Svatby v červenci 2009. Přidáte se k nám?

Zobraz úvodní příspěvek
Tak když už je ten rok 2009 rozdělenej, tak zakládám i červenec.
Odpovědět
Profilova fotka
dzingy - tak to je úspěch, že vám přiklepli hypotéku, zvlášt´v dnešní době, když jsou banky tak opatrný jinak koukám, že sem Vám chyběla :-D , to mně vážně těší :-) jsem pořád tady, jen se snažím omezovat svou závislot na beremku :-) no my už sme se dobrali k tomu, že se teda konečně vezmem, což je samo o sobě úspěch ;-) na stanovení termínu zapracuju ještě dneska, s tim že zejtra se zeptám na matrice - tj.jestli dnes z mého milého něco konstruktivního vypadne :-) on si pořád představuje, že za měsíc to musí bejt všechno sfouknutý a tim pádem že blbnu moc brzo :-N a nejradši by jenom podepsal ty papíry a hotovo šmitec :-D v pátek mně čeká další výběrko, tak snad už konečně tu smůlu prolomim (zas mi volali, že nic, jelikož jsem všechno zvládla na jedničku, že jsem dobrá a já nevim co ještě, ale mají jen jedno pracovní místo - přeloženo zas jsem byla ta druhá :-( )
Odpovědět
Profilova fotka
No to ještě nevíme, žáleží na kolik vyjde nakonec ten byt. Máme schválenou hypotéku naruby, což znamená, že hypotéka se vyřídí na určitou částku předem a teprve až se najde vhodná nemovitost a uzavřeme kupní smlouvu, tak teprve začne běžet hypotéka... Takže jí máme předschválenou na 3 miliony a když bude nemovitost třeba za 2 tak až se ty dva vyčerpají a nemovitost bude splacená, tak zkončí i hypotéka. Ale zhruba na ty dva miliony to vychází na 20 let... Je to hrozná představa, že se člověk zadluží na tak dlouho... :-(
Odpovědět
Dzingy: No my bysme se chteli vejit do 2-2,5 milionu a chteli bysme tak na 20 let maximalne. Ty jo to jsou byty tak drahy??No jo to strasny,ze se clovek zadluzi na tak dlouho,ale kdy chceme dobre bydlet, tak se asi neda nic jinyho delat.Jedine vyhrat v loterii :-D Brumlinka: No nejses jedina,kdo je zavisly na beremku :-). Drzim palce, aby to v patek konecne vyslo..Ja sama sem byla loni 2 mesice bez prace (ale odesla sem z te firmy dobrovolne) a vim, jaky to je. Ale dobre sem udelala, dostala sem dobrou praci v dobrej firme..No a muj pritel zase ztratil praci pred Vanocema, ale nastesti uz pracuje a mel z toho docela depky, kdyz sedel doma..
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak jsem zase tu... My jsme bydlení přestali řešit - měli jsme vyhlídnutý nádherný byt 3+1 včetně vybavení, nízkými provoz.náklady, ale nakonec jsme se rozhodli, že se nebudeme zadlužovat, protože se rozjíždí ta krize a dle předpokladů ekonomů to nejhorší teprve přijde, takže po svatbě budeme nějakou dobu bydlet u (pro mě) tchýně. Já jsem tam tedy stejně i tak hodně často, ale jinak se toho trochu bojím, ale pokud by to dělalo zle, tak bychom šli do pronájmu. Pro pronájem jsme se zatím zase nerozhodli proto, že je to cpaní peněz nikam - radši si ty penízky budeme šetřit a pak koupíme...není to lehký, ale tak si říkám, že dřív to tak bylo běžně a my penízky holt nemáme, tak si nemůžeme vyskakovat...
Odpovědět
Crawler: Pokud se krize bude vyvijet stejne jako tady v UK, tak pujdou ceny domu hodne dolu. Tady hodne lidi lituje, ze brali hypoteky jeste pred krizi, protoze dneska jsou ceny podstatne nizsi a da se jeste usmlouvat nejaka sleva, protoze domy se neprodavaji. tady uz je krize v plnem proudu asi 3/4 roku. Jinak az se budeme stehovat do Cr, tak bysme bydleni meli na zacatek. Tady jinou moznost nez bydleni v najmu nemame, protoze tu nikoho nezname ;-)
Odpovědět
Priklad je: Nasi sousedi plati hypoteku za 220 tis.liber a tedko se podobny dum da koupit uz za 160 tisic liber, to uz je rozdil,ne?takze vlastne akorat ztrati spoustu roku, tim ze si vzali hypoteku brzo. Kdyby pockali, tak by jim to vyslo lip. I kdyz je fakt,ze clovek nikdy nevi, tady ta krize prisla nahle a nikdo s tim nepocital. Takze se vyplati tak 2 roky pockat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Souhlasím s váma holky, my taky nebudeme kupovat něco hned zítra. Právě kvůli té krizi jsme si museli přichvátnout s tou hypotékou aby byla ještě za výhodnějších podmínek. Od Tohoto týdne se to bude měnit. /teda aspoň to co máme my/ A ta hypotéka platí rok i bez toho že si hned pořídíme byt. Takže taky ještě můžem vyčkávat a hledat. I tak už ceny bytů klesly. Loni se panelákové byty v brně pohybovaly kolem 3 milonů a teď už se dá 3+1 a 4+1 pořídit i za 1,8 mil. Ale to jsou paneláky a člověk nikdy neví v jakém je to stavu. :-( Prognózy jsou, že to ještě do jara bude padat. No když to člověk vezme kolem a kolem, tak kdybysme před 4 rokama co jsme spolu začali bydlet, koupili byt, tak mohl být klidně i za 800 tisíc. Od té doby se to hodně změnilo. Jenže člověk pořád nemůže jen čekat jak se to vyvyne. Prostě přijde situace, kdy je potřeba to řešit.
