Svatební den v září 2005 jižní Čechy. Najdu kolegyně?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky, je tu někdo z jižních Čech, kdo má svatbu v záři?
Odpovědět
Profilova fotka
Já snad na čarodkách nikdy nebyla...!!! :-o :-o :-N :-N =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Né jo? U nás ve městě se vždycky zapaluje velká hranice a je u toho nějaký doprovodný program. Letos budou šermíři, hudba, hry pro děti - a samozřejmě stánek s klobásama, ty já miluju :-N Akorát, že to bývá u řeky, to letos nejde, protože je ten plácek ještě hodně rozbahněný. Takže to dělají na jedné louce a tam fakt není kam utéct před deštěm... :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Pochybuju, že by se tady u nás nic nedělo, ale spíš já jsem se ještě nikdy této akce nezúčastnila... :-N Zkusím si zjistit, jestli se v tom našem městečku něco organizuje - a třeba s manžou půjdem. Paní sousedka vede jakýsi kroužek a vím, že pořádají různý akce - co se tradic týče (byli jsme se podívat třeba na vynášení smrtky...). Tak uvidíme. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Vynášení smrtky?? To se u nás ani nedělá :-S :-N =-)
Odpovědět
Profilova fotka
To se dělá na jaře - vlastně se vynáší zima. Holky v krojích jdou na začátku průvodu, zpívají písničky, tancovat můžou pouze dva jednoduché tance, protože je ještě období půstu a veselit se je "zakázáno". A první v tom průvodu nese "nevěstu" - ze slámy udělanou pannu, pěkně bíle oblečenou, na krku má náhrdelník z vajíček. No a jde průvod po vsi (městě) a koleduje se. Většinou se prý dávaly hlavně vajíčka - aby se holky posilnily (byl půst a s té době, po zimě, stejně už nic moc jinýho na jídlo nebylo...). No a dojde se až k řece, tam se panna zapálí a hodí po proudu do vody. Tím končí zima, začíná jaro. A končí období půstu a smí se tančit. :-) Jestli jsi viděla Želary - tam tu smrt neboli zimu donese ta malá holčička panu faráři do kostela (že jí ji bylo líto...). Tak asi tak nějak. Emi, možná to není úplně přesný, ale takhle nějak jsem to z toho pochopila já. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Marki, to je bezva, že jsi pořád tak čilá a optimistická....a Tvou zkušenost si tedy "zapisuju", že toi nezabralo ;-) Honzi, Želary, tos mi připoměla, jak jsem si u toho filmu zase krásně pobrečela ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem Želary neviděla :-( Holky, venku je tak krásně, je mi úplně líto sedět tady u PC...
Odpovědět
Profilova fotka
Ivi, taky se mi chtělo brečet... :-) Emi, Želary moc doporučuju, je to moc krásný film. A připrav si na něj kapesník! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Holky a co plánujete na ten úžasný prodloužený víkend? Snad to s tím počasím nebude tak hrozný, jak předpovídají... |-|
Odpovědět
Profilova fotka
Dneska je tu nějak ticho... |-| Ani Danielka tu dnes není... :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Honzi, já dneska nějak nestíhám... :-( Přeju krásný prodloužený víkend :-) Všem, samozřejmě :-N
Odpovědět
Profilova fotka
No to já takýýýýýýý!!!!!!! Ale přát jsem chtěla až zítra... :-) A ty už tu zítra nebudeš?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
ahoj kočky, tak jsem se sem dostala až zase teď, protože pro změnu net nefungoval....a začal se hýbat až teď..---- :-D honzi, můj manžílek má psychickej blok kvůli bříšku, ne že bych se mu nelíbila (což si myslím já) - takže tvoje kamarádka na tom byla fakt hůř.... :-( a já mám zlatýho mužíčka.... :-D a co jsem takhle odposlouchala od ostatních těhu, tak buď je to jejich nej - směšnější nebo horší zážitek... :-o (většina totiž provozovala milování po termínu a aby vyvolali porod...a nikomu z nich to nevyšlo)-----já mám zážitek hezkej, ale asi to bude tím, že jsme to nedělali účelově.... :-D ;-) ivi, ty si to hezky zapiš do notýsku, hlavně to,že se má všechno pořád dělat s láskou a ne,že by to mělo mít nějakej jinej smysl...takže milujme se a množme se...=o))))))))))))))))))) no, otočme list.... :-D zítra jdu na křivku, tak uvidíte, buď se vám ještě ozvu...anebo až za týden.... :-D představte si, že kámoška, co rodila z neděle na pondělí, tak už jí dneska pustili domů.....tak moc je v porodnici narváno.... :-D niki, jsem ráda, že ses tu zastavila a taky ozvala.... ;-) emi,jak jsi povídala o čarodkách, tak se mi vybavil loňskej konec dubna...to jsme jeli s Jožíkem do Dačic poslechnout si kapelu, která nám nakonec hrála na svatbě...tehdy tam hrála na čarodkách...tak se mi to celý vybavilo.... :-D kdeže ty loňské sněhy jsou....a taky jsem se dívala Jožíkovi do mobilu, on si ten můj miláček schovává všechny SMS ode mě...a našla jsem tam jednu z 1.4.05, kde jsem mu napsala, že ho miluju a že s ním chci mít miminko...no, vidíte a po roce a něco už je skoro tady.... :-N dneska jsem nic nedělala, šli jsme s miláčkem jen nakoupit a to bylo všechno.... :-D vlastně ne, usmažila jsem si po obídku palačinky (mňam) a večer jsem si dala šopáček.... :-D a jednu kuličku rafaela, po tom bych se utloukla...=o) tak se děvčátka mějte krásně, jdu se dívat na dokument o lásce.... :-D papa pa
