Menu Forum

Svatba v roce 2012 a její plánování. Přidáte se?

9. led 2014  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
stastnanevesta
107
Registrovala se 30. června 2010 na beremese.cz. Přidala 4596 příspěvků a 1 album. Má 373 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
stastnanevesta
107
Registrovala se 30. června 2010 na beremese.cz. Přidala 4596 příspěvků a 1 album. Má 373 přátel. Region Brno.
 @verrry já právě taky říkám,že to k sobě půjde. Jo,mám toho hodně vymyšleného a koupené dekorace,někdy mi přijde,že už nemáme co zařizovat,když nemáme jistý termín emoticon
3. srp 2011 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
verrry
4
Registrovala se 25. července 2011 na beremese.cz. Přidala 24 příspěvků. Má 7 přátel. Region Nový Jičín.
  • Svatba byla 21. dubna 2012
    Region Nový Jičín
fotoportrét
fotoportrét
verrry
4
Registrovala se 25. července 2011 na beremese.cz. Přidala 24 příspěvků. Má 7 přátel. Region Nový Jičín.
    Region Nový Jičín
 @jipe to já ještě nevím jaké to chci mít jen vím že do fialkova.Musím vybrat aby to zase nebylo moc přeplácané emoticon
Viděla sem někde i pár balonku což se mi hrozně líbilo tak uvidíme emoticon .A jak si na tom ty s těma přípravama?
3. srp 2011 ve 20:29  •  Svatba byla v dubnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
verrry
4
    Region Nový Jičín
fotoportrét
fotoportrét
verrry
4
    Region Nový Jičín
 @stastnanevesta no stím termínem je to boj.To já sem taky zvědavá.
3. srp 2011 ve 20:30  •  Svatba byla v dubnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jipe (29 r.)
7
Registrovala se 17. ledna 2011 na beremese.cz. Přidala 810 příspěvků a 1 album. Má 10 přátel. Brno, Region Brno.
  • Svatba byla 16. června 2012
    Červený Hrádek, Region Chomutov
fotoportrét
fotoportrét
jipe (29 r.)
7
Registrovala se 17. ledna 2011 na beremese.cz. Přidala 810 příspěvků a 1 album. Má 10 přátel. Brno, Region Brno.
 @verrry Zatím sbírám inspiraci a domlouváme se co a jak. Ještě nenakupuju, teprve čekám na svoji první výplatu emoticon tak se musím krotit a zamlouvat budeme, až bude jistý termín, takže někdy říjen/listopad. Jen vůbec nevím ohledně restauračky na hostinu, jinak celkem představu mám.
3. srp 2011 ve 21:30  •  Svatba byla v červnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cibetka_veronika
218
Registrovala se 24. března 2011 na beremese.cz. Přidala 3419 příspěvků a 1 článek. Má 84 přátel. Brno, Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
cibetka_veronika
218
Registrovala se 24. března 2011 na beremese.cz. Přidala 3419 příspěvků a 1 článek. Má 84 přátel. Brno, Region Brno.
 @petrajavor naše není opuštěné, slíbila jsem je Petrovi na první výročí emoticon
3. srp 2011 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrajavor
242
Registrovala se 19. února 2011 na beremese.cz. Přidala 3756 příspěvků a 6 alb. Má 128 přátel. Malenovice, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
petrajavor
242
Registrovala se 19. února 2011 na beremese.cz. Přidala 3756 příspěvků a 6 alb. Má 128 přátel. Malenovice, Region Zlín.
 @cibetka_veronika takže se těším nejen na fotky z vaší svatby ale i na fotky z výročí emoticon
3. srp 2011 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jipe (29 r.)
7
fotoportrét
fotoportrét
jipe (29 r.)
7
 @stastnanevesta @cibetka_veronika Nemáte nějaký odkaz, kde je to vysvětlené, jak je to s frakem, smokingem, atd...Jaksi se nepohybuju v prostředí, kde by byl tenhle "dress" obvyklý nebo žádány, takže v tom mám lehce chaos, jak je to podle etiky správně, kdy co se může. Jinak můj bude mít normálně oblek, aby ho mohl využít i potom. Sice se nebude výrazně lišit od ostatních hostů, ale každý bude vědět, kdo je ženich, tak to neva :D
3. srp 2011 ve 22:55  •  Svatba byla v červnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stastnanevesta
107
fotoportrét
fotoportrét
stastnanevesta
107
 @jipe já se v tom nepohybuju taky a odkaz bohužel nemám,ale přesně si myslím,že i tak se bude vědět,kdo je ženich,tak neva,navíc si ať si to každý udělá jak chce
3. srp 2011 ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrajavor
242
fotoportrét
fotoportrét
petrajavor
242
 @stastnanevesta
@jipe tady http://www.wedme.cz/magazin/obleceni/svatebni-odev-saty/230
3. srp 2011 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cibetka_veronika
218
fotoportrét
fotoportrét
cibetka_veronika
218
 @stastnanevesta já ti to neberu, udělej si na základě informací názor sama emoticon
3. srp 2011 ve 23:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cibetka_veronika
218
fotoportrét
fotoportrét
cibetka_veronika
218
 Žaket
Hodí se ke slavnostním denním příležitostem: na vlastní svatbu, na státní recepce a oslavy výročí, udělování řádů. V mírné modifikaci se žaket hodí také jako smuteční oděv: má jednořadý přiléhavý kabát, jehož přední díly jsou od pasu dolů zaobleny a zužují se směrem k zadnímu dílu sahajícímu do výše kolen (vlaštovčí ocas). Jeden knoflík černého saka zůstává většinou rozepnutý. A jak vznikl unikátní tvar saka? Redingot (v pase přiléhavý plášť), nošený muži ve společnosti v 19. století, vypadal poněkud staromódně a navíc nebyly vždy při pohybu příjemné. Zpředu dozadu mu kdosi dal šikmo ustřihnout šosy a na světě byl žaket. Napřed společenský šok, dnes klasika.

