Svatba v září 2011

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, je to hodně brzy, ale přeci, víte už některá že váš den bude v září?
Odpovědět
Profilova fotka
@akfs Ale přesně takový nákupy jsou nejlepší! :-) A pravda, odreagování je třeba... Ale já to zatím řeším nákupama s kámoškama! :-D
Odpovědět
@tekame :-) To je taky fajn :-) Já mám naštěstí (i naneštěstí) doma stejnýho shopaholika jako jsem já, takže my veškeré nákupy pácháme společně. A co vlastně studuješ a kterým rokem?
Odpovědět
Profilova fotka
@akfs Tedy ne, že by přítel taky nenakupoval rád, ale jelikož my, co nepracujeme a pouze studujeme, se můžeme prakticky utrhnout kdykoli, tak chodíme radši na nákupy ve všední den, což přítel jaksi nemůže, když dělá jako právník do večera... ;-) Ale je fajn, jak píšeš, že jste v tomhle stejní... ;-) Jinak studuju už pátým, a doufám, posledním rokem v Praze na ČZU obor Zahradní tvorba... Takže o to víc si užívám všechny přípravy a hlavně návrhy... ;-) A vy jste se rozhodli se vzít i když studuješ? To už určitě máš taky poslední rok, ne? ;-)
Odpovědět
@tekame Tvůj přítel je právník? To je hezký, já práva studuji a bohužel ne posledním rokem :-| Letos dělám Bc. a samozřejmě pokračuji dál, takže mám 2 a půl roku do konce. Studuji dálkově a pracuji i s přítelem u mého otce ve firmě, abych si něco vydělala. S přítelem se ale v práci nepotkáme, takže ponorka nehrozí, já jsem tam jen tak do počtu :-) Je mi 22, takže stejně s mimčem tak ty tři roky ještě počkáme, tak nám to hezky vyjde. Partner je o 5 let starší. Jsme spolu 6 let, takže svatba tak nějak hezky vyplynula :-) Jinak tvůj obor je zajímavý, copak sis vybrala za kytky na svatební kytici? Musíš to mít horší než my, co známe jen 5 druhů květin z výlohy v květinářství :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@akfs Jo, jo, právník. Minulý rok skončil a teď dělá koncipienta v Praze. Taky při studiu pracoval. U vás právníků se to jakž takž dá i při denním studiu. ;-) Ale když pracuješ už takhle při škole, tak je fajn, že hned po ní můžeš mít mimčo. To já si ještě budu nějakou kariéru muset udělat. :-N Takže nejdřív práce, domek a pak teprve dítě... Takže to taky vidím tak na tři roky... No jo, ale už teď je mi 25... To máte docela už větší věkový rozdíl ... To neznám, já jsem totiž o půl roku starší. :-D A už to taky bude šest let. Takže jsme vlastně čekali jenom na mě, až dodělám školu... ;-) A co se týče kytice... Byla jsem na brigádě v květince a naučila se, že druhů kytic je 52 typů (převis, žezlo, kulatá atd) a která se hodí k různým typům šatů (převis k Áčkům, kulatá k velké róbě a tak) a barevnost podle typu nevěsty... Ale nakonec stejně skončíš u toho, co se líbí tobě, i když se to vůbec nehodí! :-D
Odpovědět
@tekame Ty jo, takže tak jak říkám, musíš to mít s výběrem těžké :-D Já chci jen svazek tulipánů nebo pivoněk ve fuchsiové barvě, ovázané fuchsiovou mašlí a nic víc. Mám ráda jednoduché a čisté věci :-) Co bys mi radila ty, které jsou lepší. Jinak jsem koukala, že máme stejné datum :-) Co se týče miminka...člověk míní, život mění, takže to může být všechno jinak, ale máme to tak naplánované, že po škole půjdu na mateřskou a pak až nastoupím na koncipientní praxi. K tomu věkovému rozdílu...můj bratr je ve věku mého patrnera, takže jsem od malička trávila čas se staršími dětmi. Všechny moje kamarádky jsou o dva a více let starší, tak mi to hrozně vyhovuje :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@akfs Tak když už máme takové pěkné datum :-) , tak už nebývá takové teplo, takže odpadá dilema, jestli ti tulipány vydrží a rychle nerozkvetou. Sice je to horší čas na tulipány (nejlepší a nejlevnější jsou prostě na jaře), ale sehnat se dají. S pivoňkama to bude horší. To není častá kytka a už vůbec ne na podzim. Ale zase když seženeš, tak jsou stálejší... Tulipány totiž ještě rostou v kytici. Prostě se prodlužují. Ale dobrá floristka by s tím měla počítat. Taky jsem chtěla z tulipánů.. Ještě se rozmýšlím, ale nakonec to asi budou růže. Ale mám známou, co váže (prý si to jako nevěsta nesmím vázat sama - zase jedna další pověra ;-) ) a tak to prokonzultuju. Budu mít obrovskou sukni, takže to asi vyřeší kulatá kytice, ale i já si nechám ráda poradit. Třeba bude mít lepší nápady než já... ;-)
