Termín svatby 6.6.2015 je nás hodně?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojte děvčata :-) , vytvořila jsem toto téma, ať se můžeme podělit o přípravách na ten náš den D ;-) Já mám zatím jen rezervované místo, jinak nic, koukám po netu na šaty a uvažuju, že v září nebo v říjnu si půjdu vybrat šaty, to by měli přijít nové kolekce a hlavně snad víc velikostí :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, chtěli bychom tento termín, ale na matriku se chystáme až příští týden. Docela se děsím, když vidím, kolik už toho některé máte zařízeného... Já začínám. Místo obřadu asi máme jasné, ale hostinu zatím vybíráme. Nemáte některá tip - Opava a blízké okolí? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@nevestaveronika ahoj vůbec se neděs, že někdo to už má skoro všechno, já taky nemám nic jen termín rezervovaný v penzionu Setina v Pusté Polomy :-) jinak třeba Mlýn u vodníka Slámy, slyšela jsem že to tam mají pěkné....mě mamka pořád říká že máme na všechno čas, tak není kam spěchat, jen šaty si půjdu vybrat koncem září :-) myslím že je zbytečné takhle dopředu plašit :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bonnie86 ahoj, jj o Mlýnu u vodníka Slámy už mi říkalo víc lidí, zajedem se tam podívat a uvidíme :-) ono se to nezdá, ale uteče to...obřad máte kde? Mě se líbí kostel sv. Václava, tak snad bude volný :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@nevestaveronika my budeme mít obřad přímo v té Setině, dělají obřady venku i hostiny tak to budeme mít při jednom ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bonnie86 krásné botky 8-) určitě neváhej a jdi do nich ;-) Jinak ahoj holky :-) taky máme svatbu 6.6.2015... hostinu i obřad máme na jednom místě, budeme to mít venku v jedné super restauračce na prosklené terase.. na matrice jsme ještě nebyli, ale už se chystáme ... jinak už mám objednanou vizážistku, kadeřnici, manikérku, kosmetičku.... dále máme zamluvené fotografy :) šaty jdu zkoušet v září/říjnu, akorát ještě moc nechci, protože jsem ve fázi hubnutí, takže si jdu nejspíš vybrat pouze typ a střih šatů, které kdyžtak nechám upravit nebo zúžit, pokud se mi povede shodit nějaké to kilčo x-) Koukám už po různých typech výzdob, účesů, líčení a tak :) přikupuju nějaké blbůstky na focení, protože jsem sama fotografka :) a jak jste na tom Vy ostatní? písněte taky nějaké zajímavosti, co už máte a nahoďte inspiraci :)
Odpovědět
@bonnie86 tam uz bude podle me davno plno ;)
Odpovědět
@nevestaveronika Mlýn U Vodníka Slámy je na příští léto už totálně plný :-(
Odpovědět
Ahoj, tak já jsem dneska byla na matrice v Brně Krpoli, abych si předběžně zamluvila termín 6.6.2015, paní mi oznámila, že termíny na obřady vypíšou koncem listopadu až prosince tohoto roku, tak abych si čekovala jejich stránky, poté že si musím na matriku zavolat nebo zajít a termín zarezervovat, jelikož chceme obřad mimo obřadní síň, tak když termíny které vypíše matrika nebudou vyhovovat (vypisují jeden měsíčně!!!), tak napsat žádost o jiný termín, kterému může, ale taky nemusí být vyhověno. V případě, že by nevyhověli, tak si máme zařídit církevní sňatěk, což mě teda opravdu pobavilo :-D Takže máme zařízenou restauraci s altánkem na obřad a hostinu, fotografa (kterého jsem musela dneska potvrdit, abych ho vůbec měla :-D), ale nemáme oddávajícího :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@pohludkovami děkuji ;-) pořád zvažuji, jestli bych v nich vydržela celý den, ale jsou krásné 8-) a vítám tě mezi další nevěsty :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lea212 my už máme Setinu 2 měsíce rezervované a ještě tam měli volné termíny :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@p_e_t_u_le no to mě pos.r =-) prý zařídit církevní sňatek, co to je za matrika jako? nechápu.... jejich logiku
Odpovědět
@bonnie86 moje reakce byla podobná, ale sprostá jsem byla až jsem vylezla z budovy :-D, chceme krátký obřad ( 7 minut autem od matriky!!! )v restauraci kde máme hostinu v altánku, abych se právě vyhla rozvážení lidí)žádný rozkecávání (příchod, miniblabla, pak ANO ANO podepsat, přípitek, odchod ) tak 15 minut a kvůli tomu se rozhodně nebudu nechávat pokřtít :-D, kámošku oddávala farářka skoro hodinu a to měli kratší verzi, na to nemáme s chlapem nervy ani jeden :-D
Odpovědět
Článek se načítá
tak se k Vam pridavam take. Chtela bych termin 6.6.2015. Ale jelikoz jsem byla pozadana oficialne o ruku dnes, tak jeste nemam vybaveno nic :) ale predstavu mam uplne presnou, takze uz jen obvolavat a rezervovat :)
Odpovědět
tady je hezky vidět, jak je to jen o ochotě lidí... nebo asi i nadřízenejch... někde s tím fakt nadělaj cavyky.... jako ale to s tím případným církevním sňatkem je teda pecka. mně osobně by byl církevní sňatek bližší, než civilní, ale nejsem pokřtěná, a ani bych to asi nechtěla. záleží, jakej význam tomu dáme. ale nedokážu si představit bejt zarytej ateista a "muset" mít svatbu v kostele. to není jen o tom, že ten člověk může oddávat, v žádným případě to netrvá 7 minut apod. a slibovat "|před Bohem" že děti budu vychovávat ve víře atd, by se mi nechtělo slibovat, byť bych v Boha nevěřila. a už vdim, jak by dvě ateistický rodiny věděly, jak se odpovídá na ty kecičky, že by věděli, kdy si maj stoupnout, že by šli pozřít hostii atd:-D (i když to je možná jen když toje mše svatá, a jde to přitom i jinak?...asi...nevíím) nehledě na to, co předchází křtu, a křesťanskýmu sňatku, pokud oba nejsou pokřtěný. takže vážně zírám, celkem demence. i když se asi taky daj najít faráři, který s tím moc nenadělaj...no ale nevim nevim, to spíš bude výjimečný si myslim. protože manželství se prostě bere jako svátost, a to samý jeho uzavření. a s tím si není radno nějak nevažovačně zahrávat.) já jen doufám, že nám to tam zamluvený zůstane:-D i když neoficiálně.