Kalhoty: proužkované, šedočerné
Vesta: dvouřadá s knoflíky, šálovým límcem, světlešedá barva
Košile: klasická, podle vlastního uvážení límeček kent nebo tvrdý límeček s ohnutými růžky
Doplňky: Manžetové knoflíky, barva: jen bílá
Kravata: světlešedá nebo stříbřitá, také černá (jemně vzorovaná) nebo jemně proužkovaná
Ponožky nebo podkolenky: černé
Obuv: klasické boty (černé)
Pokrývka hlavy: šedý cylindr (potom šedé rukavice)
Šperk: v kravatě zasunutá jehlice s bílou perlou

Smoking
Pokud si na pozvánce přečtete ustálenou definici „cravate noir" nebo „black tie", obléká si pán smoking - klasický slavnostní černý večerní oblek, kdy klopy saka jsou lesklé (hedvábné nebo saténové). Patří na slavnostní večeře, premiéry, plesy a večerní recepce.

Kalhoty: černé s jedním lesklým širším lampasem podél vnějšího postranního švu, bez záložek
Košile: klasická smokingová košile (hedvábná) s perleťovými nebo stříbrnými knoflíky
Doplňky: černý hedvábný motýlek správně (může být i vzorovaný), měl by být vázaný
Do kapsičky patří bílý kapesník. Lucie Pilipová k výčtu přidává: „Součástí smokingu může být i hedvábná šerpa kolem pasu stejné barvy jako motýlek. Smoking se nikdy nerozepíná, pokud nemáte šerpu. Jiná barva motýlku a šerpy než černá značí určitou extravaganci."
Ponožky nebo podkolenky: z hedvábí (černé)
Obuv: lakované černé boty
Šperk: nosí se převážně stříbrný, náramkové hodinky s koženým řemínkem, manžetové knoflíky

Frak
Cravate blanche nebo white tie nebo také „velký společenský oblek" jsou napsány na pozvánce, pokud si společenská příležitost žádá velký společenský oblek. Frak je černý nebo temně modrý, kabátek je vpředu zúžený do pasu, nezapíná se a má dva šosy sahající po kolena. Frak se nosí výhradně večer a není třeba k němu mít černý cylindr. Pokud je chladno, oblékne si pán černý plášť s bílou hedvábnou šálou. Frak s bílou vestou je nádherná klasika: nosí se na divadelní a operní premiéry, plesy či večeře, večerní svatební oslavy nebo státní recepce.

