Svatba v září 2011

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, je to hodně brzy, ale přeci, víte už některá že váš den bude v září?
Odpovědět
Profilova fotka
@bronousek Co to jako ten tvůj zaměstnavatel zkouší??? vždyť když seš na mateřský a navíc na dobu neurčitou tak tě nesmí vyhodit, to je v zákoně!!! na to nemá právo...já bych se být tebou bránila!!! a jestli myslš že by si pak měla tu nejnižší mateřskou kvůli tomu že si jakože nezaměstnaná, tak to se počítá tuším z té doby před prvním dítětem, takže se zkus ještě radši poptat na příslušných úřadech jak to přesně je...ale myslím že zahazovat flintu do žita zatím nemusíš...držím pěstičky ;-) @evakaucka Děkuji za odkaz, omrknu to a asi tam zajedu :-) díky díky
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky, tak jsem dala dohromady co budeme muset ještě zaplatit a jsme na částce cca 97tisíc! Tak to bude ještě zajímavý vzhledem k tomu že na sušeno už nam dochází... :-| Je tu někdo kdo si bere pujčku na svatbu (část svatby)?
Odpovědět
Profilova fotka
@kristyn.g Prosím tebe a co to všechno bude že to bude tolik? My počítáme s celým rozpočtem tak 100 tisíc a máme asi 70 lidí...půjčku si brát nebudeme, máme něco naškudlený, ale my nechceme ani žádný svatební dary, páč není co, baráček máme zařízenej, dítě zaopatřený, takže nevím ani co...takže počítám s tím že část penízků se nám vrátí ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@gabu13 tak my sme si taky docela navymýšleli... ale nečekali jsme takové výdaje... hostina cukroví květiny fotograf kameraman tiskoviny prstýnky kočár DJ výbava pro ženicha
Odpovědět
Profilova fotka
@kristyn.g No ono se to pak asi nasčítá no...a vy plánujete si vzít tu půjčku? Hlavně ne od takových těch pochybných společností prosím tě...ty na tom akorát vyrejžujou dvakrát tolik a člověka sedřou z kůže!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@gabu13 no dokud nebude nezbytně třeba, tak si ji nevezmeme. Plánují přispět rodiče a ještě co mužeme platíme z výplaty. Takže výbavu pro ženicha koupíme tenhle měsíc a ještě než budu bez práce dva měsíce budou. Nejhorší je, že mam pocit že už jsme toho koupili hodně a přitom nam toho hodně ještě zbývá... Určitě když bychom si museli pujčku vzít tak jen malou a určitě od banky, do pochybných společností a nebankovních pujček typu homecredit, ctelem bych nešla :-) Zatím pracuju v bance a pracovala jsem i pro cetelem, takže o tomhle něco vím :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to je super že ste takhle rozumní...páč já pracovala jako personalista s pár takovýma společnostma, ale přijít s nima do kontaktu v běžným životě a muset si takhle půjčit peníze bych teda nechtěla. No a už se ti třeba rýsuje nějaká nová práce? nebo si uděláš před svatbou prázdniny?
Odpovědět
Profilova fotka
@gabu13 No ještě uvidím, uvažuju o nějakém jazykovém letním intenzivním kurzu. Potřebuji sehnat práci na částečný uvazek, protože studuju dálkově a mam každou středu školu. Tak třeba se něco vyloupne :-)
Odpovědět
Profilova fotka
No já být tebou tak klidně sháním na plnej s tím že ve spoustě firem se to dá udělat tak že tě jeden den v týdnu pustí ;-) a ty si to třeba napracuješ ;-) no uvidíš..každopádně držím pěstičky při hledání a ať narazíš na něco fajn brzo
Odpovědět
@gabu13 já měla smlouvu na dobu určitou. Ale na úřadě mi řekli, že by to mělo přecházet a měla bych být v zaměstnaneckém poměru až do konce rodičovské. Ale očividně to tak není. No nebudu to už řešit a s ním určitě už vůbec ne. Je mi z něj nanic, že něco takového byl schopen udělat. Sám začínal z ničeho, má dvě děti a ví, jaké to je. Ale to víš, lidi se mění.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, zrovna jsem se vrtáila ze San Veritá a jsem nadšená, v žádném salonu se mi zatím tak nelíbilo - prostředí super, obsluha taky, hodně se mi líbilo, že mě paní normálně pustila ke stojanu a nechala si vybrat z něj. Evidentně jí potěšil můj požadavek "hlavně žádnou klasiku" a snosila krásné šatky, z nichž jedny jsou momentálně největší favoritky. Fotky přidám během zítřka.
