Svatba v září 2011

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, je to hodně brzy, ale přeci, víte už některá že váš den bude v září?
Odpovědět
Profilova fotka
@princezna_na_hrasku Tý jo, tak z těch šatů bych byla silně nervózní.....co chceš dělat, to se vdáváš za necelých 14dní a nemáš šaty , jen látky:(((?Já bych asi nespala....ale já mám jet na poslední zkoušku, nějak jsem zaspala včasné objednání a teď se pomalu nikam nevejdu, prostě mě musí nějak obsloužit ne :(( @evka2011 Já mám svoji kytku, dvě pro maminy, pro svědkyni a ženichovi do klopy a jsem na na 1900 takže to nemáš vůbec drahé! Na auto jsem musela zrušit, nedám 1100 za výzdobu jednoho auta, to je moc, musím narychlo sehnat něco jiného.....
Odpovědět
Profilova fotka
@kikika87 Ještě jsem zapomněla na ty mrňavé do vlasů... ale koukala jsem teď na nějakou jinou diskusi a tam se objevují 2 i 3 tisíce a jednou dokonce pres 6000, ale to byl vyzdobený asi celý kostel :-) tolik by se mi za to asi ani dát nechtělo, přijde mi to zbytečné, pak to zvadne a nic z toho...
Odpovědět
Profilova fotka
@princezna_na_hrasku Teda já tě obdivuju, že to bereš aspoň trochu s humorem, takových kiksů... ale mám celkem vyzkoušené, že čím to vypadá hůř, tím rychleji se to pak všechno vyřeší a dva dny před svatbou zjistíš, že je všechno hotové a připravené ;-)
Odpovědět
@princezna_na_hrasku nechápu proč některé ty ženské co slíbí nějakou službu nakonec nic nedodrží. Sama se švadlena určo vdávala a tak musí vědět jaké měla nervy ona a jak je to nepříjemné, když to nejde tak jak má jít. Držím palečky,ať se ti ozve co nejdříve s info, že je to hotové:-.Takže nakonec to bude asi dost velká svatba, ne? :D Jmenovky ještě stihneš doobjednat.. pokud jsi si je objednávala nebo dodělat. Já blbě spočítala oznámení a pak jsme jich musela pár doobjednávat, jsme si nadávala, že jsem pako :D Ale během tří dnů jsme je měli doma, takže super.
Odpovědět
@kikika87 já šaty mám doma - ale musí se na nich udělat nějaké úpravy, totéž na spodničce. udávali univerzál velikost a když mi přišla je mi malá v pase - takže se musí nastavit. ale nemam bolerko ani závoj....takže pokud se s tim nehne budu muset někde něco koupit...a látky si pak můžu strčit někam.....navíc nemam to kde v klidu odzkoušet, náš byt je maličkatý a nemam asi pořádné velké zrcadlo.... @evka2011 ono mi nic jiného nezbyde...prostě se tomu zasmát....já už každého předem upozorňuju, že to bude těžká improvizace. už jen fakt že máme málo aut a hodně lidí..takže někdo se bude muset projít pěšky :-) holt první svatba, nemam to vychytané - ale až se budou vdávat kamarádky, tak aspoň budu vědět s čim poradit :-D
Odpovědět
@ppampeliskaa švadlenka je bohužel single a svobodná, takže nemá tucha....ale když to nestíham, zavolam a řeknu včas hoď to jinam, já to nezvládnu....pochopim to....ale tohle mě zamrzelo o to víc, že je to i kamarádka a ví, jak jsem z celé svatby ve nervu, protože řešíme pořád něco...no uvidíme, pevně věřim že se to vyřeší a bude to v pohodě....při nejhorším si skočim do ikei pro záclonu a dam si na hlavu tu.... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@princezna_na_hrasku A předpokládám, že pan nastávající je těžce v klídku, ne? U nás to teda tak je, všechno obstarávám a vyřizuju já. Úspěch byl, že jsem ho dokopala na matriku, a že si vzpomněl, že zná jednu paní, co peče dorty a cukroví - bydlí přes silnici proti jeho práci... Tak teď ho dokopat zase, abychom tam zašli. :-)
Odpovědět
