Svatba v roce 2012 a její plánování. Přidáte se?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj všem, tato diskuze je pro všechny, kteří plánují svatbu na rok 2012 :-) my máme předběžně vybraný duben nebo květen, ale uvidíme, jak to všechno dopadne :-) budu moc ráda, když se nás sejde co nejvíc.. mějte se hezky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petrajavor no právě, tohle by mělo jen 64m, tak aby to stačilo .... radši bych něco většího, abychom za pár let nemuseli zase řešit stěhování...leda do domečku, to bych kousla :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@petrajavor a 3+1, 80m je super, to budete mít místečka dost ;-)
Odpovědět
@stastnanevesta Proboha a na co??? Psala jsi adminum?
Odpovědět
Profilova fotka
Jee holky mi meli v praci v nedeli svatbu a musim vam rict, ze to byla hruza, des... a domluva s nevestou o tom radsi nemluvim...
Odpovědět
Profilova fotka
mame potvrzeny termin na matrice, happydays :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ivet1987 to nevím,ale myslím,že v Brně je firma,která dělá botičky na zakázku,jinak je tady diskuze hledám,tak to hoď i tam :-) @janina_sun jojo místa je tam dost i pro 4,no my snad budeme aspoň 3...jinak 64m je málo,dle mě...
Odpovědět
@stastnanevesta cooo? jako celé?? to nechápu proč.. já když jsem omylem nechala na obrázku v albu reklamu, tak mi obrázek smazali a tim to haslo, žádný stopování atd. =-)
Odpovědět
@kris88 to si teda vaše matrika dost pospíšila :-) já můžu jen tiše závidět :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hannnahs oni tam moc svateb nedelaji, tak mi psali, ze se snazi vyjit snoubencum vstric..ale taky jsem byla prekvapena. tak jsem hned psala fotografovi, snad ma jeste volny termin ;-)
Odpovědět
@kris88 to máš fakt štěstí na takovou matriku :-) u nás taky moc svateb není (teda bych si tipla), ale paní matrikářka si prostě myslí, že je brzy cokoliv zařizovat, a tak to prostě neudělá a hotovo.
Odpovědět
Profilova fotka
já vám závidím přípravy,, já mám nervy se státnicema a nejsem schopná řešit svatbu
Odpovědět
@adelka206 neboj, ono se to za chvíli prohází.. já si zatím "užívám", ale státnice se mi taky kvapem blížej... :-|
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@hannnahs @adelka206 holky, budu vám moc držet palce!! i ostatním, co dělají státnice a zkoušky...a čekají vás už Mgr., Ing. nebo Bc.?
Odpovědět
@janina_sun moc děkuju ;-) teď mi čeká Ing. ...
Odpovědět
Profilova fotka
@hannnahs super!!! o to víc držím palce a hlavně obdivuji!!! Já loni udělala Bc. a byly to docela nervy :-) ono to bylo i tím, že jsem měla na učení na státnice jen 4 dny (práce na plný úvazek a zrovna jsem se v tu dobu stěhovala z Prahy na jih Čech, tak volno nehrozilo, naopak...musela jsem zaučit nového člověka, takže místo volna spíš přesčasy :-( ...takže zatím motivace pokračovat není :-) a bojím se, že už jí ani nenajdu 8-) Prostě jste šikulky!!!! ;-)
Odpovědět
@janina_sun No já začínám čím dál tím víc souhlasit s tím, že kolikrát není ta VŠ o znalostech, ale o nervech... Na Bc. to teda taky byl mazec.. u státnic furt tak nějak ok, ale poslední zkouška toho dne mi dala zabrat, chytla jsem profesorku, kterou moc nemusím a ještě tu nejhorší otázku, co jsem si mohla v danou chvíli vytáhnout... tak si teď říkám zaplať pánbůh, že to byla poslední, páč tohle se mi stát na začátku, tak mi to tak rozhodí... No jsem na to letos a příští rok zvědavá.. já zas obdivuju všecky z vás, které zvládají úplně všeko, práci, školu, samostatné bydlení, nebo dokonce děti! To je neuvěřitelné :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, jak se máte? Já jsem v jednom kole stále něco vymýšlím na svatbu. Dnes se mi v hlavě vyklubala představa, že chci mít na svatbě klasické sodovky, hned jsem koukla na net a kousek od nás je továrna a prodávají skleničku za 3.30kč, takže jsem celá štastná a určitě je budu mít na hostině :-)...dnes mi přišlo oznámení, hodila jsem ho do alba :-) Jinak růžové krásné botky, které bych si představovala je nadlidský úkol, něco jsem našla, ale stále mě nic extra nezaujalo, takže asi zůstanu u půjčení bot :-p Holky držím palce co děláte školy :-)
