Svatba v roce 2012 a její plánování. Přidáte se?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj všem, tato diskuze je pro všechny, kteří plánují svatbu na rok 2012 :-) my máme předběžně vybraný duben nebo květen, ale uvidíme, jak to všechno dopadne :-) budu moc ráda, když se nás sejde co nejvíc.. mějte se hezky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@punk tak raut mam naprosto jasny,vim co chci...jen me trapi hlavne predkrm,premyslim nad sunovyma a syrovyma roladama...vzdy potrebuju variantu pro vegetariana...jinak menicko bude asi vypadat takhle predkrm - sunkova a syrova rolada + pecivo polevka - slepici vyvar s nudlemi a jator. knedlicky hl.chod - kureci steak (smazene zampiony) s amerikama a tatarkou dezert - svatebni dort drahy neji svickou,kterou sme chteli,ja jim v podstate jen kure a ryby,drahy rybu nechce..predkrm potrebuju nejaky,ktereho se trochu naji,jeliko budou cekat vic jak hodinu na dalsi...
Odpovědět
@petrajavor A co plněné žampiony? Zasytí to a je to fakt dobré... Například: Plněné žampiony Ingredience (4 porce): 2 lžíce olivového oleje 1 malá cibule, najemno nakrájená 150 g vinné klobásy, vymáčknuté ze střívka hrst čerstvého nasekaného nebo 1 lžička sušeného tymiánu 12 žampionů (hlavičky vcelku, nohy odlomte a pokrájejte nadrobno) 50 g sýra typu ementál, nastrouhaného máslo na vymazání pekáčku -------------------------------------------------------------------------------- 1. Předehřejte troubu na 200, horkovzdušnou na 180 stupňů. V pánvi rozpalte olej a osmahněte na něm dozlatova cibuli a pokrájené nohy hub. Stáhněte z ohně a přimíchejte vymáčknutou klobásu a bylinky. 2. Naplňte žampiony připravenou směsí, posypte sýrem a naskládejte je na do pekáčku vymazaného máslem. Čtvrt hodiny zapékejte. Toust se žampionem a špenátem Ingredience (4 porce): 50 g bylinkového másla 4 žampiony portobello 4 krajíčky chleba 250 g čerstvého špenátu 4 plátky ovčího sýra (koliba, orava) sůl a pepř -------------------------------------------------------------------------------- 1. OSMAŽTE ŽAMPIONY Rozpalte gril či troubu na 200 °C. Na dvou třetinách másla osmažte hlavičky žampionů, aby trochu zezlátly, změkly a pustily šťávu. 2. PŘIPRAVTE TOUSTY Krajíčky chleba nasucho opečte v toustovači a pak je potřete zbylým máslem. Osmažené hlavičky žampionů vyjměte z pánve a dejte stranou. 3. KORUNUJTE DÍLO Do šťávy na pánvi vhoďte nakrájené nožky, chvíli je duste, přidejte nasekaný špenát a minutu míchejte, až špenát zavadne. Osolte. Na toust položte hlavičku žampionu, špenátovou směs a navrch opepřený plátek sýra. Zapečte, aby se sýr rozpustil. Seznamte se: žampiony portobello Jejich hlavičky jsou mnohem větší a tmavší než u ,obyčejných‘ žampionů. Prodávají se už zralé, jsou tedy víc otevřené. Skvěle chutnají grilované a výrazně provoní omáčky. Dostanete je běžně v obchodech, kilogram stojí zhruba 60 Kč. Zapečené žampiony Ingredience (6 porcí): 5 lžic olivového oleje 16 středně velkých hlaviček žampionů 250 g jemného tvarohu nebo lučiny 2 lžíce pesta 2 jemně usekané stroužky česneku 25 g čerstvě strouhaného parmazánu Na ozdobení: * několik lístků bazalky * trochu parmazánu -------------------------------------------------------------------------------- 1. Troubu předehřejte na 200 °C (horkovzdušnou na 180 °C). Vymastěte zapékací misku (měly by se do ní vejít všechny žampiony v jedné vrstvě). 2. Odřízněte nožky hub. Promíchejte tvaroh, pesto a česnek. Směs lžičkou naneste na žampiony a trochu ji přimáčkněte. Srovnejte houby do misky, posypte parmazánem, ozdobte troškou pesta a zakapejte olejem. 3. Pečte asi 20 minut, aby náplň zezlátla. Když žampiony pustí hodně šťávy, opatrně ji slijte, aby pokrm neplaval. 4. Před podáváním posypte lístky bazalky a parmazánem. Servírujte buď horké, nebo o pokojové teplotě.
