Svatba v roce 2012 a její plánování. Přidáte se?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj všem, tato diskuze je pro všechny, kteří plánují svatbu na rok 2012 :-) my máme předběžně vybraný duben nebo květen, ale uvidíme, jak to všechno dopadne :-) budu moc ráda, když se nás sejde co nejvíc.. mějte se hezky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hannnahs Ono to zapíchnutí není nijak hluboký, skoro to necítíš, jen to trošku štípne, to mi mnohem víc vadilo, že mi tekutina z injekce tekla i do pusy. Při samotném trhání jsem myslela, že mi doktorka roztrhne dáseň, jak se mi tam rvala - mám malou pusu, ale zub jsem vůbec necítila, až to přišlo k sobě, tak brufen a za dva dny to bylo v pohodě
Odpovědět
@lennii no já si to právě neumim moc představit. Páč si řikám, že to musí bejt nepříjemný, páč když píchaj do ruky, tak tam je přeci jen "měkkej materiál", ale ta dáseň je taková tvrdá, tak že to bude víc bolet, nebo prostě nevim no :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@hannnahs Oni to tam zapíchnou jenom maliličko
Odpovědět
@hannnahs no já nemám založenou dospěláckou pětku, když mi odcházel ve dvaceti mlíčňák, tak mi ho (resp zbytky) rvali z pusy...v té době mě už šíleně, šíleně bolel, brečela jsem bolestí, pila rum dohromady s léky na boles, už mi bylo jedno, jestli se otrávím, byla to šílená bolest. Ta jehlička, té jsem se strašlivě bála, ale přitom oproti té bolesti to bylo v pohodě, jak pohlazení :-D Ale to teď vypadá, že když netrpíš bolesít, že tě to bolet bude..ale fakt ne, je to tenká jehlička, úplně v pohodě...navíc osmičky nemají tuhý kořínek, jsou to taková zparchantělé zuby.... Neboj se, určitě to zvládneš :) Fakt lepší trhání než ta nesnesitelná bolest zubů....
Odpovědět
Profilova fotka
@hannnahs ahoj, tak s tim trháním trhají najednou maximálně 3 zuby. Bracha na tom byl a anestezii nedělaj, prý si sednul do křesla v místnosti kde vedle něj byly ještě další křesla s pacientama a sestra šla od jednoho k druhýmu a píchala injekci. Pak přišel doktor a postupně je vytrhával. Prý mu to trvalo pár minutek každej :-D Přítel byl na trhání kdy se zub ulomil a museli mu to rozvrtat a dolovat z kosti, kousek kosti se mu při tom ulomilo. Trvala ta "operace" asi hodinu a prý to strašně bolelo... Ale to byl starej zub. Ja taky musim jít na trhání osmičky a už 3měsíce to odkládám :-(
Odpovědět
@lennii no to já bych se taky nemohla koukat!!! Já se obracim a zavírám oči i při odběru krve a snažim se vždycky, abych byla co nejdál od té své ruky :-D takže koukat, jak se blíží s jehlou, to bych se asi zvedla a zdrhla :-D @jipe jj, taky mám malou tlamu, jak říká můj zubař :-) už tak tam mám narostlý zub křivě, ale dovnitř, takže mi nevadí.. A i tenkrát říkal zubař, že jestli mi začnou růst osmičky, že to bude blbý, že se mi tam nemůžou vejít :-| holky, fakt moc děkuju, co já bych bez vás dělala :-)
Odpovědět
@hannnahs Jo, to je dobrej postřeh, ale kupodivu je to tak. Mám pocit že snad bolí víc odběr krve než tohle. Ale to bude možná i tou naší sestrou u obvoďáka :-D Ale fakt nekecám, neboj se toho....určitě to zvládneš !!! :-)
Odpovědět
@hannnahs Já mám taky malou pusu. Už kvůli rovnátkům mi v dětství vytrhli tři trvalé zuby, tak teď nemám kompletní chrup :-D a zubařka mi říkala, že jekmile začnou růst osmičky, tak budou muset všechny ven, páč tam nemají naprosto žádné místo :-|
Odpovědět
