Svatební cesta - Dominikánská republika. Poraďte!

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, zakládám téma už přímo na Dominikánu - našla jsem pouze tipy kam na svatební cestu apod. a takové rady už nepotřebuji, proto zakládám nové. Máme 5* hotel, all inclusiv, Punta Cana, 21 nocí, říjen-listopad. A chtěla bych se zeptat: - jaká všechna očkování? Žloutenka, co dál??? - kam na výlety,kromě hlavního města? Chtěli bychom aspoň pět výletů... - s kým a jak na výlety? S CK nebo s domorodci...??? - měli jste i nějaký léky proti střevním problémům? My než jsme jeli na Djerbu, začli jsme něco brát a brali celou dobu pobytu a vše bylo OK. Nevím, jestli je něco podobného nutného i sem... - další zajímavé tipy - varování před... ??? - jsou ochotni komunikovat v angličtině? - co s sebou vzít - co by nás nemuselo napadnout ;-) - jak se tam pohybují ceny různých suvenýrů a blbůstek, jinými slovy kolik peněz, když jídlo máme a výlety do toho nepočítám ;-) to je asi vše, předem všem moc děkuji za rady. Už se tam strašně moc těšíme a chtěla bych toho vědět co nejvíc, abych si to tam pak mohla co nej nej užít a nemyslet na to, že jsem zapomněla tohle očkování, ... ;-) x-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojik, do dominikansky neni treba vizum:) pouze turisticka karta..tu vam da bud cestovka nebo se zakoupi na letisti primo v DR, kde se vyplnuje i dotaznik..ale stoji to malo..myslim tak 3 eura.
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, ja byla v Bayahibe-cast Punta Cany vice u Karibiku. Chci jen dodat neco k tem oblastem v DR. Kdo chce hodne usetrit- doporucuji oblast Juan Dolio, je to levna varianta, blizko hlavniho mesta, blizko jsou jeskyne, kde jsou malby kam indianu, plaze jsou krasne bile, vse krasne, uzasne... jedine co tam je nevyhoda, ze to tam je cele takove trosku spinavejsi u toho hlavniho mesta, do more se tam ruzne neco vypousti atd. Ale zase usetrite noo... Kdo chce romantiku- Doporucuju rozhodne Bayahibe, je to klidne misto, s uzasnymi plazemi-malymi, romantickymi, plno palem, klid, neni zadny mega priliv turistu..v mori koraly a uzasny rybicky(dost podobne jako na ostrove Saona), v blizkosti 2 narodni parky. Kdo chce zabavu a nocni zivot- tak rozhodne volilt primo Punto Canu, more je tam uz trosku silnejsi, smichava se tam Atlantik s Karibikem, Je tam nejznamejsi plaz Bavaro, ktera se tahne ddaaaleko daaleko, na ni palmy, plno luxusnich hotelu, spousty vecerniho zivota, v blizkosti delfinarium. bohuzel tu je treba na me az moc turistu... Kdo chce divokou prirodu a silne more- tak urcite Puerto Plata, sem bych rozhodne nedoporucila jezdit zari, rijen, kdyz jsou hurikany, pac tudy temer vzdy hurikany miri. Puerto plata je na severni strane ostrova, je tu ocean, takze zadne klidne pruzracne more, ale divoky ocean, velike vlny, doporucila bych tem co treba surfuji. Plaze tu jiz nejsou bile, ale zlute. Pokavad, se sem rozhodnote od ledna-brezna, tak jste nejblize velrybam, pac u severni casti ostrova se tu pluji a rozmnozuji. Dale se muzete jet podivat do narodniho parku k Haiti, ke jsou i krokodyli... tak snad to nekoho bude zajimat, co jsem napsala:-D
Odpovědět
Profilova fotka
a moje fotecky z dominikanske rep. najdete na www.pipiii.rajce.net je tam asi 5 alb, tak se mrknete, je to na 2. strane na rajceti:)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj te kocky dakujem za odpoved a netreba vam viza ani ked mate medzipristatie v USA? Leteli ste niektora s medzipristatim niekde v USA. Dakujem Vam
Odpovědět
Profilova fotka
anjelik..nee, letela jsme s Lufthansou z Frankfurtu a ta mela 1. zastavku v Santo Domingu a skoncilo to v San Jose, myslim ze to bylo v Kostarice, nevim o tom ze by nektere letadlo melo mezipristani v USA =-)
Odpovědět
Profilova fotka
dakujem vam
Odpovědět
pipiii dik za super info o DR.Planujeme tam svadbu zac.roka 2011.S tymi lokaciami si dost pomohla
Odpovědět
anjelik33 my sme leteli na vikend do NYC a ja som mala este formular z new yorku zas do DR. nebol ziaden problem
Odpovědět
Anjelik, pokud budete mít mezipřistání v USA, tak víza do USA - nebo teď tu registraci - budete potřebovat. V tom případě si naplánujte let tak, aby Vám zůstalo dost času na přestup, protože musíte projít celní kontrolou a všemi těmi vstupními procedurami i se zavazadly.