Odpovědět
Profilova fotka
Ale samozřejmě každý by byl rád, kdyby ta cena byla co nejnižší... Člověk potřebuje byt i vybavit, někdy i upravit k obrazu svému a to taky něco stojí.
Odpovědět
Profilova fotka
Jo a Brum, budu taky držet v pátek všechny pěstičky... Třeba už to konečně vyjde...
Odpovědět
Jojo holky bydleni budu resit pozdeji hlavni je ted svatba na tu jsme uz nasetrili a uz jsem si zalozila stavebko a pak uvidime!Ono i v cizine neni tak lehke si nasetrit na nic :-( Dnes snad uz konecne objednam oznameni ale pokazde mi do toho neco vleze a nebo jsem moc unavena hihi a nechce se mi premyslet
Odpovědět
Profilova fotka
rose: ono tady u nás to sice kleslo, ale o nepatrnou částku - to nám nepomůže a kvůli hrozné nejistotě zaměstnání nechceme tu hypotéku zatím vůbec riskovat...uvidíme, jak se to bude vyvíjet, ale zatím to tu vypadá tak, že exekutoři mají a budou mít plné ruce práce...:(Radši bez hypotéky v bytě s tchýní, než ve vlastním bytečku zadlužení až po uši...Tedy dočasně - těžko říct, jak se to vyvrbí...
Odpovědět
Finfrle: To mi povidej, kazdej si mysli,jak se v cizine snadno nasetri penize, ale ono to tu neni taky tak jednoduchy..Zase naklady na zivot jsou tu mnohem vyssi nez v Cr.A vy premyslite o navratu do Cech? Tak ja sem nakonec zadala i cesky oznameni anglicke firme, maji rucne vyrabeny,mame prave doma par kusu anglicky. Ta pani mi poslala vzor a ani neudelala chybu s hackama a carkama, tak jdu do toho :-) Na ceskych strankach sem nic zvlastniho nenasla. Crawler: Mas pravdu, v soucasne dobe je nejistota s praci snad uz po celem svete,dneska tu hlasili,ze propousti v v televizi ITV. Ja mam stabilni praci, pritel doufam uz taky, ztratil prave praci v predchozi firme kvuli tomu,ze si nemohli dovolit je platit.Ale nikdy clovek nevi. pak pujdu do cech a budeme zacinat nanovo a buh vi jak to bude. Tady prave taky hodne lidi ztratilo dum, protoze kvuli ztrate zamestnani si nemohli dovolit platit hypoteku.
Odpovědět
Článek se načítá
Ahoj holky dzingy: gratuluju k hypošce a ať máte šťastnou volbu s hledáním bydleníčka brum: držím pěstičky ať to v pátek vyjde fin: a už víš které oznámko to bude nebo pořád hledáš to pravé jindraa vítej tady a co přípravy jak to jde jinak u nás dneska nic nového není, nic se neděje co se týče příprav na svatbu
Odpovědět
lenkousi :hledam hledam a nenachazim hihi asi to co mam v albicku?! rose:JJ to mas pravdu treba ted mi prisel ucet za elaktrinu na 370euro za dva mesice mi povidej a to setrime na el.moc.....Jak mi sestrenka rekla...to uz musite byt milionari .... :-D co na to rici! Taky cela rodina do nas rype,ze svatba je draha a at se na to vykaslem jako by to platili oni!No proste jen slysim o penezich.Je fakt,ze se tu nemusis bat o to,ze bys nemela co jist ci si koupit neco na sebe ale rozhodne to neni na takove vyskakovani!