Odpovědět
@adelka206 to jsme na tom stejně, já se včera dozvěděla, že na státnice jdu už 30.5. :-| učím se už skoro tři týdny, ale stejně nestíhám :-S ale udělala jsem si radost, koupila jsem si takový fialový svetřík, který možná použiju večer na svatbě, zítra by měl dojít, tak jsem zvědavá :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@blaufik Ahojka, vítám tě tady, svatba pod širým nebem v přírodě...krása :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hannnahs ono se to docela dalo...největší stres byl až o zkouškovém...hodně seminárek, učení, do toho práce...byl to děsnej kolotoč...ráno v 6hod v stávat...hodinu jet do práce (to jsem na Praze nenáviděla, tohle přejíždění, děsnej žrout času ;-) ), 8hodin v práci, pak domů, napsat seminárku, učit...spát jsem chodila tak kolem jedné, druhé ráno a pak zase v 6 vstávat...takhle jsem jela celé zkouškové a hned jak stres opadl, byla jsem schopná usnout ve stoje :-D Ale vždy se to nějak přečkalo...naštěstí to netrvalo celý semestr, jen to měsíční zkouškové a pak zase půl roku trochu pohody ;-) ale představa, že to samé prožívám ještě dva roky...ufff....je mi líto, že Bc. už dnes není žádná výhra...už je to jak maturita a moc si toho nikdo necení, ale na práci jsem měla štěstí, tak toho dalšího studia zatím nelituju...snad nebudu litovat ani v budoucnu....ale obdivuji, že píšete ty diplomky, učíte se, do toho zvládáte přemýšlet a organizovat svatby...to je fakt obdivuhodný a neříkám to jen tak...kdo nezažije, nepochopí ;-)
Odpovědět
@janina_sun tohle mi něco připomíná :-D i když já tak pracuju / nepracuju.. nemám tak časově náročnou práci, takže to si jako stěžovat absolutně nemůžu... Ale spíš taky právě občas nevím, kde mi hlava stojí, páč mít občas na starosti velkej barák a 4 lidi k tomu, to by vydalo na celej pracovní úvazek :-D ale máš pravdu no, že dneska už česká VŠ není až taková výhra, a je to fakt škoda.. páč takhle lidi vůbec nejdou na řemesla, přitom jsou hoodně dobře placená v dnešní době a dobrých řemeslníků je jak šafránu.. Všichni mají pocit, že musí mít VŠ... já jsem teda manuálně nešikovná, takže pro mě by to spíš asi byl teror, ale jinak je to fakt škoda...
Odpovědět
Holky, jak to tady čtu, tak vám vůbec nezávidím to učení. Už mám po výšce nějaký ten rok, ale znovu bych si to nezopakovala. Na zaměstnání jsem sice měla štěstí, ale nakolik mi v tom pomohl titul je otázka :-D A když jsem viděla poměry na univerzitě (studovala jsem jak na Karlově, tak na Masarykově), tak bych si to rozmyslela úplně. Je škoda, že vysoké školy tady už nemají patřičnou úroveň, ale ono je to i odraz toho, že absolventi v praktickém životě jsou dost nepoužitelní, pokud už nemají praxi během studia. Vím to z vlastní zkušenosti, protože jsem jednu dobu dělala personalistu a to co mi na pohovorech někteří jedinci předváděli mě bralo a to jsem po nich nechtěla nic extra zvláštního. No, mohla bych vyprávět :-D Navíc je jich strašně moc a co je nejhorší nejvíc táhnou hlavně technické obory a na to jsem třeba já dost levá 8-( Ale obdivuju vás, že to zvládáte i s prací a ještě s plánováním svatby, sama jsem zažila studium/práce, takže vím o čem mluvím... :-|
Odpovědět
@lennii já si myslím, že by třebas i pomohlo, kdyby se ty školy začaly víc věnovat praxi. Některé školy jsou opravdu jen čistě teoretické, takže člověk, který má dobrou paměť, tak jima může projít bez větších problémů. Ale jak ty píšeš, pak vyjde školu, a občas je pro praxi nepoužitelnej, protože to, co se učí na školách - jak by to mělo fungovat, občas (v mém oboru teda často) praxi vůbec neodpovídá. Takže tam je důležitý dodat to, jak je to v reálu, co jde X nejde. Třeba v tomhle jsem vděčná své škole, že to takhle bere, že musíme zpracovávat projekty, které jsou reálné, musí být využitelné v praxi a to dá asi člověku nejvíc, než se učit nazpaměť 100 způsobů čehosi... ale to je jen můj názor :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@stastnanevesta No je fakt že je tolik nááádherných šatů... ale když pak člověk uvidí TY šaty tak má hned jasno :-) Holky a jak to máte s družičkama ?
