Plánujete svatbu v areálu Botanika v létě 2011?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj všem, plánujete někdo svatbu v Botanice v Horním Bezděkově na léto 2011?
Odpovědět
Profilova fotka
@mia236 Taky si myslím, že nakonec vše dobře dopadne. Hlavní je, abyste se ten den dobře bavili a užili si to s rodinou a kamarádama. Určitě bude krásně a vše klapne. Dej pak vědět, jak vše proběhlo ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mia236 Držím palce, aby všechno klaplo!...Budekrásné počasí, což už je polovina úspěchu, tak ať se Vám vydaří i ten zbytek! 8-)
Odpovědět
Holky díky moc! Pak přidám nějaké fotky :) Dnes jsem ještě byla na Botanice a už to tam vypadá daleko líp. Vytáček už zná všechno nazpamněť a teď je fakt zlatej, tak snad to všechno klapne! :)
Odpovědět
Profilova fotka
@mia236 Ahoj, taky drzim palce a verim, ze bude vsechno v pohode. To misto celkove je krasne, k tomu slavnostni atmosfera, hoste v gala...urcite to bude super ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mia236 No tak to je super, že se Vytáček snaží! To moc ráda slyším. Budu se těšit na fotky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mia236 Držím palce, ať vše klapne :) . Pořádně si to užijte :)... už se těším na fotky :)
Odpovědět
Ahoj holky. Máte tam také v programu nějakou cca 2 hodiny pauzu mezi obědem a rautem? Budete to nějak vyplňovat nebo necháte volný program ať se jdou lidi třeba převléct, projít a tak? My máme oběd cca do 4 hodin a raut začne až v šest.
Odpovědět
@eupha My máme oběd cca do 16:30h a pak "osobní volno" - bez hudby bez ničeho, hosté se mohou projít, ubytovat se, seznamovat se atd. Od 18h máme první tanec a následuje zábava s rautem. Myslím, že je dobré nechat taky trochu volnosti :)
Odpovědět
Profilova fotka
@eupha Ahoj, my budem taky nechavat cca dve hodky volno....mezi koncem obeda a zacatkem vecerniho programu v 18hod. Taky myslim, ze se nemusi program organizovat na minuty, ja osobne mam radsi, kdyz to tak nejak plyne a nenuti mi nikdo povinnou zabavu. Myslim, ze v Botanice je spousta moznosti, jak se zabavit. Vcera jsme tam byli, oddaci misto fakt prokouklo, nicmene si ho stejne necham od floristky prizdobit. Barvy scartu jsou fakt hruza :-D asi zustanu u bile a dozdobime kytkama a pripadne nejakou drobnou dekoraci. Nas ma na starosti p. Trepes, dohodli jsme zmeny na menu a ruzne podrobnosti a hned v prubehu vecera mi poslal upravnou kalkulaci, takze u nas zatim spokojenost :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím vás nevěsty, skončil jsem na Botanice, jelikož životnost na těchto postech nebývá příliš dlouhá, máte komplet vše nastarost, dáváte dohromady personál, zboží, máte na starost celý hotel, komunikujete s klienty, dáváte si spoustu schůzek, vytváříte nabídky, vytváříte rozpisy pro jednotlivé výrobní střediska, dáváte dohromady inventář na každou akci a děláte samotné realizace akcí, kdy třeba od 7 od rána pracujete do 4 do rána, potom 2 hodiny spánku a znovu další a další akce. Takže děláte pod velikým tlakem a stresem a pracujete okolo 400 hodin měsíčně, nebo alespoň já, když jsem byl na vše sám. A pokud nechcete udělat nějaký průšvih, nechcete něco zkazit, tak přijde doba, kdy víte, že změna je více než důležitá. Takže se vám velice omlouvám, že již nejsem v teamu Botaniky a že když jsem vám něco slíbil, tak vám to již nemohu splnit. Samozřejmě, že když něco děláte 4 roky a děláte to dobře (alespoň doufám, že dobře a že to není jen můj ješitnej názor). Nic méně team lidí na Botanice jsou profíci, kteří jsou tam nový a nejsou unaveni, jsou nabití energii, plni elánu a chuti něco dokázat, takže se opravdu nebojte, věřím, že vaše spokojenost bude maximální.
