Svatba v roce 2012 a její plánování. Přidáte se?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj všem, tato diskuze je pro všechny, kteří plánují svatbu na rok 2012 :-) my máme předběžně vybraný duben nebo květen, ale uvidíme, jak to všechno dopadne :-) budu moc ráda, když se nás sejde co nejvíc.. mějte se hezky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem přemýšlela, že na hostině (jen rodina, svědci + 2 kamarádi a jejich polovičky a fotograf) si nechám udělat omezený nápojový lístek, kde bude třeba džus (třeba dva druhy), kofola, čaj, káva, kapučíno.. a chci se domluvit, že nám restauračka nachystá zadarmo karafy vody s citronem a ledem.. víno si přinesem svoje, tvrdý taky.. akorát teda pivo bude restaurační.. pak na grilovačce, kde budou jenom kamarádi.. si tvrdý bude platit každý sám, zase bych to zkusila domluvit s tou vodou.. nápojový lístek bych taky omezila podobně jako na hostině.. víno a pivo bude na nás.. snad půjde domluvit víno vlastní, bečka nevím, uvidíme.. zas nechci, aby nás to zruinovalo.. a myslím, že kamarádi pochopí, že tvrdý alkohol za svoje.. to bychom se nedoplatili
Odpovědět
@zuzkka88 s těma karafama to neni špatnej nápad, akorát nevim, jestli budou ochotní ti to dát zadarmo..
Odpovědět
Profilova fotka
@hannnahs no měli by.. pokud je to obyč voda z kohoutku.. mám to od jedné nevěsty co to psala tady někde na beremku, vychvalovala si to, že se za to dost ušetří a hosté jsou spokojeni, zvlášť v letních měsících.. navíc naši se s majitelem hotelu znají, kde hostina bude, tak myslím ani tak nebude problém.. i proto jsme to chtěli tam, protože víme, že tam suprově vaří, postarají se o nás (párkrát jsem četla na beremku celkem otřesný historky o obsluze v různých restauračkch).. a ani to tvrdý vlastní by neměl být problém domluvit.. no a i kdyby to náhodou nechtěli dát někde zadarmo (což by měli, ale v česku se to pořád ještě asi moc neujalo), tak pořád snad levnější, než kupovat xkrát bonaqu http://www.styloverestaurace.cz/clane...
Odpovědět
@zuzkka88 no právě.. v Čechách tohle moc nefunguje.. A nebo jsou někde tak vychcaní (s prominutím), že si objednáš minerálku a oni ti přinesou z kohoutku a naúčtují si stejnak 30 Kč. Osobně si myslím, že mně už se to stalo. Dostala jsem už párkrát minerálku, která prostě jako minerálka vůbec nechutnala. Ale rozhodně se zkusím na vodu zeptat i v naší restauraci a jsem zvědavá, co mi na to řeknou 8-) ono přeci jen, minerálka je drahá jako pes, takže tím by se fakt dost ušetřilo :-) a navíc, mně třeba i kohoutovka chutná víc.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, nápad s karafama na vodu se mi taky hodně líbí, jen najít místo, kde to umožní...
Odpovědět
Profilova fotka
nemáte někdo tip na místo na hostinu v okolí Olomouce? Něco, kam je možné donést si vlastní alkohol? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@hannnahs jo no bohužel oni ví, že na tom tratí, tak to neumožňují.. mně taky voda z kohoutku chutná víc.. navíc od mala mám mírnou averzi k bublinkám, nějak je nevyhledávám... takže budu ráda, když ty karafy vyjdou..