@evka2011 čoveče jediné co udělal bylo, že si pročetl napojový a jídelní lístek a řekl hmmmm. tím to pro něj zhaslo...pak jsem mu dala za úkol vybrat hudbu na první tanec. žádný nervy času dost - nakonec jsem předvybrala něco já. takže v klidu byl, dokud jsme se o víkendu nebyli podívat na místě obřadu - pak to na něj padlo a začíná mu stres. mě už opouší, protože nemam sil a on začíná mít těžký spaní :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@princezna_na_hrasku teda ty máš ale za sebou super víkend...nezbývá než se zhluboka nadechnout a snažit se napravit škody...a co ta švadlena jako dělá...to ti šaty má šít...nebo co??? a nemá je ještě? teda já bych být tebou jela k ní domů a zvonila u dveří dokud by někdo nevylezl!!! Já jsem právě vyrobila vlásenky s perličkama...ať jich mám dost, kdyby měly přeci jen do těch vlasů přijít...koupila jsem si lak na pedikůru a ozdobičky na nehty, samodržící punčochy, spodní prádlo a jsem dneska unakupovaná až až :-D Jo a přišlo mi dneska zrcátko pro svědkyni jako dáreček, co tu někdo z vás tak hezky poradil :-) tak mám radost protože je moc hezké :-) tak moc děkuju za inspiraci :-) doufám že se přihlásí původce té rady ať můžu poděkovat ještě jednou přímo :-) jdu ho vyfotit a šupnout do albíčka :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@evka2011 @princezna_na_hrasku Jé, u nás je to přesně naopak, přítel se pořád ptá, co bude, co se musí dořešit, a já pořád, že klídek, všechno je zařízené, všechno je domluvené. Tak mě dneska dotlačil k tomu, že jsme si napsali detailní harmonogram a dost jsem se divila, co všechno se musí ještě doladit. Až jsem z toho teď docela skleslá. @gabu13 Zrcátko je krásné, svědkyně bude mít určitě radost! Zrcátka družičkám jsem dávala já, ale jestli jsem původce té rady, to nevím. :-)
Odpovědět
Tak holky jak jste na tom? Mě dnes fakt pobavilo, že se po dlouhé době všichni probudili a volají mi - např. paní z jedné restaurace, že zjistila že má na lístečku napsanou předběžnou rezervaci a jestli to platí (svatba je tuto sobotu) :-) stále nemám šperky, paní co je měla vyrobit mi to před týdnem zrušila grrrr :-S
Odpovědět
@evka2011 2000? ale to je super cena na to ze nejsi v praze :-))) @princezna_na_hrasku to chce teplo a klid, zadny stres: -) @assol sklesla jsem tez...nejak fat mem uz nervy..a to dnes budeme vybirat pisen na prvni tanec a zkouset nejake reace..pry, rikal muz :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@assol anooo já jsem si myslela, že jsi to byla ty...ale nebyla jsem si jistá :-) tak ještě jednou děkuju za nápad :-) snad se bude svědkyni líbit :-) já mám taky už pocit, že je všechno zařízené...ale pořád jsem jaksi nervní, jestli jsem na něco nezapomněla...tak se máš že se přítel tak stará a že to s tebou všechno prošel :-) Holky já začínám být nějak nervní že nic nebude tak jak jsme valstně původně chtěli...dycky to jak sme to chtěli nějak nešlo a tak jsme skoro všude dělali kompromisy a ústupky a teď nějak nevím jestli to je dobře...ale snad je to jen nervozita a vše dopadne dobře :-) nějak se nám to blíží
Odpovědět
Ahojky, taky mám svatbu v září - 17. Ještě nemám koupené prádlo, ale to zas tak moc neřeším, chybí výzdoba ženichova auta, ale jedeme asi 200 metrů:-) takže tomu taky moc nevěnuji pozornost. Chybí nám nechat ostříhat hafa na něco slavnostního, zkouška make-upu...a detaily dekorace. Jinak doufáme v dobré počasí.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak mně zbývá sehnat boty (koupila jsem použité přes internet a jsou ukrutně velké, buď se mi smrskla noha, nebo se na té svatbě vytáhly, tak jsem na net rezignovala a koupím prostě nové), domluvit dorty a zákusky, krabičky na výslužky mi udělá jedna šikovná paní z Fler.cz, pak musím dovybrat hudbu, protože se ukázalo, že proslov bude mít oddávající, který je prý dost ukecaný, snad se ho ještě podaří zkrotit :-(, domluvit jídlo a pití na hostinu, naštěstí restauraci mají kamarádi, tak se snad domluvíme - mám tam jednu vegetariánskou rodinku a zbytek masožravců :-)... A to snad bude všechno.