Odpovědět
Profilova fotka
Teda teď jsem si všimnul, jakou hloupost jsem napsal, respektive, že jsem nedokončil větu, takže když něco děláte 4 roky a baví vás to, tak vám to začne chybět a proto jsem se podíval tady na ten váš portál, abych zjistilco se děje a jak Botanika pokračuje ve svých úspěších a dobré pověsti. A když jsem četl jaké máte starosti, čeho se bojíte atd. Tak jsem se rozhodl se připojit k vašim diskusím a eventuelně vám pomoct a poradit. Tak doufám, že vám budu moct být užitečný. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Četl jsem někde na předchozích stránkách, že nevíte kolik koláčků atd. Tak pokud objednáte klasické svatební koláčky, tak z jednoho kila je cca 100 koláčků!! Takže dámy, pokud chcete mít svatbu, zábavu a alkohol a ne posezení v cukrárně, pak mi věřte, že na stoly pro 60 osob bohatě stačí cca 5 kilo koláčků, jelikož to je cca 500kusů a to je 9 koláčků pro každého! do výslužek stačí dalších cca 4 kilo koláčků, rozhodně, ale neobjednávejte 10 kilo je to fakt zbytečně moc.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Další vaše téma byly dorty jako takové. Neberte to dámy jako reklamu, ale jako radu, celé 4 roky jsem bez jediné stížnosti spolupracoval s cukrárnou E-PARTY.CZ sídlí na Kladně na pěší zóně a jmenují se kafe kubr. Rodina Nedvědových, která tuto cukrárnu provozuje, to dělá opravdu dokonale, jsou cukrárnou roku, několik let po sobě, mají skvělí přístup a neuvěřitelně veliký výběr, nepoužívají žádné margaríny a dorty jsou opravdu vysoké kvality. Hlavní co je, že vědí základní věci a pravidla, vědí, že po dokončení dortu, je potřeba dort nechat odpočinout,tak aby zatuhnul a krém si sednul, takže vždy den předem již mají dort hotový a v den svatby vám ho přivezou chladícím vozem v plné kráse a kvalitě přímo na Botaniku a nemusíte se bát v jakém stavu vám ho kdo přiveze, nebo dokonce si dovoz řešit sami. Za dovoz si účtují snad jen 200 korun
Odpovědět
Profilova fotka
Takže jestli mohu radit, opravdu doporučuji Kafe Kubr (všechny dorty katalog atd je na www.e-party.cz) Co se týká dekorací, pak Botanika zajišťuje ubrusy, potahy na židle, dekorační látky, svícny, svíčky. Nezajišťuje jmenovky a květiny. Co se týká barevných odstínů, tak opravdu výběr není nic moc, pokud se vám do vašeho výběru žádná nabízená barva nehodí, doporučuji, nechat si udělat dekoraci Bílo-Bílou a tabuli doladit do vámi požadovaného odstínu organzy, které nabízí v podstatě každé květinové studio v mnoha barvách a úpravách. Problem je, že v samotný svatební den máte tolik starostí, že opravdu není čas, se ještě starat o dekoraci stolu. Z tohoto důvodu jsem celé mé působení spolupracoval s Paní Kateřinou Nelibovou, která svou práci miluje a dělá jí dle mého názoru absolutně nejlépe! Najdete jí také na Kladně, květinové studio Bellis. Katka vám udělá rozpočet, a budete mile překvapeni, protože je fakt dobrá a levná, domluví s vámi absolutně vše a zná obě obřadní místa. V den svatby přijede na Botaniku a komplet vám nazdobí obřad, tabuli, restauraci atd. Prostě plný servis za opravdu super ceny. Takže pokud nemáte ještě jasno, určitě se za ní zastavte a nechte si od ní udělat návrh a rozpočet a uvidíte sami.
