Svatba 15.6.2013 - co už máte zařízeno?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj, nepodařilo se mi najít diskuzi se stejným termínem, ale sama v tom určitě nejsem ;-) Takže dámy, které máte termín 15.6. - co už vše máte? my jsme docela lajdáci, máme zařízenou matriku, včetně poplatku za místo (zámecký park - ovšem ani jsme se tam ještě nebyli podívat a tudíž nevíme kde přesně, jestli shánět přístřešek, kde sehnat sezení pro svatebčany...prostě prd.), pak mám objednané oznámení, to by mělo dorazit asi příští týden. Doma mám svatební šaty, které mám malé :-( , chlap nemá oblek, děti nemají oblečení, ani jeden nemáme boty. Nemáme ani vybrané prsteny, natož objednané nebo koupené. na kytku jsem domluvená s kamarádkou floristkou, ale ještě jsem si nevybrala jakou vlastně. Fotit mi to bude kamarádka fotografka (Uf, alespoň něco z krku :-) ). Po obřadu máme přesun na pronajatou chatu se sálem a kuchyní - máme tedy domluvenou tu chatu (už týden před svatbou na rozlučky a pak na svatbu samotnou - ovšem máme jen zajištěný termín, nevíme ani kolik to bude stát - má to na starosti jako jedinou věc můj chlap- co dodoat, nezavolá a tam a nezeptá se.... :-x ). Mám ještě domluvenou mamčinu švagrovou na vaření (nebudeme mít klasický oběd, jen celodenní raut (obědo-svačino-večeřový). Nemám ještě domluvenou žádnou obsluhu, nemám auto pro nevěstu na odvoz, nemáme řidiče , nemáme žádnou výzdobu. Nevím ani, jestli je na té chatě dost nádobí, sklenic a podobně... No a hudbu řešíme svépomocí z PC, profi aparaturu máme, i osvětlení (chlap hraje v kapele, takže mají vše, co je potřeba). Ale suma sumárum...je to BÍÍÍÍDA a čas se krátí... Je tu podobný lajdák, nebo už máte většinu hotovou a dolaďujete detaily?
Odpovědět
finální zkoušku šatů mám až v týdnu od 10.6., sobotu před tím jsou půjčené. 7.6. zkouška líčení a 24.5. zkouška účesu..nehty a řasy těsně před..vezmu si volno v pátek před svatbou a uvidíme, zda i ve čtvrtek..
Odpovědět
jennyex taky dobrý teda..plně rozumím. mně se zdálo taky, že dorazilo víc lidí než mělo, není dost jídla a přítel odtuší: tos nezvládla :-D
Odpovědět
@zerog To mi vykládej. Jsem myslela, že mě klepne. Probudila jsem se úplně naštvaná. :-D Jsem zvědavá, co se mi bude zdát týden před svatbou, když teď se mi zdá tohle.
Odpovědět
přesně tak. rozumím Ti :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Holky tak u nás má zatím děsivé sny jen moje mamka, zdálo se jí, že můj otec nestihl obřad, takže mě vedla ona (což by nebylo tak hrozné) a já jsem místo šatů měla jen omotané prostěradlo :-D :-D Do toho tam prý bylo plno nějakých babek a tetek z dědiny, které pomlouvaly vše, co se dalo a jako bonus jsem si po obřadě přes to prostěradlo natáhla takové ty hnusné modré tepláky s vytahanýma kolenama a tvrdila jsem, že to byl nádherný obřad :-D Já mám poslední zkoušku šatů 10.6., do té doby musím ještě sehnat ty boty a nějakou podprdu bez ramínek. Na tu zkoušky se mnou jede i mamka, ségra a teta a pobereme snad všechny vhodné šperky, které doma máme a bude se zkoušet, co se hodí (jsme všechny "straky" , máme kvanta náušnic, náhrdelníků...) Začínám váhat nad vlasama, původně jsem chtěla rozpuštěné, lehce natoené a nějakou štrasovou čelenku. Ale začínám se bát, že mi v nich bude vedro (mám dlouhé), vlnky se narovnají, vlasy budou mokré, zpocené, slepené a budu vypadat děsně... Drdol nechci, chci "ukázat" vlasy, ale netuším, jak to učesat, aby se zachovala délka a přitom to bylo upravené a prakticky učesané.
Odpovědět
Profilova fotka
@terap s těma vlasama sme na tom úplně stejně, taky sem chtěla jenom navlněné, ale bylo by mně vedro. Tak sme se s kadeřnicí dohodli, že budu mět vrch vyčesaný a spodek spuštěný na bok a daný závoj (foto mám na profilu)
Odpovědět
@terap Ty sny to je síla. Děs a hrůza. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@luckanovotna můžu se zeptat v jakém formátu noviny jsou? je to A5? my chtěli taky menší vydání, ale bojíme se, aby to nebylo malé
Odpovědět
Profilova fotka
@masim89 jojo je to A5 a tož je to menší ale není to zase až tak hrozné, dá se to v klidu přečíst. Jinak do wordu sem to psala velikostí 15
Odpovědět
Profilova fotka
@luckanovotna a kolik to máš stránek?
Odpovědět
Profilova fotka
@masim89 10 stránek
Odpovědět
Holky, vaše sny mne pobavily... Asi proto, že se mi nic takového nezdá, tak mi to přišlo zábavné. Ale bojím se, že teď se to změní. Trošku mi začínají nevycházet plány. Třeba dneska mi zavolala fotografka (domluvená 2 měsíce), že ji v práci přehodily směny a že nebude moc přijet :-( Takže začínám měsíc před svatbou shánět fotografa, což je téměř nemožné jak jsem dnes zjistila. Takže tuším o čem se mi dnes bude zdát :-)
Odpovědět
Článek se načítá
@verahucikova no to je síla. My máme fotografku už od ledna..... a proč nepřijede teda ze své vůle, jak že má přehozené směny, že pracuje pod někým? To je fakt hrozný přístup ze strany dodavatele.
Odpovědět
@jennyexx No ona pracuje v ateliéru jako fotografka a my jsme u ní fotili už různé fotky (jako sestry na fotku pro tátu, starší sestra s miminkem, já s přítelem na oznámení,...) Já blbka se s ní domluvila, že nám tu svatbu nafotí sama na sebe, ne pod jménem ateliéru (chtěla jsem ji nechat vydělat, jinak bych to platila těm majitelům a ona by dostala jen část)... jenže díky tomu, že to není objednané přes ateliér, tak jí teď dali na Naši sobotu směnu a ona nemá možnost se z té směny vymanit. Asi jsem prostě zvolila riskantní postup a teď na to doplácím... No a po celodenním telefonování zjišťuji, že fotografa za rozumné prachy (nechci platit 10.000) neseženu.
Odpovědět
@verahucikova Jj rozumím. Jedině zkusit tady na beremku, jak holky vždy zakládají diskuzi last minute fotograf na 15. 6. 2013 a dopsat tam, do jaké ceny si fotografa představuješ a bližší info co a jak a uvidíš kdo s fotografů se ozve + k tomu hledat ještě sama. A když má v tu sobotu směnu, nemůže si vzít tu Vaši zakázku a ty by jsi to zaplatila těm majitelům? Nebo už ji tam dali něco jiného na focení?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak jak pokračujete? Já jsem si včera koupila v Deichmanu bílé balerínky, hezky pohodlné i naboso. Už mám doma šaty pro družičky (budou jako z cukru :-) ), dneska si jedeme pro prstýnky. Užpomalu dokupujeme nealko a alko a zobání (chipsy, oříšky...). Maso už má mamka v mražáku, víno a tvrdý alkohol budu mít přímo z jižní moravy. Domluvila jsem se s kamarádkou, která mi dělá kytku na druhu květin i podobě kytice (a taky na alternativě, kdyby vybrané květy nesehnala). Mám taky koupených 200 bílých a stříbrných balónků na výzdobu, alu tácy na studené mísy, brčka, ubrousky... taky máme z 90% hotovou tombolu, za což patří velký dík mé sestře/svědkyni, která se toho chopila a vše koupila, nachystala... já byla jen on-line konzultant. Taky máme tombolu pro děti (budeme mít 12dětí 2-7let, tak každý "vyhraje" balíček se sladkostma, bublifukem, omalovánkama, hračkou podle věku...). Zatím mám velký problém se sháněním podprsenky pod šaty - ve třech specializovaných obchodech se spodním prádlem mi prodavačky sdělily, že mají bílé podprsenky jen do obvodu 80!!! potřebuju tak 90 C/D, takže doufám, že seženu... vůbec mě nenapadlo, že by to byl problém.
Odpovědět
Profilova fotka
@verahucikova Já jsem fakt šťastná, že mám kamarádku profi fotografku, která mi nafotí celý den od rána až do noci. Když jsem říkala doma, že na tom hrozně ušetříme (ona by si ode mě nikdy peníze nevzala, musím jí pak koupit nějaký dárek za to), tak měl můj chlap řeči, že ušetřípe pár stovek! naiva, žije v úplně jiném světě... fotografka na celý den by vyšla minimálně na těch 8tisíc, spíše více. Snad někoho najdeš, jak už radili přede mnou - zkus přes diskuzi last minute fotograf, tam se ti budou nabízet sami ;-)
Odpovědět
@zerog Ahoj, v pátek před svatbou mame volno ze zákona (plati pro ženicha a nevestu) ;) Staci donest potvrzeni do prace:)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky my máme už tak nějak všechno zařízené, jen nakoupit nealko, nějaký oříšky na stůl, pečivo a domluvit dort. Ale velkou starost mi teď dělá rodina z mé i přítelové strany. Od ně dělá problémy brácha s přítelkyní, kterým šíleně narost frňák nahoru a řekli, že na svatbu nepůjdou dokud nepozveme i jejího 18-ti letýho syna, kterej o to stejně ani nestojí :-( a pak z mojí strany teta se strejdou s dospělýma dětma, ti se nafrněli že nikam nejdou, když jsme nepozvali bratránkovu přítelkyni. My ji nepizvali kvůli tomu, že ji neznáme a navíc už máme i uzavřený seznam hostů, protože jsme museli nahlásit počet osob na jídlo. Prostě se asi selektují lidi, kteří nám nestojí za to, aby na té svatbě byli :-( ale mě moc mrzí konkretně jedna sestřenka....
Odpovědět
@masim89 Řeším stejný problém. Teta (přítelova) nám tento víkend představila nového přítele Pepu (upozorňuji, že nového "tentokrát už opravdu vážného" partnera má téměř každý půlrok). Samozřejmě se očekává, že Pepa půjde na svatbu s ní. Takže největší problém jsem teď já, která nechce na svatbě a svatebních fotografiích člověka, o kterém za pár let, při pohledu na fotky, nebudeme mluvit jinak než: "kdo to je? jo to je asi nějakej od Ivy". Teď na mne všichni tlačí, jakože Pepa je fajn a kdyby jim to vyšlo to by bylo dobře a že já nemůžu dát Pepovi najevo, že s ním nepočítáme do rodiny. Já od soboty nemůžu jméno Pepa vystát a mám pocit, že teď je největším úkolem přítelovi rodiny dostat Pepu na svatbu. A to je něco na mě... ještě víc mě to irituje a totálně jsem se zasekla a vím, že neexistuje věc, která mne donutí Pepu pozvat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@verahucikova a co přítel? Jak se k tomu staví?
Odpovědět
@terap pokud mohu poradit tak já podprsenku s tímto obvodem sehnala v Marks and Spencer a jsem nad míru spokojená ( mam ji v albu: co už máme ) tak přeji ať seženeš perfektně padnoucí taky sem marně sháněla, ale trpělivost vyplatila
Odpovědět
@masim89 No přítel z tohoto sporu není nadšený, ale stojí za mnou... a vím, že ať se stane cokoliv, bude stát za mnou. Ale trošku se obává své mamky. Ona dokáže být někdy dost hysterická. Ona je schopná nám vyčíst cokoliv pro nás udělala před deseti lety... a jsou to dost nepříjemné situace a já se s ní taky nechci hádat. Sice vždy následuje omluva z její strany, ale je nepoučitelná. Takže chápu i přítele, že doufá, že se umoudřím a částečně je pravda, že jestli máme hostů 60 nebo 61 je jedno. Ale mně jde o princip... Strašně mne mrzí, že někteří lidé z naší rodiny nemůžou přijít i když by strašně chtěli, ale zdravotní situace jim to neumožní a plánuju Skype online přenosy abysme s nimi mohli být alespoň na dálku. A na druhou stranu tady nějací sobci cpou na svatbu člověka, kterého neznám, absolutně mne nezajímá a možná to odemne není hezké, ale nevěřím, že by byl v naší rodině za půl roku. prostě mám pocit, že přítelova rodina ze všeho co udělá chce aspoň něco vytěžit... (to se týká tisíce jiných případů) a teď momentálně jde o to, aby Pepa měl pocit, jako že je úžasnej, že ho chceme dokonce na svatbu a o tím, že pomůžeme tetě, aby si ho udržela. Stupidita a odmítám být číkoliv nástroj k čemukoliv.
Odpovědět
@masim89 Já se tady s tím vypisuju... Promiň. Jen jsem ti chtěla ukázat, že podobné problémy jako ty řeším taky. Ale nepomůžu ti... Mohla bych tě povzbudit a říct, ať se nebojíš postavit se proti nějaké manipulaci, ale pak stejně u toho rozhovoru - nepříjemného budeš jen ty a budeš ho muset vyřešit. Zkusit říct těm lidem, že by ti to bylo strašně líto, kdyby nepřišli, ale že rozšiřovat seznam hostů už prostě nejde, protože přidáním kohokoliv dalšího, byste zase ošidili jiného, který by také měl právo tam být, ale už to nejde rozšiřovat. Třeba budou rádi, že o ně stojíš a přijdou. I já za sebe můžu říct, že o principy mi jde hodně, ale nejvíc o to, abych měla pěknou svatbu a lidi na ní byli spokojení, nerozhádaní. A co víš,... teď tu vykřikuju, že já neustoupím a možná tu za měsíc pověsím fotky ze svatby s Pepou v první řadě :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@verahucikova je dobré, že je nás víc co řešíme takovéto problémy, já jsem jim to řekla, že by nás mrzelo, když nepůjdou, ale oni si tvrdošíjně stojí za svým :-( každopádně držím pěsti ať ti to dopadne tak jak chcete vy s přítelem
Odpovědět
hurá, tak konečně máme místo na afterparty, ty dosavadní byly takové nouzovky, tohle je konečně dobrá varianta
Odpovědět
carokou díky, už to mám zajednané na ten pátek a čtvrtek si beru dovču
Odpovědět
tak máme17 dní, posledn dva víkendy před...jak zjišťuju, chyí doladit ještě spousta dorbných, ale důležitých detailů.. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@zerog Já taky zjišťuju, že chybí spousta maličkostí. To bylo furt - to až pak, na to je čas....no a ejhle už ten čas moc není :-( , ale zaberem a doladíme to
Odpovědět
Profilova fotka
@pesova Díky za tip! koupila jsem tam předevčírem duopack černou+bílou za 699,- takže 350,- za kus, to je hodně dobrá cena. A hlavně podprsenka fakt drží i bez ramínek (kdyby mě někod viděl v té zkušební kabince- skákala jsem tam s rukama nahoře a testovala :-D a super, nesklouzla, neposunula se, nic nevykouklo ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?