Odpovědět
já mam vzácný dar....a to že jsem v podstatě samonasérací, takže mě dokáže vytočit lecos...málo nezájmu je špatně, hodně nezájmu je špatně...teď je špatně i celá svatba, protože jako Gabu děláme samé kompromisy a ústupky....ale co dali jsme se na vojnu, tak musíme šlapat :-) ten den to přežijem a pak si holt uděláme symbolickou svatbu ještě jednou, jen my dva spolu na louce jak jsem to chtěla vždycky - ať je taky nějaká romantika. :-) včera mě nastávající přesvědčoval že se neopije jako zvíře a že bude svatební noc......tak na to si počkam, dle mého bude svatební noc o ibalginu a studených obkladech na jeho kebuly.... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@princezna_na_hrasku Tak to mi zaplaťpámbu nehrozí, moje drahá polovička je v tomhle zlatá, moc nepije a hlavně hodně vydrží, takže se vlastně nikdy neopije. A taky je to už postarší pán, takže žádné vylomeniny nehrozí. Koneckonců už taky nejsem nejmladší a na divoké mejdany jsem nikdy nebyla, tak to snad zvládneme v klidu. :-)
Odpovědět
@evka2011 hlavně se bojim aby nezačal pít na kuráž hned od rána, na lačný žaludek - to bych ho snad tou kyticí umlátila. taky právě pije jen výjmečně a pak to nezvládá :-) a protože tam budeme mít slováky i moraváky, myslim že ho budou hecovat....ještě že u mě se už nikdo neobtěžuje, ví že čim jsem starší tim míň mi alkohol chutná...
Odpovědět
Profilova fotka
Tak u nás to je s alkoholem tak, že mám taky strach jak dopadneme...páč morava je zrádná...ale my to ustojíme...dneska jsem koupila v lékárně Antiethanol, aby nám ráno nebylo zle...a s ním se jen tak hned neopijeme...hlavně musím drahouška pořádně naobědvat a bude pohoda ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@evka2011 jinak mě ta cena za kytky taky příjde v pohodě...my za ně dáme tak dvakrát tolik a to to taky nemáme v praze...já jen za svoji kytku dám tak 12-1500...vybrala jsem si hold drahé kytky no...co nadělám 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ty jo, tak dneska přišla kalkulace za dort a za zákusky do výslužek a na stoly.. a vychází to na 8000,-.. nevím jestli je to málo nebo hodně :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@terulilinka Myslím že jestli to je se vším všudy všechno sladký tak je to tak normální ;-)
Odpovědět
@terulilinka @ppampeliskaa No je to škoda, měla jsem mít bílé pivoňky, hortenzie a tulipány. Zítra se tam jdu domlouvat, tak snad vyberem nějakou jinou plnokvětou bílou kytku :-/ Já jsem věděla, že to bude problém, ale paní mě ujišťovala, že je to v pohodě a teď zjistila, že ne :-/ @ppampeliskaa Tak to je možná fakt trošku naražená cena. My máme ten dort od luxusního cukráře, takže jsem si myslela, že máme snad nejvyšší cenu, co může být :-D A to nás ještě upozorňoval, že minidortíky stojí mnohem víc než dort vcelku. Budeme mít ten horní rozkrajovací dort s jogurtovou náplní, 35 dortíčků čoko korpus, čoko krém, čoko kosrpus, čoko krém a čoko korpus, 35 dortíčků piškot, krém lesní směs, čoko korpus, krém lesní směs a piškot. Celé to bude potažené marcipánem a dozdobené širší stříbrnou stuhou a tenčí červenou. Navíc si musí někde sehnat ten stupňovitý podnos na minidortíčky. Nevím, nevyznám se v tom, ale máme skoro dvojnásobný počet hostů + horní rozkrajovací dort a cenu máme max. o 1500 vyšší... @princezna_na_hrasku Teda, to je jak zlý sen, ale určitě to všechno dobře dopadne :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kikika87 cena za kytičky je krásná :-) My budeme mít o dost dražší @princezna_na_hrasku téda to jsou nervy jak ze železa... ja bych se asi xxx zrovna dneska jsem byla u krejčové donést šaty na ušití šněrovačky ze zipu a zužení rukávů u bolerka a budu je mít hotové příští úterý. @terulilinka no vím že moje známá taky dala tolik. My máme 32 lidí a výslužky zařizuje moje mamka a to jen pro někoho tak nás koláčky a slané vyjde dohromady max do 2tisíc. Bereme jen 6kg koláčků po 200kč/kg Tak my za svatební dort dáme 5tisíc. A to máme jen na 40 porcí dvoupatrový malinový dort. Ale mame tam i dopravu a zprostředkování od našeho hotelu, takže aspon nebudou starosti.