Odpovědět
Profilova fotka
jo a ještě jsem se zapomněla pochlubit, dneska je to 10,5 roku od seznámení s mým mužíčkem....děkuji všemu pozemskému i nadzemskému, že nás tehdy svedl osud dohromady.... :-D dobrou noc Markýtka a kulíšek (zatím ještě v bříšku) ;-)
Odpovědět
Marki už se těšíme na toho šprťolu tvýho a hlavně ať te to moc nebolí a ať je všechno ok při porodu , po porodu no prostě pořád a nestále ať si neodneseš nějaký stresující zážitek ( jako moje známá )
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj!!! Honzi, jsem tu i dneska, nevím, proč jsem přála včera ten víkend... :-D :-D Asi mám nějaký temno |-| (těhu mlhu, myslím že to pojmenovala Marki) přitom jsem věděla, že je čtvrtek, protože miláček měl včera svátek :-N =-) Podle předpovědi má být počasí v sobotu a v neděli nic-moc. To jsem zvědavá, jakou budeme mít z bytu v pondělí kůlničku na dříví =-) Pozvali jsme si totiž mojí sestěnici s manželem a dvěma dětma. A jestli bude pořád pršet a oni nebudou moct ven 8-) :-o :-. ......... znáte tu reklamu na Persil, jak přijede na návštěvu sestra s dětma..... no snad to tak hrozný nebude :-D :-p :-D ale chudáci sousedi pod námi.. Ale co, oni jsou v podnájmu, tak to mají aspoň zaplacený :-D :-N :-D
Odpovědět
Emi ahojka jen ať si sousedi zvykají. Starší syn je už vetší ale až tam u vás začne řádit ten mrňousek co teprv přijde.... :-D to budou u vás běhat stáda koní, a pořádat se festivali dupání a podobně tak ať se sousedi trénují ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
No oni jsou trénovaní :-D Mají dva kluky - jednomu je 10-11 let a druhej právě oslavil rok :-N Ale co, nedá se nic dělat, přeci děti neuvážeme za nohu ke stolu =-) :-D :-D
Odpovědět
No ještě toho trochu :-o vázat děti ke stolu stačí že se chudáci budou muset zabavit v bytě. Víš co, kupte jim ten jogurt Dobrá máma ( taky z reklamy ) , a budete mít klid ( možná ) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj! Tak už je tady ten úžasný pátek! Juchuchůůů! Zdravím Marki! Jsem zvědavá, jestli se nám tady v úterý ukážeš nebo ne (a jestli budeš ještě pořád 2v1 :-D ). Tak pokud bysme se dneska neviděly - opravdu moc moc moc ti budu držet palečky a myslet na tebe, aby bylo všechno krásný! ;-) Jo jo, Emi, těhu mlha - ten výraz se mi moc líbí a určitě to jednou taky budu využívat (dá se na to hodně věcí svést, že?), škoda, že nemůžu už teď ( :-D :-D ale to by mě asi nikdo nevěřil... :-D :-D ). Princezno, tak jak to s tebou vypadá? Co ten zítřek, vyjde to?
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj kočky, za chvíli letím na tu křivku,teď se ještě nasnídankám a upravím na člověka a pak vyrazím...děj se vůle boží.-... :-D emi, mně někdy připadá, že těhu mlhu ode mě chytil miláček...koupili jsme si stolní hru halali (je to super, jen manžílkovi nesmím "sníst" skoro všechny figurky a teď ještě chceme koupit Carcassonne) a on pokaždý, když jí uklízí, tak jí strká do lednice (polička je o patro výš)---- :-D :-D :-D někdy mi připadá, že už to má jako rituál.... :-D tak se zatím mějte, když se vrátím, tak se vrátím, když ne, tak to taky poznáte....papa m. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Marki, držím palec! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to jsem teda na Marki zvědavá, já myslím, že v úterý už se bude kochat miminkem :-) Mě se chce dneska tak spát... to bude zase tim ospalým počasím. Ale dneska nemám nárok, na odpoledne jsme si pozvali rodiče (oboje najednou) a budem slavit miláčkův svátek :-) Jak přijdu z práce, musím nakoupit a poklidit, protože to se mi včera nechtělo. Připravit nějakou mňamku a pak "vítat" hosty :-N Na odpočívání budu mít zítra dopoledne ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ospalý počasí? Kde? Tady krááásně svítí sluníčko a je docela teploučko. :-) Emi, tak pěkně oslavujete! My teda svátky neslavíme - maximálně řeknem: Jé, ty máš dnes svátek, tak všechno nej. Ale oslavy neděláme.
Odpovědět
Profilova fotka
Sluníčko, jo? Tak to jsem dneska ještě neviděla. A ke všemu je ve vzduchu cítit voda. No, zase má pravdu můj miláček - tvrdí totiž, že v Brně je vždycky líp... teplo, sluníčko ]-( :-D :-D My svátky slavíme, slavíme totiž úplně všechno. Ne nijak přehnaně, ale aspoň je důvod se sejít. Naši rodiče se od svatby neviděli, tak jim to dneska dopřejeme. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
No, naši rodiče se od svatby taky neviděli... a pochybuju, že se uvidí dřív, než na křtinách... :-N Jinak - předpokládám, že u nás bude pršet zítra (možná už dnes večer). K nám vždycky to počasí dorazí s jednodenním až dvoudenním zpožděním.
Odpovědět
Profilova fotka
Honzi, já jdu papat. Zase se přijdu mrknout. Dám si savojáček s br. salátkem... mimi už se na to těší :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Taky jdu papat. Tak čau po obídku! Ať vám chutná! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Už jsme zpátky, to byla dobrůtka :-) Co jsi měla ty?
Odpovědět
co bylo mnamkovýho? u nás byly mexické fazole - taky moc ňami ňam
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?