Odpovědět
@kristyn.g my to máme s financema docela naštíru. A jak říkala gabu13, nechceme žádné svatební dary, ale peníze. Takže předpokládám, že tak 40.000kč vybereme, ale to je samozřejmě jenom hrubý odhad. Něco slíbila přihodit mamka, něco tchán. Hostinu finančně neřeším, tu nám platí tchán. Ale půjčku bych určitě nebrala, ono s půjčkama je to vždycky naštíru. Spíš se skus domluvit třeba s rodiči, pokud mají naspořené peníze, že jim to pak budeš nevím třeba po dvou tisících měsíčně vracet. Budeš to mít bez úroku a nemusíš se stresovat.
Odpovědět
Článek se načítá
@assol no skvělé! Už se nemůžu dočkat, až uvidím fotky! To já to cosi pořád odkládám. Vždycky mi do toho něco vleze, snad se nebudu vdávat nahá :-D
Odpovědět
Jo a ještě holky, jeden postřeh ... když jsme byli na ty obleky, tak jsem se ptala paní i na ladění ženicha s nevěstou respektive jakou barvu vestičky a kravaty. Její odpověď me dost překvapila. ˇŘíkala, žeprej podle etikety by měl být ženich s nevěstou sladěný jenom kytičkou na klopě a kytkou nevěsty. To je u mě fialová. A že jinak vestička i kravata by měly být světlé, pokud má nevěsta krémové šaty, tak krémové, k bílým šatům třeba i stříbrná kravata a vesta. No myslela jsem si, že miláčka obléknu do fialové nějak komplet, jenom košili bílou, ale teď nevím. Jak to budete řešit vy? Mě se docela líbila ta kombinace stříbrné, ale jsem na vážkách ...
Odpovědět
@bronousek Hmm, no to je zajímavé, já myslela, že kravata měla být podle kytice. Chci kombinaci šampaň a fialová. To znamená, že kravata by měla být taky šampaň a co košile, ta též?
Odpovědět
@markketax já ti právě nevím. Ale košili bych asi fakt dala podle barvy šatů. Třeba abys neměla bílé šaty a snoubenec krémovou košili, mohlo by to působit "zašedle" jestli víš, co tím myslím.
Odpovědět
Profilova fotka
Kdyby sme se měli řídit jenom etikou,tak bude vše úplně jinak.Jsem se dočetla,že po pravici nevěsty má sedět ženichova rodina a po levici ženicha zas nevěsty rodina.Že bych zrovna chtěla při obědě vedle sebe tchána s tchýní..nic proti nim,ale... :-D Já budu mít žluté kali s něčím bílým.Takže bych volila bílou košily a žlutou kravatu a nebo bílou košily a bílou kravatu s nějakým vzorem.Jak to myslej s těma vestama.Přítel bude mít tmavej oblek,to by jako pod tamvý sako měl mít bílou vestu?Si nedovedu představit
Odpovědět
@bronousek No já budu mít šampaň šaty, takže by to snad nemělo působit zašedle. To mám zase brouka v hlavě.
Odpovědět
@marrsik no a já vedle tchýně :-D to bych měla teda celej den skaženej :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kristyn.g Ahoj, my si půjčku brát nebudeme, to se radši uskrovníme. Vůbec máme k půjčkám oba negativní postoj. Ale jestli pracuješ v bance, tak určitě víš, do čeho půjdete ;-) Tak držim palce, ať brzo něco seženeš a můžeš dál vesele zařizovat! @assol Tak to jsi mě docela navnadila s tim San Veritá. Moc se těšim na tvoje fotky. @bronousek Můj Honza vestu nechce, takže jí mít nebude. Ale bude mít žlutou (nebo zlatou? - pořád nevim, kam tu barvu zařadit) kravatu, aspoň to bude veselejší... Stejně se etiketou nebudeme řídit ve všem.
Odpovědět
@smisca jasně, jen mě to překvapilo. Taky jsem chtěla, aby měl Tom fialovou vestu a kravatu. Ale i ta stříbrná nevypadala špatně. No ale uvidíme, ještě chvilku na rozmyšlení máme.
Odpovědět
@bronousek tohle naštěstí řešit nemusim, ale taky bych vedle tchýně sedět nechtěla!
Odpovědět
Profilova fotka
@bronousek Jj, stříbrná bude určitě vypadat slavnostně
Odpovědět
Profilova fotka
@markketax @bronousek Tak to my máme s tchánovcema celkem hezký vztah, takže si i umím představit, že bych vedle nich seděla
Odpovědět
@smisca Já taky, vycházíme dobře, ale o svatbě mám prostě trochu jiný představy. ;-)
Odpovědět
@smisca já s tchánem jsem v pohodě. To bysme si i pokecali. Jo a tchýně vlastně na svatbu nejde, takže to vlastně ani nemusím řešit :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@bronousek Jako fakt? :-D My jsme to zase tchýni ještě neřekli. :-D
Odpovědět
@assol ono možná je to pro vás lepší :-D že máte klid :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@simsca Určitě se běž mrknout, doporučuju. A prý jim v půlce dubna přijde nová kolekce.
Odpovědět
Profilova fotka
@assol A jak jsou na tom cenově?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?