@hannnahs tak mě trhala zubařka jednu osmičku před cca 2 měsíci a nechci tě tedy nějak děsit (já vydržim hodně) ale tohle bylo fakt hnusný :-( jak to rvala (měla jsem ji šikmo a ještě hluboké kořeny - původně to vypadalo na řezání) tak to bylo fakt hodně nepříjemné, cítila jsem se na omdlení :-( jinak první a druhý den celkem pohoda, pak to ale přišlo k sobě a 10 dní jsme trpěla a to doslova :-( nacapaná Apo-Ibubrofenem, kloktala jsem Tamtum Verde, cucala Tamtum Verde.... měla jsem tam i zánět :-( poo 10 dnech ale jako když utne a pohoda. Prostě se to musí přežít. Mě se ta osmičkama začala "cpát" na sedmičku, tak musela ven.... A taky mě bolelo asi 3 dny v krku, z toho, jak mi napíchla injekcí nerv a asi 2 dny jsem necítila část jazyku :-) no sranda, a to mě čeká minimálně jedna, ale zubařce jsem řekla, že hned teda fakt ne :-D
Odpovědět
@leeenaa no já tam musim jít o prázkách... a) aby se mě lidi v Praze nelekli, kdybych jezdila do školy b) nechci zameškat, což bych asi týden byla neschopná někam jet c) správně bych prášky proti bolesti brát neměla, měla jsem mononukleozu a díky trvalýmu a velkýmu braní prášků na bolesti při menstruaci jsem si malinko oddělala játra.. sice už mám prý testy v pohodě, ale stejně... Jinak zatím jsem slyšela všecko možný.. Někdo to měl za sebou za 5 minut a v pohodě, někomu to rvali půl hodiny, pak záněty a tak dále.. Takže jediný, co jsem z toho pochytila je, že každý to má hrozně individuální :-|
Odpovědět
@hannnahs přesně tak ;-) každý má ty zuby jinak rostlé a každý to prožívá jinak :-p takže uvidíš, jak dopadneš, každopádně se neboj, zvládli to všichni ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hannnahs Tu jehličku nezapíchnou přimo do dásně ;-) Jen do té kůže, takže je to stejně měkké jako na ruce, neboj. Věř, radí Ti největší strašpytel na světě 8-)
Odpovědět
Článek se načítá
@leeenaa moc díky ;-)
Odpovědět
@janina_sun :-N díky.. já snad začnu chodit na odběry krve, abych se toho strachu zbavila! Jak je vidno, tak mi komplikuje život asi víc,než bych chtěla :-) dyť jsou přece daleko horší věci.. a já se zrovna bojim jehel.. lidská psychika je fakt neuvěřitelná...
Odpovědět
Profilova fotka
@hannnahs jj, přesně tak, je to jen o psychice...já se vždy před odběrem nebo před tím, co vím, že bude injekce tak vystresuju...sama sebe vynervuju...pak to třeba zase tak hrozný není, ale prostě jsem z toho týden do předu hotová... :-D u odběru nenávidím takovej ten pocit, jak to zajede do kůže a když to vytahujou...ten tlak je fakt hnus :-p
Odpovědět
@janina_sun přesně, člověk se nejvíc oddělá sám, ne ta injekce, ale ty nervy! Já jsem na tom byla taky dost blbě s odběrama, ale jak jsem měla tu mono, tak mi brali krev na testy ze začátku i 2x týdně, a to docela dost. Byla jsem jak cedník, jak mi to píchali furt do jednoho místa, tak jsem měla lokty celý barevný jak duhu... Ale můžu ti říct, že konci už mi byla nějaká jehla pomalu ukradená.. Už to i víc bolelo a tak, ale já už jsem byla takovej flegmouš, že už jsem jim ani nezezelenala :-D tak od té doby je to lepší. Takže si myslím, že to dárcovství by nebyl až tak blbej nápad :)
Odpovědět
Profilova fotka
@hannnahs O odběrech mi nemluv,já nemám veškerý žádný žíly,takže je to vždycky veselý. Loni v tý nemocnici mi za ten měsíc brali krev pomalu každý den,bylo to děsný. Jehly fakt zrovna nemusím,ale člověk vydrží všechno.Krev dávat nemůžu kvůli tomu ekzému a alergiím,ale ani mi to nějak nevadí
Odpovědět
Profilova fotka
Holciny kdy planujete prvni miminko?