Odpovědět
@zuzkka88 no já si právě bublinkatý nedávám vůbec.. toho vypít dva litry, tak se vznášim :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@hannnahs podobně, takže radši bez bublinek :-D
Odpovědět
já se asi zblázním, mám dojem, že všechny nevěsty si vyběhaly svou svatbu už dva roky dopředu a teď už akorát s rukama v klíně čekají, až to přijde. V půjčovnách už je teď na příští červenec rezervováno několik šatů už od dubna, března...v mé vybrané restauraci a penzionku to samý a já abych se teď stavěla na hlavu, protože se drahý chce ještě příští týden podívat na jeden zámek a pak se teprve rozhodnout, kde přesně to bude...a stejně vím, že si nakonec vybere ten, který už jsme viděli, protože byl nadšený stejně jako já...a já se pak budu modlit, aby tam bylo ještě všude volno. a pak má někdo naplánovat v klidu svojí svatbu...ach jo:-) Někde jsem si musela už postežovat :-D A o fotografovi ani nemluvím. že bude zamluvená Zuzana Scharf už na dva roky dopředu mi bylo jasný...ale že i další fotografové...? Zůstává mi rozum stát, proč to všechno všichni zařizujou tak moc dopředu...za chvíli se bude svatba plánovat přesně dopředu už tři čtyři roky nebo nevím...:-(
Odpovědět
@parajan no to víš, všichni chtějí asi mít to nejlepší :-D Já třeba plánuju tak dopředu, páč já končím školu, a fakt na zařizování svatby nebudu mít čas, protože budu dodělávat diplomku a dělat státnice, takže bych fakt chtěla vidět, kdy bych to jako zařizovala :-D Takže já to beru tak, že ne každý má čas to dělat na poslední chvíli a oběhávat všechny věci ;-) to bude ten hlavní důvod, proč to všichni honí tak dopředu. Navíc, jak vidíš, tak každý ví, že jsou dodavatelé dopředu zarezervovaní.
Odpovědět
Profilova fotka
@parajan Jj jo. Kdyz mi pritel rikal ze uz na jare musime jit zamluvit datum tak jsem mu rikala jestli se nezblaznil a svete div se tak kde mame obrat a hostinu jsme datum nedostali a to jsme tam psali v DUBNU!!!Tak jsme to odlozily o 14dni
Odpovědět
Článek se načítá
@parajan Mám to stejně jako hannnahs, v květnu mám zkouškové, v červnu jdu ke státnicím a mezitím píšu bakalářku a přítel má úplně to samé :-D A já se také trošku řídím dle své kamarádky, která svatbu řešila 2 měsíce předem a vyšla jí na 100 tisíc, zatímco kdyby na to měla víc času, tak by klidně 30 ušetřila...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, ono plánovat jde opravdu jak kde. Já se kupříkladu dozvím volné termíny až lednu... a pak začne frmol... šaty zamluvené rok dopředu? To mi příjde předčasné, hlavně, bude nová kolekce a bůh ví, jak budou ty šaty po roce užívaní vypadat... Hlavně kolekce pronovias 2012 vypadaá velice slibně!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@parajan já jsem magor, kterej je schopnej vybírat i blbý boty tři měsíce, než si je jistý, že fakt našel to pravé :-D Takže pro mě je ten rok a půl tak akorát. No...a pak taky si na tu srandu musím ještě vydělat :-D Taky budu končit školu, ale většinou mi to ve vysedávání na netu moc nebrání :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@parajan A co předběžné rezervace? My jsme se taky rozhodovali mezi 2 místy, obě jsme si předběžně zarezervovali a pak jednu rezervaci zrušili. Nejdřív zamluvíš místo a datum, pak fotografa a pak to, co chceš mít určitě (třeba konkrétní skupinu), to ostatní ale tolik honit nemusíš. Po čase zamluvíš třeba šaty a pak si zas můžeš dát pauzu. Není to nic strašného ;-) @hannnahs Měla jsem to úplně stejně :-)
Odpovědět
@zuzkka88 Nevím, proč by ti měli dát vodu z kohoutku zadarmo, je to přece věc každého provozovatele, jestli ti ji dá, nebo ne. On ji přece musí taky platit (jasně, pár halířů, ale stejně). Taky záleží na tom, jestli si dáš samotnou vodu nebo třeba víno za pár stovek a k tomu bys ji chtěla...