Odpovědět
Profilova fotka
@punk jak to myslis na predkrm nebo jako druhy hlavni chod?
Odpovědět
@petrajavor Předkrm... :) Zasytí se tím a tu hodinu vydrží! :)
Odpovědět
Profilova fotka
@punk dobry napad..jen si rikam co pak dam k obedu nasi vegetariance,nechci aby mela na predkrm zampiony a pak je mela i jako hlavni chod....
Odpovědět
Tak jsem byla na zámečku, ředitel byl velice milý a vstřícný, bylo poznat, že mě nechce nějak natáhnout, sám mi navrhl, že abych neplatila za potahy dvakrát, tak je přestěhují z místa obřadu na hostinu...jak to udělat s pitím, abychom platili nejméně...Místo je to hezké a altán se mi v reálu líbil více než na fotkách. ALE kousek vedle altánu jsou markýzy pro letní zahrádku restaurace a na nich nápisy pilsner apod. Né úplně výrazně, ale prostě se mi to vůbec nelíbí. Kdyby to tam tak nebylo, tak je to místo pro mě ideální, ale takto...:-( Nevím no, nepotřebuju žádný luxus, svatba v parku je pro mě dostatečně hezká, ale aspoň na obřad bych tyto nápisy prostě mít nechtěla...:-(
Odpovědět
@petrajavor A ona jako vegetariánka jí smažené, když je to s vajíčky? Znám jediné vegetariány, tak nevím, jestli je to tak u všech, oni právě nejí vejce, protože to má živočišný původ... A rybu, ačkoli je to maso, by nejedla?
Odpovědět
Profilova fotka
Holky,koukám,že řešíte jídlo,my zatím nemáme představu,co a jak bude,ale času dost to dochytat
Odpovědět
@stastnanevesta to jsme na tom stejně.. já nějak oproti holkám tady zatím nic moc neřeším.. jídlo vůbec.. nechci to řešit do té doby, než nám matrika potvrdí datum, takže myslím, že tak nějak do toho listopadu mám vcelku klid :-D jo a když už jste u těch předkrmů, budete některá mít tradiční šunkový rolky plněný křenovým krémem? Přítel je miluje, takže to asi bude :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@punk kdyz neji maslo a vejce je veganka,moje svagrova je pouze vegetarianka...takze neji maso,rybu by taky nedala. Nechce aby kvuli ni zvirata umirala. Se smazenym problem nema...premyslela jsem i nad gilovanym lilkem ci nejakou zeleninou jako hlavni jidlo...ale nevim nevim budu se muset podivat na nejake menicka jake sou moznosti... @hannnahs jo ty chtela moje mamca,ale myslim,ze bych se jich na hodinu nenajedli...a navic nase vegetarianka by byla hlady... @stastnanevesta no chci vybrat a rezervovat restauraci a potrebuju nacenit menicko a vubec zjistit podminky,abych vybrala tu pravou...ted to obejdu,pozistuju,rezervuju a mam do podrzimu klidecek a pohodicku :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin jenze to bys je musela zaplatit ci nekde pujcit,oni do od pivovaru a dodavatelu dostavaji gatis...coz by vyslo draho,ale zeptala bych se nekoho kdo dela vyzdobu za by te neslo nejak napadite schovat ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petrajavor My budeme rezervovat místo hostiny až někdy na podzim
Odpovědět
Článek se načítá
@petrajavor jo ty řešíš ještě vegetariánský jídlo? Tak to máš o to trošičku složitější. To pokud vim, tak snad u nás nehrozí, my jsme všichni masožravci :-D Jako ty rolky přítel určitě chce, já to musim nějak ošulit, páč ne, že by mi úplně nechutnaly, ale až tak je nemusim, takže je asi nechám, nebo nevim, jak to udělat :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@stastnanevesta no ja mam vybrane asi 4..na 1 je asi malo mista, pak mam 1 kde je super jidlo,nevim ale jak s mistem i kdyz nas bude malo a svatby tam jsou..jen interier nevim nevim...no dalsi dve jsou fajn,ale musim se jit optat...jen to jedno je soucasti skoly,nejvic me laka..jenze je to ve skolnim roce a budou s tim problemy,proto i takhle dopredu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hannnahs ja rolky taky nemusim ...jo resime vegetarianske jidlo,moje svagrova je vegetarianka,nastesti ne veganka,to bych ji rekla at si donese svoji mrkev :-D
Odpovědět
@petrajavor A co zeleninový špíz? K tomu by mohla mít jako přílohu klidně ty brambory... :-) Dají jí tam cibuli, kukuřici, papriku, cuketu, lilek...