Odpovědět
Profilova fotka
Dakujem Vam velmi pekne .
Odpovědět
kdy myslíte, že je nejlepší jet do DR v rozmezí od června do září? popř. říjen či listopad? a kdy je to cenově nejvýhodnější? svatbu máme začátkem června příštího roku a líbilo by se mi jet na líbánky hned po ní. ale nevím, co doporučujete?
Odpovědět
Profilova fotka
leni už jsme ti to psala ;-) nejlevnější je to v období hurikánů červen až říjen ;-) od listopadu do června je sezona takže dražší ;-) od června do října je jedno kdy pojedete :- hurikán tam může být kdykoliv :-N nám tam denně sprchlo ale hned bylo zase krásně x-) x-)
Odpovědět
Článek se načítá
aha, díky. Marky. a díky za zopakování. úplně vše jsem si nepamatovla. :-) takže kdy doporučuješ ty? až tak v červenci nejdřív? a jaké to je, když je tam hurikán? mám se bát???
Odpovědět
Profilova fotka
no tak nevím bát :-N ty jsi neviděla jak řádí hurikány v americe =-) :-. :-. jako tohle neodhadneš může to být slabé jako měla mag jen vítr a bouře a nebo to může zabíjet :-| mě se tam líbilo v tom říjnu :-) prodloužili jsme si léto vše tam kvetlo dozrávalo ovoce....a tich hurikánů myslím pak hrozí mín nejvíce je to července srpen ;-)
Odpovědět
takže červen myslíš by mohl být v pohodě? nebo slabší či jak to nazvat? chtěla bych hned po svatbě. vy jste nechtěli? měli jste taky v červnu.
Odpovědět
Profilova fotka
leni my byli 14 dní před svatbou v Egyptě ;-) takže v červnu jsme fakt nechtěli :-D :-D :-D jak říkám my si chtěli prodloužit léto ;-) červen netuším jaký tam bývá...
Odpovědět
Lennus - nám v cestovce říkali, že hurikány nejvíc řádí v září a říjnu, občas i listopad na začátku a v srpnu, ale od koneec listopadu prý je ok. Ale teploty vodu i vzduchu jsou pořád skoro stejné, takže je jedno, kdy pojedeme. Co mám katalogy (Čedok, Fisher, Neckermann), tak v červnu píšou teplota vody i moře 29ts. ;-) , nejnižší únor 26 voda, 28 vzduch.
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte, my sme sa vratili ani nie pred tyzdnom z dominikanskej rep. Boli sme v hurikanovom obdobi a trosku som sa aj obavala co keby, ale bolo to uuplne v pohode, krasa, vsetkym odporucam. Co-to som si nacitala o hurikanoch a upokojilo ma trosku, ze posledny poriadny hurikan bol v puerto plate - kde sme boli my - v roku 1979 a za poslednych 10 rokov tam ziaden nebol, len tropicke burky, takze nesuhlasim s tym, ze hurikany by mali ist severom ostrova (aj ked nikto nemoze nic zarucit). Isli sme s nemeckou cestovkou a pristatie sme mali na Jamajke, cca 2 hodky na letisku (len pri ceste domov). Bola to krasna a nezabudnutelna svadobna cesta :))
Odpovědět
Ahojte, aj my sa chystáme v novembri na Punto Cana - Boca chica. Chcela by som sa vás opýtať akú menu ste si so sebou brali? eurače alebo doláre? a aký je tak kurz? Vopred veľmi pekne ďakujem :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Janka, my sme si brali len eura a ak bolo treba menili sme na mieste za dominikanske pesosy. Vacsinu veci nam ponukali v dolaroch a pesosoch, ale ked sme sa spytali konkretne na eura, nebol problem. Presny kurz ti neviem povedat, ale myslim ze sa to oplatilo lepsie ako menenie na dolare hore dole. A ozaj, menili sme na hotelovej recepcii, nebolo to nejak nevyhodnejsie ako inde... Uzite si to, hned by som sa tam vratila :)
Odpovědět
janka23, proč jste si vybrali Bocu Chicu? Nechci Tě strašit, asi záleží, co od dovči očekáváš, ale prý tato oblast žádná sláva. nevím, ale říkaly mi to holky, co tam byly, např. pipiii, příspěvek kousek nahoře. my o tom taky přemýšlíme jako o svatební cestě a holky mi doporučili oblast Bayahibe, prý je to takové klidné, krásné a romantické místo. Punta Cana už je rušnější a plná turistů. zajímalo by mě, zda jste byla některé v národních parcích? dost mě to láká, máme rádi přírodu a zvířata. a kde na místě sehnat výlety a na kolik vyjdou? díky
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte, mohu doporučit místo Punta Cana hotel Grand Paradis Bavaro Beach. Byla jsem tam v termínu 21.9. - 2.10.2009 přes německou cestovku. Počasí krásné pršelo jen večer, hotel byl poloprázdný tedy málo lídí tím, že nebyla sezona. Hotel krásný a moderní s krásnou zahradou, pláž krásná a moc palem. Obsluha i jídlo výborné. Hotel nám byl doporučen mojí známou a nelitujeme. Nejkrásnější dovolená!!! Pozn. Punta Cana dle delegátky má nejkrásnější pláže. Platí se tam dolarama. Výlety cca. 80 - 100 dolarů. Doporučuji výlet do hor a ostrov Saona. Výlety přes českou delegátku, která je s námi absolvovala. Jelo nás na výlet celkem sedm, takže pohodička.