Odpovědět
Profilova fotka
@petrajavor : my už na něm pracujeme přes rok ale stále nic :-| , ale věříme že teď se nám to povede, ja opět měním práci z hrůzy do luxusu po -pa , a viky volné takže se víc uvidíme s přítelem a to mu ještě budu z kaclu dělat nadřízenou :-D :-D akorát nás čeká stěhování o 80km dál , takže už nebudu žit v dolním rakousku ale v horním :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@olinkak : když jsme plánovali s přítelem rozlučku se svobodou poprvé, mělo to být oddělěně , on se svými kumpány a já s přáteli měla naplánovanou véču , bowling a popíjení ;-) , teď ale při našem druhém plánování jsme si řekli, že to uděláme společně , ale nevíme kde aby to bylo pro obě strany stejně na dojezd , ale možná že na mé straně tam je více možností k ubytování ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hannyy no my chceme miminko neco pres pul roku a ted sem zacala uvazovat co budeme delat,kdyz se to povede do svatby...protoze kamaradka se snazila 2,5roku ted se jim to povedlo,ze svatba mela byt za rok v kvetnu a oni ji odlozili na nekdy priste...
Odpovědět
Profilova fotka
@petrajavor No, my pokud vše vyjde tak jak si představujeme, tak bychom chtěli začít pracovat na miminku příští rok po svatbě (takže někdy konec srpna, září) a pak se uvidí, jak to půjde...ale zatím jsme v podnájmu a taky bychom rádi svoje vlastní bydlení, takže koukáme po vhodných nabídkách...no, uvidíme, jak to nakonec dopadne a zda si to budeme moct všechno finančně dovolit (tedy zařizování bydlení a ještě výbavičky pro miminko)...ale snad do dvou let by to miminko být mohlo :-)
Odpovědět
@petrajavor Ve 30-32 Holky asi jsem si vybrala kameru.....Afilm, pan Čulík. Dost se mi to líbí. Ale furt chceme jen obřad a věci okolo, nemusím mít natočeno jak jím a pařím :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@janina_sun tak to mate podobny plan jako my...ted premylime,ze jej zmenime..nastesti bydleni mame,takze je o jednu starost min...
Odpovědět
Profilova fotka
@petrajavor Zatím neplánujem,tak za 5let nejdřív Zatím nemám pocit,že bych dítě chtěla. Můj to vidí taky tak, že je ještě času dost
Odpovědět
Profilova fotka
@petrajavor : tak to je hodně individuální ;-) ale určitě to patří do takového plánování taky ;-) co by kdyby a jak dál .... ;-)
Odpovědět
@petrajavor My mimčo zatím neplánujeme. Jednak zatím nemám pocit, že bych ho chtěla a taky si renovujeme domek, takže by asi nebylo zrovna ideální do rozbudovaného domku mít mimčo. Jednak by nebyl čas a taky finančně by to bylo náročnější.
Odpovědět
Profilova fotka
@lennii Jsem ráda,že v tom nejsem sama
Odpovědět
Profilova fotka
@lennii Děkuju moc. Taky si myslím,že je času dost. My to chceme plánovaně,zatím nemáme podmínky na to,abychom si pořídili dítě. Sice bydlíme ve vlastním,ale platíme hypotéku a tak a chceme pak rekonstrukci,takže času dost. No právě,dítě pak už neodložíš a my chceme cestovat a žít v cizině,tak se uvidí
Odpovědět
@stastnanevesta Určitě nejsi. :-) Myslím, že všechno má svůj čas. Kdyby se náhodou stalo, že bych do toho spadla a čekala mimčo neplánovaně, tak bych se určitě těšila a nebyla žádná krkavčí matka, ale určitě by mě mrzely věci, které jsem třeba ještě mohla stihnout a takhle bych je musela odložit na neurčito....
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?