Odpovědět
Profilova fotka
@punk to nezni spatne... ;-)
Odpovědět
@petrajavor Dělám si to v létě - mám ráda zeleninové špízy :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petrajavor My zase nechceme svíčkovou,máme ji rádi,ale má ji každý a my chceme trochu něco jiného
Odpovědět
Profilova fotka
@punk navrhnu to uvidime co drahy na to a co mi na to v restauraci... @stastnanevesta ja bych svickou chtela,ted ji ma malo lidi,stava se z toho nevsedni jidlo a ja ji mam rada,ale ma draha polovina svickovou neji..a nechci aby muj drahy jedl neco jineho...
Odpovědět
@petrajavor no nevím, nějak se i to přestává líbit, myslím, že se podívám po něčem jiném....ono kdybych sehnala pěknou restauraci s hezkýma židlema a ubrusy, hnedle bych "ušetřila" oproti zámečku deset tisíc (!), takže bych klidně snesla vyšší cenu menu. Holky, zamilovala jsem se do Mandarin Oriental hotelu,ale obávám se, že to je nad naše možnosti....A nebo svatba na radnici a pak přesun do restaurace Sarah Bernardt - taková ta secesní, moc krásná... :-p nebo se nevdám asi už, mě to leze na nervy :-p
Odpovědět
@petrajavor jako vegetariánský jídlo hodně dělávají různě zapečenou brokolici se sýrovou omáčkou, to taky není zlé (teda já to jím furt)
Odpovědět
@stastnanevesta souhlasim, svíčkovou milujeme, ale na tu svatbu nám stačí ty tradiční rolky a hlavní už něco jinýho - teda ne zas nějakou exotiku jako mořský potvory a tak, ale něco jinčího by to chtělo :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@hannahs My zas uvažujem o španělském ptáčku nebo něco takového :-)
Odpovědět
Profilova fotka
panečku holky, vy jste aktivní...asi se začnu stydět...vždyť vy budete vdané dřív, než se to uskuteční :-D ;-) Ale je dobře, že nechcete nic opomenout a "štěstí přeje připraveným" x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jipe konkrétně v Domašově u Brna v restauraci U Němců, kde to oslavíte vy?
Odpovědět
Profilova fotka
@stastnanevesta aha, ale zase to všechno budeš mít stoprocentně připravený ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin urcite jeste neco najdes,casu dost... Jinak k tomu jidlu,ja bych nejradeji tofu ci neco takoveho,jenze to normalne na jidelnicku neni a pokud to kuchar neumi pripravit je to nepozivatelne... :-| @hannnahs te svickove je mi fakt lito,tu bych si dala....jen se vidim,ze pri mem stesti bych byla od omacky :-p @stastnanevesta spanelske ptacky taky muzu :-) jen jestli to budeme mit v salonku kteri patri skole (je velky,vzdusny,krasny) bych si prisla jak v jidelne co je naproti.... @janina_sun no to vis...kdyz ja uz byla 3x na matrice...a zatim mi nic na poprve nevyslo ]-( tak uz vsechno chystam ted,protoze je mi jasne ze zase neco nevyjde,nepujde nebo tak podobne... =-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petrajavor Však já to nekritizuji, já to chápu :-) A kór u Tebe, která to má o půl roku dříve než ostatní...jen mě to nutí k zamyšlení a dokopání se k větším krokům, než jen k fantazii, abych pak neutřela nos :-S ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@janina_sun ja vim,ze si to nemyslela jako kritiku,jen je to u me prirozena reakce,si propadam jak blazen,vzdycky vsichni hledi,tak automaticky vysvetluju :-N jo dokopat se k necemu je vzdycky problem... Jako kamaradka se vdava v kvetnu,coz je 2mesice po nas,nevi jak na tom budou s prachama...ona planuje stylem no asi bych chtela to a to...a vubec posli mi to a to...a ty to mas pekne rozmyslene ja to obslehnu ]-( by me certi brali,ja se s tim piplu,travim nad tim hodiny a ji to zabere 5minut obslehnout,uz ji nic nedam :-p jelikoz neumi rict ani dekuju :-(
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?