Odpovědět
Profilova fotka
Můj taťka mi včera volal a byl šťatnej jak blecha... nespal z toho, že nemáme švestky na svatební slivovici... a on je sehnal... holky, kdyby ste to slyšeli... já se chlamala... pořád opakoval - slivovice bude, švestky už kvasí ve sklepě - bude toho asi třicet litrů... myslíš, že to bude stačit? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@zuzkka88 ahoj, nevím, jak ti vyjdou s tou vodou vstříct, ale můžeš to zkusit :-) Je to dobrý nápad... My určitě tvrdé taky platit nebudeme, taky žádná zahraniční drahá vína a šampus. Nejsem milionář, abych někomu platila archivní víno třebas za dva tisíce. K pití tam toho jinak bude dost si myslím :-)
Odpovědět
@hohe souhlasim s tebou, treba termin na rok 2012 si mame prijit zamluvit nejdrive po novym roce, ze zatim nemaji kalendar:) a saty? jednak kolekce a jednak nikdo nevi, jak moc clovek zhubne, nabere...No po novym roce si myslim tak akorat:)
Odpovědět
Profilova fotka
@jiiita11 šaty ti stejně upravují přímo na tělo.....takže pokud nezmění váhu o dvě velikosti a víc, tak je to jedno
Odpovědět
@zuzkka88 Zuzi, jestli to jsou fakt známí, tak ti to podle mě povolí... Já jsem v tomhle tak ráda za tu naši rodinnou restauraci, protože jak tak koukám, tak na tom hodně ušetříme...
Odpovědět
Profilova fotka
@xpila ve světě je to naprosto běžný... tak nevím, proč by to nešlo tady :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@veronikaeger jj to určitě ušetříte... odpadne vám korkovný, alkohol budete moct mít svůj... atd. atd.... a taky se nemusíte třeba bát, že co si tam necháte do druhýho dne, tak už třeba nedostanete zpět (pití, zákusky apod.).. o tom jsem už taky několikrát četla
Odpovědět
@zuzkka88 To bych rozhodně neřekla, že to je ve světě běžný. Možná tak v případech, co jsem výš vyjmenovávala. O tomhle vím prostě svoje.
Odpovědět
@zuzkka88 Já to taky znám s tou vodou, že ji dostaneš normálně, třeba u nás právě i normálně hostům dávám třeba vinný střik s vodou z vodovodu a tu neplatí... Ale ono opravdu jak kde a v jak které "cenové skupině"...
Odpovědět
Profilova fotka
tak sem sháněla kameramana, jen abych měla představu a už chtěl sepisovat smlouvu,, proč tak brzo? to se všichni zbláznili?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojh holky, asi mam blby dotaz ale jak mam vkladat do alba obrazky ktere se mi libi dekui za rady....
Odpovědět
Profilova fotka
@misa1982 Napsala jsem ti postup do IP :)
Odpovědět
Ahojky budoucí nevěsty. Taky s přítelem plánujeme svatbu v roce 2012, ale s jejím plánováním nemám žádné zkušenosti, tak jsem ráda za tohle diskuzní fórum :-). Zajímavostí asi je, že plánujeme svatbu dvojitou - tzn. já i sestra ve stejný den, na stejném místě atd.. Zajímalo by mě, co si o tom myslíte a jestli někdo máte s takovou svatbou zkušenosti? První problém je, že se jaksi pořád nemůžeme dohodnout na místě konání svatby.. Jsme z Jižní Moravy (oblast Vyškovska), tak bychom chtěli svatbu někde v blízkosti a jak jsem se dozvěděla, tak je dobré si termín zarezervovat tak rok dopředu, pokud chci mít jistotu.. hmmm, tak snad něco vymyslíme a zadaří se!! Mějte se hezky a hodně štěstí při plánování :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?