Odpovědět
Profilova fotka
Další vámi velmi diskutované téma je svatební prostor. Areál Botanika, je sezóní záležitost a protože v zimě nemá klientům a návštěvníkům co nabídnout, tak v zimních měsících ukončuje svůj provoz, z tohoto důvodu, dokud je počasí a je možnost, musí opravdu využít každé možnosti a maximalizovat svůj obrat aby se v zimě uživili a mohli další sezonu opět otevřít, z tohoto důvodu, vzhledem k tomu, že Areál je spojení hotelu, relaxačního prostoru, golfového hřiště a velmi dobře zaběhlé restaurace, kde se konají především svatby, tak aby nikoho neodradili, je potřeba každé cílové skupině klientů poskytnout maximální služby.Takže pokud je na restauraci vzadu u koní svatba, či jiná akce, otevírá se pro golfisty a další návštěvníky areálu druhá restaurace ve vile botanice. Takže pokud by jste se rozhodli mýt obřad pod Hruškou, ale oběd v restauraci, musíte počítat s tím, že tam rozhodně nebudete sami, ale že v průběhu obřadu budou chodit hosté do restaurace ve vile!! Takže rozhodně nebrat! Z tohoto důvodu bylo právě vybudované druhé obřadní místo u lesa.
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
Omlouvám se za drobné chyby, mezi stoy je skleněný stůl, mělo samozřejmě být, mezi sloupy je skleněný stůl :-))
Odpovědět
Profilova fotka
@mmoris Morisi, moc Vás zdravím!...ani netušíte, jak Vás postrádáme!:)).., ale samozřejmě jsme rádi, že jste si odpočinul od toho kolotoče v Botanice ( a přejeme Vám hodně štěstí a dalších pracovních úspěchů, ať budete kdekoliv !( floristka Kačka Nelibová už podala vyčerpávající info, když jsem si zoufala nad novým provozním!:))) Moc děkujeme (myslím, že můžu mluvit za všechny nevěsty) za vaše rady a vůbec za to, že jste tady s námi!:) Hlavně nám držte palce, ať to všechno klapne, když už to stojí tolik nervů!:) Markéta
Odpovědět
Profilova fotka
Botanika má tak velkou pověst a tak dobře vybudované jméno, že si nemůže dovolit zaměstnat nějaké amatéry, co by uděli ostudu a to co se x let pracně budovalo, tím ohrozili a zničili, takže se nebojte, myslím, že mý nástupci jsou stejně dobří, néli ještě lepší, takže věřím, že vše dopadne v pořádku a nenervujte se a nestrachujte se, je sice jasné, že svatbou žijete a že to je pro vás nejdůležitější moment v životě, tedy když vynechám narození dítěte, to myslím, že vše překoná, ale rozhodně to je pro vás druhá nejdůležitější věc v životě, takže je jasné jak vám na tom záleží a že jste nervózní a bojíte se, ale věřím, že zcela zbytečně a že časem si pánové získají vaší důvěru, jako jsem si jí získal já a že se uvolníte, uklidníte a samotná svatba proběhne naprosto úžasně a zcela dle vašich představ.