Odpovědět
@hannnahs Jasně, přesně tak. Měli by nás naučit hlavně praktickým znalostem. Naučit se skripta nazpaměť, to dokáže každý vytrvalejší student, ale k čemu to člověku je, když pak v reálu nemá něco dělat.
Odpovědět
Profilova fotka
@hannnahs @lennii Holky, v tomhle naprosto souhlasím. Je to fakt hodně o praxi, taky jsem studovala dvě vysoké (tedy jednu, kterou jsem v druháku vzdala z důvodu totální nesmyslnosti - byl velký důraz na filozofii a filozofické knížky) a druhou jsem už dotáhla aspoň do toho Bc., protože tam té "praxe" bylo více aspoň v podobě projektů atd. jako to má @hannnahs. To je podle mě důležitější, než našrotit poučky a definice...vždyť co si dnes pamatujeme ze základky např. o kamenech... :-D mně osobně taky víc obohatily brigády, prácovní zkušenosti a tak...titul možná pomůže k vyšším místům (někde prostě titul a vejšku požadují), ale když pak člověk srovná úroveň ING., který práci nikdy neviděl a středoškoláka s praxí, je to na pováženou, koho bych si vzala jako zaměstnance :-) A máte pravdu, že je smutný, že tu máme spoustu nepoužitelných vysokoškoláků (teď mluvím hlavně o těch, co jsou dotovaný rodičema a jediný, co mají na starost je učení) a řemeslníci ubývají... :-| Ale když se tak podívám na dnešní trend, tak mám pocit, že řemeslníky nikdo ještě moc ocenit neumí :-( škoda....
Odpovědět
Profilova fotka
@blaufik ahojky, já jsem si říkala, že družičky mít nebudu...ale máme v rodině jednu 3 letou holčičku (na mojí svatbě už jí bude 4,5), a tak jsem si říkala, že by bylo moc hezký, kdyby měla šatičky, košíček s lístkama a šla před námi, nedávno jsem takovou malinkou viděla na svatbě a byla dokonale roztomilá :-) ....tak uvidím...pak mám ještě 10 letou sestřeničku, tak by mohly jít holky spolu...tak uvidím, jak se nakonec rozhodneme...jinak dospělé družičky mít určitě nebudu. Ty o družičkách taky přemýšlíš?
Odpovědět
Profilova fotka
@hannnahs každopádně máš můj obdiv ;-) a držím palce, ať to máš co nejdřív za sebou!
Odpovědět
@janina_sun To je pravda. S těmi řemeslníky je to opravdu děsné a to vím o čem mluvím, protože rekonstruujeme dům. Sehnat kvalitního je takřka nemožné a potom ty peníze co si za to kolikrát účtují... :-S Ještě, že můj tatínek a přítel jsou natolik manuálně zruční, že toho většinu zvládnou sami... :-) Nejhorší snad i je narazit na řemeslníka, který má vyrovnaný poměr kvalita/cena. Nevadí mi si připlatit, za dobře odvedenou práci, ale jak to člověk zjistí předem. Když občas slyším příběhy mých kamarádek a známých, kteří taky staví nebo jinak budují, tak si říkám, že radši je lepší někdy postupovat vlastními silami pomaleji a kvalitněji než s řemeslníky. Za všechno jeden případ - známí si nechali udělat v podkroví novou koupelnu. Hned první den si dali romantickou koupel v nové vaně a pak se šli koukat do obýváku v přízemí na televizi. Koukali a koukali než jim ze stropu začala na novou koženou sedačku kapat voda....Jak pak zjistili, firma jim vanu nenapojila na odpad a po romantické koupeli, když vanu vypustili se všechna voda vylila mimo, prosákla strop a dál to znáte..... Tohle, když jsem slyšela, tak mě omývali...
Odpovědět
Profilova fotka
@janina_sun @hannnahs Když se zadaří, tak za měsíc budu Mgr. Takže ted ležím v učení a nějak mi to do té hlavy nechce lézt a čekám na posudky k diplomce. Práci zatím nezvládám, jen brigádu, ale už hledám, kde se upíchnu po škole. Bydlení samostatně jo, ale s finanční podporou rodičů. Děti zatím nejsou v plánu :-p
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?