Svatba na ostrově Mauricius 2010/2011

Zobraz úvodní příspěvek
Holky, tak můžeme pokračovat...
Odpovědět
@lucil07 Ono patrně záleží, kdy tam jedeš. Když jsme tam byli my, bylo ve stínu tak 24max., do toho pofukoval větřík, takže jsme se nepotili. Některé dny bylo na pláži k věčeru s větrem až zima...když tam jedeš v jejich léto, je to asi jiné.
Odpovědět
Profilova fotka
@beremka promin,ze te bombarduju dotazy,ale chystame se podepsat smouvu,tak bych chtela vedet detaily :)...je lepsi mit pokoj v prizemi nebo v prvnim patre s balkonem? pan W. me upozornoval,ze v blizkosti shandrani je letiste - je tam nejaky vetsi hluk od letadel nebo jste to vubec neregistrovali? a je opravdu plaz pri obradu bez "čumilů " ? diky moc
Odpovědět
@santron Tak nevím, mně vyhovuje pokoj v patře už jen kvůli gekonkům a jiným zvířátkům, ale celkem se obávám, že tohle řešit je naprosto zbytečné. Jsou to malé domky se 4 bytečky většinou a my sousedy neměli široko,daleko. Letiště tam je přes zátoku a vydíš a slyšíš pouze vzlétat letadla, což je tak 10x za den a na 10 sekund a není to velký rachot, spíše je to taková atrakce. My to vůbec nevnímali negativně. No a co se týče obřadu. Záleží, kdy tam pojedete. Nám nabízely 3 místa. 1. divoká pláž, to budou lidé tak 100m od vás, ale tam fouká a bezvětří je jen občas 2. místo je v závětří na samém počátku divoké pláže- nám nejvíc vyhovovalo a lidé tam leží asi 40metrů od vás a 3. je na golfovém hřišti u oceánu- tam je zeleno, no a jste tam sami. Náš poznatek: lidí v době, kdy jsme tam byli, tam bylo obecně málo, z toho na té divoké pláži asi 10 kusů těch 30-40 m od nás absolutně jsme je nevnímali. Až jsme procházeli kolem, tak max. zavolali, že gratulují, jinak diskrétnost. :-) Já nevím, no...spoustu věcem jsme nechali volný průběh a vůbec jsme to neřešili a bylo to super.- oni tam za tebe skoro všechno vyřeší koordinátorka. Je to prostě kouzelné místo a uchvátí vás hned po příletu. Vsadím se, že až budeš na místě, tak ti bude fuk, zda jsi v patře nebo v přízemí, zda máš spodnici nebo ne, podpatky budou nepodstatné atd...my chodili s pusou od ucha k uchu a jediné, co jsme řešili byly ty laskominy a večeře na pláži :D
Odpovědět
Profilova fotka
@santron ahoj, nam p. Walter doporucoval pokoj v patre, jelikoz mas peknej balkonek, vyhled, a vetsi soukromi, pac ti nechodi kolem pokoje porad lidi... kdyz mas vyhled na more z pokoje, brala bych urcite pokoj v patre, teprv pak ten vyhled stoji za to a treba nam v dominikansky docela vadilo, ze u pokoje v prizemi jsme nemeli absolutne zadne soukromi, pac lidi chodili kolem a zastavovali se a povidali si u nasi terasky...
Odpovědět
Profilova fotka
@lenule26 Ahojky, jestli si dobre pamatuju, vy jste meli fotky od Ellieho, muzu se zeptat, jak rychle vam je prinesl? my mame svatbu v pondeli a odletame v sobotu, tak nevim jestli ztihne udelat i ty retusovany fotky a album i knihu do odjezdu... taky bychom chteli par fotek poslat uz behem pobytu na vyrobu svat.oznameni do CR pres internet... tak nevim jestli to bude vsechno mozny. Hlavne abychom neodleteli domu bez fotek :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@evaamy ahojky, prosim te, potrebovali jste u les pavillons boty do vody? pac dinarobin je jenom kousek vedle, tak by tam nemel byt snad velky rozdil, nebo ti co jste se byli koupat u Dinarobinu, nekdo to tady psal, potrebovali jste boticky? moc dekuju!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@mauricius2011 halo, Mauri, zijes? tak ako bolo? a kedy budu fotky?