Odpovědět
Profilova fotka
@mmoris Taky zdravim a za sebe muzu rict, ze pan Trepes, ktery ma na starosti zrovna nas vypada, ze je clovek na svem miste a ackoliv zatim asi moc svateb na Botanice neabsolvoval, snazi se nam maximalne vyjit vstric. A jak uz jsem tady jednou psala...podle me ma Botanika obrovske kouzlo sama o sobe, kdyz se k tomu prida nejaka ta vyzdoba a slavnostvni atmosfera, bude to urcite super. Pro me osobne je mnohem dulezitejsi, aby se sesli vsichni, ktere mam rada...nez to, jestli jsou za obradnim mistem koprivy nebo kapradi.. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@mmoris Zdravím Vás, pane Morisi, neměla jsem tu čest se s Vámi osobně setkat, protože svatbu jsme s přítelem na Botanice rezervovali až v únoru 2011, ale hodně jsem o Vás slyšela - samé kladné věci. Jsem strašně ráda, že jste vstoupil do této diskuze, protože mě osobně jste uklidnil. A navíc jsem se dočetla spoustu cenných rad a informací, takže Vám patří veliké díky! Budu ráda, když tu na beremese s námi ještě chvilku "pobudete". :-) Mám pořád jednu nejasnost ohledně svatební tabule. Potřebovala bych to vědět kvůli výzdobě a rozesazení hostů. Budeme mít na hostinu cca 75 lidí a nevím, jestli je lepší mít stoly do "T" nebo kulaté stoly. A kolik u kulatého stolu sedí lidí? A nevěsta s ženichem sedí zády k oknu tam u salonku? Budu šťastná, když mi poradíte. x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
Takže, když máte dlouhou tabuli, která končí až u konce restaurace, není zde prostor na vytvoření rautového stolu a z tohoto důvodu, po ukončení oběda, vás musí personál vyhnat z restaurace, třeba na 2 hodiny, jelikož potřebují tabuli buď komplet zrušit a nahradit třeba 5 kulatými stoly na večer tak aby vznikl prostor a oni mohli připravit vše na večer, nebo musí tabuli zkrátit tak aby opět prostor od vchodových dveří doleva k oknu byl volný a mohl zde vzniknout večerní raut. Tyto 2 hodiny, mohou dost citlivě narušit průběh a plinulost párty a není to úplně dobré, ideální jsou při velkém počtu lidí kulaté stoly, které sice také vedou od jednoho konce až k druhému, ale pro přestavbu personál neptřebuje tolik času, stačí složit 1-2 stoly a prostor je za pár minut hotový. Z tohoto důvodu při počtu hostů nad 50 osob vždy doporučuji kulaté stoly.
Odpovědět
Profilova fotka
Kulaté stoly mají průměr 1,8 metru a dá se k nim posadit až 12 osob, ideální počet je samozřejmě 10, ale i těch 12 sedí v klidu a nemačkají se. od jednoho konce restaurace až k tomu druhému se vejde 6 kulatých stolů což po 1ě osobách je 72 lidí. U stolu novomanželů sedí 10 osob, neboli svědci s partnery, rodiče obou novomanželů a samozřejmě novomanželé. U stolů nejblíž tomu s novomanželi sedí rodiny obou novomanželů a čím dál stůl je tím méně významní hosté by měli sedět, jako přátelé, kolegové z práce atd. Stůl novomanželů může být na 3 místech. První je v čele u okna nejblíž k recepci, novomanželé sedí zády k oknu, tak aby viděli na všechny hosty, stejně tak obráceně na druhém konci u okna u rybníčku, opět zády k oknu a nebo poslední možnost, která má také svou logiku, jejich stůl je uprostřed restaurace cca 3 stůl, s tím že sedí zády k lesu, tak aby po obouch svých stranách měli své nejbližší a aby byli v uvozovkách ve středu, jelikož tento den je o vás a vy sli zasloužíte být středem pozornosti. Pokud zvolíte tuto variantu, pak u vašeho stolu sedí 10 osob ve složení, které jsem již zmínil a u okolních stolů napravo od novomanželů sedí rodina a nejbližší nevěsty a nalevo zase ženicha, tím je trošičku dodržen přibližně stejný zasedací pořádek jako u tabule tvaru "T".
Odpovědět
Profilova fotka
@mmoris Dobrý den, jsem tady teprve chvíli, ale na Botaniku jsem si přečetla tolik chvály a jejich stránky jsou tak pěkně udělané a všechno vypadá tak profesionálně, že jsme s přítelem přímo nadšení, problém je, že hostů dle předběžných odhadů bude kolem stovky (hodně opravdu malých dětí, takže možná bychom se vešli do varianty kulaté stoly v altánu). Chtěla jsem využít tu úžasnou možnost, že jste se rozhodl nevěstám tady pomoci a chtěla jsem se zeptat, jak by v případě, že bychom opravdu využili variantu 96 hostů u kulatých stolů, vypadala možnost tancování a zda se tam dá být i v případě špatného počasí? Další otázku byach měla ohledně ubytování - cca 60 hostů by bylo z Prahy, dalších 40 by mělo přijet až z východního Slovenska, je proto nutné, aby přijeli o den dřív (cesta do Prahy trvá cca 7-8 hodin) a někde je ubytovat a pak je třeba je samozřejmě ubytovat po akci :). Máte zkušenost s tak velkou svatbou, kdy hosté byli z Prahy plus další přespolní a jak se to řešilo s ubytováním? Zřejmě bysme využili komplet celou kapacitu hotelu, ale to je pořád jen 53 míst, takže ostatní prostě poslat do Prahy nebo je ještě nějaká možnost ubytování lízko Botaniky? Předem děkuji za odpovědi na tolik otázek, ale vypadá to, že jestli se do toho s přítelem opravdu pustíme, bude to mega akce ;)
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
Snad jsem vám pomohl, pokud máte jakékoliv další dotazy, nebojte se zeptat, velice rád vám pomohu, jinak bych se tady do té vaší diskuse ani nepřipojoval :-))))
Odpovědět
Profilova fotka
Děkuju mnohokrát za odpověď! Teeeda to je informací! Teď už v té organizaci dne mám jasno. Ještě jedna věc mě napadla - kde by nejlépe měla být umístěna malá kapelka (duo), která nám bude na svatbě hrát?