Odpovědět
Baby ďakujem Vám :-) Lennus: hľadám hľadám kde sa tu spomína Boca Chica, ale nevidím :-) nevadi ;-) Verím, že Dominikánska republika nesklame ;-) my nevieme len tak obsedieť, takže už vopred plánujeme čo všetko chceme vidieť, tak ak Vám môžem poprosiť o nejaké miesta, ktoré odporúčate, budem vám vďačná :-)
Odpovědět
janka23, zkus napsat pipiii, murynce nebo některým holkám, co tam byly, rády poradí. já jen že dle nich jsou jistě hezčí místa než Boca Chica, ale nechci Tě odrazovat. určitě Tě to nezklame, to jsou jen rady a já teď hledám maximum informací, kdybychom tam chtěli vyrazit po svatbě. ty holky mi právě doporučovaly Bayahibe, jinak příspěvek od pipiii viz. výše - tam popisuje různé oblasti a jejich charakteristiku. broskevnik, nebylo to tam příliš mnoho turistů? ty výlety vyšly na kolik? jídlo jste měli formou AL Inclusive? díky
Odpovědět
Ahoj holky, nám bylo doporučeno vzít si sebou dolary,a hlavně třeba 50 dolarů v 1 dolarovkách, na různé úplatky, spropitné, "všimné" atd. Akortá je to občas problém ve směnárnách/bankách jim to vysvětlit , proč chcete tak drobné. nedávno byl na idnesu článek, že v DR jsou nejčistšíí pláže :-D http://cestovani.idnes.cz/nejcistsi-p...
Odpovědět
Profilova fotka
Lennus, hotel byl z poloviny prázdný. Hotel má dvě části Beach (blíže k pláži) a Club (klidná část). V době kdy jsme tam byli část Club byl skoro prázdný. Mezi hotelama jezdil vláček. Hotel má několik bazénů a restaurací Al Inclusive, které můžete všechny navštívit. Příště bych opět jela v období září. Největší nápor turistů je v období listopad až březen. Počasí v DR nikdo nezaručí např. v únoru 14 dní pršelo.Zájezd nás stál na osobu 26 500,-(10 dní) nebyl to last. Dá se i sehnat levnější zájezdy, ale já chtěla tento hotel. Výlet pro jednu osobu 90 dolarů.
Odpovědět
Baby a čo znamená "šetriaca izba"? Doteraz som sa s týmto výrazom nestretla.... :-)
Odpovědět
hm, taky by mě zajímalo, co znamená šetřící. broskevnik, já nemyslela hotel, ale pláž a okolí hotelu. vím, že nechci Bocu Chicu, to mě odradily holky, co tam byly. teď přemýšlím, zda Punta Cana nebo oblast Bayahibe, kterou ty holky doporučují jako nádhernou romantickou oblast. jen malinko dražší než letovisko Punta Cana. které výlety byste doporučily? Santo Domingo dost lidí zklamalo, tak možná to bych i vynechala. láká mě hlavně příroda - nějaké zoo, přírodní park apod. a určitě nějaký ostrov - Saona či Catalina.
Odpovědět
tak a ideme aj my na Bayahibe :-) dovolenka je už vyplatená, tak teraz už len odratávam dni do 29.novembra ;-) Ďakujem dievčatá za vaše rady, ste zlaté.
Odpovědět
janka, fakt? čím ta změna??? :-) paráda. pak musíš vyprávět a těším se na fotky! my snad vyrazíme v červnu po svatbě. holky mě hrozně nalákaly! na jak dlouho? s jakou cestovkou a na kolik to vyšlo?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?