Odpovědět
@akfs @tekame Přidávám se do právnickéh kubu, sama právník nejsem, ale můj partner je :))Navíc taky máme oba čerstvě po škole, v praze, já navíc dělám prezenčně doktorát, takže mimčo taky hodně dlouho ještě ne :)) U nás nákupy jsou v pohodě, muž si nechá ušít obek na míru, portože ho stejně vynsí, navíc si potrpí na kvalitní vlněný obleky, kvaitní košile, takže to je u nás normálka: )) Tudíž tohe řešit nemusím, on si to reší vždy sam a navic s oblibou, takže o starost míň:) Mohla bych se taky zeptsat na kytici? jestli mrknete na muj fotoblog, mam tam par napadu na kytice, ale pořad nevim jaou, ibila by se mi nějaka ktera nebude takova ta precizně uvazana, ale spiše aby vypadala jako by ji někdo cerstve natrhal. a podzimni kombinace..jan pořád nevím jak..:(
Odpovědět
Profilova fotka
@hatsepsut Tady je to samý právník! :-D A ke kytici: líbí se mi ta kombinace "ohňových" kal a hyperica (to jsou ty červené bobulky). To evokuje podzim - plody. A nemusí být ani začištěná nějakou stuhou. Ty jiřiny jsou podle mě moc výrazně velké do kytice - a mají jinou texturu než ty klasy, takže se to příliš ruší. Asi bych si vybrala jednu hlavní barvu a ladila to do ní, než více kontrastních barev dohromady. Když by si chtěla něco s klasy, tak to bude moc takové "unylé". Prostě do toho moc barev tak, abys to moc neznásilnila, nedostaneš...Ale toť můj názor. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@akfs Tak přesně v takovou náhodu doufám, že během jednoho dne pořídíme všechno pro přítele. On moc nákupy nemusí, takže by to byla úleva pro nás pro oba :-) A ten oblek vypadá senzačně, přítel chce taky spíš lesklý. Jinak se studiem je to u nás přesně naopak - já jsem školu končila loni, teďka jsem v plném pracovním nasazení. A přítel druhým rokem studuje VŠE :-) @hatsepsut A z jakého oboru děláš doktorát? Já si nějak nedokážu představit, že bych ještě studovala ...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, tak já s právníky nemám nic společného, možná nějaká teta z desátého kolena :-D Na podzim se budou vdávat asi samé chytré holky :-) Já tedy studuju dálkově jen Vošku a chodím do práce. Mě by se moc líbily růže, jen něčím doplňené, když je u toho takové ty "červené kuličky" tak to vypadá krásně podzimě :-) Hlavně aby nám toho 10. vyšlo počasí, ale určitě bude moc krásné září :-)
Odpovědět
@tekame Díky za radu, mě se právě taky nejvíc líbí ta kombinace co jsi popsala :) Tak jsem ráda za rpofi názor, že ho mám podobný:) Opravdu díky! @smisca Já jsem arabistka, ale dělám si teď doktorát na teologii, věnuji se hlavně náboženství a životu na starověkém Blízkém východě. @kristyn.g Určitě nám vyjde počasí! Musí! A červené kuličky jsou boží :))
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahoj holky, tak dnes jsem zarezervovala fotografa, za týden máme schůzku, tak mám radost. Taky jsem psala závaznou objednávku DJovi (na základě telefonátu), ale zatím se neozval, tak snad mu to došlo :-N Jinak ke kytici - já chci taky tulipány, svoji vysněnou mám v albu, ale bez těch perliček.
Odpovědět
Ahojky, jsem tu nová. Taky máme svatbu v září a když čtu, co vše máte už zařízeno, jde mi hlava kolem. My teprve před týdnem vybrali termín. :-) Teď se rozkoukávám co vše bude potřeba zařídit a dělám si poznámky jak to tu pročítám.