Kalhoty: úzké, s dvěma úzkými proužky (lampasy)
Vesta: bílé škrobené piké, jednořadá nebo dvouřadá (dvouřadá se považuje za elegantnější), hodně vystřižená, může mít také perleťové knoflíky. Černá vesta se hodí pouze k audienci u panovníka, a to je též jediná možnost, kdy se frak obléká ve dne, nejste-li hudebník z povolání nebo číšník.
Košile: bílá s vyztuženou náprsenkou, s tuhým límečkem s ohnutými růžky, místo obyčejných knoflíčků perlové (například diamantové)
Doplňky: Motýlka nejraději ručně vázaného, ovšem bílého (černý náleží číšníkům), hedvábnou bílou šálu, bílé glazé rukavice. Zlaté kapesní hodinky (náramkové alespoň sundat). Na frak se připínají řády v původní velikosti a jako pokrývka hlavy se doporučuje cylindr (klak). Černobílou nádheru klasického oděvu umocňuje bílá šerpa.
Ponožky: černé hedvábné
Obuv: černé lakovky

já bych třeba nejradši na svém ženichovi viděla smoking, ale přece si neudělám z miláčka šaška emoticon
3. srp 2011 ve 23:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stastnanevesta
107
fotoportrét
fotoportrét
stastnanevesta
107
 @cibetka_veronika a tím chceš jako říct,že já z toho svého dělám šaška?to ti teda pěkně děkuju.a už se o tom nebudu bavit
4. srp 2011 v 00:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ritush
14
Registrovala se 16. února 2006 na beremese.cz. Přidala 599 příspěvků a 2 alba. Má 17 přátel. Otrokovice (občas i Brno), Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
ritush
14
Registrovala se 16. února 2006 na beremese.cz. Přidala 599 příspěvků a 2 alba. Má 17 přátel. Otrokovice (občas i Brno), Region Zlín.
 Ahoj všem, taky se přidám do této diskuze. Konečně také začínáme plánovat svatbu. Zatím máme termín - duben 2012. To je vše. O tomhle dni sním už dost dlouhou, sbírám inspirativní fotky přibližně 7 let a když už je to tady, tak nějak nevím od čeho začít, co vlastně chci a nechci, jak to chci. Přítel po mě, z té hromady nápadů, chce vybrat favority a pak o tom nej rozhodneme společně. emoticon
4. srp 2011 v 00:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hanada
13
Registrovala se 26. července 2011 na beremese.cz. Přidala 159 příspěvků. Má 63 přátel. Milovice , Region Nymburk.
fotoportrét
fotoportrét
hanada
13
Registrovala se 26. července 2011 na beremese.cz. Přidala 159 příspěvků. Má 63 přátel. Milovice , Region Nymburk.
 Tak se posouváme zase o kousíček dále emoticon Napsala jsem jednomu DJ co dělá svatby, který je přímo z Milovic... tak uvidíme, cena je taky super jen 4.900 za 10 hodin + plno dalších věcí, jako karaoke atd. a každá další započatá hodina 250,-- emoticon Ještě zjistit reference emoticon
4. srp 2011 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rousse
14
Registrovala se 12. července 2011 na beremese.cz. Přidala 77 příspěvků a 1 album. Má 6 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
rousse
14
Registrovala se 12. července 2011 na beremese.cz. Přidala 77 příspěvků a 1 album. Má 6 přátel.
 @cibetka_veronika smarja o co tady jde - tak jestli chce zenich frak, tak kdyz v nem bude vypadat k svetu, tak at si ho klidne vezme, pokud se v nem bude citit dobre.... pokud to neni svatba, kam je pozvany prezident s jinymi vyznamnymi statniky, tak se tady tohle snad resit nemusi, ne? To je ta sama situace, jak jsem tu nekde narazila na foru na tema, jestli pod svatebni saty puncochy nebo samodrzici puncochy a jestli silonky, kdyz maji boty otevrenou spicku - tak proboha to snad zalezi na neveste a pocasi, kdyz ji bude zima, tak si ty puncochy vezme a kdyz ji bude horko, tak si je nevezme a zdarec - je to na kazdem, jak se oblece a v cem se citi dobre.... a jestli zenich ma sen zenit se ve fraku a nevypada v nem jak strasak do zeli, tak bych tohle absolutne neresila - je to jeho svatba, jeho den.... emoticon
4. srp 2011 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hanada
13
fotoportrét
fotoportrét
hanada
13
 Tak a je to domluveno, 18.8. schůzka s DJ emoticon Jsem zvědavá emoticon
4. srp 2011 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stastnanevesta
107
fotoportrét
fotoportrét
stastnanevesta
107
 @rousse děkuju moc, jsem ráda,že ses za mě postavila.Přesně,je to to samé,jestli má mít nevěsta punčochy do otevřených bot nebo ne,záleží na každém a každému se taky líbí něco jiného emoticon
@ritush ahojky,kde bude svatba a do jaké barvy?jakou máš představu?
4. srp 2011 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
whiteswan
10
Registrovala se 2. srpna 2011 na beremese.cz. Přidala 63 příspěvků. Má 13 přátel. Praha, Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
whiteswan
10
Registrovala se 2. srpna 2011 na beremese.cz. Přidala 63 příspěvků. Má 13 přátel. Praha, Region Praha.