Odpovědět
Finfrle: O elektrine mi ani nemluv, tuhle zimu za ni platime dvakrat vic penez nez loni..Mame totiz v nasem domlu elektricke topeni, tak topime jako blazni a stejne se ten dum tezko vytapi.No my mame ucet za vodu 1000 liber, to je kvuli tomu,ze majitel neco neopravil a porad to teklo, tedko si s nim vymenuju dopisy a pravdepodobne ho budu muset dat k soudu :-| . Tak to u nas doma svatbu uz prozivaji naplno, dokonce i moje babicky, pry resi,co si na sebe oblecou,aby jim to sluselo :-). Jinak nasi nam plati hostinu a jeste neco kolem. My platime to,co muzeme.
Odpovědět
Oni asi maji podvedome zafixovano,ze kdyz clovek pracuje v cizine, tak vydelava balik. My sice vydelavame oba slusne, ale hodne nas stoji bydleni, atd.No ode me z rodiny si taky mysli, buh vi kolik toho mame nasetreno ;-)
Odpovědět
rose:to se mate u nas je to s obou rodinama trochu slozitejsi ale to je zivot,svatbu si platime celou sami a to i ubytovani pro vsechny... Stoji to dost ale chceme byt svoji a hlavne si to chceme uzit!Nasi se rozvedli loni a docela mezi sebou bojujou tak to bude jeste zajimave ale jak ja rikam me jde vprve rade o pritele pak aby na svatbe byla babi a hlavne kamaradi rodina je vpozadi Taky topime na el.a hned je teplo pryc dnes nam tu chumeli tak parada :-(
Odpovědět
Profilova fotka
rose - já jsem bez práce bohužel už 8 měsíců a leze mi to děsně na mozek :-D a na nejbližšim stromě se nehoupu jen proto, že jsem založenim optimistka a v skrytu duše doufám že bude líp ;-) jinak s tim že si každej myslím jak ste v cizině tak vyděláváte spoustu peněz, vim o čem mluvim, sice sem nikdy nepracovala v cizině ale o nás si zas každej myslí jak sme děsně bohatý, jen proto že přítel má činžovní dům o 3 bytech 2+1, který pronajímá - to že nám kolikrát nájemníci neplatí a bydlí si zadarmo než jim skončí smlouva, to že se ty peníze cpou zpátky do těch bytů (jsou komplet zařízený) už nikdo nevidí :-( - jinak z pozice člověka vystudovaného vysokou ekonomickou hlásím, že si chvilku počkejte a krize stlačí ceny nemovitostí dolů :-) dzingy - no tak to jo, jinak kdybyste už hledali něco konkrétního tak se obrat na mně, začala jsem ted´ spolupracovat na dohodu o provedení práce s jednou realitkou působící celorepublikově, napsala bych jakou, ale smázli by mně :-) navíc k tomu zařídíme i finanční plánování a hypotéku (ale tu už máte :-)) tak až budete mít představu tak jestli budeš chtít, tak se ozvi třeba do IP, já ti hodim kontakt na mně přes meil nebo telefon a můžem se na něčem domluvit a zkusit něco najít - vzhledem k tomu že tato prácička je spíš mini přivýdělek jelikož než se prodá dům je to na dlouhý lokte navíc ještě potřebuju něco pořádnýho k tomu, což ještě nemám, budu jen ráda ;-) - jinak s tim termínem nevim nevim, ten můj chlap se najednou nějak zasek :-D
Odpovědět
teda holky koukám, teda čtu žádná slast v cizině já tedy taky čekám v létě vyučto za vodu a za topení každý rok doplácíme 4000-5000 kč a to pořád zvedaj zálohy a bojím se toho že to vyjde před svatbou jako každý rok červen červenec tak uvidíme jinak co se týče svatby tak naši nám taky platí hostinu a my to ostatní a moje mamka tím teda taky žije, právě mi volala že ušila motýlky na šerpu na ženichovo auto něco jako mám v albíčku akorát uprostřed motýlka bude oranžová růžička jsem ráda že je to v pohodě :-) :-) :-) :-)
Odpovědět
lenkousi jen ticha zavist .....vazte si toho co vam rodiny davaji! Ja se predchvili rozcilila prosila jsem mamku aby pro me udelala jedinou vec ohledne svatby a to at mi sem posle muj rodny list abych s nim jela rovnou na matriku a.....ze pry ho nema a to ho mela posledni.....ted nevim co mam delat nekam ho zasantrocila a je jsem ted nahrana!