Odpovědět
Profilova fotka
@rossee Ahoj, vítám Tě :-) Mně hodně pomáhá svatební plánovač :-)
Odpovědět
@rossee Ahoj, tay Tě vítám. Vůbec se neboj, jak jednou začneš tak to jde pak už dobře:)
Odpovědět
Tak plánovač mám před sebou, jen mi přijde, že tam není úplně vše. Jsou tam jen hlavní věci. Teď mi došlo, že budou potřeba např. i stužky na klopy, myrta...... Chci vše zařídit do poloviny května, kdy nastupuji do práce po rodičovské dovolené a malý do školky. To budou zase jiný starosti. Navíc hodně věcí bych si chtěla udělat sama, máme omezený rozpočet. :-)
Odpovědět
@tekame Určitě to budeš mít nádhernou kytku. Já budu mít jako květinářku taky známou. Je to maminka od mého kamaráda a dělá nádherné kytice, takže toto bude snad také bez starostí :-) @hatsepsut Ta kytice je opravdu úžasná! Já být tebou (pokud se ti tento styl líbí) tak bych neváhala! Jinak tvůj obor ti závidím, musí to být hrozně zajímavé. @kristyn.g S počasím mě taky pořád všichni straší, ale já jsem toho názoru, že když má pršet, tak pršet bude, ikdybychom měli svatbu v červenci, takže to necháme prostě osudu. Když bude pršet, tak si dáme ráno nějakého panáčka a hned bude veseleji :-D @rossee Ahojky, vítej a nepanikař. Já jsem zařídila fotografku, kapelu, hotel i kostel a faráře v jeden týden, takže se to dá v klidu stihnout. Jen je to pak horší s volnými termíny, tak moc neváhej :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak v salonu říkali, že mám šaty už na cestě od výrobce... Já se tak těším! ;-) Jenom doufám, že budou pěkné a výšivka se jim povede... By mě mrzelo, kdybych musela hledat znova... :-( Jinak počasí ať bude jakékoli, tak my si tu svatbu přece užijeme tak jako tak, ne? ;-)
Odpovědět
@akfs Jo, asi to bude ta kytice, diky:) Jinak s mym oborem neni co zvaidet, je to nadhera ale drina, a pak se ti stane ze se neskutecne vytocis - jako ja dnes- kdyz ti zmrvi clanek co ma jit za dva dny do tisku..naprosto neco rpiserneho..a to je rozcilování na celý zivot :(
Odpovědět
Přidávám se :-) My máme vybráno 10.9. Moc se mi to datum líbí :-) Ještě tento týden potvrdit na úřadě a je to. Akorát máme problém s místem. Do místního úřadu se nevejdem, tak musíme o vesnici dál :-(
Odpovědět
@bronousek Krásné datum ;-) jen my jsme měli 2010 a myslím, že bylo naprosto nejlepší :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@rossee Do svatebního plánovače si můžeš přidat vlastní úkoly :-) Mně teda naopak přijde, že je tam toho až moc :-) Např. myrty řeším spolu s kyticí ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, vítám nové spolunevěsty ;-) Nemějte strach, že zatim nic nemáte zařízené, času je pořád dost. @hatsepsut řekla bych, že každé doktorské studium musí být dřina. Hlavní je, že tě to baví. A souhlasim s akfs, moc zajímavý obor. Jinak když se tady řeší kytice, mně se moc líbí frézie, ale ještě jsem nezjišťovala, jestli mají dlouhou výdrž. Nevíte některá?
Odpovědět
Profilova fotka
@smisca Frézie vydrží opravdu dlouho. A pomalu nakvítají z poupat. Zase jsou ale prostorově nevýrazné a považují se spíš za doplňkovou kytku... Jestliže chceš totiž kytici jenom z frézií, tak jich budeš potřabovat hodně... Ale jinak dobrá volba... Mají širokou škálu barev a ještě k tomu voní.... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@tekame Tak to jsi mě potěšila. ;-) Ale o konečné podobě ještě stejně není rozhodnuto, takže se to možná ještě 10x změní :-D Původně jsem plánovala růže + frézie, ale pak jsem objevila kytici jenom z frézií (viz album) a moc se mi zalíbila. Teda až na to, že bych jí asi neudržela, jak je tlustá (minimálně by z toho dost bolela ruka:-) ). Takže by musela být menší, a to pak asi tolik nevynikne, přesně jak píšeš. No ale stejně jsem chtěla něco jednoduššího, takže uvidíme :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@smisca Jo a ještě nikdy nemáš záruku, že by to byly takhle nakvetlé frézie. Oni jsou dva typy - jedny levnější, které chodí skoro zelené a pokroucené, a ty druhé jsou zase dražší a ne vždy je možnost je objednat. Tady je prostě moc rizika... Jo, když na nich ta kytice nestojí, tak je to docela jedno, ale když má být jenom z nich, tak... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@smisca Koukala jsem se na ty frézie v Tvém albu a podle mě ta kytka bude vypadat strašně hezky ve váze, ale v ruce už ne, to by ses ani nemohla zavěsit do tatínka, až Tě povede k oltáři, a já bych se při své šikovnosti bála, že mi určitě vyklouzne :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@tekame jasně, díky za radu. Jak říkám, kytici jsem zatím moc neřešila, takže je možné, že se mi ještě zalíbí něco jiného. ;-) @makovaapanenka jj, psala jsem, že by z toho šíleně bolela ruka. Ale domu do vázy bych si jí mohla dopřát, to máš pravdu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@smisca Nebo jako květinovou výzdobu na stůl. Tak zabiješ dvě mouchy jednou ranou - budeš mít milované frézie a zároveň výzdobu a svatební kytku nějakou jinou, co Tě nepovalí tíhou :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?