 Ahoj holky, přidávám se k vám. Svatbu plánujeme na červenec 2012. emoticon Už se na ni oba s přítelem strašně moc těšíme. Místo máme potvrzené a zatím rezervované. Jen stále čekáme na odpoveď od matriky, zda nám tam udělají obřad a teprve pak to bude jisté. emoticon A taky budu teprve dokončovat bakaláře příští rok, taky komplikované studium. Jsem ráda, že nejsem v tom sama. emoticon
4. srp 2011 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mishulem
Registrovala se 1. srpna 2011 na beremese.cz. Přidala 10 příspěvků. Má 1 přítele. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
mishulem
Registrovala se 1. srpna 2011 na beremese.cz. Přidala 10 příspěvků. Má 1 přítele. Region Hradec Králové.
 @petulkkab No, nějak se ještě nemůžem rozhodnout na barvě, ale představa se začíná rýsovatemoticon Jsem doma na mateřské, takže čas na přemýšlení a vymýšlení jeemoticon
4. srp 2011 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
Registrovala se 22. dubna 2008 na beremese.cz. Přidala 2295 příspěvků. Má 28 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
xpila
9
Registrovala se 22. dubna 2008 na beremese.cz. Přidala 2295 příspěvků. Má 28 přátel. Region Praha.
 @cibetka_veronika Veru, já s tebou naprosto souhlasím! Frak prostě na svatbu ne. Když jsme byli drahému kupovat oblek do práce, tak se mu hrozně líbil smoking - a teda i mu perfektně padl - ale naštěstí byl rozumný a pochopil, že by to nebylo to nejlepší emoticon
4. srp 2011 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rousse
14
fotoportrét
fotoportrét
rousse
14
 @stastnanevesta jen jsem vyjádřila svůj názoremoticon nemá cenu se na fórech dohadovat apod. emoticon a už vůbec nemá cenu si díky tomu nechat kazit přípravy.... každý si svatbu udělá tak, jak vyhovuje mu, aby se líbila a užil si ji - to je to hlavní emoticon
4. srp 2011 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mishulem
fotoportrét
fotoportrét
mishulem
 @stastnanevesta Svatba bude na zámku v Častolovicích emoticon no, už sice máme sedmi měsíční Adélku, le neplánovaně a svatbu si chci užít, což by při mém těhu moc nešlo:(
4. srp 2011 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lucik232
3
Registrovala se 14. července 2011 na beremese.cz. Přidala 34 příspěvků. Má 7 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
lucik232
3
Registrovala se 14. července 2011 na beremese.cz. Přidala 34 příspěvků. Má 7 přátel.
 @cibetka_veronika
@stastnanevesta
Já si myslím že je to i jeho svatba - takže pokud on to tak chce, tak proč ne? Copak si může všechno diktovat jenom nevěsta? Je to den obou dvou a je to tedy i o částečným kompromisu a pokud se jemu něco líbí a nevěstě to nevadí naopak se jí to taky líbí, tak já jsem pro a etiketa ať si trhne nohou. Není to svatba etikety, ale NEVĚSTY a ŽENICHA emoticon
4. srp 2011 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rousse
14
fotoportrét
fotoportrét
rousse
14
 @lucik232 presne moje rec - snad i zenich má právo na to vyjádřit svůj názor a mít přání, co by na svatbě chtěl. Tak když můj skoromuž má averzi na čokoládové fontánky, tak já přece neřeknu "ale teď to má každá nevěsta a bez fontánky budeme out, tak tam prostě bude" - je to o domluvě a kompromisu, protože je to svatba obou dvou emoticon
4. srp 2011 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cepinek
3
Registrovala se 13. října 2008 na modrykonik.cz. Na beremese.cz přidala 71 příspěvků. Má 5 přátel. Region Bruntál.
fotoportrét
fotoportrét
cepinek
3
Registrovala se 13. října 2008 na modrykonik.cz. Na beremese.cz přidala 71 příspěvků. Má 5 přátel. Region Bruntál.
 @lucik232 hezky si to řekla...
@stastnanevesta určitě je to jen na vás dvou jaké to budete mít a co budete mít na sobě...
určitě nemá cenu se tu dohadovat a dělat někomu težké srdce..
každá máme jinou představu a jiné možnosti, takže je to opravdu jen na nevěstě a ženichovi...
@mishulem taky jsem na mateřské, tak mám více času na prohlížení inspirací, ale mám pocit, že čím koukám, tím víc nevím... emoticon Však to nějak dopadne. emoticon
4. srp 2011 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lucik232
3
fotoportrét
fotoportrét
lucik232
3
 @cepinek to já mám teď taky spoustu času na prohlížení inspirací - jsem na neschopence se zápalem plic a myslím že i potom budu mít spoustu času, protože jsem ve zkušebce a dávají mi najevo že mě tam po neschopence nechtějí emoticon
4. srp 2011 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janina_sun
28
Registrovala se 9. března 2011 na beremese.cz. Přidala 1347 příspěvků. Má 30 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
janina_sun
28
Registrovala se 9. března 2011 na beremese.cz. Přidala 1347 příspěvků. Má 30 přátel.
 @cepinek tak já to mám stejně....jsem teď týden marod a čučím po inspiracích...no a za ten týden už jsem dokázala vše překopat, změnit barvu a teď jsem úplně na startu....pááááč jsem se inspirovala tolik, že teď nevím, co chci a nechci emoticon emoticon