Odpovědět
Profilova fotka
@seny83 ahoj, my sme sa boli kupat kusok od Dinarobinu a tam sme nepotrebovali, teda oproti Le Victorii urcite nie ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mairicius2011 mauri ty si sa nam nejak odmlcala po tej svadbe, hmmm, no dufam, ze sa ozves coskoro som zvedava na zazitky ;-)
Odpovědět
Ahoj holky, moc ma to mrzi, ze som sa este neozvala, ale nestiiiiiiiiiiiiiham, teraz ked uz si musim plnit manzeloske povinnosti :-D hehe...bolo uuuuuuuplne super, citila som sa ako princezna, vsetcia okolo nam obskakovali, ale zase neboli dotieravi, to nie, ale mili, laskavi, kde sme prisli vsade nas cakalo sampanske, pekne prichystany stol, vyzdobeny, sviecky atd. no proste zazitok na cely zivot, bol to relax a luxus v jednom, uplne sme si to uzili, neboli to preplnene plaze hlava na hlave, ale uplna pohodicka, romantika a sukromie, presne ako som o tom snivala, tak to aj bolo, nemozem nic vytknut, aj ked sem tam nam prsalo a najviac prsalo t.j cely den v den nasej svadby, najprv som bola trosku smutna, ale ked sa vsetcia okolo nas vytesovali, ze to je pozehnanie a najvacsie stastie, ked prsi v den svadby, tak sme boli happy tiez a uzili sme si to, aj napriek nepriaznivemu pocasiu, dokonca fotograf prisiel este raz o par dni neskor a urobil nam aj foto na plazi, bez dalsieho poplatku...vsetko bolo maximalne super, boli sme max spokojni, aj pocasie bolo ok, ked svietilo slniecko bolo fakt teplo aj ked tam bolo obdobie zimy a aj voda v mori ok, kupali sme sa stale a slnili...velke plus je ked oladate anglictinu, to sa moc tesia, ze s vami vedia pokecat a porozpravaju vam vela zaujimavosti o krajine, ludoch, historii, vsetkom, tak sme mali pekne zazitky z vyletov...my sme boli:Mysticky juh, okruh sever, Port Louis, prechadzka s levmi, lodou na kokosovom ostrove, viac sme uz zial nestihli...chceli sme este rybolov, delfiny a katamaran, ale 2 dni bolo uzavrete more, boli fakt brutalne vlny...ak vas nieco konkretne zaujima, napiste, budem sa snazit sa uz viac venovat tejto teme a pomoc ako ste pomohli mnohe mne ;-) ...este ma napadlo: -zamienajte na letisku po rpilete na mauricius -suveniry nekupujte v obchodikoch, su tam velmi predrazene, kupte az na letisku pred odletom z Mauricia -chlapom zabalte 2-3 dlhe slusne nohavice, inak oblecenych vas nepustia na veceru ...tak asi tolko, co ma napadlo...hned by som isla spat!!! 8-)
Odpovědět
@beremka Ahoj, este by som sa ta chcela spytat ako je to s izbami, mohli ste si vybrat na mieste v Shandrani ci chcete izbu na poschodi alebo na prizemi? Ako to bolo s vecerami, museli ste chodit vyobliekani, alebo stacia pre chlapov napr. dlhe rifle?
Odpovědět
@seny83 ahoj, já jsem je tam nosila, jsem už na ně zvyklá, ale dá se tam být i bez nich, na pláži jsou místy vyplavené korály a ve vodě jsou trochu řasy.. myslím, že lidi je tam neměli..takže spíš ne:-) promin za nejednoznačnou odpověd:-)
Odpovědět
Článek se načítá
@seny83 Jé, tak to jsem ráda :-) nám by se teď hodilo, kdyby jsme se vzali už tento rok (bydlíme v zahraničí a měli bysme z toho značné výhody), tak jsem začala docela litovat, že jsme to o rok posunuli. Ale když píšeš, že by to stejně nešlo, tak to mě uklidnilo :-) My jsme to totiž začali zařizovat až teď v dubnu a to by bylo 11.11.2011 obsazený. Já už musela v práci nahlásit volno na příští rok /i na prosinec/ , je to tady naprosto uhozený a šéf i ostatní se hodně divili, že chceme obřad ve středu a ještě na Mauritiu:-) Ale to jsem právě chtěla, tak nějak "šokovat" :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kalkulka takto s tou dovolenkou to je dost blbe, ja som to tak tiez mala ked sme boli v anglicku, nahlasovali sme si v aprili 2011 dovolenku na rok 2012/13, co bolo uplne strelene, lebo som nevedela kedy budem potrebovat ist domov a podobne veci. tak si viem predstavit. a uz mate datum svadby na mauriciu?
Odpovědět
Profilova fotka
holky, tak mame potvrzené datum 20.5. v Shandrani a na foceni nakonec bude Ellie..sice je drahy, ale za ty nádherné fotky to myslím stoji:) asi to do května nevydržím:)
Odpovědět
@santron ahoj, taky mám pocit, že to nevydržim...už bych jela hned ;-) Holky, tak mě při prohlížení všech těch fotek ze svatby napadlo, jakým jménem se při obřadu podepisuje nevěsta do té knihy? Už tím novým?...abych v tom rozrušení neudělala nějakou chybu :-D
Odpovědět
@kata13 Přesně tak, já plánuju většinou všechno tak týden dopředu, tak tento systém absolutně nechápu. A jim to připadně pro změnu naprosto normální, mají už zaplacenou dovolenou rok dopředu, bez komentáře. jojo, termín obřadu i dovolené tam u máme, poletíme asi jen na týden. ještě máme hooodně času, ale už se těšíme. ted jsme byli na dovolené u moře a tak nás to navnadilo, hlavně přítele, který byl u moře teprve podruhé :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@genevieve na mauriciu sa podpisujes este starym menom, tu u nas uz novym ;-) ale na to ta tam asi upozornia, teda mne povedali ked som sa isla podpisovat, ze este starym
Odpovědět
@kata13 Díky, to je pro mě teda lepší, protože bych se stejně automaticky podepsala starým...na nové si budu muset zvykat ;-)
Odpovědět
@seny83 Tak asi záleží kolik práce zrovna bude mít ;-) My měli po svatbě odlet za cca 8dní a fotky nám Elie zaslal až poštou do ČR. Album nám samozřejmě dal a to den před odletem...
Odpovědět
Holky jak tu píšete zase o svatbách-to je paráda, kolik je nových nevěst. hned jsem si vzpomněla jak se můj manžel ptal v takové mezeře obřadu-jestli už mě může políbit??:) tak se oddávající smál a říkal že ještě ne že chvilu ještě počká............jejda tak to uteklo a já už přemýšlím co podniknem na první výročí.
Odpovědět
Holky,zo mna je už vdaná pani :-) všetko je tu tak neskutočne užasnééééééééééé!!!Už sa teším až pridem domov a všetko vam napíšem :-)
Odpovědět
Ahoj holky, ráda bych se zeptala, jak to probíhalo formálně po příletu domů. Budu mít stále starou občanku a používat původní jméno až do doby, kdy přijde a přeloží se oddací list (což jak jsem pochopila někdy trvá i měsíce)?
Odpovědět
Ještě jsem se chtěla zeptat, kde bych sehnala odkazy na ty různé druhy výletů po Mauru a ceny? Díky moc
Odpovědět
Profilova fotka
@smilegirl26 skus pozriet tu http://mauritiusattractions.com/ aspon priblizne budes vediet ako sa ceny pohybuju a ake vylety su v ponuke @marije tak blahozelam a aj my sa uz tesime na zazitky, uzite si to tam poriadne
Odpovědět
Profilova fotka
@kalkulka já taky žiju v zahraničí a taky jsme dovolenou na letošní rok plánovali v říjnu 2010, ale spíš jenom letní měsíce květen až září, pak velikonoce a vánoce, protože to jsou ty problémové termíny, kde se většinou s kolegama chytnem a ať je pak dost času na vyhádání se:-) takže velikonoce a léto jsem plánovala loni, ale listopad byl úplně v pohodě, ten jsem rezervovala až letos v květnu, když jsme si s partnerem vymysleli datum svatby a s p. walterem ho doladili... :-) a o svatbě v práci ví jenom pár lidí, taky chci tak trošičku šokovat:-) ale až fotkou ve svatebním z Mauriciu:-) stejně tak to bude s většinou našich přátel a příbuzných...
Odpovědět
@smilegirl26 No tady budeš oficiálně vdaná až po obdržení českého oddacího listu ze zvláštní matriky. je to takové divné-po svatbě používáš staré jméno a najednou 2-3 měsíce po máš ze dne na den používat to nové:) @marije Gratulujeme ke svatbě, hezky si to tam užijte:)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak a je to tady. Dneska v 16:00 letíme. Čekáme od listopadu a už je to tady.
Odpovědět
Profilova fotka
@zdenik1 tak si to tam poradne uzijta a tesim se na zazitky po navratu..doufam,ze to budou jen sama pozitiva ;-)
Odpovědět
@zdenik1 Jůůů, to ti závidim, my máme dnes ještě 222 dní do svatby :-) Tak přeju štastnou cestu a krásnou svatbu ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?