Odpovědět
ty jóó no to je dobrý tak ať dojde na úřad a nechá udělat duplikát a pošle ti ho, tak to je fakt blbý :-| jinak já si toho vážim mamka je supr vždycky pomohla když jsem byla na dně a teď je šťastná že je to ona kdo se mnou vybírá šatičky a moc si to užívá no u tebe je mi to líto ale jsi silná osobnost a zvládneš to
Odpovědět
lenkousi :-) jasne ze si poradim,muzu se spolehnout jen a jen na sebe a opravdu me to mrzi ale co nadelam hold se pokusim umluvit pani na matrice ze to dodam pozdeji ja jinak nevim jak to zvladnout a na urad mi nikdo ani nahodou nedojde no jo zivot
Odpovědět
Profilova fotka
Brum: dík za nabídku, určitě to zvážíme :-) No taky koukám, jak se vám v tom zahraničí žije. Ale když pominete ty peníze a menší úspory, tak máte supr zkušenosti a budete tady mít určitě co nabídnout... Fin: to je mi taky líto. Holt rodinu si člověk nevybírá :-( a ne vždy je všechno růžové. Matrikářku, pokud bude trošku rozumná určitě umluvíš. Ale možná by bylo dobré jí předem poslat email. Většinou už všude emaily mají, tak jsem se tak na dálku předem domlouvala co a jak. Já nevím jak to u nás bude s našima, moc peněz nemají, ale přítelovi rodiče nám taky chtějí pomoct. No vlastně už nám i tak dost pomáhají, tím že se zajímají, že přispěchají s radou...na budoucí "tchány" mám naštěstí štěstí :-) a mám je ráda...
Odpovědět
Jelikoz nemame takove rodiny jako bychom si prali jsme se rozhodli pro nevsedni motto a to Chceme byt rodinou...
Odpovědět
Profilova fotka
Pro Lenkous:Děkuji za optání,jde to,ale dře to,vzhledem k tomu,že já už rodinu nemám a přítel má rodinu 180km od nás,tak zařizujeme všechno úplně sami a je toho nějak moc na co pořád myslet.Už jen kam uložím hosty,mám sice dům a 4 volné místnosti,ale 3 z nich jsou prázdné bez vybavení a jedna v rekonstrukci ;-( Budeme se mít ještě co otáčet.A teď ještě problém,že není kdo by měl proslov před přípitkem,moje svědkyně se na to necítí :-(
Odpovědět
Profilova fotka
crawler: přeju pevný nervíky a hlavně snahu si vyjít vstříct až se uskuteční to vaše společný soužití. Já mám sice budoucí druhé rodiče moc fajn, ale bydlet bych s nima na delší dobu nechtěla. Každý je zvyklý na jiný režim, chybělo by soukromí... Jsme zvyklí tam jezdit na víkendy, ale na delší dobu bych z toho taky měla strach... Zažili jsme dva roky podnájem u starších manželů v bytě, dělili jsme se s nima o koupelnu, WC, kuchyň. Měli jsme sice svůj pokoj, ale paní domácí tam měla věci a kytky, tak to taky moc soukromí nebylo. A hlavně se nás snažila stále vychovávat, říkat nám co máme a co nemáme dělat, když jsem vařila, tak mi nadrzo lezla do hrnců :-( A snažila se mi vymluvit ať nevařím, že si na to přítel zvykne a bude to vyžadovat a brát jako samozřejmost... :-| Vůbec jí nezajímalo, že to dělám ráda... No byl to pro nás docela odstrašující případ a "tchýně" k pohledání. Tak i z tohohle důvodu bych vždycky dala předost svému soukromí jen a jen ve dvou...
Odpovědět
Profilova fotka
jindraa: To vás asi čekají ještě perné chvilky, ale když bude vůle a snaha všechno řešit v poklidu tak to určitě půjde... A na proslov se taky někdo najde. Třeba to může být i svědek ženicha, pokud Tě zná... Nebo to můžete pojmout netradičně a pronést něco vy dva společně... :-)
Odpovědět
jindraa já sice rodinu mám a skvělou, ale nevím jestli taťka zvládne projev v rodině je řečník a srandista ale před více lidmi a né všechny bude znát tak se na to necítí, ale bude muset ;-) jestli si dobře pamatuju tak když se ségra vdávala tak taťka taky projev neměl no uvidíme možná ho budou mít svědci :-S
Odpovědět
Finfrle: U nas to bylo to samy!Pritel prosil jeho mamku, at mu posle rodny list, aby nemusel na Slovensko a ona se porad vymlouvala a vymlouvala a trvalo ji to 3 tydny, ale pritel prosil nekolikrat, teprve dneska sme si ho vyzvedli na poste, uf ;-) . Jinak moje mamka je na druhou stranu hodne ochotna, sama hodne veci zarizuje, ale pritelovo rodina moc ne, ti cekaji,ze se jim vsechno naserviruje pod nos.
Odpovědět
Finfrle: To je mi lito, ze to mate blby s rodinama, ani s pritelovo rodinou nemate dobry vztah? Holky, tady na tej anglickej pozvance maji napsano na prvni strance: wedding invitation - cesky to je svatebni pozvanka. Ted si nejsem jista, nebo se cesky pise svatebni oznameni?Nemohla sem na ceskejch strankach najit pozvanku, kde by to meli napsany na 1.strance
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?