Holky, nemá cenu se tu dohadovat....z rodiny vám nikdo na etiketu koukat nebude (pokud tedy zrovna nejste rodina, která si na tom zakládá). Moje kamarádka se vdávala v klobouku, ženich měl frak i s cylindrem a brali se normálně ve dne v poledne. Všichni byli nadšení, jak jim to slušelo a chválili, že to mají originální, protože se často nevidí ženich ve fraku a nevěsta v klobouku...asi nemá cenu se tu vzájemně poučovat. Prostě je to o stylu a o tom, co se někomu líbí nebo ne...hlavně se nehádejte, doteď jsem měla pocit, že jsme jediné forum, kde se nikdo neštěká....
4. srp 2011 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janina_sun
28
fotoportrét
fotoportrét
janina_sun
28
 @lucik232 Moc držím palce, ať o práci nepřijdeš, snad jsou rozumní a pochopí, že se to prostě přihodit může...nejsi přece flákač, co simuluje zápal emoticon Tak hlavně se brzy uzdrav a hodně štěstí při návratu do práce!
4. srp 2011 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hannnahs
88
Registrovala se 22. března 2011 na beremese.cz. Přidala 3610 příspěvků. Má 36 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
hannnahs
88
Registrovala se 22. března 2011 na beremese.cz. Přidala 3610 příspěvků. Má 36 přátel. Region Praha - východ.
 @whiteswan vítám tě mezi námi! emoticon jinak se studiem tady nejsi rozhodně sama.. jen v týhle diskuzi je nás víc emoticon dokonce je tu i samostatná diskuze o nevěstách studentkách.
4. srp 2011 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kikuleczka
9
Registrovala se 27. května 2011 na beremese.cz. Přidala 14 příspěvků a 2 alba. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
kikuleczka
9
Registrovala se 27. května 2011 na beremese.cz. Přidala 14 příspěvků a 2 alba. Region Brno.
 Ahoooj emoticon taky se přidávám,svatbu plánujeme na květen 2012 emoticon tak pomalu plánujem jak by to všechno mohlo být emoticon
4. srp 2011 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš