Plánujete svatbu v areálu Botanika v létě 2011?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj všem, plánujete někdo svatbu v Botanice v Horním Bezděkově na léto 2011?
Odpovědět
Profilova fotka
@mia236 Ahoj, tak to rada slysim, ze vsechno klaplo na 1!!! Uzijte si svatebni cestu a tesim se na fotky ;-)
Odpovědět
@mmoris zdravím Vás pane Morrisi, četla jsem Vaše příspěvky a děkuji za cenné rady. Psal jste o hmotnosti masa. Dívala jsem se, že v kalkulaci máme 250g na osobu, znamená to tedy, že je to váha syrového masa?Myslíte, že je to dostačující? Je pravda, že jsme trochu snižovali cenu rautu, proto se to asi snížilo. Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
Tak a ještě dlužím odpověď na svatbu pro cca 100 osob. Tato odpověď je na více řádků a nedá se odbít pár věty, tuto odpověď jsem si proto nechal nakon a odpovím odpoledne. Musím letět něco dělat, takže se tu zatím mějte fajn a odpoledne se přihlásím z odpovědí. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@mmoris Děkuji za naprosto vyčerpávající odpověď :) Obřad plánujeme v Břevnovském klášteře, takže na Botaniku bychom přijeli až kolem oběda, můžu se tedy ještě zeptat, jak se postupuje ohledně výzdoby stolů a celkové dekorace? Myslím tím, když se rozhodneme udělat si výzdobu vlastní, tak jak se postupuje - stoly se nazdobí už večer před akcí nebo teprve před obědem? Asi nebudu mít možnost ještě během dopoledne přijet na Botaniku zdobit stoly.. A snad poslední dvě otázky: Je možné si přivézt vlastní tvrdý alkohol? A kdy nejpozději je nutné rezervovat termín, pokud bychom chtěli svatbu příští léto, jak rychle se termíny zaplňují?
Odpovědět
Profilova fotka
No co se týká výzdoby, tak Botanika zajišťuje, nebo tomu alespoň v minulosti tak bylo, ubrusy, plátěné ubrousky na stůl, potahy na židle a pokud se trefí do vašeho odstínu, tak dekorační látky jako jsou ozdobné šály na stůl, mašle na židle, barevné sukně na rautoé stoly a eventuelně na tabuli. Takže jediné co v podstatě chybí jsou květiny a maximálně nějaké doplňky, jako dekorační písek, kamínky, květiny jako takové a eventeulně třeba nějaké barevné svíčky nazdobené třeba v nějakých skleněných miskách atd. Takže když se domluvíte přímo na Botanice a oni komplet připraví stoli a veškerou dekoraci a třeba jediné co nechají volné, bude uprostřed stolů volné místo pro květiny, tak po příjezdu z obřadu, jim předáte květiny, které třeba mohli zároveň posloužit jako výzdoba obřadního místa a než uděláte třeba pár fotek na botanice před samotným obědem, tak personál zatím rozmístí květiny na stoly a vše dozdobí. Každopádně se dá předpokládat, že den před vaší svatbou, tam bude jiná akce a nebude tedy možnost stoly nazdobit předem, ale vše se bude muset řešit až v den svatby, proto je možná dobré, z řad svých kamarádů, kamarádek, vybrat jednoho, kterého poprosíte o pomoc s koordinací a který by tam před obřadem, třeba na 9 hodinu zajel a předal květiny, doplňky, eventuelně jmenovky a zasedací pořádek atd a aby vy jste přijeli a nestresovali se, zda se vše stihne, ale aby bylo již vše hotové a připravené. Jinak čím dříve budete termín rezervovat, tím lépe, může se stát, že v září nebude rezervovaný ještě ani jeden termín, ale také se může stát, že bude již půlka termínů zabraná a zrovna třeba i vaše vysněné datum. Co se týká obřadu v Praze, tak v tom vidím obrovskou víhodu, je to v Praze, je tam dobrá dostupnost MHD a domluvit tedy aby se všichni dostali MHD na obřad, s tím, že s obřadu je již zajištěn odvoz na Botaniku a domluvit dle potvrzeného počtu hostů pár minibusů, které všechny po obřadu odvezou na slavnost a třeba v již zmíněné 2 hodiny zpět do Prahy a zrovna třeba na I.P. Pavlova odkud jezdí snad všechny noční autobusy a tramvaje a je to tedy ideální místo pro vyložení. Odsud se každý snadno dostane domů a nebo může využít taxi, ale to už je čistě na nich.
Odpovědět
Profilova fotka
@mmoris Ještě jednou díky za info, na obhlídku už přijedeme vyzbrojeni spoustou informací :-) Jediné, co mě mrzí, je ta nevhodná pergola, už jsem si malovala hostinu pěkně pod čirým nebem... A restaurace je sice moc krásná, ale na svatbu mi připadá hodně tmavá, málo prostorná a škoda, že není do tvaru čtverce :-( I když pevně doufám, že ve skutečnosti vše vypadá mnohem lépe než na fotkách a že budeme nadšení :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@eupha Ahoj, akce Z za 17 dní, momentálně mám pocit, že je všechno zařízené..., tak uvidím:)...do Botaniky se chystáme teď v neděli s květinářkou, abychom doladili výzdobu...Meníčko je odsouhlasené, víno objednané / máme svého dodavatele a i s korkovným to vyjde lépe než to franc. víno, které nabízí Botanika...objednala jsem bílé koberce, ze kterých mám velkou radost, budou na obřadním místě, pak na malém podiu pro Musicu Festivu při obřadě a 11m běhoun v uličce na nástup, myslím, že to bude efektní!:)) Pořád přemýšlím, jestli mi něco nechybí, david se mi už směje, že bych mohla dělat koordinátorku, jak to mám zmáknutý:)) Takže te´d už jenom aby vyšlo počasí, zatím se to rýsuje pěkně, mamka mi už hlásila, že by měly být tropy, což není zrovna ideální, ale lepší než průtrž mračen:)) Jak jste na tom vy ?...už to máte taky za pár...:)))
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@montmark Ahoj, to je dobre, ze vsechno klape :-) Ja byla kytky objednavat tenhle tyden....myslim, ze jsi tady psala, ze mas taky kytky od Katky Nelibove z Bellisu? Jsem z ni nadsena a na kytky uz se strasne tesim. Ja doladuju blbinky jako jmenovky, tisknu menicka, musim udelat maslicky na myrty a tak....my mame do svatby 31 dni!
Odpovědět
Profilova fotka
@marcipanka.k :))..já měla rukodělnou manufakturu teď o víkendu, Davča odjel na závody na kole, tak jsem si doma rozložila pomůcky a už jsem frčela:..meníčka srolovat a nazdobit, vyrobit kapsičky na kapesníčky na slzičky:)- což se doma nesetkalo s nadšením, éprý ať si každý obstará svůj kapesník:)), že se na ně mám vypr...:)), dozdobení krabiček na výslužky, atd...to všechno v počtu 100 ks..takže paráda:)) Z Kačky Nelibové jsem taky nadšená, je strašně příjemná a jsem si jistá, že co se týče květ. výzdoby, to klapne na 100 procent...
Odpovědět
@montmark tak super, už máš skoro vše hotové, já už také víceméně dolaďuji detaily jako jsou meníčka a jmenovky :) kolik chtějí za korkovné? také o tom víně uvažuji. Počasí vypadá, že se Vám udrží pěkné, spíš se bojím co bude v červenci :) Doufám, že pak hodíš alespoň nějaké fotky :)
Odpovědět
Profilova fotka
@eupha Ja ted cetla nejakou dlouhodobou predpoved, ktera rikala, ze v cervnu teploty nadprumerne a ke konci cervna prehanky a ochlazeni....tak se uklidnuju tim, ze tyhle dlouhodoby predpovedi jsou vetsinou mimo :-(
Odpovědět
@marcipanka.k jj, dlouhodobý předpovědi jsou k ničemu :) dokážou to fakt přesně určit akorát pár dní předem, takže žádnej strach :) Přinejhorším nám bude pršet štěstí a budeme se po Botanice brodit v blátě :) brrrrr
Odpovědět
Profilova fotka
@eupha radsi si ani nepredstavuju, jak by vypadaly saty pri desti v Botanice..... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@eupha Korkovné je 70 Kč, chutnali jsme vína, co tam mají a žádná sláva, Franc. bylo výborné, ale lahev asi za 360Kč:))...tak jsme objednali Chillská za 160 + korkovné a máme je osvědčená... Holky, to počasí je fakt loterie, holt nám nezbývá než doufat!:)
Odpovědět
@montmark a chutnali jste i ty vína co dávají do té základní nabídky? to víno z kobylí a znovín či jak se to jmenuje? :) mají je za 150, ale nevím jaká budou. Máme jeden kontakt s dobrými víny ze sklípku tak o nich uvažuji. Ještě mi řekni kolik jste objednali lahví?