Odpovědět
Ahoj nevěsty! Tak je to za námi! Dá se to vylíčit i dvěmi slovy - NAPROSTÁ NÁDHERA! Jeden z nejůžasnějších dnů v mém životě! Vše klaplo lépe než na 1! Oddací místo bylo krásné, počasí perfektní, jídlo výborné, atd atd. Opravdu nemám, co bych vytknula. Jakub Vytáček byl naprosto perfektní a profesionální - stále na vše dohlížel, vše měl nachystané a opravdu zmáknuté. Byl strašně milý, pohotový a opravdu nebyl nic problém - v případě nějaké žádosti vše okamžitě zařídil. Ke konci svatby jsem to už opravdu nechala na něj a vše dopadlo tak jak slíbil. Jak tady píše Moris (je od Vás/Tebe opravdu milé, že jsi/jste vstoupil do diskuze) v Botanice mají fakt fofry, a když jsem za těch pár posledních dnů viděla, kolik práce a lítání tam Jakub má, tak už se vůbec nedivím, že nestíhá odpovídat na emaily. Ale nebojte má to všechno v hlavě a je fakt profík. Jsem opravdu nadšená a štastná . nemohlo to dopadnout lépe! Milé nevěsty, nemáte se opravdu čeho bát - bude to úžasný den, na který nezapomenete! Všichni hosté za námi chodili a moc děkovali - nikdy prý nebyli na tak nádherné svatbě. Všichni jsem si to opravud užili, všichni jsme byli unešeni. Naprostá pohoda, celý den plynul tak krásně a příjemně. Děti nadšená ze skákadla a zvířátek. Celé Botanice patří mé velké díky a i navzdory předchozím obavám - budu vřele doporučovat dále! Ještě k dortu - my osobně jsme neměli s kladenskou společnosti e-party, příliš dobrou zkušenost. Dorty nám příliš nechutnaly (a to věřte, že jsme si udělali důkladný průzkum :) ) a personál nám nepřišel ani příliš vstřícný - nějak nám to tam prostě nesedlo... Ale třeba jsme jen ten den měli smůlu... My měli dort z Erharotovi cukráryn, po všech ochutnávkách, kterými jsme se poslední měsíce "bavili" a tloustli :) nám přišel nejlepší. A ty koláčky!!!! Nikdy jsem nejedla lepší! Naši hosté ze Slovenska z nich byli naprosto unešení a chtějí si je nechat pravidelně zasílat! Jak píšu - VŠE BYLO NAPROSTO DOKONALÉ. Už se nebudu dále rozepisovat, protože bych se opakovala stále dokola :) Dnes odlétáme na svatební cestu, tak až budu zpět a budou fotky, nějaké pro představu vložím Mějte se zatím krásně, nebojte se a těšte se na svůj velký den. Bude to nádhera!
Odpovědět
Ještě možná jeden tip - Botanika má krásný skart - takový champain s ornamenty - jsou to pruhy kvalitní látky, kterými se dozdobý bílý stůl, mají i mašle. Spolu se zapálenými svícny - to bylo překrásné - vřele doporučuji :)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?