Odpovědět
@bonnie86 omylem jsem reagovala na vas prispevek, ale patril k Vodnikovi Slamovi :)
Odpovědět
Profilova fotka
@p_e_t_u_le tak to naprosto chápu, já sice pokřtěná jsem, ale přítel není a i kdyby byl tak bych to nechtěla v kostele, jsem věřící, ale nechtěla bych chodit na ty jejich pokání nebo zkoušky nebo jak se jim to říká.....ještě by tě od sňatku odradili, jo a pochybuju, že by nás oddal když máme dítě, to s tím náš farář má problém....a taky mi stačí 15min a je to :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lea212 aha v pořádku ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@marung tak to moc gratuluju k zasnoubení ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@fijonceee úplně s tebou souhlasím krásně řečeno :-)
Odpovědět
Holky, taky mi bylo receno, ze cirkevni snatek, pokud nevyhlasi muj termin - a pry nekteri farari oddaji i neverici (a nepokrtene) a ani to nemusi byt dlouhe a cele o bohu... Tady na beremku se doporucovali primo oddavajici a moznosti... Jen davam vedet, ac 6.6. neplanuju ;-)
Odpovědět
já věřim, že to jde, a že se to i stává..ale z podstaty mi to přijde zvláštní.... církevní a civilní sňatek je úplně něco jinýho, a tím farářem se to tak trochu míchá dohromady, co nemá. možná to je jen u těch malejch obcí, kde není víc oddávajících atd. u nás tea žádný data nevypisujou naštěstí. v podstatě se člověk může vzít kdykoliv, ideálně v pátky nebo soboty, ale jde to i mimo, když si požádá. jinak to, co popisuje mrs_to_be, uz není církevní sňatek jako takovej, spíš jde o toho oddávajícího:)
Odpovědět
Profilova fotka
@bonnie86 Děkuji děkuji :) taky zvažuji právě nad botama, jsem spíše asi pro balerínky, buď fialové nebo bílé, pořád nevím, na podpatkách jsem zvyklá, ale nedovedu si na nich představit celý den :-| tak pořád taky nevím :)
Odpovědět
@fijonceee @bonnie86 paní z matriky mi řekla - církevní sňatek a na to že nejsem pokřtěná mi řekla, že bych si musela po Brně obejít církve (zeptat se kdo z nich oddává i když někdo není pokřtěný) a faráře či farářky a sehnat si potvrzení, že můžou oddávat, nemusí to být v kostele, jinak já to nikomu neberu ať si má kdo chce svatbu kde chce, ale prostě se na ten den hrozně těším, a už jsme byly na svatbě, kde oddávala farářka a víme jak to vypadá, tak to nechceme a přijde mi opravdu divné, že prostě řeknou, když nevypíšeme váš termín či neschválíme vám jiný termín, tak církevní sňatek, jinak nastávající je sice pokřtěný, ale v kostele byl naposledy, když ho křtily :-D a mě rodiče nekřtili jelikož řekli že za 1. se můžu nechat pokřtít až budu dospělá v případě že o to budu stát a za 2. z mamčiny strany evangelíci a z taťkovi strany katolíci, (nechápu rozdíl, ale byl to tenkrát problém :-D )
Odpovědět
no chudáci faráři, který musej takle napravovat to, že se starostům či komu moc nechce:-D
Odpovědět
Ahoj, také máme vybraný termín 6.6.2015 :-) Máme zarezervované místo pro obřad, hostinu a ubytování, fotografku, DJ a vitážistku. Na šaty se chystám tak v říjnu a zbytek budu řešit během zimy.
Odpovědět
Profilova fotka
@p_e_t_u_le no tak to je něco, taky nechápu ten rozdíl, jak by jim to nebylo jedno že? stejně dostanou prachy za obřad a je to, jenom lidi zbytečně stresují
Odpovědět
Profilova fotka
@petanek77 ahoj tak to už máš taky hodně zařízené :-) já jdu na šaty se mrknout taky v říjnu :-)
Odpovědět
@bonnie86 Ahoj:) šatičky budou bílé, ale chtěla bych stuhu kolem pasu červenou
Odpovědět
Profilova fotka
@cernoskacerna krásné :)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj tak hlásím že máme zarezervované datum, fotografa a místo obřadu , předběžně máme domluvené hostinu a kapelu. Ale jak tak koukám tak jsem se šatama chtěla začít až tak v lednu ale koukám že bych byla pozadu.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?