej rep. teraz v novembri je to hotel occidental grand flamenco-punta cana.Mate niekto skuseností s týmto hotelom?
Odpovědět
Samiria - My vybíráme ubytování (na jakoukoliv dovču) přes tripadvisor.com http://www.tripadvisor.com/Hotel_Revi... ;-) Hodnocený je tam jako 55. z 94 hotelů v oblasti, takže žádný luxus, ale je tam spousta horších :-D Mám dotaz, opalovali jste se normálně nahoře bez? V tom průvodci jsem totiž četla, jak jsou chlapi otravní (no, když na mě nebudou šahat, tak nějaké narážky jsou mi jedno, stejně nebudu nikomu rozumnět :-D), ale prý opalování a koupání nahoře bez berou jako flirt :-D Jaké máte zkušenosti s tímto? (i v druhém průvodci, který jsem si v knihkupetcví jen prohlídla, na toto upozorňovali :-N ) A ještě píšou klasiku... s krátkou sukní do kostelů nepouští , myslíte že bude stačit nějaký delší šátek místo sukně? A byli jste některá v ZOO a botanické Santo Domingo?
Odpovědět
Skustewww.1800hotels.ie.,y sme si vybrali z tadeto, boli smeod 13.02.09 na 8 dni,v Tropical Luperon BEach Resort, je to blizko Puerto Platy. UZASNE ;-)
Odpovědět
punta cana je krasa a cayo levantado, o tom ani nehovorim. krasa
Odpovědět
Nemáte někdo zkušenost s tímto hotelem nebo oblastí okolo? http://airstop.cz/zajezdy/dominikansk... ;-)
Odpovědět
nebo tento: http://www.tripadvisor.com/Hotel_Revi... ? Ale mám obavu, protože tento je na severu u Atlantiku, aby mi tam nebyla zima, do vody, která má třeba "jen" 24st. nevlezu :-N Ale zas je mnohem lépe hodnocený a vyšlo by nás to o 10.t levnější.. :-N
Odpovědět
ahoj holky, měla bych dotazy ohledně DR, protože o ní uvažujeme jako o svatební cestě, i když je to ještě daleko. aspoň chci zvážit naše reálné možnosti, zda vůbec přichází v úvahu, že bychom tam vyrazili. prosím, zda byste mi mohly zodpovědět moje otázky. týkají se i možnozsti jet z Německa, odkud je to levnější. tady jsou, díky na kolik vás to komplet vyšlo? kolik jsou další výdaje kromě ceny, která je uvedena u cestovek? já sleduju Airstop. hledali jste někdo tam? kam přesně jste jeli? co byste doporučili? na jakých jste tam byli výletech a na kolik vyšly tyto? kolik peněz si vzít s sebou? za co jste dál utráceli? jak jste se dostali do Německa, odkud jste letěli a kolik hodin trvala cesta na dané letiště? jak dlouho jste si dopředu dovču zajišťovali? šlo o last-minute? ve kterém měsíci jste tam byli a který měsíc doporučujete? co byste jiného popř. doporučili (rady, tip).
Odpovědět
Profilova fotka
blani já se nahoře bez opalovala a žádný problém :-D :-D :-D leni vyšlo nás to na 58 tis.14dní ;-) další výdaje žádné nebyli.....airstop má konečné ceny ;-) jeli jsme do Bayhaibe pod Punta Canou romantické místo hotel Viva Dominicus Beach.... doporučuji toto místo hodně palem a taková romantika punta cana už je taková moderní :-N výlety půjčili jsme si skůtra objeli jeskyně po okolí a město La Romana...pak Saona ostrov a Safari výlety vyšli na 6 tis. měli jsme sebou asi 10 tis.ale dost jsme přivezli není tam za co utrácet jen za výlety a dárky... do německa nás vezli kamarádi autem letěli jsme z Dráždan a cesta trvala necelé 2 hodky dali jsme jim 1tis.kč na benzín a přijeli i pro nás.... letěli jsme v říjnu a zajistili to v červenci nešlo o last minute... byli jsme v říjnu a počasí hezké každý den sprchlo ale hned bylo zase hezky :-) nejlepší je letět leden únor březen ale to jsou ceny o dost vysoké :-( takže ybch se nebála a letěla znovu v období hurikánů :-D :-D doporučuji NĚMECKOU ck UŠETŘENO 60 tis.kč 8-)
Odpovědět
Mury a víš o někom, kdo byl v Puerto Plata? ty ceny jsou tam nižší než do Punta Cana. ale teď vidím ty nižší ceny od Airstop hlavně z Frankfurtu, což je hrozně daleko. my bychom tam jeli z Prahy. buď sami busem či vlakem, nebo by nás tam někdo hodil, pokud by byl ochotný. my asi budeme vybírat svatebku jako last-minute. mně se ta DR líbí, protože jsem viděla tady od vás dost fotek, ráda bych exotiku, přeci jen pak už to bude problém - bydlení, děti, takže penízky půjdou jinam. takže pak se dostaneme třeba až děti odrostou. ráda bych někam, kde je krásně, kde budu odpočívat na pláži, ale kde bude i možnost hezkých výletů. moc díky za info.
Odpovědět
Profilova fotka
leni mě se puerto plata nelíbí..viděla jsem fotky i z této oblasti ale to není ta pravá exotika pro mě :-N vím že někdo na to může mít názor jiný ale mě se to moře tam nelíbilo není to takový ten ráj.... a myslím že je to dost rozbouřené a studenější ale nevím zda si to nepletu =-) DR je nádherná ale existují i jiná místa třeba Mexiko Srí lanka ta mě také láká 8-) určo je exotika dobrý tip na svatebku protože na tu se prostě nezapomene x-) x-) x-) x-)
Odpovědět
mury, Srí Lanka mě láká hodně, ale tam bych jela spíš vyloženě cestovat. máš pravdu, takový ten ráj na zemi bych chtěla zažít, takže bude spíš pokukovat po Punta Cana. ve stejné oblasti byly i jirinka a pipiii, ze? mag, evax, okka, sfojap a horejsi byly uplne na stejnem miste? snad mi sem holky taky napisou. diky.
Odpovědět
Profilova fotka
my všichni byli ve stejném hotelu :-D :-D :-D kromě Kačky a Lenky ty byli jinde ;-)
Odpovědět
kocky, tie, ktore ste v DR boli, napiste sem nazov hotela v ktorom ste boli (samozrejme, len ak ste boli spokojne), velmi tym pomozete nielen mne pri vybere x-)
Odpovědět
miskamaj my sme boli Grand Paradise Bavaro a boli sme max. spokojni...
Odpovědět
kočky,bol z vas niekto v hotely--- Occidental grand flamenco-punta cana...? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte. Mam jednu otazku ci vam netrebalo viza do USA ked ste isli do dominikanskej republiky. dakujem
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?