Odpovědět
Profilova fotka
@eupha Chutnali jsme Kobylí a srovnala bych to s nějakou krabicí z Penny Marketu - i když nevím, jak to ve skutečnosti chutná, fakt špatný, trpký a kyselý zároveň..., to bych neriskovala! Objednáváme 30 lahví bílého, 10 červeného. - kdyby náhodou něco zbylo, tak ty nevypité lahve můžeme vráti, což je super,...když by se tohle vypilo, tak předpokládám, že už nikdo v tom stavu nebude řešit, jestli pije Kobylí nebo Chille...Asi se stejně bude nejvíc pít pivo a pakl panáky, předpokládám...!?:))
Odpovědět
@montmark tak díky za tip, přiznám se, že mě ani nenapadlo to ochutnávat. Provozní říkal, že je dobré, tak jsem mu tak nějak věřila :)
Odpovědět
Profilova fotka
:))....už nikomu nevěřím ani slovo...!..:)..radši si objednejte svoje vínko... @eupha
Odpovědět
Holky ještě nějaké rady: rozhodně neutrácejte za drahé botky - tedy pokud je nemáte pod šatama vidět, protože já si ty své v Botanice totálně zničila :) Obřad nebyl opravdu vůbec slyšet. Myslím, že z toho měly tak něco akorát maximálně první dvě řady. Bylo by dobré oddávající ještě předem upozornit, aby mluvila hlasitě. Nám na úřadě říkaly, že oddávají učitelky, které to hlasově perfektně zvládnou, ale bylo to opravdu hodně slabé. V Botanice nabízejí možnost koktejlového baru - je to venku a bylo to bezva, jenomže nám (sice asi nejen kvůli tomu, ale přispělo to hodně) dost ulítl rozpočet - propilo se opravdu nečekaně hodně :( Když mě ještě něco napadne, dám vědět :) Jinak zatím přeji pevné nervy
Odpovědět
Profilova fotka
@montmark Narazila jsem náhodou na tvůj komentář, ale nedá mi to nereagovat..... vína z Kobylí nejsou špatná!!!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@lukianna Chápu tvojí reakci a také věřím,že někomu ta vína z Kobylí chutnají, já jsem jen napsala náš názor...a vzhledem k tomu, že máme mezi hosty pár odborníků na víno, tak si nemůžeme dovolit fiasko, proto volíme jinou variantu...
Odpovědět
Profilova fotka
@mia236 ahoooj paní:))..budou nějaké fotečky, že bychom se pokochaly?...doufám že ano:)) Každopádně gratuluji a přeji hodně štěstí do manželství!
Odpovědět
@mia236 ahoj, díky za tipy a taky bych chtěla vidět nějaké fotky. Jak jste si užili svatební cestu? Kolik jste nakonec dali za pití? My máme 60 lidí a počítám tak 30 tisíc, ale nevím nevím
Odpovědět
Tak nějaké fotečky :)
Odpovědět
@eupha Svatební cesta byla naprosto božská - jako svatba. Jeli jsme do Benátek :) Jinak pití - pozor na ten koktejlový bar. Nevím nevím, počítali jsme se 40tis (pro cca 75 lidí) a nakonec to bylo 60tis! takže to nás dost překvapilo a zaskočilo.... No ale už se nedá nic dělat.. Bereme se jednou za život a svatba byla fakt ůžasná!
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?