Odpovědět
@princezna_na_hrasku no vidíš, imperovizace je někdy hodně dobrá...třeba nakonec zjistíš, že ta záclona bude ještě hezčí :D Jen tě zlobím :-)
Odpovědět
Tak nakonec ten dort nedopadl tak hrozně, z předběžné kalkulace 5500kč jsme se dostali na 3800kč a má cca 8kg. Je třípatrový a potažený marcipánem. Cenu nám srazili hlavně z toho důvodu, že jsme si objednali ještě dvě srdíčka rodičům jako poděkování. Ale i tak žasnu nad tím jak jsou ty sladkosti drahé...3000kč koláčky, 1500kč minizákusky, 1500kč srdíčka pro rodiče, 3800kč dort. Ale vše je domácí práce jedné paní cukrářky a musím uznat, že to má moc dobré :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky ty jo...mě vůbec nedošlo že už je tenhle týden září a že už to některé z nás čeká teď o víkendu...to je mazec:-) příští týden většina z vás tady a pak už my opozdilci 17. a pak jen myslím tak dvě nevěstinky 23 a bude to za náma...no mazec :-D
Odpovědět
@ppampeliskaa Jen zlob :-D Ono hroutit se je k ničemu, stejně nám to nepomůže...A když je nejhůř dycky se to nějak udělá.....Doufam že o víkendu nebude pršet, jedeme někam na louku nacvičovat tanec, protože v bytě se ani neotočíme... tak budeme lehce za pošuky, až budeme po louce tančit s nataženou spodničkou :-D Mě včera zaskočili přátelé ohledně svatebních darů. U rodiny se nestydíme říct že nechceme dary a že budeme rádi za peníze, ale u přátel je to jiné. Jsou to všechno mladí lidé a vim že sami mají ze sebou co dělat. My jsme po nikom nic nechtěli a tak jsme jim to i řekli. Ať se na dary vyprdnou a hlavně ať dorazí s dobrou náladou.Jenže oni zase, že je jim to blbé. Což chápu, mě by taky bylo, kdybych šla někomu na svatbu. Ale co jim říct....Nic nepotřebujeme, nebo spíš nemáme to kam dát v našem miniaturním bytě plném už teď všeho možného a zase obírat je o peníze se mi taky nechce....Napadlo mě říct jim o něco, co by jednou bylo jako vzpomínka na ně, nějakou maličkost...Ale tím jsem je ještě víc rozhodila. Neví co si pod tim mají představit - což se nedivim, nevim to taky :-) Bylo by ideál, kdyby nic nenosili a prostě se bavili. Svatbu neděláme pro dary a všechno jsme si zaplatili bez problémů sami, takže jsme to pojali jeko mejdan, kde se sejdou konečně lidi, na které nebyl jinak čas nebo byli daleko....Vždyť ani nevim jaké jsou jejich finanční možnosti....Tohle je takové celé trapné....
Odpovědět
@gabu13 Bude to sice za náma ale příjde další kolotoč - změn dokladů :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@gabu13 Já jsem jedna z těch 2, co na to jdou 23. :-) A jsem moc zvědavá, co tady potom budou psát už vdané paní, jak to dopadlo. Včera jsem si koupila prádlo a doplňky do vlasů a kabelku na večer. Problém máme zatím s hudbou - sice jsme našli kapelu a DJ na večer, ale dohromady to vychází pěkně draho :-| Takže ještě budeme asi škrtat... Jinak na květiny máme kalkulaci dohromady za necelých 6 tis., je v tom toho opravdu hodně, jenom nemáme výzdobu na auta - vše bude na jednom místě ;-) Takže: kytice pro nevěstu, podobná v menším pro svědkyni, kytice pro maminky, korsáže pro ženicha, svědka, tatínky, výzdoba oddávacího stolu, polštářek pod prstýnky, 5x kytice do váz na stolech. Hodně záleží na tom, jaké si člověk vybere květiny. Dort jdeme objednat 6.9.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?